E 18 DRG Tillig

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

E 18 DRG Tillig

Příspěvekod olik » sob 29 čer, 2013 5:54 pm

Dobry vecer
Koupil jsem BR18 DRG od Tilliga,a po nasazeni dekoderu plux 12 masinka nesviti,dokonce ikdyz tam dam jen 6 pol .dekoder tek svetlo nevyda ,a to ani na analogu,ma nekdo obdobnou zkusenost,ci radu jak to udelat aby to svitilo :idea:
nebo ze by činan udelal chybu pri zapojeni :lol: :lol:
budu rad za kazdou radu ci info
diky Olik
Naposledy upravil olik dne čtv 16 úno, 2017 11:58 am, celkově upraveno 1
olik
 
Příspěvky: 167
Registrován: úte 01 úno, 2011 6:01 pm

Re: E 18 DRG Tillig

Příspěvekod fíha » ned 30 čer, 2013 8:55 am

Jestli se jedná o E18 DRG,tak mám jen analog a vše OK.
fíha
 
Příspěvky: 40
Registrován: pát 02 pro, 2011 6:18 pm

Re: E 18 DRG TIllig

Příspěvekod olik » ned 30 čer, 2013 6:45 pm

jo to je ona
nez jsem tam dal dekoder tak to take svitilo,po nasazeni dekoderu a v analogu uz to nesviti a rozjizdi se to az v pulce regulace, dost prudce,dal jsem tam druhej a to samy,tak jsem tam dal jen 6 pin a zase zadne svetlo,vratil jsem tam analogovou propojku a sviti to normalne a jede to normalne...kde je ten zakopanej pes .v navodu jsem se nedocetl ze by se melo neco prepnout nebo prenastavit....
olik
 
Příspěvky: 167
Registrován: úte 01 úno, 2011 6:01 pm

Re: E 18 DRG Tillig

Příspěvekod TTmili » ned 30 čer, 2013 8:13 pm

Osobně bych řekl že problém bude třeba hledat spíš v návodu dekodéru než v návodu k lokomotivě. Pokud s analogovou propojkou vše funguje je jen špatně nastavený dekodér. Ostatně pokud jsi zkoušel i 6-pin (dle NEM651) tak pokud si dobře vzpomínám tak ti to ani nemohlo svítit, protože Plux12 má osvětlení někde v druhé řadě, ale spíš bych to jako dotaz směřoval do DCC sekce. Jinak to že se lokomotiva s dekodérem rozjíždí na analogu rychle a až po vytočení trafa do poloviny je jasné, protože dekodér musí být něčím napájený, a záleží na nastavení rozjezdových a brzdných CV jak se pak rozjede.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: E 18 DRG Tillig

Příspěvekod olik » pon 01 črc, 2013 7:35 pm

Kluci
asi vypadam jako hlupak co se v tomhle moc neorientuje,ale kdyz vezmu hektora kde je zasuvka plux 12 vlozim tam dekoder,hektor jede sviti ,dam do neho 6pin a jede a sviti :idea:
tak vezmu oba dekodery a dam je do te 18 ky a jen to jede svetlo zadne,ani u jednoho dekoderu, takze pokud je nastavene svetlo v dokoderu na on,tak preci nemuze v druhe masine byt off.......
nebo se pletu...jsem z toho trosku auf :oops:
taky mam problem s jizdou,na jednu stranu jede krasne rovne,a na druhou se vykla jako kachna.....
mam Jattku a dekoder jsem letoval a jezdi jako das.....
priznam se ze jsem z toho smutnej,asi to dam na reklamacku ...
kdyby nekdo poradil s tim svetlem budu rad,mozna je ta chyba u me,ale na tistaku se neda nic prenastavit,nebo se pletu :?:
olik
 
Příspěvky: 167
Registrován: úte 01 úno, 2011 6:01 pm

Re: E 18 DRG Tillig

Příspěvekod radula63 » pon 01 črc, 2013 9:00 pm

olik
Jen drobná poznámka - Hektor od Tilliga má PLUX 12 zapojen nestandartně!!!! tj. mimo normu (okruhy osvětlení). Proto lze jezdit i na analog propojku i dekodér na NEM 651 (6pin), jinak to má být zapojeno jinak.
Nevím jak mají zapojenu BR 18. Promiňte tedy odbočení od tématu.
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1305
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: E 18 DRG Tillig

Příspěvekod olik » pon 01 črc, 2013 9:08 pm

Mozny to treba je,ale i br 101 i nohabka funguje po nastrceni plux 12 dekoderu,svetla sviti a jede to normalne.mozna treba dodat ze pouzivam dekoder LD-G-31 od Tams elektronik,mam jich celkem 10 a ani jedna masinka nemela problem se svetly.....
je to celkem nova masina,takze poznatky asi tezko budou jako u hektora,ale presto kdyby nekdo vedel budu moc rad za radu
Olik
olik
 
Příspěvky: 167
Registrován: úte 01 úno, 2011 6:01 pm

Re: E 18 DRG Tillig

Příspěvekod RSC » úte 14 úno, 2017 9:06 pm

Tak se po páté vrátila lokomotiva E18 DRG fotonátěr z reklamace, které automaticky prováděl prodejce bez toho, aby mne tím obtěžoval a zase to prostě nebylo OK, přesněji řečeno vše stále špatně a klidně to odešlou. Lokomotiva se prostě při jízdě vyklala, možná to někomu nevadí nebo těm co to mají jen v poličkách je to jedno.... Prostě bych se nedočkal a tak jsme se domluvili, že jsem si ji vyzvedl, abych chybu našel já, když to u tilligu prostě neumí!!! :oops: Vzhledem k tomu, že je s čím srovnávat a možnost případně zaměňovat díly a lokomotivu jsem měl již rozebranou, tak proč ne...

Klasika - vadné nápravy a to již i ty prý prošly záměnou. I tak, všechny šmajdavé, včetně běhounů. To je prostě paráda, všechny znovu vadné!!! To jsem zvědav, jak dlouho budu lokomotivu dávat dohromady, aby byla vpořádku. Také by mne zajímalo, jakým způsobem to dělají, že neumí dodržet souosost. Nelze na to řící nic jiného, že to je prostě prasárna, tohle pouštět zákazníkům.

Tak jsem si vytáhl i ostatní E18, které mám a výsledek? Ty co mají černé nápravy, tak vše špatně. Ty co byly červené, celkem OK. Nejspíše to nebude barvou, ale asi tím, kdy a jak to bylo děláno.

Upozorňuji, že to nebude jen můj problém s E 18, tak pokud by se to někomu nezdálo a vadila mu neklidná jízda, tak to bude s největší pravděpodobností tímto tilligáckým šlendriánem. :oops: Pokud se na to detailně podíváte při pomalé jízdě, tak si toho lze všimnout i pohledem zaměřeným na nápravy vůči podvozku, že to prostě hází...
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 519
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Re: E 18 DRG Tillig

Příspěvekod olik » stř 15 úno, 2017 9:58 pm

Mam ji take doma, tu stim foto naterem, chtel jsem ji tak ji mam, ted stehuji pokoj tak se nemuzu podivat jestli smajda, ale jedno vim , ram nesedi s podvozkem, na strane kde je kastlik, tak na levo to proste nesedi o milimetr, prosvita tam barva ramu, koukal jsem na vsechny 4 co mam doma a je to u kazde, takze dalsi prasarna alias Tillig, vyresil jsem to naterem nacerno , stejne jako je podvozek, ale proc kuwa stale neco dodelavat doma.....koupil jsem E 44 a ta byla uplne v haj...zlu , tak sla, ale to jsem psal ve vlaknu nize.....
olik
 
Příspěvky: 167
Registrován: úte 01 úno, 2011 6:01 pm

Re: E 18 DRG Tillig

Příspěvekod RSC » sob 23 zář, 2017 12:18 am

Na po osmé nemám E18 v pořádku. Nefunguje ani reklamovaní dílů, pošlou ty stejné, aniž by s tím cokoliv dělali. Tillig na to pěkně ... :oops: Schválně jsem dal minitečky na okolek, abych to viděl, že s tím nic nedělají... A potvrdilo se.
Takže dávám tomu poslední šancí, jinak si milý Tillig mašinku nechá a může se s ní vyfotit. On mi to doporučoval i DS, že se to jaksi nepovedlo, když jsem se ptal co s tím...
Týká se to dvou lokomotiv, ještě DR zelené provedení. Jen DB modré provedení celkem jde.
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 519
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Re: E 18 DRG Tillig

Příspěvekod Pavel 152 » sob 23 zář, 2017 7:46 am

Letos ve výprodeji jsem koupil podvozek a kola byly v pořádku.ČErvená kola.
Posadil jsem na něj kapotu Jatt a málo mi svítí, asi špatné světlovody.
Pavel
Pavel 152
 
Příspěvky: 419
Registrován: ned 09 led, 2011 5:24 pm

Re: E 18 DRG Tillig

Příspěvekod RSC » sob 23 zář, 2017 8:43 am

Pavel 152 píše:Letos ve výprodeji jsem koupil podvozek a kola byly v pořádku.ČErvená kola.
Posadil jsem na něj kapotu Jatt a málo mi svítí, asi špatné světlovody.
Pavel


Já mám také v pořádku tu E18, co má červené kola. Klidně bych si do těch modelů dal červená kola, ale s Tilligem není žádná řeč. Je to vrchol arogance této firmy k zákazníkům... Prostě DeDeRouni..., tváří se, že je to bavorák, ale cpou do toho věci z trabanta, cena zůstavá.... a problémy také.

Buď rád, že to máš OK.
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 519
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice


Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků