Vůz na přepravu ryb TT-fikce

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Vůz na přepravu ryb TT-fikce

Příspěvekod Radek Strnad » sob 26 kvě, 2012 8:12 pm

Během vzácného dne volna jsem si ze skříně od Tilliga vyrobil vůz na přepravu ryb.Skříň se mi doma nějaký čas povalovala,aniž bych tušil co s ní,až jednoho dne jsem měl jakési vnuknutí a podle vygooglené fotky jsem se jal tvořit cosi podobného,čím bych obohatil svůj vozový park o nějakou zajímavost.Neměl jsem čas ani ambice na vytvoření špičkového modelu,byl to pouze nápad,jak s minimálními náklady finančními a pracovními využít něco,co by asi bylo nevyužitelné a trochu si zabastlit.Kdybych ho dělal podruhé,vypadal by určitě lépe.Třeba až nebude co dělat(někdy snad :lol: )tak to určitě vylepším.Prosím tedy o shovívavost.Pokud se snad někdo chce podívat,tak http://kyklop68.rajce.idnes.cz/Zr
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Vůz na přepravu ryb TT-fikce

Příspěvekod radula63 » sob 26 kvě, 2012 8:44 pm

Na co sebekritika. Náhodou, máš to pěkný - se mi to líbí. :wink:
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1306
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: Vůz na přepravu ryb TT-fikce

Příspěvekod milan ferdián » sob 26 kvě, 2012 8:55 pm

A ten prostřední vůz by se ti nelíbil :wink:
Přílohy
pan A.Quadrát I.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Vůz na přepravu ryb TT-fikce

Příspěvekod Radek Strnad » ned 27 kvě, 2012 7:43 am

To víš,že by se mi v TT líbil.Ale za den bych ho asi nestihnul.Moje představa je taková,že si koupím leptané bočnice,tzn.lept rozměru cca15x15cm s peřejkami,z toho si vyříznu potřebné kusy na skříň vozu,do toho vyřežu otvory,připájím svislé a šikmé vzpěry atd......Bohužel v našem TT jest toto zatím utopie.Tovární vůz,jehož skříň by se dala bez drastických zásahů přizpůsobit kapřímu vozu není. Všeobecně ,u všech těchto dvounápravových vozů je mi divné,že mají poměrně úzké dveře.Jak se tam ti oploutvenci dostávali?????Vozy měly dvě nádrže na kapry,na každé straně jednu,ale při takovéto poloze dveří mě jako jediná varianta nakládky připadá chlap se sítí s několika rybami kmitající mezi kádí venku a kádí ve voze.No být tedy ten kapř(skloňováno dle vzoru vepř),tak bych z takovéhoto zacházení asi radost neměl.Na nakládku nějakým otvorem ve střeše to nevypadá.Tak nevím.Docela bych chtěl vidět vnitřek vozu třeba po deseti letech provozu.Vše bylo ze dřeva,ale všudypřítomné vlhko muselo vykonat své....
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Vůz na přepravu ryb TT-fikce

Příspěvekod milan ferdián » ned 27 kvě, 2012 8:23 am

Radek Strnad píše:To víš,že by se mi v TT líbil.Ale za den bych ho asi nestihnul.Moje představa je taková,že si koupím leptané bočnice,tzn.lept rozměru cca15x15cm s peřejkami,z toho si vyříznu potřebné kusy na skříň vozu,do toho vyřežu otvory,připájím svislé a šikmé vzpěry atd......Bohužel v našem TT jest toto zatím utopie.Tovární vůz,jehož skříň by se dala bez drastických zásahů přizpůsobit kapřímu vozu není. Všeobecně ,u všech těchto dvounápravových vozů je mi divné,že mají poměrně úzké dveře.Jak se tam ti oploutvenci dostávali?????Vozy měly dvě nádrže na kapry,na každé straně jednu,ale při takovéto poloze dveří mě jako jediná varianta nakládky připadá chlap se sítí s několika rybami kmitající mezi kádí venku a kádí ve voze.No být tedy ten kapř(skloňováno dle vzoru vepř),tak bych z takovéhoto zacházení asi radost neměl.Na nakládku nějakým otvorem ve střeše to nevypadá.Tak nevím.Docela bych chtěl vidět vnitřek vozu třeba po deseti letech provozu.Vše bylo ze dřeva,ale všudypřítomné vlhko muselo vykonat své....


Co já vím,tak kapři se nakládali vždy přes vážící vrátek.Jezdíval jsem pravidelně před vánocemi na rozvoz kaprů.Takže hypoteticky jedině tak u těchto nákladních vagónů. :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Vůz na přepravu ryb TT-fikce

Příspěvekod Jiřik » ned 26 čer, 2016 7:46 pm

Ahoj,
využiji toto staré vlákno, neboť přesně vystihuje to co jsem stvořil. Léta se mi doma válel model vozu Has/Taes od Plastikomu Kolín a bylo mi nějak líto ho vyhodit. Nakonec jsem ho použil k přestavbě na vůz k přepravě živých ryb Zac. Vycházel jsem pouze z článku od Tempotaxiho na výtopně Hekttor a mé bujné fantazie. Stavba měla dva účely. Odreagovat se od "běžné modelařiny" a pobavit. Obojí bylo splněno bezezbytku. Náklady na stavbu byly 50 Kč za obtisky a nějaké profily Evergreen, vše ostatní ze zbytků...
A zařazené v soupravě to nakonec nevypadá tak strašně. :D
http://jirik581.rajce.idnes.cz/Vuz_na_p ... h_ryb_Zac/
Jiřik
Přílohy
P6267791.JPG
http://jirik581.rajce.idnes.cz/
TT jako koníček pro zábavu...
Jiřik
 
Příspěvky: 255
Registrován: ned 26 srp, 2012 7:05 pm
Bydliště: kousek od Hořic

Re: Vůz na přepravu ryb TT-fikce

Příspěvekod Tomáš » ned 26 čer, 2016 8:29 pm

Pěkná práce,mě se to moc líbí :)
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy


Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků