Taurus TT -Piko

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Taurus TT -Piko

Příspěvekod ČSD » ned 23 zář, 2007 7:14 pm

Zde směřujte prosím všecny své názory a zkušenosti ohledně Tauruse.Co na něj říkáte :?: :wink: Já bych si ho celkem i koupil, ale nemůže mi porsím někdo poradit kde by byl asi tak nejlevnější.Jo a hlavně: :arrow: očarovala mě Vmax 357. To mě teda štve že jí nikdo nevyrábí v TT :evil: :x :cry: Ale co jí předělat...No nejhorší by to asi bylo s těma "logama atd." na boku :?
ČSD
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon 23 říj, 2006 3:37 pm

Příspěvekod vlastimil vašíček » ned 23 zář, 2007 7:23 pm

já mám doma tohodle

Obrázek

je vidět, že s ním piko začínalo, protože herkules nebo ice3 jsou naprosto jiná kategorie. ale jsem s ním spokojený. jezdí krásně. mám ho na digital a super
vlastimil vašíček
 
Příspěvky: 576
Registrován: úte 24 říj, 2006 8:57 pm

Příspěvekod vlastimil vašíček » ned 23 zář, 2007 7:44 pm

a ohledně toho rekordního. stříknout kastli do jiné barvy a na tiskárně udělat obtisky.to by mělo být v pohodě.jen kde sehnat přesný bokorys obou bočnic rekordmana :?: :?:
vlastimil vašíček
 
Příspěvky: 576
Registrován: úte 24 říj, 2006 8:57 pm

Příspěvekod ČSD » pon 24 zář, 2007 11:52 am

Jo jo přesně tak,s tim bokorysem právě nevim :roll: :idea: :? ,a na fotkách to taky neni pořádně :( hmm... to je situace...,Jo a ten váš taurus je pěkný,ale mozart se pokud mi je známo v TT nevyrábí.To jste předělal :?: No, pokud ano tak velmi hezky :)
ČSD
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon 23 říj, 2006 3:37 pm

Příspěvekod vlastimil vašíček » stř 26 zář, 2007 4:25 am

ČSD píše:Jo jo přesně tak,s tim bokorysem právě nevim :roll: :idea: :? ,a na fotkách to taky neni pořádně :( hmm... to je situace...,Jo a ten váš taurus je pěkný,ale mozart se pokud mi je známo v TT nevyrábí.To jste předělal :?: No, pokud ano tak velmi hezky :)


mozart ani se třema smetákama se nedělá. je to domácí úprava :D
vlastimil vašíček
 
Příspěvky: 576
Registrován: úte 24 říj, 2006 8:57 pm

Re: Taurus TT -Piko

Příspěvekod jsyrovat » úte 21 pro, 2010 5:01 pm

Různá provedení Taurusů vyrábí zakázkově jeden maďar, co občas jezdí na burzu do Prahy. Stojí 2800,-, což je dost na to co to je, nicméně jsem neodolal a pořídil si Mozarta 1116 250-0. Je to potisk na nějaké barevné tiskárně (vidět je to zblízka na první pohled) na obtiskový papír (těžko říct jaký, ale musí být mírně flexibilní, různé výstupky a žebrování je stále vidět). Některé části jsou nastříkané, některé detaily jsou během aplikování sundané a přidělané zpět až po dokončení.
Takto vyrábí několik různých verzí Taurusu, ale co mě při poslední návštěvě překvapilo, tak dělá i nový RailJet - a to včetně celé soupravy. Povrchová úprava je stejná - obtisk s imitací oken, ty jsou ale v reálu tmavá, takže to snad tolik nevadí - s ohledem na vnitřní osvětlení. Zbytek soupravy, vagóny a řídící vůz, jsou plastové výlisky bez oken, kromě čela řídícího vozu, tam otvory na okna jsou. Podvozky plechové s kovovým dvojkolím a plastovými výlisky na nasazení na boky. Víc jsem toho neviděl, co tam minule měl nebylo hotové. Světla čelní i koncová by údajně měla být na obou koncích (do Taurusu musí ty červená nějak dodělat). Spřáhla mezi vozy mají kinematiku. Cena celé soupravy je kolem 10000,-, pokud je to pro digitál, tak je potřeba navíc dekodér do řídícího vozu na světla + dekodér lokomotivy.
TT, DCC, ep.V, SBB a vše co se objevuje v Zurichu a okolí
jsyrovat
 
Příspěvky: 44
Registrován: stř 18 úno, 2009 11:32 am

Re: Taurus TT -Piko

Příspěvekod ef605 » úte 21 pro, 2010 5:14 pm

Zdravím, několik barevných provedení jsem našel zde a nejenom Taurusů, pěkná je ta v německý vlajce.
http://www.elriwa.de/categorie.html?cat=8218&next_page=2&xa4896=dvpch7tuathipsrcqkgsvnu371
ef605
 
Příspěvky: 28
Registrován: úte 11 srp, 2009 7:06 pm

Re: Taurus TT -Piko

Příspěvekod j p » ned 13 úno, 2011 5:25 pm

Zajimalo by me co by se z Tauruse dalo postavit. Vase napady prosim.
Novy Taurus se da sehnat pod 40 Euro, takze jako zdroj pojezdu by to mohlo byt jedno z nejlevnejsich reseni.
Velikost TT: 1. Pennsylvania Railroad 1940-1960 2. CSD 1946-1993
j p
 
Příspěvky: 442
Registrován: čtv 30 pro, 2010 1:54 pm
Bydliště: Dansko

Re: Taurus TT -Piko

Příspěvekod čapik » úte 20 pro, 2011 6:30 pm

ahoj, co jsem četl recenzi na Tauruse v TT od Piko +-z roku 2006 tak tam psali že vnitřek se moc nepovedl, navíc hřídele kol jsou z plastu. Nevíte někdo, jestli ten model doznal nějakých změn, nebo ty co se prodavají dnes, jsou pořád ty staré se všemi mouchami? Díky za radu
Uživatelský avatar
čapik
 
Příspěvky: 35
Registrován: sob 17 pro, 2011 1:41 pm

Re: Taurus TT -Piko

Příspěvekod TTmili » úte 20 pro, 2011 6:57 pm

No po vnitřní stránce nedošlo k žádným změnám, jen se teď dělají disky kol trochu jiným způsobem (ale furt je to jen natištěná barva) a masky podvozku jsou z nějakého matného plastu a vypadají lépe.
Ale mám Tauruse (i Herkuse) od PIKO doma skoro od doby co byli vydány, mají nalítáno už slušně, a musím říct že to jsou držáky. Pokud se člověk zbaví hned na začátku toho bílého sajrajtu v převodech a namaže to rozumně lékařskou vazelínou (eventuelně tím speciálním tukem Tillig), tak už do toho skoro nemusí hrábnout a bude jezdit bez problémů. Plastový převody drží jak křesťanská víra, a nic se za celou dobu (a že to je 5 let co ho mám doma) nezměnilo, nehlo, neruplo (kromě bandáží). Jízdní vlastnosti má (subjektivně hodnoceno) mnohem lepší než Tilligova Br101.

Sečteno podtrženo, pokud někdo hledá tahouna a mašinu jen a jen na ježdění, co by měla splňovat jen požadavky na tvarovou přesnost, pak je to rozhodně výhodná koupě. Naopak kdo si potrpí na detaily ten by si možná měl radši počkat na Tilligova Tauruse (v případě Herkula zase Kuehn). Tím nechci říct že by ty dva nejezdily dobře, ale Tilligovi pojezdy znám, a není to žádná sláva, o pravidelné údržbě nemluvě a co se Kuehna týče, stále čekám na první kus lokomotivy :lol: .
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Taurus TT -Piko

Příspěvekod Eda1975 » úte 20 pro, 2011 7:30 pm

TTmili píše:
Ale mám Tauruse (i Herkuse) od PIKO doma skoro od doby co byli vydány, mají nalítáno už slušně, a musím říct že to jsou držáky. Pokud se člověk zbaví hned na začátku toho bílého sajrajtu v převodech a namaže to rozumně lékařskou vazelínou (eventuelně tím speciálním tukem Tillig), tak už do toho skoro nemusí hrábnout a bude jezdit bez problémů. Plastový převody drží jak křesťanská víra, a nic se za celou dobu (a že to je 5 let co ho mám doma) nezměnilo, nehlo, neruplo (kromě bandáží). Jízdní vlastnosti má (subjektivně hodnoceno) mnohem lepší než Tilligova Br101.



Neznám jízdní vlastnosti Tilligovy BR101, ale jinak se pod to můžu podepsat :lol:

ALE :!: pokud Taura nebo Herkula přezbrojíš na nový spřáhlo a hodíš za něj vůz s kinematikou, tak Tvým cílem je nejbližší oblouk. Jak Taurus, tak Herkules mají spřáhlo extrémně krátký, nicméně dá se to řešit bazmekem, kterej je ke koupi jako náhradní díl třeba tady http://www.hobby-shop.cz/masinky/sprahl ... -(46040-46)
TT - analog - epocha V/VI - ČR

http://www.taksitokurvavygoogluj.cz
Uživatelský avatar
Eda1975
 
Příspěvky: 50
Registrován: ned 22 úno, 2009 3:58 pm
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Taurus TT -Piko

Příspěvekod nadkachna » úte 21 lis, 2017 8:39 am

Pro případ, kdyby někdo uvažoval o ozučení pikáckého Tauruse, tak v případě dekodérů Zimo doporučuji použít MX 645. Původně jsem koupil menší MX 648R a loko s ním odmítala jezdit (velký odběr motorku). Reproduktor jsem použil Zimo kostku 10x15 - po vyříznutí zadní stěny stanoviště strojvedoucího se tam krásně vejde a díky tmavým sklům ani není vidět.
G
TT
nadkachna
 
Příspěvky: 391
Registrován: stř 28 lis, 2007 12:02 pm

Re: Taurus TT -Piko

Příspěvekod mpinta » úte 21 lis, 2017 9:44 am

Eda1975 píše:
TTmili píše:
Ale mám Tauruse (i Herkuse) od PIKO doma skoro od doby co byli vydány, mají nalítáno už slušně, a musím říct že to jsou držáky. Pokud se člověk zbaví hned na začátku toho bílého sajrajtu v převodech a namaže to rozumně lékařskou vazelínou (eventuelně tím speciálním tukem Tillig), tak už do toho skoro nemusí hrábnout a bude jezdit bez problémů. Plastový převody drží jak křesťanská víra, a nic se za celou dobu (a že to je 5 let co ho mám doma) nezměnilo, nehlo, neruplo (kromě bandáží). Jízdní vlastnosti má (subjektivně hodnoceno) mnohem lepší než Tilligova Br101.



Neznám jízdní vlastnosti Tilligovy BR101, ale jinak se pod to můžu podepsat :lol:

ALE :!: pokud Taura nebo Herkula přezbrojíš na nový spřáhlo a hodíš za něj vůz s kinematikou, tak Tvým cílem je nejbližší oblouk. Jak Taurus, tak Herkules mají spřáhlo extrémně krátký, nicméně dá se to řešit bazmekem, kterej je ke koupi jako náhradní díl třeba tady http://www.hobby-shop.cz/masinky/sprahl ... -(46040-46)

První část podepisuji, jezdím s Taurusem skoro denně, deset let. Ještě jsem do něj nesáhl a jezdí, jak víno ... :D
Co se týče spřáhla, zkoušel jsem i ten "bazmek", adaptér, ale je moc tvrdý, některé lehčí vagony vykolejovaly.
Rozhodně to řeší Peho. http://lokopin.wz.cz/body.php/loko/loko_sprahla.htm
Dneska by mi to s frézkou Proxxon šlo jistě mnohem líp.
Jo, a Tauruse jsem koupil nového, v kamenném obchodě na Lanovce v Českých Budějovicích, za 1 300 Kč (je to vlastně startovka). Ovšem v roce 2007. To byly časy ... :)
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: Taurus TT -Piko

Příspěvekod twiido » pát 23 bře, 2018 3:56 pm

Chlapi,

Mam otazku. Ma tu niekto Taurusa od Tilliga.
Ake su jazdne vlastnosti? Zvucili ste niekto?
Ide mi o to, ze ta masina ma rozhranie Plux12 a zimo zvukovy dekoder pre toto rozhranie nevyraba....
Poradite dajake info?

P.
TT, 6.epocha, SŽDC/ŽSR
twiido
 
Příspěvky: 75
Registrován: pon 02 led, 2012 8:47 am
Bydliště: Kúsok od Bratislavy

Re: Taurus TT -Piko

Příspěvekod twiido » pát 23 bře, 2018 4:03 pm

twiido píše:Chlapi,

Mam otazku. Ma tu niekto Taurusa od Tilliga.
Ake su jazdne vlastnosti? Zvucili ste niekto?
Ide mi o to, ze ta masina ma rozhranie Plux12 a zimo zvukovy dekoder pre toto rozhranie nevyraba....
Poradite dajake info?

P.


Pani nasiel som, krasne to ma popisane jacek:
http://www.jacek-modely.cz/ozvuceni-lokomotivy-taurus-tillig/

P.
TT, 6.epocha, SŽDC/ŽSR
twiido
 
Příspěvky: 75
Registrován: pon 02 led, 2012 8:47 am
Bydliště: Kúsok od Bratislavy

Další

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků