Jakého brejlovce?

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Jakého brejlovce?

Příspěvekod George V. » stř 08 dub, 2015 7:40 am

Noo, tak Tě moc nepotěším. Právě studuji Ersatzteilblatt a podle něj jsou všechna ozubená kolečka uložená na "polooskách", které jsou součástí jedné půlky odlitku skříně převodovky. Takže těch možností moc není - žádná dobrá. Buď očesané kolečko, nebo (možná spíše) vymletý otvor pro osičku resp. špatně odlitá poloska (nedejbože ulomená), která způsobuje velké vůle v uložení toho ozubeného kola... Takže asi reklamace (s nejistým výsledkem) :( . Jediná dobrá zpráva je, že by při sundání deklíku a manipulaci s dvojkolími by neměly být problémy se sběrači - jsou dost široké a shora doléhají na okolky.
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Jakého brejlovce?

Příspěvekod lukin1 » stř 08 dub, 2015 9:01 am

jj už sem to měl sundaný a jen sem vyndal dvojkolí jinak je to zadeklovaný,ale to nevím jak se dál do toho leze to kolečko je volný a zabírá jen na jednu stranu a cvaká na druhou nezabírá proto nic necvaká...asi to nechám a půjde na reklamaci..:-(ach jo
btw:myslíš že by šlo domluvit se s prodejcem(brno bekr) že bych si vzal třeba hned jinýho a připlatil za tohohle:
http://www.vlackybekr.cz/vlackybekr-cz/ ... -Brejlovec
lukin1
 
Příspěvky: 71
Registrován: stř 12 lis, 2014 5:05 pm
Bydliště: Třebíč

Re: Jakého brejlovce?

Příspěvekod George V. » stř 08 dub, 2015 10:05 am

No uvidíš. Nebo se s ním domluvit na záruční opravě, jestli chceš přesně tohle zbarvení... Náhradní díly jsou k dostání.
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Jakého brejlovce?

Příspěvekod lukin1 » stř 08 dub, 2015 10:10 am

ok moc děkuji za pomoc!!!!!dám vědět jak to dopadlo...
lukin1
 
Příspěvky: 71
Registrován: stř 12 lis, 2014 5:05 pm
Bydliště: Třebíč

Re: Jakého brejlovce?

Příspěvekod George V. » čtv 09 dub, 2015 4:09 pm

Na základě výše zmíněných problémů kolegy s brejlovcem Roco jsem prohlédl i toho mého. Sundal jsem dekly na podvozcích a byl jsem velmi nemile překvapen. Převodovky totálně suché a jednotlivá ozubená kolečka vykazují enormní vůle na "osičkách"; takové, že mají vůči rovině kolmé na osu otáčení výkyv dobrých 10st. Materiál těch ozubených kol mi také nepřijde moc vhodný, vypadá to jako tvrdý plast (ABS, polystyren), přitom v H0 modelech od Roco, zdá se mi, je použit plast měkčený (polyamid?). Okamžitě jsem "osičky" namazal olejem a ozubení natřel vazelínou. A teď se budu modlit, aby to vydrželo (nebo aby Roco mělo potřebné ND skladem :mrgreen: ).. Takže všem doporučuji - mazat, mazat, mazat!
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Jakého brejlovce?

Příspěvekod lukin1 » sob 25 dub, 2015 9:29 pm

Zdarec...reklamace dopadla nad očekávání a DĚKUJI obchodu BEKR zejména paní Berové za její ochotu při řešení...k naší spokojenosti sne si mohli vybrat jinej kousek brejlí s tím, že doplatíme rozdíl a obchod si reklamaci vyřeší sám!!! Děkuji moc!!!!!:-)
lukin1
 
Příspěvky: 71
Registrován: stř 12 lis, 2014 5:05 pm
Bydliště: Třebíč

Re: Jakého brejlovce?

Příspěvekod George V. » ned 26 dub, 2015 6:12 am

...tak to gratuluji. ALE! Okamžitě sundej dekly a zkontroluj, jestli jsou převodovky namazané. Pokud, ne namaž! Postup viz. výše. Materiál: modelářský olej AGAMA, nebo podobný (čirý bezbarvý, asi silikon), lékařská vazelína (nebo speciální na modely).... Ideální by bylo převodovky vyndat, rozpůlit a pořádně vše promazat vazelínou. Ale to kvůli záruce nejde....
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Jakého brejlovce?

Příspěvekod JendaTT » ned 26 dub, 2015 11:00 am

Ahoj, tak potvrzuji, že u mého RH750 (ROCO 36261), asi dva měsíce starého, také suchá převodovka. Sice jsem ji celou nerozdělával, jen sundal spodní dekly a vše promazal, tak snad to bude stačit.

Co mě ale zarazilo, že byla původní vazelína máznutá v místech styku os kol se skříní převodovky a to tak, že byly od vazelíny i vnitřní strany kol. Asi se to pak snažil někdo dodatečně po smontování máznout, ale i tak to vypadá, že se s tím mazáním v Čině moc nemažou :shock:
JendaTT
 
Příspěvky: 500
Registrován: pát 06 bře, 2015 2:56 pm

Re: Jakého brejlovce?

Příspěvekod George V. » ned 26 dub, 2015 11:18 am

No hlavně se nemažou s používáním vhodných plastů.... :mrgreen:
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Jakého brejlovce?

Příspěvekod JendaTT » ned 26 dub, 2015 12:54 pm

No, to taky :D

Co je ale šílené, jsou vůle na těch ozubených kolečkách v převodovce - kolečka se na osičkách hýbou všema směry. Když to srovnám s 30 let starýma BTTB lokomotivami, co mi jich pár z nostalgie zbylo doma, tak tam se ty ozubená kolečka tolik nehýbou, jako u nových modelů. Po těch 30 letech vývoje bych čekal trochu přesnější práci, navíc to bude po častějším ježdění pravděpodobně na výměnu těch ozubených koleček.
JendaTT
 
Příspěvky: 500
Registrován: pát 06 bře, 2015 2:56 pm

Re: Jakého brejlovce?

Příspěvekod George V. » ned 26 dub, 2015 1:59 pm

Vždyť to pišu - špatný plast - tvrdý, tudíž se víc otírá. Navíc jsou ty osky odlévané s blokem převodovky, takže také nic moc povrchová úprava (o nějakém leštění jako u os dvojkolí si můžeme nechat jen zdát :) ). V tomto případě si říkám, jestli přeci jen nejsou lepší ty plastové skříně převodovek. Tam ty osky jsou přeci jen lepší....
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Jakého brejlovce?

Příspěvekod JendaTT » ned 26 dub, 2015 3:04 pm

To je přesně ono - i levné čínské auto na setrvačník s plastovou převodovkou za pár korun má plastová kolečka na leštěných osičkách. U modelu, u kterého se navíc očekává, že bude krom své váhy tahat i další zátěž, jsou nejnamáhavější součástky naprosto odfláknuté.

Chápu, že kovovým odlitkem převodovek se dá trochu dohnat váha modelu, ale i tady lze přece použít plastová kolečka nalisovaná na leštěných osičkách a vsazená do bloku převodovky, v lepším případě ještě do ložisek. Jenže to by to mělo asi téměř věčnou životnost a na to se dnes bohužel nehraje. Je to škoda, dnešní modely zvenku vypadají celkem pěkně a věrně, ale častějším ježděním půjde pojezd rychle do kopru...
JendaTT
 
Příspěvky: 500
Registrován: pát 06 bře, 2015 2:56 pm

Re: Jakého brejlovce?

Příspěvekod George V. » ned 26 dub, 2015 3:38 pm

Přesně tak, vsazované leštěné osičky by pomohly, ale mnohem více by pomohl i lepší (měkčený) plast typu polyamid nebo polyimid a pod. Pak by se ty převodovky v podstatě ani nemusely mazat. No červíček hlodal, tak jsem zkusmo oddekloval jednoho brejlovce v H0. A docela zklamání. Materiál převodů asi stejný, stejné sucho. Ale patrné stopy zaschlé vazelíny (nebo čehosi...). Naštěstí vůle ozubených kol nejsou tak velké, zřejmě také proto, že jsou o dost širší. No nic, budu mazat a mazat a mazat...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Předchozí

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků