BR 92 alias Weimar-Berka-Blankenhainer Eb. (WBBE), "94"

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: BR 92 alias Weimar-Berka-Blankenhainer Eb. (WBBE), "94"

Příspěvekod Naschud » čtv 11 dub, 2013 8:58 pm

Jízdní řád WBBE
Bez názvu.jpg


Upravená přední část pojezdu. Kastle by měla na pojezd dosednout níž cca o 2.5mm. Zatím nelze provést. Snad časem udělám nový pojezd z mosazných plechů. Parní písty by měly být pod kastlí. Nelze upravit. Snad s novým pojezdem bude úprava možná. Ale pohledově je to BR 92. :D Osazeny první konzole madel. (sestaveno nasucho)
Přílohy
IMG_0383.JPG
Uživatelský avatar
Naschud
 
Příspěvky: 69
Registrován: čtv 21 bře, 2013 1:17 pm
Bydliště: Popůvky u Brna

Re: BR 92 alias Weimar-Berka-Blankenhainer Eb. (WBBE), "94"

Příspěvekod Naschud » sob 13 dub, 2013 12:49 pm

Napadla mne možnost sehnat původní kovový pojezd z BR 81 (má rozvor 36mm). Včera mi přišel, tak jsem to hned vyzkoušel. Po drobné úpravě ,,testovací,, kastle se potvrdilo že nápad vyšel. Kastle pěkně dosedla na pojezd. Umožňuje další úpravy modelu který se tím více přiblíží skutečné BR 92
IMG_0385.JPG

Dotaz. Jaký typ dekodéru použít pro plánovanou digitalizaci ?
Uživatelský avatar
Naschud
 
Příspěvky: 69
Registrován: čtv 21 bře, 2013 1:17 pm
Bydliště: Popůvky u Brna

Re: BR 92 alias Weimar-Berka-Blankenhainer Eb. (WBBE), "94"

Příspěvekod Naschud » sob 13 dub, 2013 4:24 pm

Naschud píše: Průměry kol s podivem odpovídají, jinak už je to s již zmíněným rozvorem. ?
Beru zpět, průměr je o 1mm menší. Sekl jsem se v měření. Ostuda.
Uživatelský avatar
Naschud
 
Příspěvky: 69
Registrován: čtv 21 bře, 2013 1:17 pm
Bydliště: Popůvky u Brna

Re: BR 92 alias Weimar-Berka-Blankenhainer Eb. (WBBE), "94"

Příspěvekod miroslav lengyel » ned 14 dub, 2013 4:40 pm

Naschud píše:Dotaz. Jaký typ dekodéru použít pro plánovanou digitalizaci ?


Myslím,že tohle by Ti mohlo vyhovovat.
http://www.doehler-haass.cz/lokomotivni ... dh10a-1-2/
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: BR 92 alias Weimar-Berka-Blankenhainer Eb. (WBBE), "94"

Příspěvekod Naschud » ned 14 dub, 2013 5:07 pm

Díky za tip. Jsem elektronickej analfabet. Ještě dotaz, bude to komunikovat s digitální sadou Lenz 90 ? A mohu mašinu osadit motorem Mashima M 16 KD ? http://www.ttmodelar.cz/index.php?optio ... Itemid=136. Nějak mě ti japonci přitahují. Tillig sice nabízí motor i s ložem do starých BTTB ale je asi 2x dražší a taky větší. To sice není problém ale chtěl bych tam nacpat i setrvačník. Nebo je to zbytečné ?
Uživatelský avatar
Naschud
 
Příspěvky: 69
Registrován: čtv 21 bře, 2013 1:17 pm
Bydliště: Popůvky u Brna

Re: BR 92 alias Weimar-Berka-Blankenhainer Eb. (WBBE), "94"

Příspěvekod miroslav lengyel » ned 14 dub, 2013 6:39 pm

Naschud píše:Díky za tip. Jsem elektronickej analfabet. Ještě dotaz, bude to komunikovat s digitální sadou Lenz 90
Ano,bude.

Naschud píše: A mohu mašinu osadit motorem Mashima M 16 KD ? http://www.ttmodelar.cz/index.php?optio ... Itemid=136.
Samozřejmě můžeš.

Naschud píše: Nějak mě ti japonci přitahují. Tillig sice nabízí motor i s ložem do starých BTTB ale je asi 2x dražší a taky větší. To sice není problém ale chtěl bych tam nacpat i setrvačník. Nebo je to zbytečné ?

V případě digitálu setrvačník nepotřebuješ,pomalý rozjezd a zastavení zajistí dekodér.Místo setrvačníku bych zvážil spíše reproduktor se zvukovým dekodérem.
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: BR 92 alias Weimar-Berka-Blankenhainer Eb. (WBBE), "94"

Příspěvekod Naschud » ned 14 dub, 2013 6:57 pm

Díky za bleskovou odpověď. Vyřešil jsi tím asi všechny mé současné pochybnosti. Ten zvukovej dekodér taky zvažuju, jen tápu jak je to se zvuky. Ty se musí nějak naprogramovat ? Nebo jsou tam už výrobcem naprogramovány ? Omlouvám se za negramotnost, přečetl jsem toho už fůru a mám z toho v hlavě jen pěknej guláš . :lol:
Uživatelský avatar
Naschud
 
Příspěvky: 69
Registrován: čtv 21 bře, 2013 1:17 pm
Bydliště: Popůvky u Brna

Re: BR 92 alias Weimar-Berka-Blankenhainer Eb. (WBBE), "94"

Příspěvekod miroslav lengyel » ned 14 dub, 2013 7:07 pm

Nejsi první ani poslední,kdo v tom má guláš :D Zvukový dekodér si koupíš už se zvukem,jde jen o to sehnat ten nejmenší,protože to je malá mašina a hlavně s odpovídajícím zvukem.V podstatě máš 2 možnosti,ESU nebo Uhlenbrock.ESU nemá zvuk BR 92,ale pouze BR 91 a neumím posoudit,jak dalece je zvuk odlišný.Uhlenbrock je na tom podobně,ale má v nabídce navíc univerzální zvuk malé parní lokomotivy.Co by mohlo být pro Tebe zajímavé,že Uhlenbrock je cca o 800,-Kč levnější než ESU.
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: BR 92 alias Weimar-Berka-Blankenhainer Eb. (WBBE), "94"

Příspěvekod Naschud » ned 14 dub, 2013 9:23 pm

Díky. Koukal jsem na ten Uhlenbrock, http://www.youtube.com/watch?v=wIQHfLjlgVQ i na ESU, http://www.youtube.com/watch?v=2FrRqL_gKLA . A babo raď :) Uvidím kolik se uvolní místa. Výhodou možná je, že díky kovovému pojezdu můžu vyhodit nějaký závaží. ESU mikro se vleze, Uhlenbrock nevím, skrze motor asi ne. ESU zvuk mi seděl víc :lol:
Uživatelský avatar
Naschud
 
Příspěvky: 69
Registrován: čtv 21 bře, 2013 1:17 pm
Bydliště: Popůvky u Brna

Re: BR 92 alias Weimar-Berka-Blankenhainer Eb. (WBBE), "94"

Příspěvekod miroslav lengyel » pon 15 dub, 2013 4:38 am

Tak ony ty dekodéry jsou stejně velké,respektive Uhlenbrock je o 4 desetinky širší a 5 desetin tlustší.Velmi také záleží na použitém reproduktoru,údajně by měly být hitem repro 31180 a 31181 od Uhlenu,ale neměl jsem zatím možnost vyzkoušet.Při kombinování dekodéru a repro pozor na impedanci ,abys neusmrtil dekodér.Se zvukem je to opravdu podle chuti každého,mně lahodí spíše ten Uhlenbrock,respektive zvuky Dietz.Mám i ESU,ale s originál zvuky Fleischmann,ale Ti mají svou vlastní databázi zvuků a to je úplně jiná soutěž.Pro porovnání je lepší si poslechnout zvuky z databáze,kterou najdeš na stránkách výrobců.Řešením by mohlo být také Zimo,ale tam je potíž se zvuky i když jsem tam teď objevil zvuk do BR 80.
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: BR 92 alias Weimar-Berka-Blankenhainer Eb. (WBBE), "94"

Příspěvekod MIK0cz » pon 15 dub, 2013 7:19 am

Teda, musim říct, klobouk dolu, jak ses do toho pustil! :wink: Sleduju to tady od začátku a, upřímně řečeno, já bych na takovýhle vrtání se v tom žaludek neměl :lol: Držim palce!
MIK0cz
 
Příspěvky: 13
Registrován: úte 14 úno, 2012 6:38 pm

Re: BR 92 alias Weimar-Berka-Blankenhainer Eb. (WBBE), "94"

Příspěvekod Naschud » pon 15 dub, 2013 12:40 pm

MIK0cz píše:Teda, musim říct, klobouk dolu, jak ses do toho pustil! :wink: Sleduju to tady od začátku a, upřímně řečeno, já bych na takovýhle vrtání se v tom žaludek neměl :lol: Držim palce!

Už se toho taky sám lekám :-)
Uživatelský avatar
Naschud
 
Příspěvky: 69
Registrován: čtv 21 bře, 2013 1:17 pm
Bydliště: Popůvky u Brna

Re: BR 92 alias Weimar-Berka-Blankenhainer Eb. (WBBE), "94"

Příspěvekod Naschud » pon 15 dub, 2013 12:59 pm

miroslav lengyel píše:Tak ony ty dekodéry jsou stejně velké,respektive Uhlenbrock je o 4 desetinky širší a 5 desetin tlustší.Velmi také záleží na použitém reproduktoru,údajně by měly být hitem repro 31180 a 31181 od Uhlenu,ale neměl jsem zatím možnost vyzkoušet.Při kombinování dekodéru a repro pozor na impedanci ,abys neusmrtil dekodér.Se zvukem je to opravdu podle chuti každého,mně lahodí spíše ten Uhlenbrock,respektive zvuky Dietz.Mám i ESU,ale s originál zvuky Fleischmann,ale Ti mají svou vlastní databázi zvuků a to je úplně jiná soutěž.Pro porovnání je lepší si poslechnout zvuky z databáze,kterou najdeš na stránkách výrobců.Řešením by mohlo být také Zimo,ale tam je potíž se zvuky i když jsem tam teď objevil zvuk do BR 80.

Tak ten ZIMO je asi nebližší typově, http://www.youtube.com/watch?v=yCaU0YLVCJ4 děkuji za vyčerpávající informace.
Uživatelský avatar
Naschud
 
Příspěvky: 69
Registrován: čtv 21 bře, 2013 1:17 pm
Bydliště: Popůvky u Brna

Re: BR 92 alias Weimar-Berka-Blankenhainer Eb. (WBBE), "94"

Příspěvekod Naschud » pon 15 dub, 2013 9:25 pm

Dnes jsem s velkou pokorou a radostí přijal dárek k blížícím se kulatinám.
IMG_0387.JPG
Cesta k digitalizaci se mi tím otevřela. Jsem naprosto šťasten.


Včera večer jsem se pustil do střechy. Je vyrobena ze dvou na sebe nalepených plechů z plechovky Birellu :D Ještě jsem odřezal před skrácením tendru spodní ,,plechy. Stejně tak i ony přijdou udělat z Birellu. :lol:
Přílohy
IMG_0388.JPG
Uživatelský avatar
Naschud
 
Příspěvky: 69
Registrován: čtv 21 bře, 2013 1:17 pm
Bydliště: Popůvky u Brna

Re: BR 92 alias Weimar-Berka-Blankenhainer Eb. (WBBE), "94"

Příspěvekod Naschud » stř 17 dub, 2013 7:15 pm

Chlapi, co je to za drát který se používá na imitaci potrubí a zábradlí ? Klasickej měděnej z el.vodičů je měkej a tahat si ,,dráty,, z plastových tyček (např. licí rámečky) je sebevražda. Jsou vhodné dráty např. viz. http://www.pojezdy.eu/eshop/229-draty-a-struny?p=2 ?
A ještě jeden cílený dotaz na modeláře z Moravskoslezského kraje. Najde se někdo z Ostravy a okolí (Orlová, Havířov, Petřvald, Rychvald) s kým bych mohl občas u ,,piva,, hodit řeč o ,,mašinkách,, ?

Pohádka o opilé mašince:
Byla jednou jedna mašinka a ta nadevše milovala plzeňské pivo. A protože ho točili ve vedlejší stanici, často byla viděna, jak na zpáteční cestě odpočívá, opřena o sloup.
Přílohy
unfall.jpg
unfall.jpg (43.26 KiB) Zobrazeno 4314 krát
Uživatelský avatar
Naschud
 
Příspěvky: 69
Registrován: čtv 21 bře, 2013 1:17 pm
Bydliště: Popůvky u Brna

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků