Němka 555.0 Tillig

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Němka 555.0 Tillig

Příspěvekod radekkrupka » úte 02 črc, 2013 6:08 am

Pořídil jsem si tuhle mašinu (poslední verze, bez kouřových plechů, kat. č. 02283) a jal se testovat na kolejišti. K mému zděšení lokomotiva nesvítila světly na tendru při jízdě vzad. Diody uvnitř tendru však svítí, i světlovody jsou průchozí - zkoušel jsem prosvítit baterkou.

Nakonec jsem, při nočním ježdění bez vnějšího osvětlení zjistil, že světla skutečně svítí, daleko méně než čelní světla. Za denního světla to však není vůbec vidět. Možná k tomu přispívá i to, že zadní světla jsou překryty leptanou mřížkou.

Je to jen můj stroj, nebo to je vlastnost všech kusů?
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Němka 555.0 Tillig

Příspěvekod olik » úte 02 črc, 2013 8:12 am

to Radek
vytahl jsem tu samou nemku z krabky abych se koukl na ta svetla,jizda tendrem vpred opravdu moc svetla nedava :x oni ty ledky jsou nahore a pres svetlovody vedou ke svetlum ktere jsou jeste potistene tou bilou mrizkou,u drivejsi verze to bylo reseno jinak a svitilo to jako cert,byly tam dve diody a byly primo az dole u svetel,snad jsem Ti pomohl z nejistoty :D
olik
 
Příspěvky: 167
Registrován: úte 01 úno, 2011 6:01 pm

Re: Němka 555.0 Tillig

Příspěvekod peter_vy » úte 02 črc, 2013 2:54 pm

Skúšobne som na analógu prebehol moje obe 555.0 a musím potvrdiť, že nízky svit osvetlenia vaňového tendra je jeho (zlá) vlastnosť. Aj keď u staršej (s červeným pojazdom) je to o čosi lepšie (zrejme kôli absencii spomínanej potlače), avšak aj tak nie úplne ideálne. Ale musím uznať, že pred tým som si to vôbec nevšimol.
TT analog, ČSD ep. III.-IV.
peter_vy
 
Příspěvky: 280
Registrován: pon 08 srp, 2011 3:50 pm
Bydliště: Bratislava

Re: Němka 555.0 Tillig

Příspěvekod TTmili » úte 02 črc, 2013 3:03 pm

Tak tak, je to vlastnost tý neušatý němky. Ale osobně musím uznat že když jsem to viděl poprvé, tak mě mrzelo, že takto není potisknuto i čelní osvětlení. Ono to ostré osvětlení není zcela reálné, naopak ten tendr bych řekl že svítí tak akorát.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Němka 555.0 Tillig

Příspěvekod peter_vy » úte 02 črc, 2013 3:53 pm

Áno, malým problémom je vlastne len to, že intenzita osvetlenia na oboch čelách nie je (subjektívne) obdobná.
TT analog, ČSD ep. III.-IV.
peter_vy
 
Příspěvky: 280
Registrován: pon 08 srp, 2011 3:50 pm
Bydliště: Bratislava

Re: Němka 555.0 Tillig

Příspěvekod Radek Strnad » pon 30 pro, 2013 6:27 pm

Trošku z jiného soudku, ale týká se 555. Víte někdo jak se ta mrcha rozebírá. Myslím jak sundám kotel z pojezdu???? Stavím z leptu Štokra 556.0 a potřebuju ji totálně rozebrat a nerad bych použil nějaké násilí a něco ulomil. Žádný šroubek nevidím, bude to asi na nějakých západkách, ale nějak nechápu, jak to může tak dobře držet. :roll:
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Němka 555.0 Tillig

Příspěvekod TTmili » pon 30 pro, 2013 8:42 pm

No je potřeba sundat boudu a vytáhnout vrata dýmnice. Pak by měl celý kotel jít vyhnout nahoru a nějak vysunout, ale dál než k sundání boudy jsem zatím neměl potřebu se dostávat. Zkus mrknout na mojett.cz, jeden kolega tam popisuje ozvučení s tím, že plusmínus popisuje i rozebrání.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Němka 555.0 Tillig

Příspěvekod Radek Strnad » úte 31 pro, 2013 8:33 am

Díky, už to mám. Mě nešly ty dýmniční dveře odchlípnout, tak jsem zaváhal, ale nakonec to vystřelilo a je to rozebrané na kaši. No jsem žádostiv, jak se mi podaří, to zase dát dohromady. Obzvlášť na rozvody se těším. Naštěstí ještě mám několik kompletních mašin, tak podle toho to snad dám dohromady. :lol: Až bude Štokřík jezdit, tak hodím na rajče fotky. Doufám, že jsem neobětoval rakouskou němku nadarmo a že se vše zdaří.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Němka 555.0 Tillig

Příspěvekod pavelvon » úte 31 pro, 2013 1:55 pm

Držím palce, ať se dílo zdaří.Když jsem ho stavěl, trochu mne vypekla pájecí voda, která se mi nasákla mezi vrstvy boků tendru a pak mi rezly hřídelky oz. kol.
pavelvon
 
Příspěvky: 18
Registrován: pát 25 bře, 2011 9:28 am

Re: Němka 555.0 Tillig

Příspěvekod Radek Strnad » úte 31 pro, 2013 5:27 pm

Děkuji, to budu moc potřebovat. Zatím mě nejvíc vypéká jako vždy tragický návod od DK-model a budka strojvedoucího, sestávající cca ze 40-ti dílů, které jsou třeba spájet. Naprosto zbytečně komplikované, neboť minimálně podlaha a čtyři obvodové stěny boudy, by šly vyleptat z jednoho kusu a alespoň základ by měl nějakou pevnost. Ještě, že existuje mojeTT a mašinky od Jirky a pana Sýkory, podle kterých to stavím.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Němka 555.0 Tillig

Příspěvekod peter_vy » úte 26 srp, 2014 11:28 am

Kto by mal ešte záujem, tak tu je akcia za dobrý peniaz: https://www.elriwa.de/aktionen/spur-tt/ ... csd-ep.iii .
TT analog, ČSD ep. III.-IV.
peter_vy
 
Příspěvky: 280
Registrován: pon 08 srp, 2011 3:50 pm
Bydliště: Bratislava


Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků