Jakého brejlovce?

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Jakého brejlovce?

Příspěvekod František Příhoda » pon 25 čer, 2012 8:03 pm

Dobrý večer, jelikož je již vyřešen problém s jízdními vlastnostmi brejlovců Kuehn, nadešel i pro mě čas na koupi nějakých brejlovců. Ovšem během delšího čekání jsem zjistil, že s brejlovci Roco to není zdaleka tak černé, jak se zde psalo a naopak, že brejlovci Kuehn mají problémy s maskami podvozků, které se viklají a někdy nejsou souměrně výškově upevněné. Navíc se u Kuehna obávám zpracování detailů, neboť na mnohých fotografiích po internetu jsou patrná zkroucená madla, odstávající vzduchojemy a křivě nalepené houkačky. Rozhoduji se tedy mezi koupí brejlovců Kuehn, nebo Roco. Proto bych se chtěl dotázat Vás, kteří jste již majiteli modelů obou výrobců, který model je kvalitnější? Pokud lze sehnat Kuehna bez mnou zmíněných chyb, byl by pro mne jednoznačnou volbou a naopak by byl jasný vítěz model od Roco. Děkuji za pomoc při rozhodování.
František Příhoda
 
Příspěvky: 27
Registrován: čtv 26 led, 2012 5:11 pm

Re: Jakého brejlovce?

Příspěvekod krejcih » pon 25 čer, 2012 8:16 pm

Také jsem čekal, až jsem se dočkal. Nakonec rozhodla cena. Pořídil jsem z jednoho nejmenovaného shopu
zelenou variantu Roco se zvukem za 4.000Kč :D . Samozřejmě, že se objevil problém s kolísáním rychlosti.
Nyní po zajetí ok, pouze, asi pravděpodobně z motoru bzučivé pazvuky při min rychlosti / pro srovnání u Sergeje ticho jako v kostele /ale při použití zvuku neslyšitelné.Ale za tu cenu..... :wink:
Uživatelský avatar
krejcih
 
Příspěvky: 15
Registrován: pon 03 bře, 2008 3:01 pm
Bydliště: Pelhřimov

Re: Jakého brejlovce?

Příspěvekod BaWiS » pon 25 čer, 2012 8:27 pm

Ahoj, tohle se teď řeší/řešilo na konci vlákna Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?. Tam jsem nepsal, tak to pisnu sem :D
Nejsem odborník, takže řeknu, jak to jezdí mě: Mám 3 Roco a 2 Kühen. O správně udělaných detailech, chybičkách apod. se dočteš všude. Já měl Kühena v dobrém stavu - nic křivého, odstávajícího, zkrouceného apod. a ani si nevzpomínám, že by to někdo řešil (jako stěžoval, že by to tež tak měl). Co se týká jízdy, hlavně rozjezdů, či pomalé jízdy, tak jsem velmi spokojen s Roco - rozhodně je lepší. (Teda apsoň ty moje 3 kousky oproti těm dvěma). Kolísání rychlostí u Roca jsem nezaznamenal a co se týká hlučnosti tak jsem spokojen. Jinak pokud chceš jen jeden stroj, tak to si vybírej, pokud jich chceš víc, tak zkus oba výrobce, pokud Ti bude sedět verze, zas tak dramatické to nebude, protože jak je vidět, jedněm se líbí jen Roco, jiným jen Kühen.
Uživatelský avatar
BaWiS
 
Příspěvky: 345
Registrován: čtv 27 lis, 2008 8:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Jakého brejlovce?

Příspěvekod František Příhoda » pon 25 čer, 2012 8:37 pm

Zatím mám v plánu koupit 2 mašiny. Raději bych obě Kuehna, protože u Roca na mě působí madla při pohledu zepředu jako odstávající uši potápěče. :-) Ale jak jsem psal, chtěl bych najít model bez mnou popsaných chybiček, zejména ty masky podvozků, aby byly pevné a ve správné výšce.
František Příhoda
 
Příspěvky: 27
Registrován: čtv 26 led, 2012 5:11 pm

Re: Jakého brejlovce?

Příspěvekod radula63 » pon 25 čer, 2012 9:36 pm

Je zajímavé - řešíte tu 2 výrobce, ale výrobci jsou 3 :lol: .
Jinak si myslím - "Každý výrobce si část trhu uzme." Už se řešilo i jinde - jeden výrobce má lepší kastli ( -ale špatně jezdil - snad už vyřešeno, na ovládání červených poziček v digitálním režimu je nutné přepojit desku plošného spoje = NEM 651), druhý výrobce jezdí dobře od počátku a má bezkonkurečně nejlepší elektroinstalaci i s repro a bez jiných zásahů (krom výměny analogové propojky za dekodér) i ovládání červených poziček = PLUX 16 ( - zatím nižší produkce, postupně se zvětšuje), třetí výrobce měl potíže s rychlostí, vyřešeno zajetím ( - dle mého názoru horší pohled na boční madla - dost odstávají). Záměrně jsem označil výrobce jen slovně - první - druhý - třetí. V závorkách jsou označeny mínusy. Měl jsem na stole kousky všech 3 výrobců. Z běžné pozorovací vzdálenosti cca půl metru běžně rozdíly neuvidíte (alespoň né na 1. pohled). Při provozu na kolejišti už přehlédnete takřka vše a bude vás zajímat hlavně jízda a na té snad už jsou všichni OK (snad, protože opraveného brejlovce z německa už jsem na stole neměl).

edit: nápověda - výrobce jsem poskládal podle toho jak šli na trh - ale odzadu :P
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1308
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: Jakého brejlovce?

Příspěvekod František Příhoda » pon 25 čer, 2012 9:46 pm

Ano, výrobci jsou 3, ale já se rozhoduji pouze mezi dvěma, tak se optávám jen na ně.
František Příhoda
 
Příspěvky: 27
Registrován: čtv 26 led, 2012 5:11 pm

Re: Jakého brejlovce?

Příspěvekod radula63 » pon 25 čer, 2012 9:50 pm

František Příhoda píše:Ano, výrobci jsou 3, ale já se rozhoduji pouze mezi dvěma, tak se optávám jen na ně.

OK :wink:
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1308
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: Jakého brejlovce?

Příspěvekod Jeff Hopper » úte 26 čer, 2012 5:40 am

No já mám všechny + svoje - mosaz a pojezd br 110. A tady je moje drobné laické porovnání:

http://jefftt.rajce.idnes.cz/brejlovec_754_Roco/

http://jefftt.rajce.idnes.cz/brejlovec_MTB/

http://jefftt.rajce.idnes.cz/Brejlovec/

je to řazeno jak jsem je kupoval a tady je můžež porovnan s origo:

http://jefftt.rajce.idnes.cz/brejlovci_750%2C753%2C754/
Jeff Hopper
 
Příspěvky: 577
Registrován: stř 05 led, 2011 6:32 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Jakého brejlovce?

Příspěvekod vape777 » úte 26 čer, 2012 5:49 am

Ja mám po jednom od Roco a Kuehn. Úroveň detailov s výnimkou madiel pri dverách je zrovnateľná. Jazdné vlastnosti u Roco lepšie (aj po výmene podvozkov u Kuehn). Z hľadiska digitalizácie Kuehn po úpravách v zapojení je na tom trocha lepšie, ale pri ozvučení je to v prospech Roco (bezproblémové umiestnenie reproduktoru). Osvetlenie Roco OK, Kuehn presvity. Kinematika spriahla Roco OK, Kuehn problematický prejazd pri malých polomeroch. Cena približne rovnaká, v poslednej dobe pri využití akciovej ponuky Roco jednoznačne lepšia. Celkovo u mňa je Roco lepší.
vape777
 
Příspěvky: 96
Registrován: sob 19 led, 2008 6:54 pm
Bydliště: Poprad

Re: Jakého brejlovce?

Příspěvekod pepiknemecek » úte 26 čer, 2012 10:57 am

Je však otázka co od modelu očekáváte. Bezchybný vzhled, bezvadné jízdní vlastnosti, velkou tažnou sílu, spolehlivost v provozu, možnou digitalizaci třeba i se zvukem. Každý kupující preferuje něco jiného a každý výrobce něco "podcenil". Podle mého názoru a zkušeností z provozu vlastních nebo zapůjčených modelů všech zmíněných výrobců je můj závěr následující. Pokud chcete "ušetřit" nějakou tu korunu tak kupte Roco. Jejich cena šla hodně dolů a nechají se sehnat nejlevněji. Pokud chcete model "světové" značky kupte Kuehna. Vyšší cena než Roco a zpracování na dobré úrovni. Pokud chcete český výrobek a model digitalizovat zvukovým dekodérem tak kupte MTB. Jednoduchá montáž dekodéru, dobré jízdní vlastnosti a cena někde mezi Roco a Kuehn.
Přiznám se že preferuji MTB. Mám celkem 5 modelů o tohoto výrobce, všechny osazené zvukovým dekodérem ESU a mám snimi jen dobré zkušenosti.
Uživatelský avatar
pepiknemecek
 
Příspěvky: 159
Registrován: stř 02 úno, 2011 6:43 pm

Re: Jakého brejlovce?

Příspěvekod Berny » úte 26 čer, 2012 11:01 am

Mám MTB a Kühna. Jsem hlavně "jezdič-digitálista" než "vitrinkář", a tudíž u mě jasně vítězí MTB. S Kühnem ještě bude práce (až na mě konečně dojde řada s novými podvozky). Myslím, že Brejlovec od MTB je zbytečně zatracován.

Edit: tak pepiknemecek to vyjádřil rychleji :-)
H0 DCC contemporary PNWR
Uživatelský avatar
Berny
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř 04 led, 2012 12:33 pm
Bydliště: Brno

Re: Jakého brejlovce?

Příspěvekod alvinx » úte 26 čer, 2012 11:12 am

Já jsem se konečně dočkal svého Brejlovce od Kuehena a bohužel se potvrdil problém s kinematikou, kdy se zasekává nárazník a vagón vykolejuje nebo cuká (poloměr 310). Další problém je prosvítání z červeného světlovodu. Taky se mi zdá ze vzduchojem je světlejší ne zbytek podvozku(ale netuším, zda je to u Rudého ďábla chyba proti předloze). Houkačky jsou nalepeny trochu nakřivo. Poslední, co se mi moc nepozdává je prosvítání LED diody reflektoru na střeše v místě antény a nebo ventilátorů. To je ale pozorovatelné jen za tmy. Když ještě připočítám počáteční problémy se šneky, tak tento model se f. Kuehen moc nepovedl(ve srovnání z předchozí produkcí).

Od koupě Roca mě odradily problémy s jízdními vlastnostmi a nalisovaná madla, ale zdá se, ze zas tak spatná volba to není.
TT, analog
alvinx
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát 23 zář, 2011 1:59 pm

Re: Jakého brejlovce?

Příspěvekod Adam TT » úte 26 čer, 2012 11:13 am

já to zatím (páč jsem bez peněz :D ) tiše sleduji, a vidím to na 2 brejlovce, od každého výrobce kus. Kuehn má luxusní skříň, roco to pokazilo madlama, ale když pominu ty madla, tak je to pěkná mašina, která i dobře jezdí. A třebas dojde i na MTB :) No, tam spíš zamračenou, doufám, že téčkaři dostanou i další barevné varianty, jak třeba v H0.
Adam Buchal TT - ČD/ČSD - kolejiště v plánu
Adam TT
 
Příspěvky: 62
Registrován: pon 24 říj, 2011 6:10 pm
Bydliště: Hodonín

Re: Jakého brejlovce?

Příspěvekod martin-tt » úte 26 čer, 2012 11:13 am

Doporučuji Brejlovce od různých výrobců objednat přes e-shop a využít možnost vrácení zboží do 14-ti dnů bez udání důvodů.Tak si vybereš model podle sebe.Já jsem to udělal také takto, Roco zůstal doma a Küehen cestoval zpět.
martin-tt
 
Příspěvky: 186
Registrován: stř 26 led, 2011 11:37 am
Bydliště: Ostrava

Re: Jakého brejlovce?

Příspěvekod František Příhoda » úte 26 čer, 2012 12:23 pm

Od modelu očekávám jakousi univerzálnost. Aby obstojně jezdil, byl pěkný na pohled a věrný předloze. Protože jak rád jezdím po kolejišti, tak se stejně rád kochám modely stojícími na nádraží. :-) Ještě si zjistím pár informací, ale vypadá to, že vezmu 2 kousky od Roca. MTB má sice zřejmě nejlepší jízdní vlastnosti, ale po vzhledové stráce, alespoň podle mě, znatelně zaostává za svými dvěma konkurenty.

Mimochodem, netušíte jestli i Roco bude dělat Bardotku v TT? :-)
František Příhoda
 
Příspěvky: 27
Registrován: čtv 26 led, 2012 5:11 pm

Další

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků