Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenosti

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod rendo » stř 27 bře, 2013 9:01 am

To nemyslia vazne s tym zdrazenim 30-50% :?: vedel som ze zdrazeju(ale 30-50%) :!: tak to naozaj,uz nikto nekupi(mam 3 stavby od nich)a mozno aj posledne :!: :!: Skoda vyzeralo to slubne(myslim firma((((
rendo
 
Příspěvky: 186
Registrován: stř 12 led, 2011 2:01 pm

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod BohousP » stř 27 bře, 2013 10:40 am

Chápu, že náklady stoupají, ale takové zdražení je fakt neúnosné. Navíc, zdůvodňovat ho odstraněním počátečních chyb ... :shock:
Koupil jsem od nich dva výrobky, ale další si už asi nedovolím ... :(
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2931
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » stř 27 bře, 2013 10:52 am

já jsem jen zvědavý kolik budou stát ty vozy Bai,Da
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod Houmr » stř 27 bře, 2013 12:34 pm

Já se pokusím odpovědět na to co vím, vozy by měli kopírovat zhruba ceny konkurence za podobné modely.
Co se týká zdražení.
Do zdražení je potřeba započítat i nákupy nových technologií a pokud chce firma držet krok s konkurencí, nelze to dělat na koleně, jak se to dříve tady prostě dělalo. Kvalitní technologie jsou o milionových částkách a pochopitelně investor taky očekává nějakou rozumnou návratnost. Další položkou do nákladů jsou nový zaměstnanci a pokud chce firma kvalitní, musí je taky rozumě zaplatit, taky by jste nechtěli dělat za 10000 hrubého. S novými zaměstananci je to tak, musíte je zaučit a po dobu zaučení, se taky podaří vyprodukovat nějaké zmetky a to je zase čas, kdy jsou placeni vlastně zadarmo, protože ještě výroba nepřináší kýžený zisk, to vše se musí sečíst a podtrhnout. Osobně za zdražení taky nejsem rád, ale pokud chceme mít u nás opravdu silného českého výrobce, který se bude snažit produkovat kvalitní české věci, navíc s opravdu kvalitními technologiemi, asi bude dobré ho podpořit, vím že dnešní doba není lehká, pro nikoho z nás. Ale stejně tak jsem podpořil i modely od MTB, i když k nim mám taky určité výhrady, ale jsem za ně rád, že na trhu jsou a opět to nutí výrobce zvedat pomyslnou laťku kvality nahoru, před pár lety se nám o něčem takovém ani nesnilo.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod chameleon » stř 27 bře, 2013 1:30 pm

Houmr: ber to s humorem, ale kdybys v budoucnu hledal novou profesi, tak ti doporučuji tiskového mluvčího :wink: Kdybys do příspěvku ještě připsal číslo účtu Šikulů, tak jim tam snad pošlu kilo jen tak, abych je podpořil :lol:

Jinak určitě máš pravdu, ale však opět trh ukáže, jestli to byl jejich správný krok. Hotové budovy vypadají moc pěkně, ale ta cena za papírovou stavebnici mi taky přijde taky dost vysoká..
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod TomBart » stř 27 bře, 2013 1:38 pm

Houmr píše:Já se pokusím odpovědět na to co vím, vozy by měli kopírovat zhruba ceny konkurence za podobné modely.
Co se týká zdražení.
Do zdražení je potřeba započítat i nákupy nových technologií a pokud chce firma držet krok s konkurencí, nelze to dělat na koleně, jak se to dříve tady prostě dělalo. Kvalitní technologie .........


no, hlavně aby ti nový zaměstatnci měli co dělat :o))

řekl bych, že první bum na stavby šikulů už trochu opadává a pokud se zvýší cena, tak nevím nevím......
TomBart
 
Příspěvky: 496
Registrován: čtv 21 pro, 2006 10:14 am
Bydliště: Chrudim

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod vvitty » stř 27 bře, 2013 2:14 pm

Houmr píše:Já se pokusím odpovědět na to co vím, vozy by měli kopírovat zhruba ceny konkurence za podobné modely.


Co se myslí podobnými modely (např. ve vztahu k Bai, ostatní ze seznamu mě moc neberou)?
Nebo jinak, považuje výrobce např. "Y" od Roco nebo Sasky od ČSTrainu za modely cenově srovnatelné s připravovanou Bai?
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod Houmr » stř 27 bře, 2013 3:18 pm

vvitty píše:Nebo jinak, považuje výrobce např. "Y" od Roco nebo Sasky od ČSTrainu za modely cenově srovnatelné s připravovanou Bai?

Řekl bych že, ano, ale 100% se to dozvíme, až to bude na trhu.
Jinak si myslím, že se dočkáme i oficiálnější reakce k cenám, než je ta moje.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod rendo » stř 27 bře, 2013 3:42 pm

Houmr ..ok beriem...naklady stupaju atd. Ale 30-50% je prehnane :!: a co sa tyka konkurecnosti(to sa ukaze casom,ale podla mna odradia vela,vela ludi)ludia kupia inde resp.urobia doma(samo-domo)povedz mi kolko ludi si bude moc dovolit stavebnicu 40-50€ ?(myslim tie vecie stavby)uz teraz clovek prevracia kazde €.Ja som rad robil od nich s tyma stavebnicamy...aj som mal plane este nejake kupit(ale po zdrazeni urcite Nie).....Za to ze doteraz ludia(aj ja) ich podporovali,tak im dali take pekne podakovanie 30-50% zdrazenie :?: skoncito tak ze doteraz si dovolil kupit kazdy piaty....po zdrazeni ,,mozno,,jeden z desiatich :wink: ,,PS,,neber to zlom,je to moj nazor na vec :!:
Naposledy upravil rendo dne stř 27 bře, 2013 3:45 pm, celkově upraveno 1
rendo
 
Příspěvky: 186
Registrován: stř 12 led, 2011 2:01 pm

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod milan ferdián » stř 27 bře, 2013 3:44 pm

Vy HO-nulkaři a TT-ečkaři jste na tom ještě relativně dobře,protože tu máte kb-model a jiné fa..Ale co my N-kaři,není nás moc a jenom Šikulové pro nás něco vytvářeli (s výjimkou dvou stavebnic od kb-model).A vracet se zpět samodomo,no nevím. :?
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod rendo » stř 27 bře, 2013 3:49 pm

milan ferdián píše:Vy HO-nulkaři a TT-ečkaři jste na tom ještě relativně dobře,protože tu máte kb-model a jiné fa..Ale co my N-kaři,není nás moc a jenom Šikulové pro nás něco vytvářeli (s výjimkou dvou stavebnic od kb-model).A vracet se zpět samodomo,no nevím. :?

No Mino...vy N-kari to mate horsie(tak uz len setrit)ale uznaj kolko ludi si to bude moc dovolit :?: :roll: uz terat to bolo tak,tak :idea:
rendo
 
Příspěvky: 186
Registrován: stř 12 led, 2011 2:01 pm

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod vvitty » stř 27 bře, 2013 3:50 pm

Dekuji, pockam si pochopitelne na finalni produkt a cenu. Ptal jsem se i proto ze ac slozitosti zrejme srovnatelne, objemove (a tedy amortizaci forem) to podle meho nazoru srovnatelne nebude.
Ale dva, tri kousky bych ve vitrine zaparkoval :)
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod Houmr » stř 27 bře, 2013 5:38 pm

rendo píše:Houmr ..ok beriem...naklady stupaju atd. Ale 30-50% je prehnane :!: a co sa tyka konkurecnosti(to sa ukaze casom,ale podla mna odradia vela,vela ludi)ludia kupia inde resp.urobia doma(samo-domo) :!:

Ono jde taky o to , že u některých stavebnic přibyli i nové díly, přesně to zatím nedovedu rozklíčovat, protože je v ruce nemám, navíc po srovnání s konkurencí bych to neviděl tak černě, uvidíme jak na to výrobce zareaguje ..................
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod Houmr » stř 27 bře, 2013 5:40 pm

vvitty píše:Dekuji, pockam si pochopitelne na finalni produkt a cenu. :)

No opravdu to se dozvíme, až to bude v prodeji, jinak já se na ně taky moc těším, už aby jezdili po kolejišti, jsou to vagony mého mládí.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » stř 27 bře, 2013 6:49 pm

tak můžem počítat okolo 800-1000kč za kus
a kde se výrobce vyjádří tady nebo jinde a kde?
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků