Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenosti

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod Petr Zatrepalek » čtv 25 dub, 2013 10:44 am

Tak včera jsem si vyzvedl své první dvě stavby od Šikulů na krámě u Michala Daleckého - záchodky Hevlín a nádraží Dačice v HO... Tady jsou moje poznatky:

1) Argumentace, že si stavebnici můžete na krámě prohlédnout neberte absolutně vážně! Krabičky jsou zalepené a na mou prosbu zda je možné je otevřít a vidět co vlastně V TOM VUBEC JE, mi bylo řečeno že to nelze neb je to zalepené z důvodu výstupní kontroly. Čili až si to koupím tak to teprve mohu otevřít. Argument že právě na krámě je jediná možnost vidět co si vlastně kupujete neobstojí...
2) Na můj argument, co když tam něco bude chybět nebo bude poničené jsem dostal odpověd že reklamace prý není problém a že dosud byly všechny vyřízeny ke spokojenosti zákazníků a že to bylo do 10% prodaných stavebnic - takže je z toho zřejmé že bohužel už nějaké proběhly a probíhají...
3) Na dotaz zda ty moje stavebničky jsou již upgradované či nikoliv jsem dostal tuto odpověd "nevíme, neb to nerozbalujeme"...
4) Dotaz na Ledečko výtopnu - stále jí neposlali, v nabídce to sice je, ale nestíhají....

Doma v klidu jsem si stavebničky otevřel a zde jsou další poznatky:
5) Vše je baleno do jednoho velkého pytlíku a není v krabičce nijak chráněno proti pohybu - výsledkem je, že jednak jsou olámané hrany a povrch části natíraných dílů (díl peronu a obezdívky, což je docela problém neb tím ztrácí význam to barvení...) a pak také všechny rámečky s díly jsou prohnuté a pokroucené. Nemyslím si, že pokroucení rámečků je díky barvení, ale hlavně z důvodu naskládání všech rámečků s díly halabala na sebe a absenci vložení nějaké další výstelky bránící lítání dílů po krabičce...
6) krabička obsahuje lepidlo UHU - bohužel bez českého návodu.
7) záchodky hevlín - na krabičce i na webu výrobce jsou zelené, v krabičce k mému překvapení v barvě světlého pseudodřeva - nic moc... Na druhou stranu si je můžu udělat jak sám chci...
8) nádraží Dačice - ty jsou na rozdíl od záchodků barvené, připomínku mám k podle mě moc sytému okrovému odstínu okrové fasády a zpracování odláždění kolem budovy - prefabrikovaná betonová zámková dlažba se myslím začala používat až po revoluci. Co mě nasr... byl šedý "eternitový" a bohužel nesmytelný otisk prstu nějakého Šikuly na jedné okrové stěně budovy! Jinak stavebnička je zřejmě už ta vylepšovaná - obsahuje druhý pytlík z ochozovým zábradlím
7) ve stavebnicích nehledejte okapy - ty si budete muset vyrobit sami nebo si dokoupit od Auhagena či počkat na chystané od Šikulů (bohužel to znamená další peníze navíc)
8) ve stavebnici je folie s předřezanými okny, které v mém případě byly vysypané po celém pytlíku...
9) Návody - naprostá KATASTROFA!!!!!!!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil: V uvodu návodu se dozvíte, cituji: "tento postup je pouze orientační, jelikož každý modelář má svůj vlastní systém a svou vlastní hranici detailní propracovanosti. Před začátkem kompletace se doporučuje mít díly nabarvené" - čím lepit a hlavně barvit se nedočtete, ani slovo o přiloženém UHU lepidle... Tohle bych teda u stavebnice na jejímž obalu je napsáno vhodné pro děti od 8 let rozhodně nečekal!!!! Další stavební postupy jsou naznačeny nedostatečně podrobnými, příliš schematickými náčrtky bez jakékoholiv bližšího označení a určení dílů a textem, ve kterém se třeba dočtete že, cituji:

"jako první budeme potřebovat základní desku celé stavby, na kterou přilepíme konstrukci z překližky (pouze 4 zobrazené prvky, horní podélný trám a k němu kolmé rozpěrné trámky usadíme později z důvodu lepšího přístupu do interiéru), která nám bude sloužit nejen jako opěrka pro obvodové stěny ale i jako podklad pro usazení podlyhy v patrech budovy v následujících krocích"...
Tak co, jste z toho moudří?! Já tedy opravdu ne - nevím jestli tu překližku a trámy ve stavebnici vůbec najdu, a nějaký podélný trám? - tak ten žádnej takovej tam fakt nenajdete! A kdo doufá že Filu....ové (pojem šikula ve spojitosti s touto "profesionálně" se tvářící firmou pro mně v tuhle chvíli opravdu zmizel kamsi do nenávratna ...) dali do návodu aspon nějaký seznam nebo foto rámečků s díly aby bylo poznat jestli něco nechybí a jestli ty obrovské díry v rámečkách s díly jsou schválně nebo místo nich možná (?) chybí díly a vy nebudete možná muset tyto díly jaksi "DODO", tak ten doufá upravdu marně...

Takže shrnutí- koupím si ještě Ledečko, a to jen z důvodu že oproti stejnojmenné stevebnici od KB Model obsahuje ten "šikulovský" montážní jámu. Jinak u mě tato firma, řadící se bohužel svým přístupem k návodům, balení a komunikaci "jen" k mnoha dalším garážovým výrobcům, naprosto propadla!!!!!!!!!
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » čtv 25 dub, 2013 10:56 am

bych to zas tak nehrotil ,že tam nejsou ty nosné trámy (kdyby byli tak to zas bude diskuze ,že je to dražší),mě spíš zaráží ,že všichni budou mít stejné nádražní budovy ,že nedělají i jiné to mě hlava nebere
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod Radek Strnad » čtv 25 dub, 2013 11:15 am

Není to dávno,co jsem zde upozorňoval na prachbídný návod u KB Model a tak tedy Šikulové jsou na tom obdobně.Drtivá většina ostatních to samé.Nevím v čem je tento problém českých malovýrobců tak neřešitelný.Vždyť to nic nestojí,udělat kvalitní a vyčerpávající návod.Většina modelářů si chce stavebnici v klidu,relativně rychle a bez zbytečného dumání sestavit a ti šikovnější ji různě vylepšit.Tady je ale problém vůbec zjistit,jak si asi stavbu ten či onen výrobce představoval.Rád si tu korunu ,za víc použité černé barvy v návodu připlatím,pokud nebudu muset jet do Dačic neb Ledečka na nádraží,abych zjistil,jak to ve skutečnosti vypadá,nebo lézt po všemožných webech.Vážení malovýrobci,pokud čtete toto fórum:Kdy už Vám konečně dojde,že mizernými návody otravujete a odrazujete své potencionální zákazníky.Možná s kvalitním návodem a seznamem dílů byste prodali stavebnic víc a nemuseli byste dohánět finanční ztrátu zdražováním.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1188
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod RadimS » čtv 25 dub, 2013 12:49 pm

Je pravda, že návody by chtěly doladit, ale na druhou stranu, kdo z nás se jich tak 100% drží, stejně si to vždycky udělám podle sebe i když do návodu nakukuju. S novinkami je to vždy horší, ale to asi potvrzuje i co se jinde rozebírá (a já mohu potvrdit), že i přes nedostatky v návodu to dohání požadovanou kvalitou, tedy aspoň já měl vždy komplet vše a vše taky do sebe sedělo! Dřevěné dílky jsem jenom rád, že nejsou barvené, aspoň si můžu udělat dřevo jak chci, barvení pouze kartonových dílů si myslím vyhovuje nejen mně.
Jo a na co chceš českej návod na lepidlo, jakože otevřít-napatlat-přiložit nebo co?!? :lol: Buď rád, že tam je! :wink:
RadimS
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát 17 srp, 2012 5:43 am

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod Donatelli » čtv 25 dub, 2013 2:42 pm

Zdejší diskuze mě po čase donutila se přihlásit a napsat taky pár písmen.
V poslední době ( cca 3 měsíce ) jsem měl co do činění s několika různými výrobci stavebnic budov na kolejiště. Pokud tady někdo není spokojen se Šikuly, věřte může být i hůř. Stavěl jsem jakýsi veřejný dům od firmy Faller v ruskorozchodném měřítku. Model byl již napatinován jakousi plavenou křídou. V návodu se kterým jsem se jaksi nesešel mě zarazila absence některých dílů v průběhu stavby. Prostě se najednou objevily v sestavě již zabudovaných dílů a poraď si modeláři. Další věc byla nějaká pomůcka na řezání folíí do oken, kdy jsem nepoznal jak se má používat a proč jsou okna vytištěná i na papíře. A jako zcela zoufalé považuji, že ač dům měl elektrické zapojení pro osvětlovací diody ( krabička s několika vývody, do kterých se měly strkat káblíky od diod ) návod na jejich zapojení byl jaksi pro typ který se dělal dříve na což bylo v návodu upozorněno, ale nové zapojení nebylo.
Dalším na řadě byl pivovar v demolici od firmy Vollmer, taktéž v ruskorozchodném měřítku. Zde jako plus vidím přiloženou barvu pro patinaci hlavně komínu. Bohužel zase jaksi na tom komínu neseděla struktura cihel. A pak bych je nejraději zabil s jejich číslováním dílů v návodu . Hledat díl čílo 25 849 mezi cirka 350 jinými je fakt požitek.
Poslední v řadě staveb, které jsem skládal byla výtopna s vodárnou od firmy Auhagen a jak jinak v ruskorozchodném měřítku. Je to relativně nová stavebnice, novinka tuším z roku 2005. Měl jsem ještě kus před změnou loga, tedy starší. Tomu taky přisuzuji chyby v návodu. Jeden díl pro jistotu neměl číslo, zatím co jiné dva zcela rozdílné měly stejné.... Jako plus tady beru to, že díly jsou vyfocené a očíslované, případně vyškrtané nepotřebné, takže si předem každý může ( a měl by ) zkontrolovat obsah stavebnice. Což předchozí firmy nepovažují za nutné. Pravda abych nekřivdil, u Vollmera byl soupis dílů. Avšak probírat se seznamem 25 849 3x, 17 985 x 2x apod.... je fakt jenom pro otrlé.
Pro úplnost dodávám že lepidlo neobsahovala ani jedna z nich ( i když u některých je cena výrazně přes tisíc korun ). Výrobci jenom napsali používejte lepidlo xyz ( od naší firmy) katalogového čísla xxx protože je jediné vhodné.
Takže pokud se vám něco nelíbí u Šikulů ( čímž je nehaním - páč ta věta v návodu taky není zrovna to úplně nejlepší ), vzpomeňte si že i jiní jsou na tom podobně. Já sám od Šikulů nic nevlastním, neb se mě prostě nelíbí systém laserovaného papíru a raději si zůstanu u domečků pro barbíny jak mě někdo někdy, kdysi dávno řekl...
Donatelli
 
Příspěvky: 355
Registrován: sob 17 kvě, 2008 6:50 pm

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod Petr Zatrepalek » čtv 25 dub, 2013 9:06 pm

RadimS píše:Je pravda, že návody by chtěly doladit, ale na druhou stranu, kdo z nás se jich tak 100% drží, stejně si to vždycky udělám podle sebe i když do návodu nakukuju. S novinkami je to vždy horší, ale to asi potvrzuje i co se jinde rozebírá (a já mohu potvrdit), že i přes nedostatky v návodu to dohání požadovanou kvalitou, tedy aspoň já měl vždy komplet vše a vše taky do sebe sedělo! Dřevěné dílky jsem jenom rád, že nejsou barvené, aspoň si můžu udělat dřevo jak chci, barvení pouze kartonových dílů si myslím vyhovuje nejen mně.
Jo a na co chceš českej návod na lepidlo, jakože otevřít-napatlat-přiložit nebo co?!? :lol: Buď rád, že tam je! :wink:


No, mně naprdly tyhle věci - daktylka na barveným dílů, nemožnost vidět do čeho jdu před koupí (nelze rozbalit krabičku, F....ové na webu náhledy nemají a komunikaci na tohle tema se brání), a hlavně návod kterýmu bohužel absolutně nerozumím (a to modelařím od roku 1978)... U modelu za skorolitr zkoušet metodou pokus omyl co kam patří se mi moc teda nechce!
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod Petr Zatrepalek » čtv 25 dub, 2013 9:11 pm

Donatelli píše:Takže pokud se vám něco nelíbí u Šikulů ( čímž je nehaním - páč ta věta v návodu taky není zrovna to úplně nejlepší ), vzpomeňte si že i jiní jsou na tom podobně. Já sám od Šikulů nic nevlastním, neb se mě prostě nelíbí systém laserovaného papíru a raději si zůstanu u domečků pro barbíny jak mě někdo někdy, kdysi dávno řekl...


O tak to tedy běda nám! Faller/auhagen mám jen starší stavebnice (kupované v r 2009), leč kašlou-li na návody i další výrobci modelů staveb, tak to opravdu jde železniční modelářství někam... U plastikařiny mám pocit přesně opačný - např. poslední věci od Airfixu a Eduardů překonávají snad vše co si člověk může u modelové novinky představovat...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod PetrL » pát 26 dub, 2013 12:04 am

RadimS píše:Je pravda, že návody by chtěly doladit, ale na druhou stranu, kdo z nás se jich tak 100% drží, stejně si to vždycky udělám podle sebe i když do návodu nakukuju. S novinkami je to vždy horší, ale to asi potvrzuje i co se jinde rozebírá (a já mohu potvrdit), že i přes nedostatky v návodu to dohání požadovanou kvalitou, tedy aspoň já měl vždy komplet vše a vše taky do sebe sedělo! Dřevěné dílky jsem jenom rád, že nejsou barvené, aspoň si můžu udělat dřevo jak chci, barvení pouze kartonových dílů si myslím vyhovuje nejen mně.
Jo a na co chceš českej návod na lepidlo, jakože otevřít-napatlat-přiložit nebo co?!? :lol: Buď rád, že tam je! :wink:

Kvalitní návod je povinnost daná zákonem. Nemusí být pouze u předmětů s naprosto zřejmým způsobem použití, nebo kde je jakékoliv chybné použití nebo složení vyloučeno. Jestli návod uživatel čte a řídí se jím je už jenom jeho věc a v žádném případě nezbavuje výrobce, popř. dovozce výše uvedené povinnosti.
Návod k lepidlu Ti připadá stupidní? Je všeobecně známo, že kvalita spoje závisí na správném použití. Má se lepidlo nanést jen na jednu stranu nebo obě? Má se přiložit ihned, nebo nechat zavadnout a pak spojit? Za jakou dobu je možné se slepenými díly bezpečně manipulovat? Lze vadný spoj rozlepit? Má lepidlo plnící vlastnosti? Čím odstranit přetoky? Čím očistit ruce a pomůcky? A co povinné bezpečnostní upozornění? Je to málo??

A nyní čistě obecně. Samozřejmě i horší kvalitu lze prodat. Proto je tu zase zákon, který nařizuje takové zboží přeřadit do nižší jakostní třídy s patřičně sníženou cenou. Komu to nevadí a opraví si to, ten si to rád koupí a ještě ušetří. Naopak koupit si poškozenou věc za plnou cenu s tím, že jinde je to ještě horší, nebo s konstatováním "buďme rádi že vůbec něco máme", popř. "není problém si to opravit, dodělat" apod., jsou podle mne dost nebezpečné. Hlavně v tom, že se nám to coby spotřebitelům vrátí. Vždyť v tom případě jsme evidentně i za technologicky nedotažené a poškozené výrobky při ceně odpovídající vysoké kvalitě vlastně celkem spokojeni - tak o co jde? Proč si přidělávat starosti? Možná tento výrobce co nejdříve zareaguje a vyřeší obaly tak, aby nedocházelo k poškozování, ale to, co popisuje Petr Zatřepálek je obyčejný šlendrián, protože to přeci muselo být hned jasné, že takové balení nemůže dobře dopadnout.
Ještě horší je názor obhajující - "o nic nejde, když jsem vadu reklamoval, beze všeho a rychle mi to vyměnili!" Jenomže jak to tady pročítám, tak tyto výměny nejsou žádnou vzácností. A rozhodně to není ke cti dodavatele, ale zase jen jeho povinnost - to za prvé. A za druhé měli byste se zamyslet nad tím, kam asi náklady na výměny jdou? Nejspíš do režijních nákladů výrobců a ty se zase zakalkulují do prodejních cen - že? To je také na mávnutí rukou? Stále je benevolence namístě?

Tento názor prezentuji jako úvahu nezávislého pozorovatele - čtenáře příspěvků. Nikomu nic nevnucuji. Nikdy jsem si u Šikulů nic nekoupil, ani neobdržel jakékoliv průzkumové vzorky. Ani nemám v úmyslu si kartonové stavebnice pořizovat (od kohokoliv), protože jim z dlouhodobého hlediska nevěřím. Co taková delší plocha u větší stavby udělá třeba za pět let? Nevěřím, že nic :wink:
TT-Analog, IIIc/IVa
Uživatelský avatar
PetrL
 
Příspěvky: 331
Registrován: čtv 02 lis, 2006 4:32 pm
Bydliště: Cheb

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod vvitty » pát 26 dub, 2013 6:28 am

PetrL píše:,,,Ani nemám v úmyslu si kartonové stavebnice pořizovat (od kohokoliv), protože jim z dlouhodobého hlediska nevěřím. Co taková delší plocha u větší stavby udělá třeba za pět let? Nevěřím, že nic :wink:


Nic :wink:
Vyzkousel to treba pan Langweil, jehoz prvni kartonove modely prazskych staveb jsou z roku 1826.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod talien » pát 26 dub, 2013 6:34 am

vvitty píše:
PetrL píše:,,,Ani nemám v úmyslu si kartonové stavebnice pořizovat (od kohokoliv), protože jim z dlouhodobého hlediska nevěřím. Co taková delší plocha u větší stavby udělá třeba za pět let? Nevěřím, že nic :wink:


Nic :wink:
Vyzkousel to treba pan Langweil, jehoz prvni kartonove modely prazskych staveb jsou z roku 1826.


Jen to pan Langweil myslím v rozích vyztužoval špejlemi nebo sirkami (nebo něčím podobným, ale zas používal tenčí kartón, než je teď obvyklé (aspoň myslím) - to by věděl pan Bouda, který model restauroval :-)
http://www.langweil.cz/
TT, DCC, II/III. epocha
http://tt-kraj.blogspot.com
talien
 
Příspěvky: 85
Registrován: stř 02 kvě, 2012 12:16 pm
Bydliště: Praha

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod vvitty » pát 26 dub, 2013 6:46 am

To je pochopitelne mozne, tak sahnu do blizsi minulosti - moje pokusy o stavby z ABC lezi na pude uz skoro 25 let a krome postupujiciho zapraseni taky beze zmen. A to stridani extremnich teplot neni moc idealni... ale to odbihame od tematu, nakonec kazdy umi a chce pracovat s jinym materialem a moznosti jsou siroke.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod greenery » pát 26 dub, 2013 7:54 am

:P papírové modely ala ABC potvrzuji, středověké město dnes už pod notnou vrstvou prachu přežilo i rosení fíkusu. Jakmile je materiál zabudován a tzv. prostorově ztužený, pak funguje. Samozřejmě domeček od Auhagenu lze vykoupat, ale jinak bych trvanlivost označil za srovnatelnou.
Jiná věc jsou volně ložené díly, tady je papír citlivý na změny vlhkosti a pokud ji přijme z jedné strany a pak vyschne, zkroutí se. Proto asi Noch i Busch své stavebnice pečlivě balí, aby se karton nevystavoval působení vzdušné vlhkosti. Od obou výrobců laserované stavebnice mám a můžu potvrdit vynikající kvalitu. Od Šikulů zatím nic nemám.
Pamatuju si na slova truhláře, který nám montoval svrchu olejovanou bukovou kuchyňskou pracovní desku. Lakoval ji i ze spodu syntetickým lakem. Na dotaz, proč to dělá, odpověděl, že pokud by to neudělal, díky odlišné absorpci vlhkosti ze vzduchu z obou stran se zkroutí.
Zkroucené díly se dají narovnat přetřením vlhkým hadříkem nebo jemným zarosením povrchu vyboulené strany a případně zatížit tak, aby se dodaná vlhkost mohla odpařovat. Třeba vložit pod zátěž karton nebo dřevěnou destičku. Po odpaření se navhčená strana smrští a pnutím povrch srovná. Anebo taky vyboulí na opačnou stranu, když se to přežene :D
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod Myšpulín » pát 26 dub, 2013 2:36 pm

vvitty píše:
PetrL píše:,,,Ani nemám v úmyslu si kartonové stavebnice pořizovat (od kohokoliv), protože jim z dlouhodobého hlediska nevěřím. Co taková delší plocha u větší stavby udělá třeba za pět let? Nevěřím, že nic :wink:


Nic :wink:
Vyzkousel to treba pan Langweil, jehoz prvni kartonove modely prazskych staveb jsou z roku 1826.

Je pravda že za pět let nic. Ale v okamžiku práce s tím se člověk občas nestačí divit. Mám ten dojem, že v minulosti byl papír více vodostálý než v současnosti. Udělejte pokus. Vemte list papíru a přeměřte jeho rozměry. Pak jej navlhčete, jako když jej potřete lepidlem v případě nalepení na jiný papír. Položte navlhčenou stranou na sklo a znovu přeměřte. Myslím, že se u některých druhů papíru budete divit. Pamatuji, že i kdysi se kladívkové čtvrtky musely "vypínat". Ale listy v ABC celkem držely.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » sob 18 kvě, 2013 3:29 pm

zas chystají stodolu a vagony v nedohlednu ..............................! :x
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod Miramar » sob 18 kvě, 2013 9:48 pm

Tak jsmen dnes měl čest s Šikulama na modelbrani ve Znojmě,tak pár fotek tu mám a jinak Ledečko super model nemoh sem z něj spustit oči
Přílohy
8.JPG
2.JPG
1.JPG
Miramar
 
Příspěvky: 21
Registrován: pon 01 říj, 2012 1:57 pm
Bydliště: Znojmo

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků