Novinky TT 2013

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Novinky TT 2013

Příspěvekod Trainmaniak » pát 08 lis, 2013 11:41 am

milan ferdián píše:Mi vysvětli,ty jsi milionář :?: :lol: :lol: :lol:

Ne. Kradu. :D Ale zrovna v případě Pika člověk ani milionář býti nemusí. Tahle kráska stojí asi 2.300 Kč.
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1460
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Novinky TT 2013

Příspěvekod milan ferdián » pát 08 lis, 2013 11:43 am

Trainmaniak píše:
milan ferdián píše:Mi vysvětli,ty jsi milionář :?: :lol: :lol: :lol:

Ne. Kradu. :D Ale zrovna v případě Pika člověk ani milionář býti nemusí. Tahle kráska stojí asi 2.300 Kč.

O to nejde,já jsem jen neustále od tebe překvapován samými recenzemi.Tak si říkám,do boha ty už musíš lokomotiv houfně a jak se ti všechny stroje vejdou na tvé kolejiště. :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Novinky TT 2013

Příspěvekod Trainmaniak » pát 08 lis, 2013 11:51 am

Člověk to musí střídat (ty lokomotivy). :) Ale když si to vezmeš, tak předchozí jsem koupil v červnu, takže je to už přes 4 měsíce. :)
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1460
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Novinky TT 2013

Příspěvekod TTmili » pát 08 lis, 2013 9:58 pm

Já ještě k BR118 doplním že v jejích útrobách se skrývá 5-pólové srdce, kterému se bohužel stejně jako u jiných Piko TT modelů nedá dostat ke komutátoru ani uhlíkům (pravděpodobně konstrukce s měděnými kartáčky). Po tom co jsem prohlídnul DPS jsem byl velmi mile překvapen, Piko myslelo i na to že by se mělo jít samostatně ovládat koncové osvětlení. Sice základní zapojení to neumožňuje, ale stačí přepojit jeden drátek na každé straně na volnou plošku, a je vyřešeno. Bohužel na co už Piko tolik nemyslelo je dodržování barev drátků s normou, pro bílé pozičky zvolili na obou stranách žlutý drát, a pro červené konce naopak na obou stranách bílý drát. Takže kdo bude překopávat pozor na to :!: . Také je třeba ten bílý drát od konců přesunout na druhou stranu lokomotivy, takže krásně urovnané drátky v plastovém kanálku si bohužel při téhle operaci docela rozházíte.

Každopádně tak nebo tak, za 2200Kč je to bezva stroj, a řekl bych že tímhle Piko ukázalo kam by měli výrobci nadále směřovat, je zde rozumný kompromis mezi modelovostí (lokomotivě po stránce vzhledu není snad ani co vytknout, pár detailů se najde, ale v téhle cenové relaci je člověk velmi velkoryse přehlédne), funkčností (která je perfektní a navíc vcelku variabilní po stránce elektroniky) a cenou. Piko už ukázalo že umí dělat i hodně levné "low-end" modely po kterých se jen zapráší, ale tímhle ukazuje že cenově velmi podobně na tom mohou být i modely "vyšší střední třídy".
No a neodpustím si jednu jedovatou poznámku na konec vůči nejmenovanému českému výrobci, takhle má vypadat stroj daleko převyšující svojí cenu, výborně zvládnutá kastle s minimem kompromisů nebo nepřesností a špičkový pojezd který bych se nebál říct už Piko dotáhlo na úroveň Tilligu nebo Roca.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Novinky TT 2013

Příspěvekod Rizoto » sob 09 lis, 2013 6:38 am

Prosim vas aky ma razvor naprav podvozkov a vzdialenost otočnych capov. Ked je cena taka priazniva ze by ju neslo pouzit na nieco ceskoslovenske. Dakujem
Uživatelský avatar
Rizoto
 
Příspěvky: 190
Registrován: ned 29 lis, 2009 10:18 am
Bydliště: Orava, Slovensko

Re: Novinky TT 2013

Příspěvekod TTmili » sob 09 lis, 2013 11:56 am

Rozvor je 28,3mm což odpovídá asi 3,4m ve skutečnosti, a vzdálenost otočných čepů je 100mm (cca 12m veskutečnosti). Vzhledem k těmhle vcelku velkým rozměrům se s přimhouřenýma očima (podobně jako při užívání V100) jako běžný podvozek pro M262 (rozvor 3250mm, hnací má rozvor jen 2500mm) nebo případně po doplnění loukoťových kol i pro stejnosměrné elektriky I. generace (tyto mají rozvor 3330mm). Rám jako takový vzhledem ke svojí délce je pro naše stroje až moc dlouhý, naopak pro motoráky už je zase krátký (jedinou vyjímkou je M240 s vzdáleností otočných čepů 12630mm).
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Novinky TT 2013

Příspěvekod Rizoto » ned 10 lis, 2013 6:39 am

Dakujem velmi pekne.
Uživatelský avatar
Rizoto
 
Příspěvky: 190
Registrován: ned 29 lis, 2009 10:18 am
Bydliště: Orava, Slovensko

Re: Novinky TT 2013

Příspěvekod Trainmaniak » pon 11 lis, 2013 9:51 am

Kluci, na http://www.trainmania.info/clanky.html#br118 naleznete slíbenou recenzi "stovosumnáctky" od Piko. :)

Obrázek
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1460
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Novinky TT 2013

Příspěvekod Tomas_C. » stř 20 lis, 2013 10:02 am

Vůz na přepravu ocelových svitků od Kuehna již brzy u Vašich prodejců.
http://blog.modellbahnshop-sebnitz.de/2013/11/19/auslieferung-der-tt-teleskophaubenwagen-von-kuehn-beginnt/
TT, V-VI epocha,CZ-DE příhraničí,
http://model-railway.webnode.cz
www.ModulyBrno.cz
Uživatelský avatar
Tomas_C.
 
Příspěvky: 444
Registrován: stř 10 úno, 2010 1:05 am
Bydliště: Brno

Re: Novinky TT 2013

Příspěvekod radekkrupka » čtv 28 lis, 2013 10:00 am

Stavebnice silniční váhy od model-scene, vypadá povedeně... ukradeno z fb výrobce :)

Obrázek
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Novinky TT 2013

Příspěvekod Trainmaniak » čtv 28 lis, 2013 10:02 am

TheJaro píše:To PIKO do svojích modelov stále dáva žiarovkové osvetlenie?? a motory sú 3 pólové ? :roll:

Ne, ne a ne. :) Jsou tam SMD ledky a 5-pólové motory.
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1460
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Novinky TT 2013

Příspěvekod Tomas_C. » pon 02 pro, 2013 5:14 pm

Tak dlouho očekávané teleskopické vozy na ocelové svitky od Kuehna jsou konečně doma...


P1080342.JPG



Uplně volají po provozní patině...než se tak stane tak posílám odkaz na pár fotek ještě před ní...
http://cadrik.rajce.idnes.cz/Kuehn_51340
TT, V-VI epocha,CZ-DE příhraničí,
http://model-railway.webnode.cz
www.ModulyBrno.cz
Uživatelský avatar
Tomas_C.
 
Příspěvky: 444
Registrován: stř 10 úno, 2010 1:05 am
Bydliště: Brno

Re: Novinky TT 2013

Příspěvekod TTmili » čtv 05 pro, 2013 7:39 am

Docela mě překvapuje, že sem ještě nikdo nedal novinku od DK-modelu. Mezi jejich stavebnicemi se objevila komplet stavebnice "pancéřáku" Ca ze 30tých let. Myslím si, že to je poměrně zajímavá novinka, v provozu se tyhle vozy (alespoň podle fotek) udržely relativně dlouho.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Novinky TT 2013

Příspěvekod Jarda H. » čtv 05 pro, 2013 7:45 pm

TTmili píše:Docela mě překvapuje, že sem ještě nikdo nedal novinku od DK-modelu. Mezi jejich stavebnicemi se objevila komplet stavebnice "pancéřáku" Ca .....


Mně osobně to nepřekvapuje, jednak komunita TT mi připadá méně sdílná :lol: jednak stavebnice není asi jnde než na webu DK model prezentována ?! Takže na ní narazí pouze případní kupující při objednávce jiného zboží ?!
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Novinky TT 2013

Příspěvekod TTmili » čtv 05 pro, 2013 9:12 pm

Vysvětlení to asi je víc než pravdivé. Každopádně když už jsem na to narazil, tak se podělím, přecejen lákavá stavebnice pro hodně z nás.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků