Čtyřdílná patra ČSD (DR) Bp - BTTB (úpravy, opravy...)

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Čtyřdílná patra ČSD (DR) Bp - BTTB (úpravy, opravy...)

Příspěvekod dan » stř 15 lis, 2006 3:35 pm

Ahoj
pořídil jsem patra od BTTB v čelním voze je jakésí stanoviště strojvůdce a stěrače na oknech a tříbodové osvětlení v modelu jsou světlovody v zadním vagonu jsou světlovody červené. Je to chyba výrobce nebo patra někdy jezdila jako samostatná jednotka bez lokomotivy?
dan
 
Příspěvky: 516
Registrován: úte 10 říj, 2006 10:33 pm
Bydliště: Strašín, Říčany

Příspěvekod Dušan » stř 15 lis, 2006 4:07 pm

To bude nejspíš řídící vůz ne?
Dušan
 
Příspěvky: 12
Registrován: ned 08 říj, 2006 9:06 am

Příspěvekod dan » stř 15 lis, 2006 7:13 pm

Asi je to myšleno jako řídící vůz, ale pokud vím tak patra nikdy nejezdila jako samostatná motorová jednotka a na nových patrech DR od tlliga už nic takového není, nejspíš se jedná nějakou chybu soudruhů z NDR:-)
dan
 
Příspěvky: 516
Registrován: úte 10 říj, 2006 10:33 pm
Bydliště: Strašín, Říčany

Příspěvekod Zdenek Valter » stř 15 lis, 2006 9:15 pm

dan píše:Asi je to myšleno jako řídící vůz, ale pokud vím tak patra nikdy nejezdila jako samostatná motorová jednotka a na nových patrech DR od tlliga už nic takového není, nejspíš se jedná nějakou chybu soudruhů z NDR:-)

Není to chyba :!: V NDR soudruzi skutečně jezdili i obáceně a v paterch bylo opravdu řídící stanoviště. U nás se ovšem samozřejmě takhle s patry nikdy nejezdilo. Takže pokud model ČSD toto stanoviště má, jedná se pravděpodobně o upravný model soupravy DR.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2675
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod dan » stř 15 lis, 2006 9:44 pm

Já jsem si to myslel že soudruzi v NDR byli o krok napřed :-)
Nicméně ten model je originál BTTB s originálními popisy čsd asi při kompletaci modelu přecijenom soudružka v NDR chybu udělala a sáhla po jiném výlisku nebo prostě výlisek pro patra bez stanoviště neexistoval a jediný rozdíl mezi patry DR a patry ČSD byl popisek to ovšem nemohu posoudit jelikož jsem v té době když se to v NDR vyrábělo jsem ještě tahal dřevěnej vláček na provázku :P
dan
 
Příspěvky: 516
Registrován: úte 10 říj, 2006 10:33 pm
Bydliště: Strašín, Říčany

pro Dana

Příspěvekod MaHa » pát 17 lis, 2006 6:53 pm

dan píše:Já jsem si to myslel že soudruzi v NDR byli o krok napřed :-)
Nicméně ten model je originál BTTB s originálními popisy čsd asi při kompletaci modelu přecijenom soudružka v NDR chybu udělala a sáhla po jiném výlisku nebo prostě výlisek pro patra bez stanoviště neexistoval a jediný rozdíl mezi patry DR a patry ČSD byl popisek to ovšem nemohu posoudit jelikož jsem v té době když se to v NDR vyrábělo jsem ještě tahal dřevěnej vláček na provázku :P


Bohužel se takto vyráběla i "patra" s potiskem ČSD. V té době si zákazník nemohl vymejšlet že si takovýto model nekoupí, protože jich byl obecně nedostatek a když nekoupil jeden, tak koupil jiný a byl rád že má "patra" ČSD. :D
PS: Cena tehdy byla (rok 88 ) 58,--Kč a v bazaru (obvykle vadná dvojkolí) za 30,--Kč. :idea:
MaHa
 
Příspěvky: 240
Registrován: stř 01 lis, 2006 10:09 pm
Bydliště: Šalingrad-Brno

Příspěvekod dan » pát 17 lis, 2006 8:28 pm

No a já je koupil za 800,- ale dnešní vysoké ceny modelů jsou způsobeny tím že je na nich velký podíl ruční práce a ta je v Německu setsakra drahá
dan
 
Příspěvky: 516
Registrován: úte 10 říj, 2006 10:33 pm
Bydliště: Strašín, Říčany

pro Dana

Příspěvekod MaHa » sob 18 lis, 2006 8:25 am

dan píše:Já jsem si to myslel že soudruzi v NDR byli o krok napřed :-)
Nicméně ten model je originál BTTB s originálními popisy čsd asi při kompletaci modelu přecijenom soudružka v NDR chybu udělala a sáhla po jiném výlisku nebo prostě výlisek pro patra bez stanoviště neexistoval a jediný rozdíl mezi patry DR a patry ČSD byl popisek to ovšem nemohu posoudit jelikož jsem v té době když se to v NDR vyrábělo jsem ještě tahal dřevěnej vláček na provázku :P

A ještě:
dan píše:No a já je koupil za 800,- ale dnešní vysoké ceny modelů jsou způsobeny tím že je na nich velký podíl ruční práce a ta je v Německu setsakra drahá


Já jsem se domníval podle předchozích přízpěvků že jde o model BTTB - tedy o starou ojetinu či model z vitríny. :D To i "nové" modely "pater" dělá Tillig s řídícím stanovištěm i v ČSD :?: :?:
MaHa
 
Příspěvky: 240
Registrován: stř 01 lis, 2006 10:09 pm
Bydliště: Šalingrad-Brno

Příspěvekod dan » sob 18 lis, 2006 11:23 am

Ano jedná se o stará patra BTTB koupil jsem je v bazaru pokud vím nové patra dělá tillig jen DR a 4 díly stojí cca 4000,-
dan
 
Příspěvky: 516
Registrován: úte 10 říj, 2006 10:33 pm
Bydliště: Strašín, Říčany

Re: pro Dana

Příspěvekod badliner » sob 18 lis, 2006 11:30 am

MaHa píše:
dan píše:Já jsem si to myslel že soudruzi v NDR byli o krok napřed :-)
Nicméně ten model je originál BTTB s originálními popisy čsd asi při kompletaci modelu přecijenom soudružka v NDR chybu udělala a sáhla po jiném výlisku nebo prostě výlisek pro patra bez stanoviště neexistoval a jediný rozdíl mezi patry DR a patry ČSD byl popisek to ovšem nemohu posoudit jelikož jsem v té době když se to v NDR vyrábělo jsem ještě tahal dřevěnej vláček na provázku :P

A ještě:
dan píše:No a já je koupil za 800,- ale dnešní vysoké ceny modelů jsou způsobeny tím že je na nich velký podíl ruční práce a ta je v Německu setsakra drahá


Já jsem se domníval podle předchozích přízpěvků že jde o model BTTB - tedy o starou ojetinu či model z vitríny. :D To i "nové" modely "pater" dělá Tillig s řídícím stanovištěm i v ČSD :?: :?:

Co jsem se díval na aktuální nabídku,tak už je v ČSD nedělá, pouze v DR....
badliner
 
Příspěvky: 238
Registrován: pon 30 říj, 2006 8:37 pm

Dan

Příspěvekod dan » čtv 04 led, 2007 3:09 pm

Ano dělají se jen DR
dan
 
Příspěvky: 516
Registrován: úte 10 říj, 2006 10:33 pm
Bydliště: Strašín, Říčany

Patrové jednotky řady Bp

Příspěvekod Michal Staněk » pon 22 led, 2007 11:39 am

Michal Staněk
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte 02 led, 2007 1:39 pm

Příspěvekod dan » pon 22 led, 2007 6:04 pm

super díky
dan
 
Příspěvky: 516
Registrován: úte 10 říj, 2006 10:33 pm
Bydliště: Strašín, Říčany

Patra Bmto

Příspěvekod jares » pát 23 bře, 2007 10:03 am

Dobré poledne,

nevíte o někom, kdo by třeba i na zakázku vyráběl patra Bmto v TT?
jares
 
Příspěvky: 110
Registrován: pát 23 bře, 2007 9:58 am
Bydliště: Praha

Re: Patra Bmto

Příspěvekod TT-maniac » pát 23 bře, 2007 11:08 am

jares píše:Dobré poledne,

nevíte o někom, kdo by třeba i na zakázku vyráběl patra Bmto v TT?

o tom nevim ale znam stranku kde je vystrihovanka pater brno :
http://www.ttmodely.yc.cz/vystr/pdf/Patrovy_vuz_Bmo.pdf .
a tady je odkaz ne na patra ale primo na stranku :
http://www.ttmodely.yc.cz/ :arrow:
Uživatelský avatar
TT-maniac
 
Příspěvky: 169
Registrován: sob 17 úno, 2007 3:43 pm
Bydliště: Havířov

Další

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků