ALBÍNI od MTB

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: ALBÍNI od MTB

Příspěvekod Tomáš » ned 20 led, 2013 10:07 am

Tak chlapci, včera jsem si vyzvednul první zkušební aršík šablony toho kosočtverce.. Nalepil jsem tu vyřízlou odpadní část na čumák albína, aby byla představa, jak se to povedlo nakreslit.
Myslím, že to dopadlo věrohodně ne? 8)

http://tauvec.rajce.idnes.cz/ALBINI_MTB#obtisk1.jpg

http://tauvec.rajce.idnes.cz/ALBINI_MTB#obtisk2.jpg
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: ALBÍNI od MTB

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » ned 20 led, 2013 10:12 am

trochu ta spodní pravá letí ,no Tomáši ještě hlavně záleží jestli ta páska barvu nestrhne
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: ALBÍNI od MTB

Příspěvekod Tomáš » ned 20 led, 2013 10:27 am

To bude tím laxním nalepením. Nechtěl jsem to urovnávat abych to pak odlepil. Jde jen o představu o velikosti.
Zde jsem se pokusil vyfotit ten aršík. Je vidět, že vše je rovné a v pořádku.Navíc bude se používat ten okraj a tam to špatné natvarování "chapadel" nehrozí.

Používat se to bude tak, jak je vidět ve spodním rožku. Nelepí to tak agresivně, takže to snad dopadne. Ještě se bude testovat stálost šablony po zastříkání barvou. Už jsem se poptával a mělo by to snad být ok

http://tauvec.rajce.idnes.cz/ALBINI_MTB#P1200222.jpg
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: ALBÍNI od MTB

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » ned 20 led, 2013 10:49 am

ok
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: ALBÍNI od MTB

Příspěvekod drobecoct » stř 23 led, 2013 3:38 pm

Už len takú šablónu vyrobiť v HO a bude to dokonalé. Neišlo by niečo také spáchať?
drobecoct
 
Příspěvky: 64
Registrován: čtv 23 úno, 2012 10:14 am
Bydliště: Považská Bystrica

Re: ALBÍNI od MTB

Příspěvekod MirekTT » stř 23 led, 2013 6:40 pm

Tomáš píše:...... Nechtěl jsem to urovnávat .......

Tomáši, oni ti k tomu výřezu samolepících šablon nedali přenosnou folii?
Přenoska je čirá samolepící folie, která lepí o něco méně, než lepidlo přenášené folie. Funguje to tak, že vyřezaný útvar zůstává na podkladovém papíře, je přelepen přenoskou, celé se to strhne z papíru, aplikuje na místo a po uhlazení se z přilepeného útvaru přenoska ztrhne. Tím se zaručí, že se nic na přenášeném útvaru nepohne. Jediné co se musí hlídat, je správná poloha nalepení. Stačil by ti i malý kousek přenosky, dá se použít opakovaně na tak malé výřezy, jako jsou ty šablony.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: ALBÍNI od MTB

Příspěvekod mizl » stř 23 led, 2013 6:50 pm

MirekTT píše:
Tomáš píše:...... Jediné co se musí hlídat, je správná poloha nalepení


Pokud použiješ jar naředěný vodou tak se s tím dá hýbat. povrch je poté kluzký. Po vyschnutí jarové vody to drží stejně.
I když u tak titěrných věcí to bude asi pakárna usazovat tímto způsobem ....

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: ALBÍNI od MTB

Příspěvekod Tomáš » stř 23 led, 2013 7:10 pm

Takže popořadě:

drobecoct: Na straně 2 je detail čumáku s rozměry v TT. Pokud si ty rozměry převedeš (přeměříš) do H0 není problém ti to nechat vyrobit. To se týká 3143. U té 3022 si to můžeš zaměřit taky, ale obtisk nám dělá JBr.
V TT toho bude dost, takže pak stačí napsat kolik čeho kdo chce. Pokud budou rozměry v H0 a bude zájem není problém toho taky nadělat.

MirekTT a mizl: Přenosku jsem dostal a určitě se při finálním použití šablony použije. Na této ukázce však nešlo o bezvadné urovnání kosočtverce, ale spíš šlo o ukázku jak se to povedlo. Nezapomeňme, že jsem to "měřil" podle oka. Spíš jsem čekal odpovědi typu.. je to moc velký, nebo naopak malý, nebo to nesedí vůbec. Navíc kosočtverec, který jsem nalepil je odpad. Použije se ta druhá část a do ní se nastříká barva. U tohoto dílu by nemělo být nic složitého to správně urovnat.
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: ALBÍNI od MTB

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » pon 04 úno, 2013 10:25 am

Tomáš píše:Jo ten lev na čumáku to by byl oříšek, nebo by to taky ta tiskárna zmákla?
Mě by teď spíš zajímal znak Brna
Co ty na to Jirko?

ten znak Brna byl nebo je na této lokomotivě http://www.prototypy.cz/rady/754/obr/754074b.jpg
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: ALBÍNI od MTB

Příspěvekod drobecoct » stř 06 úno, 2013 5:01 pm

Tomáš píše:Takže popořadě:

drobecoct: Na straně 2 je detail čumáku s rozměry v TT. Pokud si ty rozměry převedeš (přeměříš) do H0 není problém ti to nechat vyrobit. To se týká 3143. U té 3022 si to můžeš zaměřit taky, ale obtisk nám dělá JBr.
V TT toho bude dost, takže pak stačí napsat kolik čeho kdo chce. Pokud budou rozměry v H0 a bude zájem není problém toho taky nadělat.

MirekTT a mizl: Přenosku jsem dostal a určitě se při finálním použití šablony použije. Na této ukázce však nešlo o bezvadné urovnání kosočtverce, ale spíš šlo o ukázku jak se to povedlo. Nezapomeňme, že jsem to "měřil" podle oka. Spíš jsem čekal odpovědi typu.. je to moc velký, nebo naopak malý, nebo to nesedí vůbec. Navíc kosočtverec, který jsem nalepil je odpad. Použije se ta druhá část a do ní se nastříká barva. U tohoto dílu by nemělo být nic složitého to správně urovnat.

Konečne som sa dostal k premeraniu T478.3 Roco v HO a rozmery by mali byť nasledovné:
-T478.3022 - 20x8
-T478.3143 - 22x7
Opäť sa ešte vrátim k otázke, nebolo by možné vyrobiť aj oranžové okrídlené koleso, ako mala na čelách T478.3064?
Přílohy
T478.3022+3064+3146.jpg
drobecoct
 
Příspěvky: 64
Registrován: čtv 23 úno, 2012 10:14 am
Bydliště: Považská Bystrica

Re: ALBÍNI od MTB

Příspěvekod Tomáš » pon 18 úno, 2013 4:11 pm

No měl jsem teď celkem starosti s doladěním některých drobností k budoucím mašinám. Už se to blíží 8)

drobecoct: Kamošu já H0 viděl asi tak 3x v životě, takže když mi tu dáš rozměr okýnka 20x8 a 22x7 vůbec nic mi to neřekne. :lol: .. stáhni si prosím ty obrázky a překótuj je do H0.

Co se týče té 3064. Vyrobit obtisk by asi opět nebyl problém.. nejsem si ovšem jistý zda-li se podaří trefit ta oranžová barva... určitě to ale chce detailnější fotku toho znaku "okrídlené koleso" . bez toho se neobejdu.

Nebo to je tento znak?
Přílohy
kolo.jpg
kolo.jpg (15.31 KiB) Zobrazeno 5947 krát
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: ALBÍNI od MTB

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » pon 18 úno, 2013 4:44 pm

Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: ALBÍNI od MTB

Příspěvekod drobecoct » úte 19 úno, 2013 7:06 pm

Tkadlec Jaroslav píše:http://www.obtisky-jiran.cz/?ozdoby-na-cela-hnacich-vozidel-h0-tt-n,16

Pozerám ako blázon, ale nič pre nás použiteľné tam nevidím. Okrem iného tento pán tieto ozdoby čiel neponúka už ani na pražskej burze, možno to robí už len na objednávku, neviem.
drobecoct
 
Příspěvky: 64
Registrován: čtv 23 úno, 2012 10:14 am
Bydliště: Považská Bystrica

Re: ALBÍNI od MTB

Příspěvekod 2111 » úte 19 úno, 2013 8:41 pm

Takové ozdoby má pí.Banková na prážské burze.Stůl má vzadu u schodů v právo.Má pěkný výběr má i stránky na netu.
2111
 
Příspěvky: 40
Registrován: ned 18 črc, 2010 10:53 am

Re: ALBÍNI od MTB

Příspěvekod Tomáš » stř 20 úno, 2013 1:55 pm

Takže prvně zakótované znaky pro H0.Proč by to mělo být zakótované komplet Robe, jsem ti psal. Nejde ani tak o výrobu, jako o následné správné nanesení. To platí jak pro šablonu, tak pro obtisk.
Přílohy
3143H0.jpg
3022H0.jpg
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků