Herkules Piko ND

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Herkules Piko ND

Příspěvekod jakdus » úte 26 bře, 2013 3:28 pm

Zdravím mám dotaz sháním ND na Siemens Herkules od Piko a to spodní část podvozku. Vlastně ten díl který tam je zespodu přicvaknutý, drží nápravy v podvozku a zboku jsou na něm vylisovány masky podvozku. Lokomotiva mi spadla na zem a prasklo to. No a kolegovi před týdnem vykolejil :roll: a Herkules spadl ze stolu , výsledek stejný. Neví někdo kde sehnat v ČR nebo popř. v Německu. Díky
Opět znovu tentokrát na kolejích s podložím a jako vždy TT. Hraju si se syny,složitosti potom.
Uživatelský avatar
jakdus
 
Příspěvky: 68
Registrován: stř 31 pro, 2008 8:11 pm

Re: Herkules Piko ND

Příspěvekod 754 028-9 » úte 26 bře, 2013 4:51 pm

Omlouvám se že ti to tu špiním ale nechci zakládat nové vlákno tak to napíšu sem-
Nevíte někdo kde sehnat takové ty stupačky viz. příloha na Herkulesa KUEHN? Popřípadě,nemáte je někdo navíc? Budu rád za každou informaci. A ještě jednou se omlouvám že ti to tu špiním..
Přílohy
herka.jpg
herka.jpg (30.09 KiB) Zobrazeno 4665 krát
Uživatelský avatar
754 028-9
 
Příspěvky: 132
Registrován: pon 30 led, 2012 4:40 pm
Bydliště: Mnichovice

Re: Herkules Piko ND

Příspěvekod Jarda H. » stř 27 bře, 2013 10:48 am

ND na PIKO : zkus oslovit některý z e-shopů, který PIKo modely prodává, v řadě z nich jsou ochotní lidi a seženou i věci, které nemají v nabídce (mně osobně se osvědčil třeba Hobby shop). pokud to nepomůže, pak je ještě Modelbahnshop Sebnitz, škoda ale, že přehled ND PIKO nemá doprovodné obrázky ..... (aby ale cena za poštovné a dodávku nebyla vyšší než cena ND ?!)

ND na Kuehn : zkus se zeptat přímo Davida S. na jeho webu, má ke Kuehnovi asi nejblíže !
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Herkules Piko ND

Příspěvekod j p » stř 27 bře, 2013 12:12 pm

ND na Piko bude asi nejjednodussi objednat z Webshopu Piko, kde to maji za 6.20 EUR - a s obrazky :D
http://www.piko-shop.de/index.php?vw_type=warengruppe&vw_view=detail&vw_id=265&page=38
Velikost TT: 1. Pennsylvania Railroad 1940-1960 2. CSD 1946-1993
j p
 
Příspěvky: 442
Registrován: čtv 30 pro, 2010 1:54 pm
Bydliště: Dansko

Re: Herkules Piko ND

Příspěvekod MIK0cz » stř 27 bře, 2013 5:26 pm

754 028-9: Upadly, co? Stejně jako všechna drobota z Kuehnových produktů. Taky jeden z důvodů, proč mi výrobky této firmy nesmí domů. Poté, co jsem přesně tyhle schůdky ztratil a ještě jsem, jako bonus, hledal nárazník a dynama z Bmto po celém kolejišti, jsem si řekl, že takhle by asi kvalitní výrobek vypadat neměl.
MIK0cz
 
Příspěvky: 13
Registrován: úte 14 úno, 2012 6:38 pm

Re: Herkules Piko ND

Příspěvekod 754 028-9 » stř 27 bře, 2013 7:25 pm

MIKO:
Tato lokomotiva sloužila jako tester pro kolejiště takže jsem tu chudinku zhuntoval sám.. :( Ale svitla naděje v podobě DS model.
A co se týče Bmto tak tam sem u jednoho ze tří vozů ztratil jeden nárazník který jsem posléze našel a někam založil a teď ho nemohu najít,ale to zas není takový problém...Jinak s obecnou kvalitou modelů KUEHN sem naprosto spokojen dá se říci že díky KUEHNovi si můžem dovolit provozovat typicky české soupravy např.: 372,754,Bmto a Ypsilonky. Řekl bych že je to dobrý výrobce. :lol:
Uživatelský avatar
754 028-9
 
Příspěvky: 132
Registrován: pon 30 led, 2012 4:40 pm
Bydliště: Mnichovice

Re: Herkules Piko ND

Příspěvekod TTmili » čtv 28 bře, 2013 12:31 am

MIKOcz: Ono asi záleží jak se k modelům člověk chová. Pokud jezdí po kolejišti a nehrabe se na ně, je to vpohodě, pokud stojí ve vytýně a nehrabe se na ně, je to vpohodě, pokud se jednou za týden mají provětrat na kolejišti a součástí rituálu je vyndavání z krabičky, je potřeba si dávat bacha na prsty, co víc mám říct. Modely je třeba brát za jejich bytelný části kde je nejmenší množství popisů, a to nemluvím o kapotových lokomotivách kde navíc hrozí poškození zábradlí na ochozech.
Suma sumárum, patráky Bmto od Kuehna provozuji již přes tři roky a nikdy jsem nic neztratil, brejlovce od Kuehna mám od začátku, nikdy jsem nic neztratil (nepočítám-li anténu radiostanice kterou jsem si urazil vlastní blbostí při rozebírání modelu), a takhle můžu pokračovat. A nejde jen o Kuehna, jde o to chovat se k tomu, když to bude piglovat trať o minimálních rádiusech rychlostí blesku, asi je něco špatně, stejně tak pokud bude neustále docházet ke kolizím nebo k tomu že na model budu hrabat v místech kde to není vhodný (asi těžko můžu nadávat že výrobce mizerně osadil madla když za ně model hrubě chytnu, to je stejné jako umaštěnýma a spocenýma rukama chytat model v místě s nejvíce popisy a pak nadávat na to že výrobce používá nekvalitní potisk, protože slezl).
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Herkules Piko ND

Příspěvekod 754 028-9 » čtv 28 bře, 2013 6:32 am

TTmili má pravdu,já mám taky brejlovce od KUEHNA a nikdy mi nic neupadlo a to všechny modely každý týden vyndavám a zandavám do vitríny. Prostě záleží na chování k modelům a dá se říct že za každé poškození si můžeme samy.
Uživatelský avatar
754 028-9
 
Příspěvky: 132
Registrován: pon 30 led, 2012 4:40 pm
Bydliště: Mnichovice

Re: Herkules Piko ND

Příspěvekod MIK0cz » čtv 28 bře, 2013 7:22 am

Jako vicemistr Evropy v plastikovém modelářství (bez vychloubání, jenom abyste měli představu, že nejsem nějaký nemotora :lol: ) si nepřijdu, že bych se k modelům choval hrubě, naopak. Kolikrát žasnu, co si kamarádi ke svejm mašinám dovolí. Tak jsem možná měl jenom smůlu na oba kusy, nebo moje kolejiště rezonuje takovým způsobem, že z toho ty věci odpadávají. Nevím. Každopádně přilepený by tyhle pičičurky podle mě bejt měly.
MIK0cz
 
Příspěvky: 13
Registrován: úte 14 úno, 2012 6:38 pm

Re: Herkules Piko ND

Příspěvekod mizl » čtv 28 bře, 2013 8:12 pm

MIK0cz píše:... Každopádně přilepený by tyhle pičičurky podle mě bejt měly.


Musím tě podpořit v tvém tvrzení a s tvými zkušenostmi. Za mě musím konstatovat, že model brejlovce od Kuehna mám již rok a z krabičky ho vyndavám velmi opatrně, jako kdyby model byl z toho nejtenčího skla a při sebemenším neopatrném pohybu se měl rozpadnout. Za tu dobu co model mám jsem ho vyndaval pouze čtyřikrát. Madla mi chybí čtyři a anténu jsem již nenašel. Musel jsem požádat Davida, zda by mi anténu nezaslal. Takže o chování k modelu je to poze z padesáti procent. Jinak model je velmi povedený a nelituji koupě.

Hold je to pro mě další zkušenost do budoucna a již vím, že musím před použít modelu nejprv zkontrolovat uchycení drobných dílů a případně je přilepit.

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice


Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: drlo, snowbear a 12 návštevníků