T 458 v TT

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

byl by zajem o verzi čsd nebo čd

verze ČSD
44
57%
verze ČD
18
23%
nemám zájem
15
19%
 
Celkem hlasů : 77

Re: T 458 v TT

Příspěvekod 754 028-9 » pon 03 čer, 2013 8:00 pm

Jsou asi tři skupiny TTčkářů:
1. MTB nenávidí a nikdy by si nic nekoupili (40%)
2. MTB jim nevadí, ale preferují firmy TILLIG, Kuehn, ROCO (40%)
3. Radši si koupí lokomotivu od MTB než od jiných výrobců (20%)
Já patřím někam mezi, když by mi někdo nabídl Brejlovce ROCO a Brejlovce MTB- tak si vyberu ROCO. Ovšem pokud v MTB příjdou s jakoukoli lokomotivou Českých Drah, tak si jí na 100% koupím.

Usuzuji tak, když si čtu vlákna o Brejlovcích a Zamračených tak tam sou spousty příspěvků ve kterých lidé píši, že by si MTB nikdy nekoupili, že to je české a tedy to nemůže být kvalitní atd.
Tento příspěvek berte prosím s nadhledem, je to ryze moje představa a teorie. :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
754 028-9
 
Příspěvky: 132
Registrován: pon 30 led, 2012 4:40 pm
Bydliště: Mnichovice

Re: T 458 v TT

Příspěvekod vvitty » pon 03 čer, 2013 8:10 pm

Takova _mala_ drobnost - na modelu Brejli zacalo MTB pracovat _pred_ jejich ohlasenim dvojkou Roco a Kuehn... nikoliv _potom_
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2626
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: T 458 v TT

Příspěvekod 754 028-9 » pon 03 čer, 2013 8:17 pm

Nechtěl jsem se tu pouštět do hlubinného rozkladu, chtěl jsem tím jen říct, že je tu spousta lidí kteří nemají MTB rádi. :roll:
Prostě si radši půjdou škemrat k ROCU nebo KUEHNOVI, než aby si koupili model od MTB.
Uživatelský avatar
754 028-9
 
Příspěvky: 132
Registrován: pon 30 led, 2012 4:40 pm
Bydliště: Mnichovice

Re: T 458 v TT

Příspěvekod Adam96 » pon 03 čer, 2013 8:24 pm

V tom případě omluva. Ale i tak - myslím že problém s odbytem nemá ani jeden výrobce.
TT, DCC, ep. IV/současnost. Brejlovec je nejhezčí lokomotiva !
Uživatelský avatar
Adam96
 
Příspěvky: 488
Registrován: sob 30 čer, 2012 8:04 pm

Re: T 458 v TT

Příspěvekod 754 028-9 » pon 03 čer, 2013 8:37 pm

Já osobně si myslím, že hodně TTčkářů je zmlsaných a věčně se jim něco nelíbí. Např. : Nekoupím si model od MTB protože má o prolis méně.
Já si myslím, že bychom měli být vděční za každý model, který nám někdo vyrobí.
Uživatelský avatar
754 028-9
 
Příspěvky: 132
Registrován: pon 30 led, 2012 4:40 pm
Bydliště: Mnichovice

Re: T 458 v TT

Příspěvekod j p » pon 03 čer, 2013 10:07 pm

K tem vyse uvedenym skupinam se brzy prida jeste skupina 4: Mozna ani netusi kde je nejake Cesko, ale model od MTB si koupi, protoze pro ne za poslednich 40 let nikdo zadny poradny model nevyrobil (pomineme-li maloseriovky, odlitky, lepty a 3D-tisk)
To je skupina bez jakychkoliv predsudku, takze pokud se ji podari ziskat na stranu priznivcu MTB kvalitnim modelem, tak nemusi zustat jen u toho jednoho modelu. Nekteri z nich se na tu masinku tesi jak male deti.

Tady je zprava z kvetna minuleho roku od jedne modalarky:
----------------------------------------
To: j p
My husband has been enthusiastic over the potential of seeing a trio (possibly four, one for him, one for me, and one for each of our two children) of TT SW1200's on our layouts.
To say the least, he is a little annoying about that at times, especially when he sees a photo of a SW1200, or we actually see one. Oh boy, if he sees one then we have to get photos, and if it is moving, then the chase is ON.
Thanks.

pokus o preklad:
muj manzel byl nadsen moznosti, ze by uvidel trojici (mozna ctyri, jednu pro nej, jednu pro me, a po jedne pro kazde z nasich dvou deti) SW1200 na nasich kolejistich.
Nakonec, on je s tim nekdy trochu obtizny, zvlast kdyz uvidi fotku SW1200 nebo kdyz prave nejakou (skutecnou) uvidime. Kdyz nejakou uvidi, tak musime udelat fotky a kdyz je v pohybu, tak zacina honicka.
Dekuji.
----------------------------------------
No a potom se tu najdou taci, kteri MTB kritizuji za to, ze si vubec dovolili vyrabet i neco jineho nez CD/CSD/ZSR....
Velikost TT: 1. Pennsylvania Railroad 1940-1960 2. CSD 1946-1993
j p
 
Příspěvky: 442
Registrován: čtv 30 pro, 2010 1:54 pm
Bydliště: Dansko

Re: T 458 v TT

Příspěvekod Jirka_US » úte 04 čer, 2013 4:26 am

Každý model v TT je vítán, tedy i Amerika. Nicméně má někdo představu kolik je na severoamerickém kontinentu obchodů kde se dá koupit modelová źeleznice TT? Tedy loko, vozy, kolejivo + nějaké přísluśenství. (kity a odlitky bych asi do toho nepočítal)
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: T 458 v TT

Příspěvekod V_Báňa » úte 04 čer, 2013 6:00 am

754 028-9 píše:Nechtěl jsem se tu pouštět do hlubinného rozkladu, chtěl jsem tím jen říct, že je tu spousta lidí kteří nemají MTB rádi. :roll:
Prostě si radši půjdou škemrat k ROCU nebo KUEHNOVI, než aby si koupili model od MTB.


Vaše rádoby dojmy a spekulace bohužel vyvrací počty prodaných modelů (TT), které už jsou čtyrciferné a dáááááávno první čislo zleva už není jednička :twisted: . Já si statistiku nedělám, je mi to fuk, , ale cca to vidím podle počtu zinkových rámu, které objednávám. No bude to asi tím že narozdíl od jiných pracujeme a nesedíme na prdeli před PC a pracovní nasazení VŽDY přinese úspěch. Co dělají ti kteří mne "tzv nemají rádi"? nic, jen čekají. Vzpomeňte na červen 1942, když namistrovaní němci naběhli do ruska a jak za pár let skončili. Holt neměli tu správnou motivaci, byť o kvalitách a preciznosti výroby tanků Tiger nelze pochybovat :!: Ale stejně vyhrály T34ky , i když měly horší kanony .... no nic, ja jdu do práce a vy zase pročekejte další den :D .
V_Báňa
 
Příspěvky: 103
Registrován: stř 07 kvě, 2008 2:43 pm
Bydliště: Praha

Re: T 458 v TT

Příspěvekod JBr » úte 04 čer, 2013 7:02 am

Je to sice uz dost off-topic, ale ta analogie s nemeckym utokem na SSSR trosku pokulhava. Zaprve tim vlastne pisete, ze Vase modely jsou v pozici T34, tudiz technologicky a kvalitativne na nizsi urovni nez konkurence (to jste hadam asi rict nechtel :)), ale hlavne zadruhe, Nemcum neprohralo tazeni do SSSR to, ze by nemeli motivaci. Naopak, te tam bylo tolik, hlavne ze strany Hitlera a jeho tlaku na podrizene, ze se valili dopredu bez rozmyslu a dojeli na krutou ruskou zimu a blative jaro, ktere jim prakticky znemoznovalo zasobovani po tak dlouhem postupu (mozna analogie s vyrobou v Cine). Ale na TT trhu rozhodne jeste nedoslo na zadnou Prochorovku. To by totiz muselo z Vasi strany prijit neco, co bude mit velkou odezvu trhu (analogie k sovetske pocetni prevaze) a konkurence to nema nebo neplanuje, a to (zatim) v TT rozhodne nevypada...
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Re: T 458 v TT

Příspěvekod _lt_ » úte 04 čer, 2013 7:18 am

Vaše rádoby dojmy a spekulace

...a že jich tu za poslední den přibylo :(
Proto doplním názor svůj, jako obyčejného zákazníka:
Nemám v tuto chvíli zájem o velkého hektora v TT, nehodí se na mé kolejiště. Už pro tillig hektora jsem musel vymyslet práci. Ovšem pokud bude, určitě mě bude lákat ho mít a najdu mu nějakou práci, byť jako návštěva z jiného kraje s pracovním vlakem. To ale bude tak nejdřív za 10 let, až budou nakoupeny plánovaná vozidla a nebudu vědět co s penězi.

Co ale v plánu mám, je několik T466.0 a 2. Pokud je nikdo nepostaví, je tu pořád možnost leptu naštěstí. Ale určitě budu rád utrácet za tovární modely MTB.

Hlavně ať T466.0 a 2 MTB vyrobí nejdřív za rok... letos na ně v rozpočtu už místo nemám :lol:
_lt_
 
Příspěvky: 162
Registrován: úte 19 čer, 2012 11:46 am

Re: T 458 v TT

Příspěvekod radekkrupka » úte 04 čer, 2013 7:33 am

Myslím, že se debata opět zvrhává směrem, kterým by asi nemusela. Prosím o oboustrannou slušnost.

Moderátor
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: T 458 v TT

Příspěvekod V_Báňa » úte 04 čer, 2013 8:41 am

Ano, zvhrlo se to už ve chvíli, kdy se tady objevuji teorie jak 40% a cosi 40% a potom milostivě 20%. Už není rok 2011 ale 2013 a situace je již dávno jiná a pivní představy jak se slitováním v komisi prodáváme pár brejlovců jsou těžce mimo realitu. MTB je etablovaný výrobce na tomto trhu a vidím to i podle objednávek materiálu.

Zpět k T458- výroba je pochopitelně možná ale jsem skeptik k reakci TT trhu, resp alespon k prvotnímu prodanému množství ,které by mělo uhradit podstané investice. Že postupným prodejem se toho prodá více, je zřejmé, ale nedokážu odhadnout první serii. Duvodem je dlouholetá přitomnost modelu T435 na trhu.
V_Báňa
 
Příspěvky: 103
Registrován: stř 07 kvě, 2008 2:43 pm
Bydliště: Praha

Re: T 458 v TT

Příspěvekod 754 028-9 » úte 04 čer, 2013 8:49 am

Tak už radši mlčím. :lol:
A omlouvám se. Byla to jen čistě má teorie.
Uživatelský avatar
754 028-9
 
Příspěvky: 132
Registrován: pon 30 led, 2012 4:40 pm
Bydliště: Mnichovice

Re: T 458 v TT

Příspěvekod radekkrupka » úte 04 čer, 2013 10:38 am

Možná že nejlepším ukazatelem reálného trhu by bylo udělat model, který jiný výrobce nedělal, nedělá a ani neohlásil - Kocour, motoráky, ... :)
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: T 458 v TT

Příspěvekod TTmili » úte 04 čer, 2013 11:32 am

Za sebe říkám že jsem jednoznačně i pro T458.1. Ostatně v H0 přece T435.0 existuje od PMT a je obdobně dostupná jako Tilligův malý hektor v TT. Pro mě ale malý hektor neexistuje, Jihlava byla napěchovaná jen velkýma, takže to taky u mě tak vypadá. Zatím mám z leptu jednoho v červeného s žlutým proužkem na čele (T458.1190) a ještě bych rád jednoho, ale ve výrobním nátěru. Pokud nebude tovární, rád si ho postavím, ale faktem je že tady bych spíš uvítal tu tovární verzi především kvůli tomu že se mi nechce maskovat a stříkat proužky a ty klíny na čele :lol: .

Jinak taky si myslím že opravdová ukázka zájmu o MTB by přišla teprve s nějakým modelem který nikdo jiný nenabízí, za sebe bych řekl třeba taková T466.0 nebo třeba ty motoráky (M240.0 možná ani ne, ale taková M262.0 to by byla podle mě pecka). Ono asi na Brejlovcích se moc ta hladovost českýho trhu zpočátku asi nemohla ukázat, kdo byl nedočkavý, koupil hned Roco, a další velká část čekala na Kuehna, MTB to spíš vyhrává počtem barevných mutací. Bardotka už byla asi něco trochu jiného, tam bylo MTB první, ale po vývoji v H0 si přesto myslím že celkem dost lidí zatím pořád čeká (a já bych taky čekal nevyjít na trh albín, a teď v brzké době snad T478.1010). Proto by to chtělo zauvažovat nad něčím co ostatní výrobci určitě dělat nebudou. Tam by se teprve ukázalo.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků