Zamračená od MTB..Byl by zájem o tuto barevnou verzi?

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Byl by zájem o tento nátěr?

Anketa končí za čtv 30 srp, 2012 5:11 pm

Měl bych zájem o nátěr "A"
10
25%
Měl bych zájem o nátěr "B"
4
10%
Nemám zájem
10
25%
Mám zájem pouze ná původní karoserii
12
30%
Původní karoserie není podmínkou
4
10%
 
Celkem hlasů : 40

Zamračená od MTB..Byl by zájem o tuto barevnou verzi?

Příspěvekod Tomáš » úte 31 črc, 2012 5:11 pm

Kolegové TTčkáři byl by mezi vámi zájem o tuto barevnou mutaci.??
Zjišťuji pro kolegu Aleše Nováka,který by při zájmu nechal u MTB udělat tuto serii.
Pravděpodobně ovšem na "nové" karoserii tedy už s prolisy.
Tento nátěr by měl být stále aktuální T478.1002 veletr Brno 1965
operativně ho pojmenuji "A"

http://www.parostroj.net/vozidla/T478/T ... eletrh.jpg

T478.1002 původní nátěr,asi nebude tak horký..ale...
operativně ho pojmenuji "B"

http://www.parostroj.net/vozidla/T478/T478_1002.jpg
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: Zamračená od MTB..Byl by zájem o tuto barevnou verzi?

Příspěvekod BaWiS » úte 31 črc, 2012 5:39 pm

čaute, ten veletrhový nátěr je super :) navíc dnes je to i současná epocha historická loko :) Ale jen se "dívím", že už se tu vymýšlí další mutace, když zatím udělal jen 2x ČSD verzi, a o verzích ČD ani vidu ani slechu oproti H0. Snad se dočkám :)
Uživatelský avatar
BaWiS
 
Příspěvky: 345
Registrován: čtv 27 lis, 2008 8:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Zamračená od MTB..Byl by zájem o tuto barevnou verzi?

Příspěvekod j p » úte 31 črc, 2012 6:21 pm

K tomu je ale potreba nova forma.
To bude muset byt hodne velka serie aby se to vyplatilo.
Velikost TT: 1. Pennsylvania Railroad 1940-1960 2. CSD 1946-1993
j p
 
Příspěvky: 442
Registrován: čtv 30 pro, 2010 1:54 pm
Bydliště: Dansko

Re: Zamračená od MTB..Byl by zájem o tuto barevnou verzi?

Příspěvekod Tomáš » úte 31 črc, 2012 6:25 pm

j p píše:K tomu je ale potreba nova forma.
To bude muset byt hodne velka serie aby se to vyplatilo.


To bude hlavně záležet,jestli bude většina trvat na původní karoserii,nebo se přivře oko a udělá kompromis.Pochybuji,že by udělali novou formu i kvůli 500kusů
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: Zamračená od MTB..Byl by zájem o tuto barevnou verzi?

Příspěvekod Radek Strnad » úte 31 črc, 2012 6:31 pm

Přesně tak,to je na novou formu.Předlohy jsou jedny z prototypových lysců.Už jsme se o tom s kolegy bavili.Nevím,jestli by byla možnost,či zda je to technicky vůbec proveditelné,nějak vyvložkovat formu ,aby alespoň zmizely prolisy.Nalakováním prolisové verze prototypovým nátěrem by vznikl zase jeden z paskvilů.Tudy si myslím cesta bohužel(mě by se prototypy líbily)nevede. :(
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Zamračená od MTB..Byl by zájem o tuto barevnou verzi?

Příspěvekod Tomáš » úte 31 črc, 2012 6:38 pm

Radek Strnad píše: " aby alespoň zmizely prolisy.Nalakováním prolisové verze prototypovým nátěrem by vznikl zase jeden z paskvilů.Tudy si myslím cesta bohužel(mě by se prototypy líbily)nevede. "

S tím souhlasím ovšem zda-li je toto reálné
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: Zamračená od MTB..Byl by zájem o tuto barevnou verzi?

Příspěvekod Tomas_C. » úte 31 črc, 2012 7:13 pm

OO.... dělat kompromisy aneb prototypku na jiné karoserii s přimhouřením oka? Tome proboha proč? Spadni už konečně na zem...
Copak zde chceš prosazovat praktiky hračkářských výrobců?

Drazí výrobcové a dohazovači typů ke schválení do výroby...držte se prosím reálií jen tak nám uděláte radost.
TT, V-VI epocha,CZ-DE příhraničí,
http://model-railway.webnode.cz
www.ModulyBrno.cz
Uživatelský avatar
Tomas_C.
 
Příspěvky: 444
Registrován: stř 10 úno, 2010 1:05 am
Bydliště: Brno

Re: Zamračená od MTB..Byl by zájem o tuto barevnou verzi?

Příspěvekod MOL » úte 31 črc, 2012 7:16 pm

Kristepane, vždyť se v jednom z těch 15 témat o bertách řešilo, že existovaly sériové stroje v prototypových nátěrech...
Uživatelský avatar
MOL
 
Příspěvky: 300
Registrován: pát 17 črc, 2009 4:06 pm

Re: Zamračená od MTB..Byl by zájem o tuto barevnou verzi?

Příspěvekod Tomáš » úte 31 črc, 2012 7:29 pm

Já jsem neřekl,že bych nebyl pro kompletní původní karoserii T478.1002...ovšem je to reálné?Zatím se jen spekuluje.Chtěli jsme hlavně zjistit,jestli by vůbec o takovou barevnou kombinaci byl velký zájem.Verze "A" mi přišla reálná,protože se dá udělat v jednom nátěru jak ČSD tak součastná "Veselská" ČD....mě se prostě ten nátěr líbí a byl bych ochoten se smířit s tím,že karoserie nebude původní.

MOL ,ale nikdo z obchodníků o tom nic konkrétního neví.Pokud taková forma opravdu existuje,dají se udělat obě varianty.Viděl jsem to jen ve velikosti H0.Na druhou stranu pokud v TT taková forma není..byť byla...není se moc o čem bavit,pochybuji,že by jí znovu udělali.
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: Zamračená od MTB..Byl by zájem o tuto barevnou verzi?

Příspěvekod freekey » stř 01 srp, 2012 5:14 pm

Proč by to nebylo reálné? Otázka je jestli jste ochotní to zaplatit :roll:

V tomhle případě je ale asi reálnější jiná možnost - překopání nějaké kastle na MTB pojezd a výroba odlitku karosérie. Ta se na ten pojezd dá a je to. Ale těžko to bude stát 3000 Kč, bude to v podstatě obdoba lokomotiv od Techimage (i cenou) :(
https://t.me/pump_upp
freekey
 
Příspěvky: 370
Registrován: sob 11 dub, 2009 11:28 pm
Bydliště: Brno

Re: Zamračená od MTB..Byl by zájem o tuto barevnou verzi?

Příspěvekod TTmili » stř 01 srp, 2012 7:16 pm

No já jdu přímo do T478.1002, ale v nátěru v jakém jezdila od cca 72 roku, čili klasika, červeno-bílá, a první co mě napadlo bylo po shlédnutí tohoto článku http://www.tombart.wz.cz/749006.htm jsem psal přímo p. Košťálovi jestli ještě nemá podklady na upravený lept a jestli by to nepředělal do TT. Jeho odpověď byla sice kladná, ale doporučil mi sáhnout po odlitku z Peček. Je to sice odlitek ověřovačky, ale po odbroušení ventilátorů na střeše a po úpravě žaluzek na boku z něho bude parádní "dvojka".

Čili myslím že kastle by byla vyřešená, osobně jsem ochotný (tedy po případné domluvě s p. Dvořáčkem) tu kastli předělat a předat někomu na odlití, otázka povrchovky a pojezdu, tak to už by si každý asi musel dořešit sám, nebo kdyby jste se třeba domluvili na hromadné povrchovce a pojezdech MTB, to už bych nechal na vás.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Zamračená od MTB..Byl by zájem o tuto barevnou verzi?

Příspěvekod Rizoto » stř 01 srp, 2012 7:32 pm

Však 752.068 mala nater v type "B". Fotografia je v publikacii od pánov Nový, Žabka, Motorove lokomotivy rad 478.1 a 478.2 strana 179.

A tu na zelpage.cz

Obrázek
Naposledy upravil Rizoto dne pát 03 srp, 2012 6:44 pm, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Rizoto
 
Příspěvky: 190
Registrován: ned 29 lis, 2009 10:18 am
Bydliště: Orava, Slovensko

Re: Zamračená od MTB..Byl by zájem o tuto barevnou verzi?

Příspěvekod Radek Strnad » čtv 02 srp, 2012 10:43 am

Já bych to zase tak nehrotil.Pokud bude barču vyrábět Kuehn(jak slibují),a pokud to jejich marketingovým šéfům jen trošku pálí,tak můžou třeba dělat prototypovou verzi.Mašiny jezdí dodnes a variant je spousta.A kromě toho by byla i jednodušší forma bez prolisů.Já být Torstenem,tak jdu jednoznačně do takovéto verze ,než zase bezmyšlenkovitě dublovat výrobu s nejistým ziskem.Obzvlášť když MTB se tato mašina povedla,tak proč dělat to samé s několika malými odlišnými detaily.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Zamračená od MTB..Byl by zájem o tuto barevnou verzi?

Příspěvekod vvitty » čtv 02 srp, 2012 10:50 am

Tech par prolisu se na cene nebo slozitosti formy nepozna.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Zamračená od MTB..Byl by zájem o tuto barevnou verzi?

Příspěvekod TTmili » sob 04 srp, 2012 6:46 pm

Radek Strnad píše:Já bych to zase tak nehrotil.Pokud bude barču vyrábět Kuehn(jak slibují),a pokud to jejich marketingovým šéfům jen trošku pálí,tak můžou třeba dělat prototypovou verzi.Mašiny jezdí dodnes a variant je spousta.A kromě toho by byla i jednodušší forma bez prolisů.Já být Torstenem,tak jdu jednoznačně do takovéto verze ,než zase bezmyšlenkovitě dublovat výrobu s nejistým ziskem.Obzvlášť když MTB se tato mašina povedla,tak proč dělat to samé s několika malými odlišnými detaily.


No zrovna od tak urputnýho kritika takřka neprokazatelného odstínu zelené na hektorovi plném jiných chyb bych takovýhle příspěvek nečekal. Pokud by měla být kulatá bardotka tak by to co se týče lisovací formy byla hodně drahá zábava. Jednička je jedinečná (a jediná celá z plechu), dvojka už má sice kulaté laminátové čelo, ale jinak je také odlišná od ostatních. Pak celkem jednotné stroje jsou 3-6, pár detailů se mezi nimi najde, navíc šestka dneska jezdí na sloupkách a s elektrickým topením. No a sedmička to je stejný atyp jako jednička a dvojka. Čili pokud něco, tak ověřovačky 3 - 6 a i tam by výrobce byl neskutečně svázaný. Nebo bys snad chtěl veletržní nátěr k vodorovným žaluziím? Nebo sedmičku bez prolisů? Nebo naopak jedničku bez madel a "špice" na kulatých prsou?

Sériově vyráběné prototypy bardotek se (alespoň podle mě) nemají šanci zaplatit, každá jiná a navíc takový zájem o ně nebude. Myslím že Kuehn moc dobře ví proč jít do sériovek, navíc II. a III. série, p. Báňa zatím nabízel pouze I. sérii, a ke všemu se na nás vybodl a začal se věnovat H0. Takže asi tak.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Další

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků