Firma MTB a velikost TT

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Firma MTB a velikost TT

Příspěvekod olik » úte 06 srp, 2013 9:26 pm

EDIT moderátora : vlákno vypíchnuto z novinek 2013

... ja jsem cetl ze MTB s TT konci....tak si kupte co jeste je a potom mame smulu.............
olik
 
Příspěvky: 167
Registrován: úte 01 úno, 2011 6:01 pm

Re: Novinky TT 2013

Příspěvekod TTmili » úte 06 srp, 2013 9:34 pm

olik píše:no a ja jsem cetl ze MTB s TT konci....tak si kupte co jeste je a potom mame smulu.............


A kdes to četl? Moje informace mluví o pravém opaku, faktem je že v TT je teď jakýsi útlum protože se jedou prý převážně H0 zakázky, a TT lokomotiv v "nechtěných" mutacích je prý stále dost skladem. Takže asi tak.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Novinky TT 2013

Příspěvekod Trainmaniak » stř 07 srp, 2013 4:04 am

TTmili píše:A kdes to četl? Moje informace mluví o pravém opaku, faktem je že v TT je teď jakýsi útlum protože se jedou prý převážně H0 zakázky, a TT lokomotiv v "nechtěných" mutacích je prý stále dost skladem. Takže asi tak.

Píše se to třeba na http://www.ITvlaky.cz, hned na úvodní stránce.
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1462
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Novinky TT 2013

Příspěvekod radekkrupka » stř 07 srp, 2013 5:03 am

Tak já jsem od pana Kozojeda (IT vlaky) slyšel, že MTB v TT již nevyrábí. Působilo to na mě spíš jako informace, že výroba TT je přerušena, protože je hodně kusů skladem a momentálně není takový prodej, aby se sklad vyprázdnil. Může to také znamenat, že současné modely TT jsou ukončeny.
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Novinky TT 2013

Příspěvekod Trainmaniak » stř 07 srp, 2013 5:09 am

Oficiální prohlášení výrobce asi neexistuje, takže zaručenou informaci obec modelářská stejně nemá. Pokud se mýlím, opravte mne.
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1462
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Novinky TT 2013

Příspěvekod Jarda H. » stř 07 srp, 2013 7:55 am

radekkrupka píše: ............že výroba TT je přerušena, protože je hodně kusů skladem a momentálně není takový prodej, aby se sklad vyprázdnil. Může to také znamenat, že současné modely TT jsou ukončeny.


Tohle je - dle mých informací - asi nejblíže pravdě.
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Firma MTB a velikost TT

Příspěvekod StrndaTrains » stř 07 srp, 2013 7:57 am

Já mám od jednoho kolegy z firmy MTB zprávu, která potvrzuje že MTB v TT pokračuje a že na ITvlaky se píší akorát bludy..
ep. V.-VI. ČD
DIGITÁL sestava ROCO

Moldavská trať [135] je ta nejhezčí!
StrndaTrains
 
Příspěvky: 114
Registrován: ned 21 črc, 2013 6:53 pm
Bydliště: Mnichovice, Středočeský Kraj

Re: Novinky TT 2013

Příspěvekod Jacek » stř 07 srp, 2013 8:34 am

Já jsem od jiného prodejce slyšel spoustu jiných informací, o kterých jsem si taky udělal obrázek :lol: , konkrétně s tou výrobou, že v pondělí mu řekne tak, ve středu jinak, což je vidět i na některých příspěvcích na tomto fóru. Když jsem si objednal bertu, trvalo to snad měsíc a přišla úplně jiná mutace k velké radosti mojí i prodejce. Prý je to normální, bez komentáře. Žádný konec ale asi není, spíš vyprodané mutace budou "k objednání", takto se to změnilo i v e-shopech.
Na stránkách IT vlaky je zmínka o tom, že brejlovci se neprodávají a modeláři jsou příliš nároční, kolik z nás má doma aspoň několik mutací, atd. Ruku na srdce, jak mám být nenáročný, abych si koupil toto - http://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=2873777 , když je tu ještě Roco a Kuehn?. Bohužel, mnoho tvarových nedostatků, hračkový vzhled, odfláknutá povrchová úprava, atd.. To se pak nedivím, že se to neprodává. Z náhledu jsem myslel, že si zas někdo koupil patlaninu z odlitku ala RJK model.
Podotýkám, že mám dvě berty a jsem s nimi spokojen. Sice taky mají své chyby, ale jsou trochu výše. Nicméně o druhé jsem si netroufl napsat ani recenzi, protože ve srovnání se skutečným strojem si nešlo nevšimnout dalších nedostatků.

Ovšem brejlovců Kuehn mám 6 a od Roco 8, od MTB žádného, kde je asi chyba...
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 888
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Novinky TT 2013

Příspěvekod j p » stř 07 srp, 2013 9:36 am

Jarda H. píše:
radekkrupka píše: ............že výroba TT je přerušena, protože je hodně kusů skladem a momentálně není takový prodej, aby se sklad vyprázdnil. Může to také znamenat, že současné modely TT jsou ukončeny.


Tohle je - dle mých informací - asi nejblíže pravdě.


Ja jsem zase dostal uplne opacne informace kdyz jsem sa ptal na duvod zpozdeni SW1200. (vyrabi se postupne od prosince 2012, ale dosud se neprodava)
Vyroba byla plne vytizena a na SW1200 nebyla kapacita. Tak predpokladam, ze kdyby byl problem s odbytem v Cesku a melo se vyrabet na sklad, tak by snad nebyl zdrzovan model, o ktery je zajem?
Posledni slib byl srpen 2013, zatim je 12 variant + albin (podle webu). Tak snad se to tentokrat podari. Na stejnem pojezdu jde udelat i dalsi masinka, takze bych se o budoucnost vyroby TT nebal. Samotna SW1200 lze udelat v obrovskem mnozstvi verzi, jenom jich nesmi byt prilis mnoho najednou - nekteri sberatele maji omezene finance.
Velikost TT: 1. Pennsylvania Railroad 1940-1960 2. CSD 1946-1993
j p
 
Příspěvky: 442
Registrován: čtv 30 pro, 2010 1:54 pm
Bydliště: Dansko

Re: Firma MTB a velikost TT

Příspěvekod radekkrupka » stř 07 srp, 2013 10:20 am

MTB však vyrábí i v H0. Řekl bych že důvod zahlcení výroby bude třeba hledat spíš v tomto měřítku.
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Novinky TT 2013

Příspěvekod radula63 » stř 07 srp, 2013 4:47 pm

radekkrupka píše:Tak já jsem od pana Kozojeda (IT vlaky) slyšel, že MTB v TT již nevyrábí. Působilo to na mě spíš jako informace, že výroba TT je přerušena, protože je hodně kusů skladem a momentálně není takový prodej, aby se sklad vyprázdnil. Může to také znamenat, že současné modely TT jsou ukončeny.


Pokud je mi známo, tak pravda je někde jinde než uvádí p.Kozojed. Proč by MTB AŽ POTÉ, co bylo zveřejněno upozornění na str. IT... p.Kozojedem dělalo novou mutaci bardotky T478.1010 ??? viz. http://mtb-model.com/pages/product.php? ... meritko=TT a chystalo 749 121.

Jinak souhlasím s Jardou H. Viď Jardo :wink:
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1308
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: Firma MTB a velikost TT

Příspěvekod radula63 » stř 07 srp, 2013 4:49 pm

radekkrupka píše:MTB však vyrábí i v H0. Řekl bych že důvod zahlcení výroby bude třeba hledat spíš v tomto měřítku.

Ano, naprostý souhlas.
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1308
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: Firma MTB a velikost TT

Příspěvekod StrndaTrains » stř 07 srp, 2013 6:01 pm

A kdypak by měla být ta 121?
Už se na ní moc těším.
ep. V.-VI. ČD
DIGITÁL sestava ROCO

Moldavská trať [135] je ta nejhezčí!
StrndaTrains
 
Příspěvky: 114
Registrován: ned 21 črc, 2013 6:53 pm
Bydliště: Mnichovice, Středočeský Kraj

Re: Firma MTB a velikost TT

Příspěvekod TTmili » stř 07 srp, 2013 6:10 pm

Tak Radula napsal za mě co jsem chtěl napsat. A to sice že právě ta T478.1010 je další barevná mutace. Prostě je TT jen zbržděno tím že "nechtěné" modely leží na skladě a především asi velkým odbytem v H0. Pravdu má ale i Jacek s tím že se p. Báňa nemůže divit že mu brejláci leží na skladě když je tu tvrdá konkurence, která prostě vzhledem vede. Ono vzhled té 754.060 je fakt otřesný, nevím jak je možné že jsou u MTB takové kontrasty, ta T478.1010 je na pohled pěkně udělaná.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Firma MTB a velikost TT

Příspěvekod lesanek » čtv 08 srp, 2013 9:01 am

Že jim modely zůstávají na skladu se nedivím - kolik lidí si koupí připravovaný brejle v třetím Najbrtu ještě v mizerné kvalitě?
Uživatelský avatar
lesanek
 
Příspěvky: 227
Registrován: stř 13 úno, 2013 3:35 pm
Bydliště: Jihočeský kraj

Další

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků