Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenosti

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod TomBart » stř 11 čer, 2014 7:14 am

mnitka píše:Díky, díky,budu muset něco vymyslet a s oplocením zaimprovizovat.
Čeklaj sem víc reakcí dokonce i obrázky.

Asi to tu skutečně umírá.


Co se týče dotažení této stavebnice do konce tak s tebou souhlasím. Na druhou stranu si myslím, že to není úplně pro začátečníky. začátečník by měl začít domečky z ABC nebo něčím malým. A taky si myslím, že začátečník hned nezačne takovouto velkou stavbou za litr.

Co se týče diskuze, tak si myslím, že to tak strašně neumírá, ale je pravda, že když se po pár dnech přihlásím, tak jsou pro mne zajímavá témata: novinky HO, moduly, patiny, Ostramo, skály a pod. To jsou témata, ze kterých se dá čerpat. Témata jako plánování "hračkových" kolejišť s mnoha stránkami připomínek mi přijdou naprosto mimo. Jednak se připomínky těch zkušenějších stále opakují, ale hlavně je to stále dokola. připomínkovat diskuzi jednoslovnými příspěvky, které se blíží přepisu konverazce někde z hospody opravdu přispívají k úpadku. Nebo domlouvat si přes diskuzi nějaké setkání stylem " já budu", " já nevím", apod. je také trochu mimo mísu. Vždyt si můžou rovnou napsat mail, že ....

Co se týče tvé stavby a ostatních tvých příspěvků, tak to je přesně to, proč sem chodím a proč přispívám!!!!

vyhledávám vlákna, kde jsou fotky, kde jsou věcné připomínky, kde jsou návody, zkušenosti. Vlákna, ze kterých je co si vzít a z čeho čerpat. Pochopitelně mne jako auta též potěší pochvala od ostatních, ale také mne potěší, že mi najde někdo chybu a tu chybu odůvodní. Je to pro mne zpětná vazba a nakopnutí, abych si nemyslel, že umím tak pěkné věci, ale abych si taky uvědomil, že to někdy dost flákám a nedotahuju do konce.
TomBart
 
Příspěvky: 496
Registrován: čtv 21 pro, 2006 10:14 am
Bydliště: Chrudim

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod Barbucha » stř 11 čer, 2014 7:56 am

Já bych ani ty témata pro začátečníky nijak neodsuzoval. Sem tam člověk natrefí na nějaký zajímavý postřeh a ne každý je tak bystrý, aby z různých témat udělal nějakou svodku poučení pro svůj návrh. Člověk při svém návrhu má takovou nějakou myšlenkovou kotvu a neumí se na to kolikrát podívat z druhé strany. Mně to před pár lety hodně pomohlo.

Jinak jak čtu recenze stavitelů zmíněných laserovaných stavebnic, tak mám někdy pocit, že je skoro lepší vypižlat si svojí, než za to dát tolik peněz. Zatím si říkám, zlatý plasťáky. Stejně to člověk musí nějak barevně upravit, ale není to taková pakárna. Finančně je to skoro stejné.

Nedávno mi přišel betonový plot nejmenovaného výrobce. Vypižlaný je to celkem hezky, ale proč, proboha, má každá strana plotu jinou barvu, to nechápu a asi ani nepochopím. Přece tam buď líznu nějakou obecnou betonovou nebo nic. Jedna strana je skoro k černé a druhá je jak šedej papír na balení balíků. Ta šedá má pochopitelně ještě hnědé stopy po "plameni". Příště už si to nekoupím, protože kromě toho řezání je s tím nakonec víc práce. Řezání obdélníčku není zas taková věda.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod Střelec » stř 11 čer, 2014 8:39 am

Začít se stavěním rovnou velkým objektem je koledování si o problémy. Než jsem si troufnul na Adršpach (a výsledek by mohl být lepší), slepil jsem v rychlém sledu několik menších a jednodušších staveb - většinou šlo o kůlny a hajzlíky, pak "boudu" Citonice (ta mě dost proškolila) a vyzkoušel různá lepidla a ptaky předbarvování. Ani tak nebyla stavba žádná sranda a několikrát jsem si říkal, že jsem ty prachy měl raději vrazit do PUR odlitku z Peček (o moc dražší není). Pořád to bylo ale lepší, než předpotopní Karolínka. V plastu tyhle typy budov momentálně nikdo nedělá, KB model má nabídku koncipovanou víc "dodo", takže vybírat není z čeho...
Střelec
 
Příspěvky: 1620
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » stř 11 čer, 2014 8:49 am

ono záleží na zručnosti káždého znás ,někomu stačí plastové stavebnice někomu laser jedno od koho mě osobně nestačí ani jedno používám všechny ... :lol: ,někdo je dobrý na to, druhý na něco jiného máme na výběr a když toho bude pribívat tím líp
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod Barbucha » stř 11 čer, 2014 9:15 am

Nojo a taky na tom, co člověk staví. České stavby by byly na mojem vláčkodromu hodně velkou exotikou. Asi jako šumperák v Alpách. To jsem nějak pozapomněl poznamenat :-).
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod _lt_ » pát 13 čer, 2014 12:00 pm

Mnitka: Jak to tak čtu, tak si snad ani člověk nemůže takovou stavebnici koupit. Já ji plánuji, takže jsem ji ještě nestavěl, ale co se týká těch vyřezaných Véček, nejsou to náhodou úchyty bočního svislého plechu nad kolejemi?
Zde ta třetí fotka:
http://www.modelkrajiny.cz/produkty/zel ... -telc.aspx
Z vašich fotek nevidím jestli jste to stavěl. I ve skutečnosti z map gůglu tam to boční zaplechování je vidět. Teď už vám to asi nepomůže, ale zajímalo by mě to až ji někdy možná koupím a budu stavět.
_lt_
 
Příspěvky: 162
Registrován: úte 19 čer, 2012 11:46 am

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod mizl » pát 13 čer, 2014 3:45 pm

Dle obrázku výrobce by měli být "V"éčka použity na oplechování přístřešku technologie. Viz příloha.
V_modely.biz.jpg
V_modely.biz.jpg (28 KiB) Zobrazeno 9894 krát


Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod KaRei » sob 14 čer, 2014 10:34 am

Ne ne, to, co kroužkuješ, je brána. Její díly byly na mnitkově fotce vpravo dole ;)

download/file.php?id=10879&mode=view
Uživatelský avatar
KaRei
 
Příspěvky: 210
Registrován: pát 16 bře, 2012 2:06 pm

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod josooo » pát 01 srp, 2014 7:16 pm

Možno otrepaná stavbička,,,ale mnou malinko upravená

http://josooo.rajce.idnes.cz/Strazny_do ... 155038.jpg

Strážny domček príde osadiť na moju novú diorámu. Takže patina ho neminie a takisto aj dalšie detaily ako odkvapy, drevenná prístavba (kôlňa) a ine drobnosti.

Jožino
TT, ČSD, III/IV epocha, Zbierka sa rozrastá ale koľajisko stále nenarastá:-(
josooo
 
Příspěvky: 262
Registrován: stř 17 pro, 2008 10:41 am
Bydliště: Slovensko Ladce

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod jirie123 » ned 07 zář, 2014 8:44 pm

Informace, kterou zde uvedu snad sem úplně nepatří , ale stojí to za to.
O víkendu jsem úplně náhodou natrefil na den otevřených dveří jednoho mně dobře známého modelářského klubu. Na první pohled mě upoutal naprosto perfektní a sytě žlutý potisk sedmivozové soupravy Bai + 1 Da od Igra /Šikulové. No a pak mě doslova uzemnil fakt, že je to všechno série vozů depo Ostrava dokonce s potiskem samotných podvozků :o :shock:
Za malý bakšiš k běžné ceně vznikla na objednávku nádherná autentická souprava. Nevím jestli mohu publikovat další informace, ale pokud má Igra podklady k dispozici, byla by škoda tuhle nádheru nechat jezdit jen na jednom kolejišti :wink:

Tímto bych se velmi přimlouval za fundovanou odpověď samotného výrobce 8)
jirie123
 
Příspěvky: 470
Registrován: úte 23 lis, 2010 8:01 pm

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod Jarda H. » pon 08 zář, 2014 7:59 am

jirie123 píše: ....
Tímto bych se velmi přimlouval za fundovanou odpověď samotného výrobce 8)


A výrobci jsi tuto informaci předal nebo jsi zůstal "jen" u příspěvku ve fóru ?! Výrobci nemají povinnost sledovat diskuze někde na netu, i když .....
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod jirie123 » pon 08 zář, 2014 9:16 am

Právě mi došel mailík, který celou věc ozřejmuje. Výrobce s tím nemá nic společného, a tak bude dotaz, který jsem mu poslal působit asi zmatečně.
Jedná se o vysoce profesionální předělávku továrního modelu Igra.
Škoda, že jsem to nemohl vyfotografovat.
Potisk je skutečně dechberoucí :o

ooooooooooo

Výrobce se ozval.
Snad z toho nebude průser :oops:
jirie123
 
Příspěvky: 470
Registrován: úte 23 lis, 2010 8:01 pm

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod Trainmaniak » pon 22 čer, 2015 5:27 pm

Kolegové, měl jste už někdo v ruce okapy od Igry? Jsou přibaleny u vechtru z TT-víkendu. Jsem z nich trochu rozčarován. Když pominu fakt, že jsou prohnuté jak luk, nemohu pominout fakt, že materiál, z něhož jsou, se snad nedá ničím lepit. Je to takový ten "jakogumový" plast. Žlab si klidně omotám kolem prstu a nepraskne. Délka žlabu neodpovídá délce střechy vechtru, takže jsem říznul a chtěl spojit. Ani sekunďák, ani přibalené UHU nedrží. Nakonec jsem to nějak pod střechu nalepil, ale už se mi tam nepodařilo dát svody. Ty na kartonu nedrží, po zaschnutí UHU lepidla prostě odpadnou a jsou čisťounké, jako bych je vůbec nelepil. Navíc vybočená část svodů, která navazuje na žlab, je strašně dlouhá, takže to tam normálně ani napasovat nejde. Ono je to UNI pro TT i H0. Chtěl jsem říznout, slepit... Prdlajs. Ani UHU Plast na to neplatí. Kdyby byl vechtr bez okapů, mohl být o stovku levnější...

P1510991.JPG

P1510994.JPG

P1510996.JPG
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1460
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod milostt » pon 22 čer, 2015 5:29 pm

Spíchnul jsem nábyteček docela to šlo uf
Přílohy
st6.jpg
st5.jpg
TT moje hobby http://www.mancicke-vlaky.wz.cz/
milostt
 
Příspěvky: 876
Registrován: úte 29 črc, 2008 4:01 pm
Bydliště: Kolín

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod rawen » pon 22 čer, 2015 6:09 pm

Nejlepší okapy jsou laserované od KB model. Jedinou chybu mají - nevím, z čeho k něm udělat svislý svod, aby to celé nezkazil :)

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1692
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků