Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenosti

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod badliner » stř 27 bře, 2013 7:09 pm

to nedopadne...je zbytečné řešit vagóny, k jejich výrobě už nedojde...to jsou ty velké plány a oči českých výrobců, kteří podcení průzkum trhu..... 8)
badliner
 
Příspěvky: 238
Registrován: pon 30 říj, 2006 8:37 pm

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod Houmr » stř 27 bře, 2013 8:16 pm

Na vagony rozhodně dojde o to nemám strach cena bude asi podobná jako bývá u rychlíkových vagonů. Výrobce se určitě vyjádří na svých stránkách.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod PaMi » stř 27 bře, 2013 10:30 pm

Pro představu o časové náročnosti návrhování a vývoji laserovaných staveb.
Protože stavím domečky podle skutečnosti, pořídil jsem si z Číny malý laser (laserovací plocha 30x50 cm) za cca 40 tis. Kč. Nyní stavím jedno malé nádraží. Fotodokumentace na místě, oměření pásmem - tím jsem získal podklady. Od první čáry v Corelu po dnešní stav viz. foto mi to to zabralo cca 15 hodin čistého času (pro člověka na pracovní úvazek dva pracovní dny). A to jsem Corel - samouk. Jestli je to hodně nebo málo, nechť si každý vyhodnotí sám.
Přílohy
IMG_9334.JPG
-- TT -- ČSD -- Jenom pro radost -- TrainController 8.0 Gold -- Moduly
Uživatelský avatar
PaMi
 
Příspěvky: 487
Registrován: úte 04 bře, 2008 1:57 pm

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod vobabaz » čtv 28 bře, 2013 2:06 pm

Nedávno jsem koupil u p. Daleckého skladiště uhlí za něco málo přes 300,-. Za dnešních 477,- bych to už asi nekoupil.
Pár fotek ze stavby je tady: http://vobabaz.rajce.idnes.cz/Budovy/#X_budovy_sklad_uhli_01.jpg
Za starou cenu to byla docela dobrá stavebnice. Za novou - ????
Uživatelský avatar
vobabaz
 
Příspěvky: 98
Registrován: pon 19 kvě, 2008 8:25 pm
Bydliště: Střední Čechy

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod Střelec » pát 29 bře, 2013 7:00 am

Ceny vystřelily dost výrazně. To skladiště uhlí jsem na poslední chvíli koupil za starou cenu. Zjistil jsem, že "eternitová" střecha se stane zajímavější, když se některé dílky (nebo jejich menší pole) obarví čistě náhodně jinou barvou - červenou, světle šedou.
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod Radek(T) » pát 29 bře, 2013 7:34 am

TO PaMi. Takže Vás ten domeček přišel zhruba na 70 000,- Kč + práce. Lehká ekonomická rozvaha - 40 000,- laser + 20 000,- počítač + 2000,- Corel + něco jiné náklady na nástroje a materiál. Samozřejmě že s rostoucím počtem domků se budou stroje a zařízení amortizovat, ale také je potřeba připočítat další výdaje na materiál (a případně práci na výrobu). Takže když to trochu zjednoduším můžu si koupit 50 stavebnic po 1500,- a pořád to "nebude drahé". Nebo jsem Váš přispěvek nepochopil a měl jste na mysli neco jiného ?
TT digitál, doba mého dětství (končící parní trakce) + 2. svět.válka 1:35
Uživatelský avatar
Radek(T)
 
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 05 čer, 2008 8:57 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod rawen » pát 29 bře, 2013 4:55 pm

Já jsem navštívil "kamennou prodejnu" a pobral za staré ceny vše, o čem jsem do budoucna uvažoval. A i když započítám českou míru inflace, budu pořád v plusu.

To PaMi: Co máš za laser? Taky jsem uvažoval, ale na každém byla nějaká mucha. Kdybys mohl prosím napsat třeba SZ... Díky.

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1700
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod PaMi » sob 30 bře, 2013 12:29 pm

Radek(T) píše:TO PaMi. Takže Vás ten domeček přišel zhruba na 70 000,- Kč + práce. Lehká ekonomická rozvaha - 40 000,- laser + 20 000,- počítač + 2000,- Corel + něco jiné náklady na nástroje a materiál. Samozřejmě že s rostoucím počtem domků se budou stroje a zařízení amortizovat, ale také je potřeba připočítat další výdaje na materiál (a případně práci na výrobu). Takže když to trochu zjednoduším můžu si koupit 50 stavebnic po 1500,- a pořád to "nebude drahé". Nebo jsem Váš přispěvek nepochopil a měl jste na mysli neco jiného ?

Bylo to myšleno tak, že dnes díky laser technologii lze stavby navrhovat a začít vyrábět ve velice krátkém čase s minimálními vstupními náklady oproti stavebnicím z plastových výlisků.
-- TT -- ČSD -- Jenom pro radost -- TrainController 8.0 Gold -- Moduly
Uživatelský avatar
PaMi
 
Příspěvky: 487
Registrován: úte 04 bře, 2008 1:57 pm

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod PaMi » sob 30 bře, 2013 12:33 pm

rawen píše:To PaMi: Co máš za laser? Taky jsem uvažoval, ale na každém byla nějaká mucha. Kdybys mohl prosím napsat třeba SZ... Díky.

Radek

Já mám tento laser http://www.vlakytt.cz/naradi-a-nastroje/laser.html
Kvalita je poplatná ceně, ale je naprosto funkční a pro moje potřeby vyhovující. Náhradní díly také dodávají bez problémů.
(Omlouvám se, jestli tento příspěvek patří někam jinam - admin může přesunout)
-- TT -- ČSD -- Jenom pro radost -- TrainController 8.0 Gold -- Moduly
Uživatelský avatar
PaMi
 
Příspěvky: 487
Registrován: úte 04 bře, 2008 1:57 pm

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod rawen » sob 30 bře, 2013 1:44 pm

Díky. Radek
rawen
 
Příspěvky: 1700
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod Střelec » pon 08 dub, 2013 12:19 pm

přidam svou kůlnu na uhlí:
Přílohy
DSCN5549 konec civilizace.JPG
DSCN5547 od konce.JPG
DSCN5526 kůlna na uhlí.JPG
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod Petr Zatrepalek » úte 09 dub, 2013 5:53 am

No výrobce se neobtěžuje odpovídat ani na mejly s dotazy... Zdražení 30-50% chápu u modelů v přípravě a novinek, ale u modelů stávajících je to kontraproduktivní a těžko obhajitelná věc! :!: Každý plně pochopí zdražení o meziroční inflaci - s rezervou řekněme maximální zdražení o 15% jak je to obvyklé i jinde... Na druhé straně jsou tady také tlaky distributorů na zvýšení marží...

Pro mě je tento krok bohužel jasný signál - baiky a ledečko si pořídím, u ostatních už budu silně váhat - drátovody, ploty, budky, cívky jsou podle mě o dost lepší od jiných výrobců, okna bych zas kupoval tady, strážní domky taky moc terno nejsou (výběr typů), nádraží a sýpka se skladišti a hradly zas ano. Největší zdražení je u levných věcí - např střážní domek 01 je to skoro 50%, nádraží Dačice (z těch drahých) "jen" 22%...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod Střelec » úte 09 dub, 2013 11:27 am

Ryze teoreticky by měly bejt za zvýšený ceny doplněný chybějící části jako okapy, střešní lávky a podobně. Střechy z "rýhovaný placky" by měly bejt nahrazený střechama z lepenejch pásků (bobrovky, eternit). Alespoň tak jsem to vyrozuměl z příležitostné korespondence. Tahle kůlna je ještě za starou cenu, nová je víc jak o stovku dražší.
Obětuje se někdo a hodí do placu dražší verzi nějaké probírané stavby, aby ji bylo možno srovnat s tou levnější?
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod Houmr » stř 10 dub, 2013 9:14 am

Petr Zatrepalek píše:Pro mě je tento krok bohužel jasný signál - baiky a ledečko si pořídím, u ostatních už budu silně váhat - drátovody, ploty, budky, cívky jsou podle mě o dost lepší od jiných výrobců, okna bych zas kupoval tady, strážní domky taky moc terno nejsou (výběr typů), nádraží a sýpka se skladišti a hradly zas ano.

No dnes mi přišli drátovody, tak uvidím jak to bude vypadat, ale při prvním pohledu to není vůbec špatné, postavím nafotím a uvidíme.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod Ferda » stř 10 dub, 2013 10:00 am

Houmr píše:... No dnes mi přišli drátovody...

Ti Šikulové jsou opravdu šikovní. Ještě pár týdnů a obšlehnou úplně všechno co obšlehnout lze :evil:
Dnes jsou to drátovody, minule to byly ploty, brány, panely, okna, dveře, kanály, cívky, mosty, telefonní budka.

Jen vlastní invence mi tam trochu chybí. Tedy s vyjímkou cenotvorby.

Celkově jsem poněkud rozpačitý. I kvalita nabízeného je mírně řečeno degradací použité technologie. Střechy z "rýhovaný placky" jak vtipně podotkl kolega Střelec v jiném příspěvku opravdu evokuje spíše vzpomínky na vystřihovánky z časopisu ABC z let 70-tých.
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Colonel32 a 25 návštevníků