Zamračená od MTB..Byl by zájem o tuto barevnou verzi?

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Byl by zájem o tento nátěr?

Anketa končí za čtv 30 srp, 2012 5:11 pm

Měl bych zájem o nátěr "A"
10
25%
Měl bych zájem o nátěr "B"
4
10%
Nemám zájem
10
25%
Mám zájem pouze ná původní karoserii
12
30%
Původní karoserie není podmínkou
4
10%
 
Celkem hlasů : 40

Re: Zamračená od MTB..Byl by zájem o tuto barevnou verzi?

Příspěvekod j p » ned 05 srp, 2012 8:44 pm

TTmili píše: p. Báňa zatím nabízel pouze I. sérii, a ke všemu se na nás vybodl a začal se věnovat H0. Takže asi tak.


To jsou prilis silna slova.
"Neco" bylo slibeno nekdy koncem roku, kdyz vsechno dobre dopadne. Tak ja bych s tim vybodl/nevybodl pockal.
Myslim, ze pan Bana sem asi nebude davat na forum sve plany. Potom by se mohlo stat, ze nektery dodavatel nedoda a hned by byl zbytecny problem.
Velikost TT: 1. Pennsylvania Railroad 1940-1960 2. CSD 1946-1993
j p
 
Příspěvky: 442
Registrován: čtv 30 pro, 2010 1:54 pm
Bydliště: Dansko

Re: Zamračená od MTB..Byl by zájem o tuto barevnou verzi?

Příspěvekod radula63 » ned 05 srp, 2012 10:20 pm

j p píše:
TTmili píše: p. Báňa zatím nabízel pouze I. sérii, a ke všemu se na nás vybodl a začal se věnovat H0. Takže asi tak.


To jsou prilis silna slova.
"Neco" bylo slibeno nekdy koncem roku, kdyz vsechno dobre dopadne. Tak ja bych s tim vybodl/nevybodl pockal.
Myslim, ze pan Bana sem asi nebude davat na forum sve plany. Potom by se mohlo stat, ze nektery dodavatel nedoda a hned by byl zbytecny problem.


Můj názor se shoduje s j p. Takže asi tak :wink:
Už jsem psal jinde v sekci TT - dočkejte času, jako husa klasu...
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1308
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: Zamračená od MTB..Byl by zájem o tuto barevnou verzi?

Příspěvekod Radek Strnad » pon 06 srp, 2012 12:49 pm

Pro kolegu TTmili:samozřejmě chápu,že prototypové barči mají každá svá specifika.S kuehnovou výrobou to byl jen rychlý záblesk myšlenky,která přiznám se předběhla realitu.Že se mašiny dost liší máš pravdu.Ale přijde mi mrháním silami,když dva dělají totéž nebo skoro totéž.Podívej se,jak to dopadlo s brejlovci:většině obchodníků to leží na skladě,každý se toho chce,teď už za každou cenu,zbavit.Pro nás modeláře ideální stav,ale v delším časovém horizontu to asi moc růžová perspektiva není.Barča je už mimo moji epochu,tak mě zase tak netrápí,snad jedině ty první kusy,tam bych možná to očko přimhouřil.třeba německý Kres vyrábí modely motorových vozů,které jezdily jen ve dvou exemplářích v NDR a asi se mu to vyplatí.Modely vypadají pěkně,ale je pravdou že německý a náš trh těžko porovnávat.Jinak nedostatky hektorů jsme probírali již na počátku roku-vím o nich.U rosňohektora se k tomu ještě přidala ta barva(jen tak na okraj:pořád čekám na tu fotku v rosničkové barvě).Někde jsem četl i o hydraulických barčách,které byly zkoušeny v šedesátých letech,ale bohužel,neslavně.Nátěry byly také zajímavé.Ale tam už se to asi odlišovalo v mnoha věcech.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Zamračená od MTB..Byl by zájem o tuto barevnou verzi?

Příspěvekod TTmili » pon 06 srp, 2012 6:35 pm

Však já jsem to myslel s nadsázkou. Co se týče toho s tím že se na nás p. Báňa vybodl, tak prostě nejde nevidět že něco v TT není správně když v H0 maj už 3 barevné mutace a albína, a my máme sice albína slíbeného, ale už přes půl roku. Navíc bardotky MTB jsou takřka nesehnatelné (narozdíl od brejlovců).
Co se týče rýpnutí do kolegy Radka, tak opět nadsázka. Už jsem se prostě tak nějak naučil ty detaily co jsem řešil dřív neřešit, a je to lepší. Samozřejmě má to svoje meze, nereálný brak nekoupím, ale pokud je reálný základ, a s nedostatky jde něco udělat, pak mi to už tolik nevadí. Co se týče hektora, a tvého čekání na fotku, já zas můžu říct že čekám na fotku (výrobní, doretušovanou ideálně) kde bude vidět zas ta tmavá zelená co je na těch hektorech dneska. Viděl jsem zatím pouze mázlé zatmavené fotky .0139-0145 a nebo fotky 0087 a Iráckých strojů, které jsou naopak docela světlé.

Ale to je zase jiná diskuze, a nebudeme to sem zatahovat, už toho bylo dost.

Mě spíš zajímá, jestli by byl zájem o kvalitní kastli na tu dvojku zamračenou, jestli to mám začít s p. Dvořáčkem vyjednávat a začít upravovat, případně zda by se našel kvalitní odlívač pro "sériovku" (napadá mě akorát asi p. Bártek, ví někdo o dalších?). Případně jestli by to někdo považoval za jo horkou věc, založte na tohle další téma.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Zamračená od MTB..Byl by zájem o tuto barevnou verzi?

Příspěvekod radekkrupka » pon 06 srp, 2012 6:51 pm

TTmili píše:Navíc bardotky MTB jsou takřka nesehnatelné (narozdíl od brejlovců).

Zrovna v sobotu jsem se stavoval v jednom krámku (IT vlaky Zlín) a tam shodou okolností pan majitel obchodu několik krabiček s mtb zamračenýma měl. Podle jeho slov pan Báňa objednávky vykrývá. Sice trochu nevyrovnaně - jednou pošle 2, jednou třeba 10, ale pokrývá. Pokud máš někde objednáno, měl by ses podle mě dočkat. Pan Báňa ale podle mě nemá skladem palety plné lokomotiv ale spíše vykrývá konkrétní objednávky. Toť můj názor...
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Zamračená od MTB..Byl by zájem o tuto barevnou verzi?

Příspěvekod Zlámalík » pon 06 srp, 2012 9:10 pm

Jsem pro dodržet kombinaci nátěr + provedení kastle, ať se jedná o kterékoliv inv. číslo. Jinak je to bastl, jaké tady denně všichni kritizují.
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1830
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Zamračená od MTB..Byl by zájem o tuto barevnou verzi?

Příspěvekod vvitty » pon 06 srp, 2012 9:44 pm

Berte to tak, ze vyroba probiha prubezne a neda se kazdy den vyrabet neco jineho... takze se veci delaji po seriich a strida se TT a H0. No, mozna ted byl z ruznych duvodu trosku vetsi duraz na to H0...
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Zamračená od MTB..Byl by zájem o tuto barevnou verzi?

Příspěvekod rendo » úte 07 srp, 2012 7:40 am

vvitty píše:Berte to tak, ze vyroba probiha prubezne a neda se kazdy den vyrabet neco jineho... takze se veci delaji po seriich a strida se TT a H0. No, mozna ted byl z ruznych duvodu trosku vetsi duraz na to H0...

az na to,ze od urciteho casu-TT vyraba pre p.Banu niekto iny!(bohuzial kvalita isla dolu :roll: )ked to vyrabal priamo p.Bana(nedalo sa nic vytknut)to mam polomacanu zamracenu...ale ked som bral celocervenu verziu(tak z 10 ks bolo bez nejakeho vizualneho problemu 4 ks)...samozrejme ze chapem,ze sa neda vsetko stihat(ale presunut vyrobu(montaz) ku niekomu inemu,,nebol dobry tah,,...ale musim povedat -ked si vyberete(neobanujete)
rendo
 
Příspěvky: 186
Registrován: stř 12 led, 2011 2:01 pm

Re: Zamračená od MTB..Byl by zájem o tuto barevnou verzi?

Příspěvekod Tomáš » úte 07 srp, 2012 10:02 am

TTmili píše:Mě spíš zajímá, jestli by byl zájem o kvalitní kastli na tu dvojku zamračenou, jestli to mám začít s p. Dvořáčkem vyjednávat a začít upravovat, případně zda by se našel kvalitní odlívač pro "sériovku" (napadá mě akorát asi p. Bártek, ví někdo o dalších?). Případně jestli by to někdo považoval za jo horkou věc, založte na tohle další téma.



Tak pokud by byla kastle vytvořena tak,aby se dala vyměnit během pár minut na podvozek MTB např.tak pro ne.
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: Zamračená od MTB..Byl by zájem o tuto barevnou verzi?

Příspěvekod TTmili » úte 07 srp, 2012 12:08 pm

Já tu kastli klidně udělám tak aby šla na tovární pojezd MTB (snad, pokud nebude problém v rozměrech jednoho nebo druhýho) ale s tím že by se musela posadit na pojezd z brejlovce, a přehodit nádrž za bardotkovou, a ještě k tomu upravenou prototypovou. Povrchovku by si ale už musel každý dořešit sám.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Předchozí

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků