Vozy EUROFIMA Tillig

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Vozy EUROFIMA Tillig

Příspěvekod nadkachna » pon 11 čer, 2012 6:21 am

Dopřál jsem svému Bastardovy německou soupravu, s jakou jezdíval v devadesátých letech na Portě Bohemice. Chci vozy osvětlil a tak bych se zkušenějších rád zeptal, jak se do těchto vozů, jmenovitě Apmz bezpečně dostat? A dále, jak nalepit přiložené schůdky? V návodu nic není a přijde mi, že je potřeba ty původní uříznout - raději se ale ptám :)
G
TT
nadkachna
 
Příspěvky: 391
Registrován: stř 28 lis, 2007 12:02 pm

Re: Vozy EUROFIMA Tillig

Příspěvekod Tomas_C. » úte 12 čer, 2012 10:43 am

Ampzetko nemám, ale předpokládám, že spára je mezi rámem a skříní...tak jak u jiných eurofima vozů od tilliga...
Nejsnažší způsob jak so dostat do vozu je v místě kde je přechodový měch zhruba mezi nárazníky vlož zespodu tenoučký šroubováček (nejlépe skalpel.a lehce zápáč...v žádném případě toto nedělej na bočnici tam ti mohla zůstat nepěkná stopa..
Po lehkém zapáčení ti vyskočí první dva zobáčky někde v oblasti dveří...pak už to vše půjde snadno.
TT, V-VI epocha,CZ-DE příhraničí,
http://model-railway.webnode.cz
www.ModulyBrno.cz
Uživatelský avatar
Tomas_C.
 
Příspěvky: 444
Registrován: stř 10 úno, 2010 1:05 am
Bydliště: Brno

Re: Vozy EUROFIMA Tillig

Příspěvekod nadkachna » úte 12 čer, 2012 12:52 pm

Super, díky!
G
TT
nadkachna
 
Příspěvky: 391
Registrován: stř 28 lis, 2007 12:02 pm

Re: Vozy EUROFIMA Tillig

Příspěvekod smekac » úte 12 čer, 2012 7:09 pm

Mám Ampz, Bmz objednané. Uvidíme jak budou vypadat. :wink: jsem docela zvědavý.
Psi štěkají, karavana jede dál ...
smekac
 
Příspěvky: 59
Registrován: ned 21 bře, 2010 4:12 pm
Bydliště: Praha

Re: Vozy EUROFIMA Tillig

Příspěvekod smekac » čtv 14 čer, 2012 6:13 pm

Tak je mám doma.
Po stránce vzhledu si myslím že celkem odpovídají předloze, jak bočnice tak ani nechybí zahloubení okolí měchů na čele, světla jsou taky v pořádku umístěna. Interiér sice není barvený ale není problém dodělat. Nápisky jako vždy čitelné, celkově se mi model líbí. Jak se již vícekrát probíralo ohledně šmajdavých koleček, Ampz nemá ale myslím že Bmz lehce šmajdá, uvidíme jak se budou chovat na kolejích.
Pokud se někdo rozmýšlí o jejich koupi tak doporučuji. Lepší jak ty modely od TT-modelu, i když zatím WRmz od Tilliga nemáme. V porovnání s nemi vypadají TT-modelu jako hračky a skoro stejné prachy.
Psi štěkají, karavana jede dál ...
smekac
 
Příspěvky: 59
Registrován: ned 21 bře, 2010 4:12 pm
Bydliště: Praha

Re: Vozy EUROFIMA Tillig

Příspěvekod Jacek » čtv 14 čer, 2012 6:45 pm

smekac píše:....Lepší jak ty modely od TT-modelu, i když zatím WRmz od Tilliga nemáme. V porovnání s nemi vypadají TT-modelu jako hračky a skoro stejné prachy.

Dovolil bych si oponovat. Nové modely jsou pochopitelně věrnější se správně provedenými detaily. Když jsem je objednával, přemýšlel jsem co potom s těmi od TT-modelu. Jenže ono to tak žhavé nebude. Když pominu nejvýraznější rozdíl v jiných podvozcích, už z půl metru není poznat rozdíl.
Největší slabina je problematická realizace osvětlení, jinak je to spíš o "najdi 10 rozdílů"
Obrázek
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 887
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Vozy EUROFIMA Tillig

Příspěvekod smekac » čtv 14 čer, 2012 6:58 pm

nadkachna píše:..... A dále, jak nalepit přiložené schůdky? V návodu nic není a přijde mi, že je potřeba ty původní uříznout - raději se ale ptám :)

Jestli myslíš ty 2 šedý plastový destičky na konci ozubené tak to nejsou schudky ale elektomagnety rychlobrzdy, ty se lepí na spodek podvozku viz. návod. :wink:
Psi štěkají, karavana jede dál ...
smekac
 
Příspěvky: 59
Registrován: ned 21 bře, 2010 4:12 pm
Bydliště: Praha

Re: Vozy EUROFIMA Tillig

Příspěvekod smekac » čtv 14 čer, 2012 7:02 pm

Jacek píše:
smekac píše:....Lepší jak ty modely od TT-modelu, i když zatím WRmz od Tilliga nemáme. V porovnání s nemi vypadají TT-modelu jako hračky a skoro stejné prachy.

Dovolil bych si oponovat. Nové modely jsou pochopitelně věrnější se správně provedenými detaily. Když jsem je objednával, přemýšlel jsem co potom s těmi od TT-modelu. Jenže ono to tak žhavé nebude. Když pominu nejvýraznější rozdíl v jiných podvozcích, už z půl metru není poznat rozdíl.
Největší slabina je problematická realizace osvětlení, jinak je to spíš o "najdi 10 rozdílů"

Jak tak mám model nastudovaný jelikož jsem ho modeloval pro TRS, tak mi věrnější přijde ten Tillig, ale váhám jak je to s výškou :lol: nevým který je tan pravý ale jinak u mě vede novější provedení Tilligu.
Psi štěkají, karavana jede dál ...
smekac
 
Příspěvky: 59
Registrován: ned 21 bře, 2010 4:12 pm
Bydliště: Praha

Re: Vozy EUROFIMA Tillig

Příspěvekod volda » pát 15 čer, 2012 5:30 am

smekac píše:
nadkachna píše:..... A dále, jak nalepit přiložené schůdky? V návodu nic není a přijde mi, že je potřeba ty původní uříznout - raději se ale ptám :)

Jestli myslíš ty 2 šedý plastový destičky na konci ozubené tak to nejsou schudky ale elektomagnety rychlobrzdy, ty se lepí na spodek podvozku viz. návod. :wink:

Tak on Tillig nezapomněl na elektromagnety? Tak to jsem Tilligovi křivdil,a myslel jsem že se na to vykašlal. Mohl by někdo nahodit fotku těch dolepovacích dílků?
volda
 
Příspěvky: 118
Registrován: čtv 18 bře, 2010 12:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Vozy EUROFIMA Tillig

Příspěvekod smekac » pát 15 čer, 2012 12:28 pm

Já je mám už nalepené :lol:
Psi štěkají, karavana jede dál ...
smekac
 
Příspěvky: 59
Registrován: ned 21 bře, 2010 4:12 pm
Bydliště: Praha

Re: Vozy EUROFIMA Tillig

Příspěvekod nadkachna » pát 15 čer, 2012 12:58 pm

Smekač: Nene, myslel jsem schůdky u vozu Apmz DB, nikoliv Ampz ČD - brzdy poznám :wink: V základu jsou tam obyč schůdky bez dolního sklápějícího, který je součástí doplňků. Bez odříznutí těch původních tam ale nejdou nasadit.
G
TT
nadkachna
 
Příspěvky: 391
Registrován: stř 28 lis, 2007 12:02 pm

Re: Vozy EUROFIMA Tillig

Příspěvekod smekac » pát 15 čer, 2012 5:16 pm

Áha tak to je vidět že CD je ošizené :lol: :lol: :lol:
Psi štěkají, karavana jede dál ...
smekac
 
Příspěvky: 59
Registrován: ned 21 bře, 2010 4:12 pm
Bydliště: Praha

Re: Vozy EUROFIMA Tillig

Příspěvekod Tom120 » sob 16 čer, 2012 2:51 pm

volda:
Narychlo jsem ti to blejsknul mobilem ...
http://www.sdilej.eu/pics/e8a94c000ecfed69a1f4edddb98b03f4.jpg
http://tatra-page.kx.cz

TT - Analog V/VI ep.
Tom120
 
Příspěvky: 36
Registrován: stř 28 led, 2009 10:50 am
Bydliště: Plzeň

Re: Vozy EUROFIMA Tillig

Příspěvekod volda » sob 16 čer, 2012 4:43 pm

Tom120 píše:volda:
Narychlo jsem ti to blejsknul mobilem ...
http://www.sdilej.eu/pics/e8a94c000ecfed69a1f4edddb98b03f4.jpg


Super díky moc. :) Tak jsem se rozhodl že do těch Bmz půjdu ;)
volda
 
Příspěvky: 118
Registrován: čtv 18 bře, 2010 12:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Vozy EUROFIMA Tillig

Příspěvekod Ossi » úte 19 čer, 2012 9:19 pm

Přikládám fotky osvětlených vozů Ampz i Bmz pomocí nových lišt od p. Říhy z Plzně. Přivezl jsem si je v sobotu z poslední burzy i s vozy. Kontakt uvedený na ceníku osvětlovacích lišt je: premysl.riha@iol.cz .Jinak P. Říha dělá osvětlení do vpodstatě všech vozů (nenašel jsem pouze Kuehnova patra Bmto a Schirmerovy dvounápravové Be). Ossi
Přílohy
Bmz Tillig.jpg
Ampz Tillig.jpg
Ossi
 
Příspěvky: 102
Registrován: ned 26 čer, 2011 1:16 pm
Bydliště: Kochánky, Mladoboleslavsko


Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků