Novinky TT 2013

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Novinky TT 2013

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » čtv 24 říj, 2013 4:06 pm

co se změnilo je jen kinematika
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: Novinky TT 2013

Příspěvekod milostt » čtv 24 říj, 2013 4:37 pm

Tkadlec Jaroslav píše:co se změnilo je jen kinematika

Jen kinematika to nebude:
viz výrobce :Dlouhé čekání na nové vozy Raj je u konce. Do nabídky zařazujeme modely tohoto vozu v přepracované verzi. Můžete se tak těšit na kinematiku krátkého spřáhla, věrné zpracování detailů a lepší provozní vlastnosti modelu. Velká pozornost byla věnována detailům. Na rámu vozu jsou zapracovány rozvaděče, stupačky, kinematika,... Plošiny jsou co nejvěrněji přizpůsobeny skutečné předloze. Společně s novými podvozky Loco jezajištěn bezproblémový průjezd oblouky malých poloměrů. Snížené těžiště zajišťuje ještě lepší stabilitu vozů v provozu dlouhých vlaků na kolejišti při tažení i sunutí souprav
TT moje hobby http://www.mancicke-vlaky.wz.cz/
milostt
 
Příspěvky: 876
Registrován: úte 29 črc, 2008 4:01 pm
Bydliště: Kolín

Re: Novinky TT 2013

Příspěvekod StrndaTrains » čtv 24 říj, 2013 7:08 pm

Na stránkách MTB je 749 121 skladem, nemáte někdo fotky? :lol: :lol:
ep. V.-VI. ČD
DIGITÁL sestava ROCO

Moldavská trať [135] je ta nejhezčí!
StrndaTrains
 
Příspěvky: 114
Registrován: ned 21 črc, 2013 6:53 pm
Bydliště: Mnichovice, Středočeský Kraj

Re: Novinky TT 2013

Příspěvekod peter_vy » pát 25 říj, 2013 6:19 pm

milostt píše:
Tkadlec Jaroslav píše:co se změnilo je jen kinematika

Jen kinematika to nebude:
viz výrobce :Dlouhé čekání na nové vozy Raj je u konce. Do nabídky zařazujeme modely tohoto vozu v přepracované verzi. Můžete se tak těšit na kinematiku krátkého spřáhla, věrné zpracování detailů a lepší provozní vlastnosti modelu. Velká pozornost byla věnována detailům. Na rámu vozu jsou zapracovány rozvaděče, stupačky, kinematika,... Plošiny jsou co nejvěrněji přizpůsobeny skutečné předloze. Společně s novými podvozky Loco jezajištěn bezproblémový průjezd oblouky malých poloměrů. Snížené těžiště zajišťuje ještě lepší stabilitu vozů v provozu dlouhých vlaků na kolejišti při tažení i sunutí souprav

Pokúsil som sa zahrať hru "nájdi 22 rozdielov" novej ČSD Raj-ky od Loco voči starej (zelená rakvička a žlté cibule):
1. KKK s NEM šachtou
2. perforované podvozky s mosadznými ložiskami
3. rám
4. schránka
5. rozvádzače
6. háky
7. nárazníky
8. madlá pod nárazníkmi
9. jemnejšie zábradlia a rebríky
10. stupačky
11. plošiny
12. ručná brzda
13. držiaky
14. brzdové ústrojenstvo
15. popis rámu
16. popis rakvičky je mierne iný
17. rozšírený popis podvozkov
18. opačné poradie popisu cibulí
19. odtieň farby cibulí je mierne bledší
20. modrý uzáver v strede rakvičky je detailnejší
21. rám na podvozkoch sedí nižšie, celková výška je cca o 1 mm nižšia
22. hmotnosť modelu je len veľmi mierne vyššia (nemám presnú váhu)
Samotná rakvička a cibule sa zdajú byť rovnaké, ale cibule sú presnejšie zostavené.

Nevylučujem, že tých rozdielov môže byť aj viac. Zdá sa, že z pôvodného modelu toho veľa nezostalo. Vylepšili sa aj jazdné vlastnosti (sú porovnateľné s Faccs).
TT analog, ČSD ep. III.-IV.
peter_vy
 
Příspěvky: 280
Registrován: pon 08 srp, 2011 3:50 pm
Bydliště: Bratislava

Re: Novinky TT 2013

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » stř 30 říj, 2013 6:44 pm

Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: Novinky TT 2013

Příspěvekod Jarda H. » úte 05 lis, 2013 11:54 am

Davis S. avízuje, že
" .... dlouho očekávaný Bastard 372 001 ČSD bude tento týden vyrobený."
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Novinky TT 2013

Příspěvekod TTmili » stř 06 lis, 2013 2:36 pm

Trainmaniak píše:
TTmili píše:Tak potom já si počkám na článek od tebe :wink: . Přecejen pak si je člověk hned jistější, když to vidí sepsané.

Ty jseš ale vyčůranej. :D Tak musíš vydržet.


Tak jsem nevydržel, a možná jsem koupil dřív než ty :D . No řeknu jediný, jenom zírám. Piko se opravdu vyšvihlo minimálně o dvě třídy výš proti Herkulovi. Namátkou komplet LED osvětlení, Plux16 (zatím ale nevím do jaké míry funkční, vyzkouším o víkendu), zpřevodování do relativně pomala (cca jak sergej Roco), v podvozkách všechny kolečka na kovových osičkách, a co mě asi nejvíc překvapilo je že v Hobby kategorii Piko dodává i PLNÉ pluhy bez díry na spřahlo.
No a ke vzhledové stránce. Když jsem kupoval, porovnával jsem s Tilligovou (byla vedle) a rozdílů bylo pomálu. Většina detailů na kastli je u Pika výraznější, ale nemyslím že by to působilo rušivě. Naopak madla vylisovaná přímo na kastli jsou tak jemná a dobře potisknutá, že ani tolik nevadí že nejsou samostatně dosazovatelná (podobně to s madly vidím i třeba u Y při porovnání Tillig vs. Kuehn, naopak u brejláků Roco jsou madla udělána tak necitlivě že to bije do očí). Tillig má malinko jiné tvary (je jakoby ploší), větší okna a naznačení interiéru strojovny, Piko naproti tomu vyniká kinematikou a funkčním osvětlením už při rozjezdu (v analogu).

Když by byl zájem můžu po nějakém bližším seznámení poreferovat víc třeba v Recenzích. Osobně jsem nejzvědvější jak se bude poměrně měkká kinematika chovat s těžšími soupravami nebo při sunutí.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Novinky TT 2013

Příspěvekod Trainmaniak » stř 06 lis, 2013 4:55 pm

Mám ji od včerejška, právě ji fotím. Ještě musím vypotit článek. :-) Ale je to luxus! A ta jízda!
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1462
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Novinky TT 2013

Příspěvekod TTmili » stř 06 lis, 2013 8:06 pm

Tak nic, přecejen jsi byl rychlejší, i když jen pravděpodobně v řádu hodin :lol: . Jinak ale nejde jinak než souhlasit, jízda suprová, klidná, tichá, snad by tam prý měl být 5-pólový motor, jestli to tak je se dovím až o víkendu po řádné rozborce/zborce. I když musím přiznat že ta Tilligova BR118 co jsem měl možnost porovnat jezdila podobně.
Jen jsem se ještě chtěl zeptat, ty sis kupoval BR118 nebo V180? Co jsem koukal na TT-Boardu tak obě jsou trošku jiné detaily na střeše.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Novinky TT 2013

Příspěvekod Trainmaniak » stř 06 lis, 2013 8:39 pm

Já mám BR 118: http://www.trainmania.info/br118.html. Nevím, jestli je rozdíl ve střešních partiích, myslím, že V 180 je pouze starší značení.
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1462
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Novinky TT 2013

Příspěvekod TTmili » stř 06 lis, 2013 9:03 pm

Pak máme oba stejnou. Každopádně rozdíl skutečně je, nevím zda s rozdílnými sériemi docházelo k nějakým modernizacím, nebo jestli jde jen o úpravy alá u našich bardotek s dosazováním tlumičů, ale rozdíl je.

Edit: Smáznul jsem odkaz na obrázek když už to Trainmaniak vyřešil takhle. Nojo, hold automatické přihlašování je sviňa, když jsem kouknul přes mobil tak jsem obrázek taky neviděl :oops: .
Naposledy upravil TTmili dne čtv 07 lis, 2013 9:06 am, celkově upraveno 1
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Novinky TT 2013

Příspěvekod radula63 » čtv 07 lis, 2013 8:16 am

TTmili píše:No snad se i obrázek zobrazí, já ho vidím protože jsem na TT-Boardu registrovaný, ale jestli uvidí i ostatní?

Vidět není. Asi budeš muset obrázek stáhnout a nahrát na fórum zde. Když udáš zdroj obrázku, tak si myslím nebude problém.
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1308
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: Novinky TT 2013

Příspěvekod Trainmaniak » čtv 07 lis, 2013 8:39 am

Obrázky vidí jen ten, kdo je trvale přihlášen v tomtéž prohlížeči na TT-boardu.
Aspoň takto: http://www.trainmania.info/0/br118_tt-board.jpg
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1462
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Novinky TT 2013

Příspěvekod Trainmaniak » pát 08 lis, 2013 11:33 am

Kluci, na http://www.trainmania.info/br118.html jsem dal zatím fotky loko BR 118 od Piko. Recenze bude po neděli.

Obrázek
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1462
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Novinky TT 2013

Příspěvekod milan ferdián » pát 08 lis, 2013 11:36 am

Trainmaniak píše:Kluci, na http://www.trainmania.info/br118.html jsem dal zatím fotky loko BR 118 od Piko. Recenze bude po neděli.

Obrázek

Mi vysvětli,ty jsi milionář :?: :lol: :lol: :lol:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků