Čtyřdílná patra ČSD (DR) Bp - BTTB (úpravy, opravy...)

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Patra Bmto

Příspěvekod Jacek » pát 23 bře, 2007 9:15 pm

TT-maniac píše:
jares píše:Dobré poledne,

nevíte o někom, kdo by třeba i na zakázku vyráběl patra Bmto v TT?

o tom nevim ale znam stranku kde je vystrihovanka pater brno :
http://www.ttmodely.yc.cz/vystr/pdf/Patrovy_vuz_Bmo.pdf .
a tady je odkaz ne na patra ale primo na stranku :
http://www.ttmodely.yc.cz/ :arrow:

:shock: :shock: :shock: No tohle snad ne?? Možná tak před 30 lety, ale dnes...
Model vozu Bmo buď zde http://deltax-bahn.cz/tit/novinka/novinka.html
nebo z leptaného plechu zde http://www.lepty.cz/
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 883
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Příspěvekod vlastimil vašíček » pát 23 bře, 2007 9:45 pm

jo jo, jsou gut. a dobré ceny. ale na co, když je nepoužiju?? :D :D
vlastimil vašíček
 
Příspěvky: 576
Registrován: úte 24 říj, 2006 8:57 pm

Re: Patra Bmto

Příspěvekod TT-maniac » sob 24 bře, 2007 9:33 am

Jacek píše:
TT-maniac píše:
jares píše:Dobré poledne,

nevíte o někom, kdo by třeba i na zakázku vyráběl patra Bmto v TT?

o tom nevim ale znam stranku kde je vystrihovanka pater brno :
http://www.ttmodely.yc.cz/vystr/pdf/Patrovy_vuz_Bmo.pdf .
a tady je odkaz ne na patra ale primo na stranku :
http://www.ttmodely.yc.cz/ :arrow:

:shock: :shock: :shock: No tohle snad ne?? Možná tak před 30 lety, ale dnes...
Model vozu Bmo buď zde http://deltax-bahn.cz/tit/novinka/novinka.html
nebo z leptaného plechu zde http://www.lepty.cz/
ja to nemyslim na pouziti na kolejiste to by vypadalo. ale jen tak z nudy si to poskladat treba. :)
Uživatelský avatar
TT-maniac
 
Příspěvky: 169
Registrován: sob 17 úno, 2007 3:43 pm
Bydliště: Havířov

Re: Patra Bmto

Příspěvekod Rion » ned 25 bře, 2007 5:48 pm

TT-maniac píše:Model vozu Bmo ...


Jsem z Ostravska, a u nas jezdivaly patra rady BP.., ty se daji nekde sehnat ??? Dekuji
Rion
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned 25 bře, 2007 5:45 pm

Příspěvekod dan » ned 27 led, 2008 8:49 pm

Budu dělat koncové osvětlení do pater kam ho mám umístit? Nahoru do terčů nebo do původních otvorů?
dan
 
Příspěvky: 516
Registrován: úte 10 říj, 2006 10:33 pm
Bydliště: Strašín, Říčany

Příspěvekod dan » pon 21 črc, 2008 8:01 pm

Ještě jeden dotázek nevíte někdo zdali patra BP měla koncové červené osvětlení na obou čelech, které by se dalo přepínat v závislosti z jaké strany je připřažená loko ?
dan
 
Příspěvky: 516
Registrován: úte 10 říj, 2006 10:33 pm
Bydliště: Strašín, Říčany

Příspěvekod VoVo » pon 21 črc, 2008 8:15 pm

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 5:28 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod TT-maniac » pon 21 črc, 2008 8:26 pm

VoVo píše:Jen to tipnu, ale řekl bych, že to asi bylo stejný jako u jiných vagónů, průvodčí to asi ovládal z nějaké krabičky dle aktuální situace?!

Měl bych taky dotaz: Dají se někde sehnat obtisky pro verzi z posledních let jejich života (ČD), případně nemá někdo nějaké použitelné fotky jako podklady pro obtisky. Ocením i nějakého "obyvatele Slezska", kde tyto soupravy zažívaly poslední kilometry svého života, pokud by měl možnost nafotit nějaká odstavená, pokud tam ještě jsou.
Obtisky bych taky ocenil.Já jsem ze slezska ,patra jsou odstavená v Ostravě hl. n. takže až tam budu nafotím pokud mi to ochranka nádraží nepřekazí ... :roll:
TT , analog , epochou se neřídím ... dělám to co se mi líbí
Uživatelský avatar
TT-maniac
 
Příspěvky: 169
Registrován: sob 17 úno, 2007 3:43 pm
Bydliště: Havířov

Příspěvekod VoVo » pon 21 črc, 2008 8:42 pm

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 5:38 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod TT-maniac » pon 21 črc, 2008 9:21 pm

budu se snažit pořádně to nafotit,ale jsou odstavené v mezeře mezi dalšímy vozy takže fotka celku z boku nehrozí .... pak dám ty fotky na web a pošlu ti odkaz
TT , analog , epochou se neřídím ... dělám to co se mi líbí
Uživatelský avatar
TT-maniac
 
Příspěvky: 169
Registrován: sob 17 úno, 2007 3:43 pm
Bydliště: Havířov

Příspěvekod Jirka1 » úte 22 črc, 2008 5:24 am

Na patro (obě verze, které u ČSD jezdili) jsem doma našel dokumentaci v nějakém starém katalogu osobních vozů. Je tam i kromě výkresů detailní popis a uvedení rozdílů mezi oběma verzemi - sériemi.
Výkresy jsou i na Parostroji, nicméně tam chybí ten podrobný popis.
Protože obě verze doma postupně dělám, tak jsem to dost dlouho studoval, hledal na netu i v knihách...
U obou jsou na čelech pouze dvě okna (ale pozor, ne řídící čela s těmi dvěmi velkými okny), takže je to to čelo se třemi okny, kde by prostřední mělo být zaslepeno.
Co se týká první série vozů, tak boky čel zhruba odpovídají a jsou na obou koncích stejné.
U druhé série je jedno čelo v podstatě totožné s první sérií, na druhé straně na bocích čel jsou pouze vyhlídková okna.
A pak jsou tam drobné rozdíly v tom, že na jedné sérii jsou jinak na bocích konců jinak okna ve smyslu plného a půleného s rámečkem. Ale to z hlavy nevím, kde jak...
A pak se vozy taky trochu lišili uspořádáním interiéru.
Postupem času měly být údajně vozy z první série předělané a mělo být dodělané vyhlídkové okno. Takže u ČD by se asi vůz bez vyhlídky neměl vyskytovat...

Dane, červená světla byla na obou čelech stejně, nahoře pod lemem střechy. Jiná světla tam nejsou.

Něco málo z dálky jsem v Ostravě taky nafotil, ale je to nekvalitní...
Až jednotky dodělám, tak hodím článek na stránky. :)

Kdyby byly k mání obtisky na verzi ČD, tak bych se s Vámi taky svezl, pokud by to bylo možné. :D
Uživatelský avatar
Jirka1
 
Příspěvky: 534
Registrován: pon 28 led, 2008 6:30 pm
Bydliště: Ústeckoorlicko

Příspěvekod VoVo » úte 22 črc, 2008 2:21 pm

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 5:37 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod Citrus » čtv 31 črc, 2008 9:37 am

Já to u toho patráku vyřešil tak že jsem si sehnal ještě jednu dvoudílnou verzi a pak jsem prohodil ty konce.
Citrus
 
Příspěvky: 102
Registrován: pon 14 led, 2008 3:03 pm
Bydliště: Kosmonosy

Příspěvekod TTmili » ned 03 srp, 2008 5:56 pm

Ještě k Bpjo. Já se to teď pokouším taky tak vyřešit, koupil jsem 2 jednotky a z nich vzal jen kastli řídícího vozu (pojezd nezměněn až na kinematiky atd.) na nasadil druhou "normální" z druhé jednotky. Pak ale vznikla druhá jednotka o dvou řídících vozech a s tou se udělá krátký proces. A pak k dokumentaci dožívající jednotky by mohlo skvěle posloužit MSTS protože jednotka je dokonale zpracovaná a přesná. Jo s těma obtiskama bych se případně taky přidal.
Pak k těm Bmo. Jako lept je dělá pan Kubíčem (kuber lepty) a to i sestavené za 1100Kč. Nyní uvedl výrobce kuehn-modell patra Bmo (momentálně jen zelené DR, ale na vánoce má být i ČD verze- na ČSD se zapomělo) za krásných 840Kč. A pak je tu ještě ona vystřihovánka ale tu bych doporučil spíš z kmž praha 3. Není to vystřihovánka v pravém slova smyslu (musíte jí nabarvit normálníma barvama což le lepší než tisk z tiskárny protože to nevypadá tak uměle), je ovšem lepší (mám doma dvě:-)).
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod TTmili » pát 02 led, 2009 7:16 pm

Tak jsem si k patrákům BTTB pořídil sadu PEHO. No upravil jsem to podle originálního návodu s trochou inspirace například u Dana Urbana. No co tomu nechtělo jako obvikle to nemůže být bez problémů na není to schopný projet oblouk R01 (267mm) který přechází do klesání. Docela mi to vadí protože oblouk zvětšit nemůžu kvůli podmínám na kolejišti. Co jsem se díval tak problém je v tom že podvozek není schopen se dostatečně natočit.
Stalo se to už někomu, jak ste si s tím poradily nebo co s tím mám udělat?
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků