Osmsetdesítka - pojezdy

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Osmsetdesítka - pojezdy

Příspěvekod Tomáš TT » ned 02 zář, 2012 12:00 pm

Zdravím,
měl bych dotaz. Na stránkách mojett.cz (snad nevadí uvedení těchto stránek) jsem četl recenzi na pojezdy pro motoráčky řady 810, dříve M152 (myslím). Mám pár stavebnic od bývalé LPH, které jsem zdědil. Chtěl bych si je zprovoznit - zmotorizovat. Mohl by mi někdo poradit, který pojezd pro tento motoráček použít? Jestli od PMT, PICOLOCO, RUBIKON MODELY.... Na stránkách modelbazaru jsem našel nějakou stavebnici od pana Verzicha, nemáte s tímto pojezdem někdo zkušenost? Děkuji za rady. Tomáš TT.
Tomáš TT
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 02 zář, 2012 11:50 am

Re: Osmsetdesítka - pojezdy

Příspěvekod vpavel71 » ned 02 zář, 2012 12:39 pm

Já jsem použil pojezd od PICOLOCO, dělá se i ve verzi pro DCC, stačí nasunout dekodér. Přes kabinu je pěkně vidět a pojezd řeší i její osvětlení. Jediný problém na který jsem narazil byl sběr proudu z kol. Sběrače jsou podle mě moc tenké. Poté co jsem je podepřel malými špalíčky ze školní gumy problém zmizel a motorák jezdí jak má.
vpavel71
 
Příspěvky: 18
Registrován: pon 12 zář, 2011 7:00 pm

Re: Osmsetdesítka - pojezdy

Příspěvekod Oskar » ned 02 zář, 2012 3:38 pm

Použil jsem pojezd od pana Fialy. Je to myslím okopírovaný PMT. Dá se koupit na burze za 990,- Kč. S jízdou nemá problémy, ale v digitálu by se mi moc nelíbil. Je zpřevodovaný hodně do pomala, takže jezdí správnou rychlostí, ale motor se točí moc v otáčkách. V digitálu je to lepší řešit nastavením maximálky a rychlejší převod.
Oskar
 
Příspěvky: 24
Registrován: stř 14 říj, 2009 5:41 pm
Bydliště: Praha

Re: Osmsetdesítka - pojezdy

Příspěvekod Tomáš TT » ned 02 zář, 2012 4:06 pm

Ahoj,
díky za odpovědi, pořádně to promyslím. Spíše mě zajímá jaké motorky mají tyto pojezdy. Většina výrobců modelové železnice přechází na motorky od Japonské Mashimy - myslím, že jsou pětipólové.
Tomáš

Poznámka: na pojezdy od p. Fialy a od Rubikon Modely jsem moc chvály neslyšel. Proto se obracím na toto v diskuze.
Tomáš TT
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 02 zář, 2012 11:50 am

Re: Osmsetdesítka - pojezdy

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » ned 02 zář, 2012 4:31 pm

Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: Osmsetdesítka - pojezdy

Příspěvekod Oskar » ned 02 zář, 2012 4:53 pm

Je v tom plochý otevřený 3pólový s 2 vývody patrně Mabuchi. Na Maschimu nemá. Nepěkně bzučí, ovšem na výšku je 1cm a zas tak špatný taky není. Průhled nic nezakrývá.
Oskar
 
Příspěvky: 24
Registrován: stř 14 říj, 2009 5:41 pm
Bydliště: Praha

Re: Osmsetdesítka - pojezdy

Příspěvekod Tomáš TT » ned 02 zář, 2012 10:25 pm

Dobrý večer,

děkuji za pomoc a rady. Už jsem si vybral.

Tomáš.
Tomáš TT
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 02 zář, 2012 11:50 am

Re: Osmsetdesítka - pojezdy

Příspěvekod _lt_ » úte 16 říj, 2012 9:15 am

Zdravím, nechal jsem si postavit 810 na pojezdu Picoloco, ale jeho rychlost mě nedělá úsměv na tváři. Jezdí v přepočtu tak 300km/h a na nejmenší možné napětí se rozjede skokově na 40. Je toto běžná vlastnost tohoto pojezdu, nebo je to něčím způsobeno? Z odkazu Jardy Tkadlece vidím dva druhy (digitál a analog) pojezdu. Je možné že mám např. digitální pojezd a poháním ho analogově a proto jezdí tak rychle? Rád bych si v budoucnu postavil další vozy na tomto pojezdu, ale odrazuje mne ta rychlost. Dá se vůbec dostat do pouzdra motorků?
_lt_
 
Příspěvky: 162
Registrován: úte 19 čer, 2012 11:46 am

Re: Osmsetdesítka - pojezdy

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » úte 16 říj, 2012 9:28 am

ahoj reklamuj to nevím DCC pojezd pokud tam není dekoder tak tam je přemostění na analog, tak by to mělo být analog

a co já vím tak DCC loko na analogu jede se zpožděním a analog loko na DCC se nerozjede
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: Osmsetdesítka - pojezdy

Příspěvekod JBr » úte 16 říj, 2012 10:29 am

Picoloco delavalo dve verze pojezdu na 810, nemodelovou a modelovou (se sedackami atd). Mam doma tu druhou a ciste v analogu i s DCC dekoderem jezdi ohodne pomaleji nez 810 od Rubikonu. Takze pokud se radikalne neco nezmenilo pri vyrobe, tak bych rekl, ze inkriminovany pojezd nevykazuje bezne chovani Picoloco pojezdu pro sukafon.
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Re: Osmsetdesítka - pojezdy

Příspěvekod _lt_ » úte 16 říj, 2012 10:43 am

Aha, díky za popis. Můj je analog, jen jsem neměl představu jak by se to chovalo kdyby... Mě bylo hned divný že všichni tento pojezd chválí a vůbec jim nevadí rychlost pomalejšího bráchy brejlovce od kuehna s původníma podvozkama.

Tedy koupě dalších pojezdů se nemusím bát což je dobře. No musím zjistit co je tady zmrvenýho, když to jezdí jak blesk.

Ještě jednou oboum díky.
_lt_
 
Příspěvky: 162
Registrován: úte 19 čer, 2012 11:46 am

Re: Osmsetdesítka - pojezdy

Příspěvekod peter_vy » úte 16 říj, 2012 11:44 am

To je ten pojazd s dvomi motormi (zapojenými sériovo)?
TT analog, ČSD ep. III.-IV.
peter_vy
 
Příspěvky: 280
Registrován: pon 08 srp, 2011 3:50 pm
Bydliště: Bratislava

Re: Osmsetdesítka - pojezdy

Příspěvekod cernos » úte 16 říj, 2012 12:58 pm

Ano to je on. Taky ho mám doma a jezdí naprosto fantasticky
železničním modelářem od roku 2011 - TT, DCC
cernos
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 09 úno, 2011 6:09 am
Bydliště: Prachatice

Re: Osmsetdesítka - pojezdy

Příspěvekod Pája » úte 16 říj, 2012 11:19 pm

Asi jsou dva druhy Picoloco pojezdů 810 (nehledě na stupeň výbavy),starší měli dva motory 6 V a novější prý mají už dva 12 V motory.
TT,DCC,ČSD III-IV,člen TT ZABABOV,Sysel fóra a zatím spíše hračička než modelář
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 834
Registrován: stř 08 srp, 2007 6:05 pm
Bydliště: Praha -Suchdol

Re: Osmsetdesítka - pojezdy

Příspěvekod JardaTTH0 » ned 28 říj, 2012 10:44 am

Ahoj Tomáši,

ano, pan Verzich vyrábí pojezdy v TT na M152 a na M131. Pokud chceš víc informací tak se obrať na pojezd@centrum.cz, tam ti zodpovím Tvé otázky, i když koukám, jsi se již rozhodl. Jar. Verzich
JardaTTH0
 
Příspěvky: 12
Registrován: sob 20 říj, 2012 7:36 pm


Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků