sestava k TT Jídelní vůz ex WR4ü38, ČSD, Ep.III

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

sestava k TT Jídelní vůz ex WR4ü38, ČSD, Ep.III

Příspěvekod chameleon » pát 26 črc, 2013 3:44 pm

Ahoj,

i já jsem se stal majitelem vytouženého tohoto krásného jídelního vozu, ale teď několik měsíců hledám, co k němu do sestavy :?: Zde na fóru jsem našel jen kusy diskuze někdy z roku cca 2009, ale bez konkrétnějších informací.

Na webu jsem do sestavy našel jen následující vozy Tillig:
ex B4ü38, 1.tř., DR
ex BC4ü38, 1./2.tř., DR
ex C4ü38, 2.tř., DR

Netušíte, jestli Tillig k jídelákům též udělá ČSD verze? Nechce se mi však čekat 5let, prosím napište, do jakých "reálných" sestav si ho zařazujete vy - zkrátka k čemu se hodí..

Díky
J.
Obrázek
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Re: sestava k TT Jídelní vůz ex WR4ü38, ČSD, Ep.III

Příspěvekod milan ferdián » pát 26 črc, 2013 4:56 pm

Tyto osobní vozy nebyly v barvách ČSD.Ale zkus jak by se hodily poválečné vozy Hecht v značením ČSD.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11802
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: sestava k TT Jídelní vůz ex WR4ü38, ČSD, Ep.III

Příspěvekod Scoot » pát 26 črc, 2013 6:39 pm

Scoot
 
Příspěvky: 166
Registrován: pát 18 čer, 2010 8:40 am

Re: sestava k TT Jídelní vůz ex WR4ü38, ČSD, Ep.III

Příspěvekod Donatelli » pát 26 črc, 2013 7:43 pm

Já je používám v soupravě :

1x http://as.rumia.edu.pl/tt/kat/katalog.asp?id=13892
1x Set ČSD " Karwendel " ( Ala Pražská dráha, vůz na zavazadla a 2/3 třída )
1x http://as.rumia.edu.pl/tt/kat/katalog.asp?id=500407
1x http://as.rumia.edu.pl/tt/kat/katalog.asp?id=500408
4x http://as.rumia.edu.pl/tt/kat/katalog.asp?id=13327

celkem 22 vozů ve dvou soupravách a vypadá to hezky....
Donatelli
 
Příspěvky: 354
Registrován: sob 17 kvě, 2008 6:50 pm

Re: sestava k TT Jídelní vůz ex WR4ü38, ČSD, Ep.III

Příspěvekod Jiri Dvoracek » pát 26 črc, 2013 8:36 pm

Ja bych to videl tak na Zapadni expres :twisted:
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1165
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: sestava k TT Jídelní vůz ex WR4ü38, ČSD, Ep.III

Příspěvekod radekkrupka » sob 27 črc, 2013 8:57 pm

Někdo mi tvrdil, že se ten vagon mihnul ve filmu Anděl na horách nebo dovolená s andělem.... Tak si to pusť, třeba tam něco uvidíš :lol:
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: sestava k TT Jídelní vůz ex WR4ü38, ČSD, Ep.III

Příspěvekod TTmili » ned 28 črc, 2013 8:01 pm

Skutečně se vůz mihnul ve filmu Anděl na horách, při odjezdu když se usazuje p. Marvan v kupé se zjeví na soupravě za oknem. Tuším že možná ještě v původním zbarvení vozů Ara. Každopádně k této podobě vozu bych volil nejspíš (do třetí epochy) jako soupravu "papíráky" Ba v původním provedení s měchy. Snad brzy je budou dělat u ES-Pečky, takže tak nedosažitelné vozy to nebudou. Jen je třeba počkat.
Druhá věc je, že pravděpodobně po válce u nás zůstalo i pár vozů této konstrukce, ale normální II. třídy. Dokonce byla někde i fotka kde je tenhle vůz řazen za papouškem, dál pak byly tuším řazeny "pancéřáky" nebo něco takového. Ta fotka je možná i tady někde na DF.
No a třetí věc, já vůz plánuji trošičku "pošoupnout" v čase, sice je to nereálné, ale podle informací byly tyto vozy ještě v roce 1967 tak nějak v provozu, a minimálně administrativně přečíslovány. Číslo bych někde i dohledal, sám plánuji si svůj vůz tímhle číslem přeznačit, a udělat naprosto nereálnou věc které se u nás ty vozy asi nikdy nedožili (v německu ale ano). Nahradit měchy obyčejnými návalky co se používají na moderních vozech do dnes. Potom vůz ještě opatřit silnější patinou, a výsledkem bude z kopřiv vytažená náhrada moderního jídeláku WRab na obyčejném rychlíku.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: sestava k TT Jídelní vůz ex WR4ü38, ČSD, Ep.III

Příspěvekod chameleon » stř 31 črc, 2013 7:35 pm

Hnedle zítra se vrátím do diskuze, ještě prohledávám knihy...díky za odpovědi azítra budu zas otravovat s dalšími dotazy :wink:
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Re: sestava k TT Jídelní vůz ex WR4ü38, ČSD, Ep.III

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » čtv 01 srp, 2013 7:17 am

ja sem našel toto
Přílohy
518996.jpg
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: sestava k TT Jídelní vůz ex WR4ü38, ČSD, Ep.III

Příspěvekod TTmili » čtv 01 srp, 2013 12:55 pm

Jardo bohužel vůz na obrázku není přímo WR4ü-39, ale jeho mladší bratříček lišící se hlavně okny a podvozky ( http://www.parostroj.net/katalog/ov/for ... =0&odkud=0 ).
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: sestava k TT Jídelní vůz ex WR4ü38, ČSD, Ep.III

Příspěvekod chameleon » čtv 01 srp, 2013 4:58 pm

Tak jsem taky nebyl moc úspěšný... Prošel jsem knihy ohledně Orient a dalších expresů - kam se tento vůz hodí a téma, které mě zajímá (chci mít jeden expres s párou ep.III).

Myslím si, že jídelní vůz by mohl být v této sestavě, jak jsem zvýraznil v horní fotce z r.1949, ale bohužel to asi není rozpoznatelné :)
orient1.jpg
zdroj: Werner Sölch - Orient-Express - Glanzzeit und Niedergang eines Luxuszuges - Rowohlt / Alba 1980


A na této fotce se jedná o novější typ, že? Ačkoliv tedy náš vůz patří do ep.III - asi tedy patří spíš do jejích prvních počátků..
orient2.jpg
zdroj: Werner Sölch - Orient-Express - Glanzzeit und Niedergang eines Luxuszuges - Rowohlt / Alba 1980


Holt tedy souprava nebude dle skutečnosti a nějak jí zplácám... :wink: Tahat jí bude 377 se zvukem od Roco, ikdyž se na Orient expresech též nevyskytovala - tedy mám na mysli ve značení ČSD, jinak se mašina vyskytovala na Balt-Orient-Expressu jako řada 38.10-40 pod DR. Jako naschvál jezdily v expresech snad všechny páry ČSD kromě 377 :D Hodila by se mi samozřejmě i od Tilliga 555.0, ale nedodává se se zvukem (a kupovat páru bez zvuku určitě nechci).

Abych ještě vyjasnil situaci - jako modelář mám trochu zkušenosti pouze ve stavbě kolejiště/DCC, na přeznačování lokomotiv, ozvučení apod., si opravdu netroufám...a ani na to vzhledem ke stavbě zatím nemám čas - vybírám tedy pouze co je k mání v e-shopech :oops: Donatelli díky za tipy, souprava pěkná, ale co jsem hledal, tak asi už nedostupná..
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Re: sestava k TT Jídelní vůz ex WR4ü38, ČSD, Ep.III

Příspěvekod Jacek » čtv 01 srp, 2013 7:44 pm

chameleon píše:...Ačkoliv tedy náš vůz patří do ep.III - asi tedy patří spíš do jejích prvních počátků...

To bych zrovna netvrdil. Vůz má žluté nápisy, bílé byly do roku 1950. Podle popisu na Parostroji http://www.parostroj.net/katalog/ov/for ... 0&obdobi=3 byly tyto vozy do roku 1957 označené řadou Ara. Podle dalších detailů, které jsme s kolegy sepsali do tabulky - http://www.jacek-modely.cz/epochy/ lvíčky a označení PRAŽSKÁ DRÁHA bylo na vozech v rozmezí let 1952 - 60. V tom případě by model měl odpovídat období let 1957 - 1960.
Pokud budu hnidopich, model se nehodí k modelům "Eilzugwagen" Ca, BCa, Ala, protože odpovídají období do roku 1950. Také zřídka kdy (pokud vůbec?) se nějaké kořistní vozy vyskytovaly v "uhlazených" ucelených soupravách jak se nám snaží namluvit prodejci modelů.

Já bych model zapřáhl do soupravy vozů Ba od Es-Pečky
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 883
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: sestava k TT Jídelní vůz ex WR4ü38, ČSD, Ep.III

Příspěvekod Jacek » čtv 01 srp, 2013 9:40 pm

Např. cokoliv z tohoto:
http://xtrain.alsat.sk/msts/passenger/passenger.htm nebo starší vozy "pancéřáky", atd. K tomu nějakého albatrosa nebo mikádo... Z továrních modelů se nic věrohodného poskládat nedá.
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 883
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: sestava k TT Jídelní vůz ex WR4ü38, ČSD, Ep.III

Příspěvekod lisacik » pát 02 srp, 2013 7:55 am

TTmili píše:Ta fotka je možná i tady někde na DF.

Tiez som hladal ine podklady, ale okrem toho fota "Schürzenwagnu" + Papouska, ktory je tu na DF zatial nic :( .

Pre tych co nepoznaju uz spominane foto download/file.php?id=153 + prispevok z roku 2010 viewtopic.php?f=16&t=2963&hilit=ARA&start=105#p59424.

Lisko

PS: Snad by pomohol p. Mahel. Viem si predstavit, ze ak by boli nejake podklady DS by urcite zadal vyrobu k Tilligovi tak, ako to spravil v pripade ARA voznu. Ten vagon ARA by sam o sebe generoval dooost velky zaujem o tieto vozne (ak neratam zberatelov, ktorym staci jeden kus).
lisacik
 
Příspěvky: 259
Registrován: stř 13 říj, 2010 8:29 pm

Re: sestava k TT Jídelní vůz ex WR4ü38, ČSD, Ep.III

Příspěvekod Peter » ned 11 srp, 2013 7:36 pm

Jacek píše:
chameleon píše:...Ačkoliv tedy náš vůz patří do ep.III - asi tedy patří spíš do jejích prvních počátků...

To bych zrovna netvrdil. Vůz má žluté nápisy, bílé byly do roku 1950.



S tými nápismi - biele / žlté, páni, to nie je tak jednoduché, biele sa bežne používali ešte dlhé roky po roku 1950, viz túto tému:

http://diskuze.modely.biz/viewtopic.php?f=11&t=6937

.
(ČSD - N, TT, H0)
Uživatelský avatar
Peter
 
Příspěvky: 65
Registrován: pon 03 zář, 2012 1:36 pm

Další

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků