Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenosti

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenosti

Příspěvekod Střelec » pon 23 črc, 2012 7:35 am

Domečky od Šikulů jsou konečně volně na trhu, pro začátek jsem pokusně stavěl strážní domek. Víc fotek a zdrbávka se snad časem objeví u VoVa na mojett.cz. Staví se to jako Lego a pokud se nepustíte do patinování, tak je to na večer ke kafi.
Přílohy
díly líc.JPG
kompletní sestava 2.JPG
kompletní sestava 1.JPG
Střelec
 
Příspěvky: 1620
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Novinky v TT na rok 2012

Příspěvekod Střelec » pon 23 črc, 2012 7:37 am

A po patinaci a zatravnění:
Přílohy
zatravnění 4.JPG
patina 4.JPG
Střelec
 
Příspěvky: 1620
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Novinky v TT na rok 2012

Příspěvekod Střelec » pon 23 črc, 2012 11:33 am

Svou zdrbávku na stavbu jsem odesílal VoVovi dneska ráno, uvidíme, kdy bude mít čas hodit to do placu a co z dodané fotodokumentace vybere. Tahle stavbička není špatná, stačí jen "nacihlovat" díry v omítce a lepit. Všechny struktury jsou řezaně (i to, co se tváří jako potisk), tahle droboť jde sakra rychle. Jen střecha je trošku tenká a kroutí se. Já jsem ji přebarvoval, červenej eternit není moc běžnej. Největší problém působila prohnutá základová deska, při rovnání násilím z ní začly opadávat laserované dlaždičky.
Střelec
 
Příspěvky: 1620
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod Střelec » úte 24 črc, 2012 1:04 pm

Takže zdrbávka ze stavby je k vidění zde:
http://www.mojett.cz/?p=15808
Střelec
 
Příspěvky: 1620
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod vobabaz » čtv 26 črc, 2012 7:36 pm

Záchodky Hevlín, pár fotek je na:
http://vobabaz.rajce.idnes.cz/Budovy/#Hevlin_1_01.jpg
Obrázek
Uživatelský avatar
vobabaz
 
Příspěvky: 98
Registrován: pon 19 kvě, 2008 8:25 pm
Bydliště: Střední Čechy

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod Střelec » pát 27 črc, 2012 5:22 am

To, že hajzlíky nejsou zelené, jako na fotce na krabičce, je velmi dobrá zpráva. Takže jsou v dohledné době na řadě. Kroucení základové desky bude asi obecný problém. před další stvbou ji asi navlhčím a nechám vyschnout pod zátěží. Když jsem za použití jistého násilí rovnal podklad strážního domku, začly mi opadávat laserované dlaždičky. Později se ukázalo, že je to v zásadě jedno - podklad jsem zatravnil....
U dalších staveb by možná neškodilo vyfotit i díly v rozsypu, umožní to udělat si představu o složitosti stavebnice a případně i časový odhad prací.
Střelec
 
Příspěvky: 1620
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod rawen » pát 27 črc, 2012 5:44 am

Technická - byla barva nějak normovaná? Já si u nás pamatuju jen zelené.

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1692
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod milan ferdián » pát 27 črc, 2012 6:25 am

rawen píše:Technická - byla barva nějak normovaná? Já si u nás pamatuju jen zelené.

Radek


Doplňuji varianty.Mořené karbolineem nebo natřeny barvami a to buď šedá,modrá a zelená.
Poznámka ke střeše.Stejná krytina jako budova staniční budovy nebo zastávky.Další variantou a to během oprav lepenka nebo plech.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod Střelec » pát 27 črc, 2012 7:43 am

Byla někde na střechách větších drážních budov kromě bobrovek nebo eternitu použitá i nějaká jiná krytina? Třeba prejzy nebo břidlice? Střechy nástupišť a pomocných staveb (kůlny) byly často kryty plechem, případně jen dehtovou lepenkou. Samotný eternit se vyskytuje buď v různých odstínech šedé, nebo červený. Červený ale u nás nebývá moc běžný a na střechách civilních staveb byl často využíván jako dekorační prvek. To byl důvod, proč jsem střechu přebarvoval z červené na šedou.
Střelec
 
Příspěvky: 1620
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod radekkrupka » pát 27 črc, 2012 7:55 am

Střelec píše:Byla někde na střechách větších drážních budov kromě bobrovek nebo eternitu použitá i nějaká jiná krytina? Třeba prejzy nebo břidlice? Střechy nástupišť a pomocných staveb (kůlny) byly často kryty plechem, případně jen dehtovou lepenkou. Samotný eternit se vyskytuje buď v různých odstínech šedé, nebo červený. Červený ale u nás nebývá moc běžný a na střechách civilních staveb byl často využíván jako dekorační prvek. To byl důvod, proč jsem střechu přebarvoval z červené na šedou.

Třeba v Lednici jsou tašky, skoro bych řekl že i glazované jako zbytek budovy. Ale tak je dost neobvylká :)
https://picasaweb.google.com/radekkrupk ... 4712173298
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod milan ferdián » pát 27 črc, 2012 8:36 am

Za historika se nepovažuji,ale lze usuzovat,že střešní materiál byl dodáván z dané oblasti,kde probíhala výstavba tratě.Co se týče krytiny břidlicové,nejpoužívanějšími způsoby byly německý,český a čtvercová.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod rendo » ned 29 črc, 2012 8:56 pm

tak aj mne sa uz strazny domcek podaril postavit :wink:
Přílohy
strazny domcek 001.jpg
rendo
 
Příspěvky: 182
Registrován: stř 12 led, 2011 2:01 pm

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod MirekTT » pon 30 črc, 2012 4:50 pm

.......v Lednici jsou tašky, skoro bych řekl že i glazované jako zbytek budovy......... lze usuzovat,že střešní materiál byl dodáván z dané oblasti,kde probíhala výstavba tratě......

Ano, Lednice je jasná, tam je krytina, tvarové cihly i fasáda z keramičky v Poštorné stejně jako poštorenská výpravní budova. Tam se dokonce materiála podával přes plot přímo z továrny. Ale třeba na takové trati 255 ze Zaječí do Hodonína, kterou jsem téměř celou prošlápl a ohmatal vlastníma rukama a okama, je většina spodních částí staveb z pískovce. Spodní části myslím propustky, rampy, podezdívky a tak. Jenže tady na jihu nevím o žádném větším zdroji pískovce. Vrchol kopce s obcí Zaječí je pískovec, ale ten se netěžil, jen se tam kutali vinné sklepy. Takže já bych zase z tohohle usoudil, že některé stavební materiály se dovážely z větších dálek. Přitom lomy byly v Mikulově, ale byl to vápenec a vozil se zejména do vápenky. (viz zaniklá úzkorozchodná vlečka Mikulov vápenka - kamenolom).

Ale to už jsme mimo nadpis.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod Střelec » stř 08 srp, 2012 9:13 am

Svoje postřehy ze stavby a snímky modelu jsem odeslal výrobci a byl jsem obratem vyslyšen - měl bych v dohledné době obdržet stavebnici strážního domku s podbitím střechy a v nebarveném provedení, abych si ji mohl postavit "k obrazu svému". Patrně stěny "ocihluju" vhodně strukturovaným materiálem a udělám domek v provedení červená - bílá, jako jsou na lokálce z Tábora do Písku.
Střelec
 
Příspěvky: 1620
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod Střelec » pát 31 srp, 2012 5:54 am

Vylepšená stavebnice strážního domku (doplněné dřevěné podbití střechy, takže bude vypadat dobře a přestane se kroutit) i s individuálními úpravami na objednávku (cihlový povrch, nebarveno) je už 14 dní doma. Teď už se jen musím dokopat k sestavení.
Střelec
 
Příspěvky: 1620
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Další

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků