DIGITALIZACE brejlovců Kuehn

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod Pája » pon 21 kvě, 2012 5:12 pm

Mám tam MX648,vejde se,jen ten reprák nikde nemají.Zatím tam mám tu malou černou kostičku 15x11 mm,které jsem musel odříznout ozvučnici,aby se tam hloubkově vůbec vešel.Díra na repro je oválná a cca 1,5mm ode dna má osazení/rantl.Na ten jsem z papíru udělal krytku s obdélníkovou dírou uprostřed na ktrerou jsem nalepil repro.Stejně nejde nádrž zcela do-cvaknout.Na doma je to co se týče hlasitosti dostačující,ale na Zababovským setkání je to slabý.A ještě (asi z důvodu zmenšení rezonátoru) pokud je zapnutý motor a do toho houknu,tak už repráček nestíhá a chrčí.Zvuk motoru i houkačka samotná je OK.
TT,DCC,ČSD III-IV,člen TT ZABABOV,Sysel fóra a zatím spíše hračička než modelář
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 834
Registrován: stř 08 srp, 2007 6:05 pm
Bydliště: Praha -Suchdol

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod Jacek » pon 21 kvě, 2012 6:52 pm

Co jsem se dozvěděl z různých "útržkových" informací, měl by do výřezu v nádrži přesně pasovat oválný reproduktor Uhlenbrock. Nemá ozvučnici, tu prý tvoří přímo výlisek nádrže.
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 888
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod George V. » úte 22 kvě, 2012 2:32 pm

Jacek píše:Co jsem se dozvěděl z různých "útržkových" informací, měl by do výřezu v nádrži přesně pasovat oválný reproduktor Uhlenbrock. Nemá ozvučnici, tu prý tvoří přímo výlisek nádrže.


...no jo, ale jestli taky pasuje impedančně k ZIMO
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: DIGITALIZACE brejlovců Kuehn

Příspěvekod vape777 » pát 01 čer, 2012 1:02 pm

V novinkách AMB Modely info je spomínané možné ozvučenie. Má už niekto ozvučenú verziu priamo od predajcu p. M.Daleckého? Ako je to s reproduktorom?
vape777
 
Příspěvky: 96
Registrován: sob 19 led, 2008 6:54 pm
Bydliště: Poprad

Re: DIGITALIZACE brejlovců Kuehn

Příspěvekod Berny » čtv 21 čer, 2012 12:01 pm

Zdravím všechny (ne)šťastné majitele modelu. Taky chci Brejlovce ozvučit, a proto jsem změřil otvor v nádrži. Vleze se do něj reproduktor Uhlenbrock kat. č. 31180 (4 ohm, 1 W, rozměry 13,5 x 19x5 x 4 mm) a nikoliv 31110, jak psal dříve Pája. Teď ještě najít dekodér anebo zvukový modul, ke kterému existuje potřebný zvukový projekt a který "ladí" s oním reproduktorem. Nemáte někdo nějaké návrhy?
H0 DCC contemporary PNWR
Uživatelský avatar
Berny
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř 04 led, 2012 12:33 pm
Bydliště: Brno

Re: DIGITALIZACE brejlovců Kuehn

Příspěvekod Bedlisch » čtv 21 čer, 2012 12:16 pm

Berny píše:Zdravím všechny (ne)šťastné majitele modelu. Taky chci Brejlovce ozvučit, a proto jsem změřil otvor v nádrži. Vleze se do něj reproduktor Uhlenbrock kat. č. 31180 (4 ohm, 1 W, rozměry 13,5 x 19x5 x 4 mm) a nikoliv 31110, jak psal dříve Pája. Teď ještě najít dekodér anebo zvukový modul, ke kterému existuje potřebný zvukový projekt a který "ladí" s oním reproduktorem. Nemáte někdo nějaké návrhy?

Když nějaký čas vydržíte, až mi dorazí tento reproduktor, zkusím doladit i ostatní věci. Zvukové projekty na brejlovce nejsou problém, víc v SZ.
Bedlisch
 
Příspěvky: 329
Registrován: úte 09 lis, 2010 8:43 pm
Bydliště: Liberec

Re: DIGITALIZACE brejlovců Kuehn

Příspěvekod Michal Dalecký » čtv 21 čer, 2012 3:10 pm

Do nadrze davam repro Zimo LS10x15. Ozvucnici nahradim plastovou destickou. Zvuk je jen o malinko tissi, ale tim ze se vejde reprak do nadrze tak je to ok. Na modelu neni treba nic upravovat.
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod martin-tt » ned 22 črc, 2012 3:37 pm

Ahoj,jedna z možností jak ozvučit Brejlovce od Kuehna je zde http://www.railnet.sk/view.php?cisloclanku=2012070002
martin-tt
 
Příspěvky: 186
Registrován: stř 26 led, 2011 11:37 am
Bydliště: Ostrava

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod Želva » pon 23 črc, 2012 8:11 am

Ahoj, potvrzuji to, co psal před nedávnem TTmili - když jsem zkoušel brejláka na analogu a to na prastarém trafu FZ1, tak mi jezdil znatelně líp než po digitalizici (osazoval jsem Kuehnův dekodér N45) :shock: . Rozjezdy i jízda je na analogu dost znatelně plynulejší. Trošku jsem si hrál s nastavením dekodéru (rozjezd.napětí), ale na jízdní vlastnosti analogu jsem se prostě nedostal. Můžete někdo prosím poradit, jak by se to dalo zlepšit, co a na jakou hodnotu nastavit? Myslím, že by to ocenilo více lidí, co v tom, stejně jako já, tápeme.
Předem díky!
TT, digitál, 4.epocha ČSD
Želva
 
Příspěvky: 35
Registrován: pát 22 led, 2010 9:46 am
Bydliště: Olomouc

Re: DIGITALIZACE brejlovců Kuehn

Příspěvekod kiski » stř 07 lis, 2012 5:35 pm

Čo sa týka tých jazdných vlastností Kuehnovho Okuliarnika - niekde som čítal, že pri osadení akéhokoľvek rušňa dekóderom by sa mali odstrániť klasické tlmivky a aj kondenzátor z motora. Nemôže to byť problém aj tu? Viem, že všetko je to prispájkované na dps, a zároveň je na rušeň aj záruka, ale možnože po odstránení týchto analógových vecičiek a pripojení dekódera priamo na motor by sa to vyriešilo... Len uvažujem, možnože sa mýlim (pravdepodobne). Moderné dekódery by s tým nemali mať problém, ale takýchto "možno" a "ale" tu už bolo, a nebolo by to nič nezvyčajné... :wink:
Kiski
TT, DCC
Uživatelský avatar
kiski
 
Příspěvky: 313
Registrován: čtv 09 črc, 2009 10:19 am
Bydliště: Slovensko

Re: DIGITALIZACE brejlovců Kuehn

Příspěvekod kiski » úte 13 lis, 2012 7:02 pm

Takže dnes som zdigitalizoval Kuehnovho Okuliarnika. Práca príjemná, ale dlhá, medzitým som si ako oddychovku stihol ostrihať na dvore jablone a potom som to dokončil... :mrgreen: V kuse na tom robiť jednoducho nešlo...

K veci - keďže som chcel mať osobitne ovládané aj reflektory v závislosti na smere, nazeral som do schémy, ako by to šlo čo najmenej bolestivo. Nakoniec sa ukázalo, že je to možno jednoduchšie ako oddelenie koncových svetiel. Stačilo odspájkovať odpovedajúce odpory, vedúce k LED reflektorov, konkrétne R1 a R4 jednou stranou z DPS (tou správnou, čiže od zdroja, nie od LED), a potom na voľnú stranu odporu prispájkovať odpovedajúci káblik funkčného výstupu. A keďže MX648 ich má dosť, ešte mi dva voľné aj ostali... Zvuk mi nahral do dekódera Jacek :D, repro som použil kocku ZIMO LS 15x10. Spravím aj video, ale na Youtube ho nechcem dávať, nechce sa mi totižto registrovať do ďalšej internetovej služby navyše. Takže ho iba nahrám niekde na nejaký server a potom sem hodím adresu a môžete si ho stiahnuť, ak bude záujem.

Fotky nemám, nakoľko nevlastním digi foťák :cry:

Samotné funkčné výstupy - programoval som len FO3 a FO4 (reflektory), pretože FO1 a FO2 (koncové červené svetlá) už boli naprogramované (zrejme Jacek). No a FO_f a FO_r (predné biele svetlá) sú defaultné... Reflektory sa ovládajú klávesou F2, F1 slúži pre ovládanie koncových svetiel.
Tu sú hodnoty pre FO3 a FO4:

CV36 = 48, CV129 = 1, CV130 = 2

Loko teda funguje tak, že všetky svetlá sú smerovo závislé, a všetky sa dajú zapínať osobitne. Plus spomínaný zvuk. Nádhera.
Kiski
TT, DCC
Uživatelský avatar
kiski
 
Příspěvky: 313
Registrován: čtv 09 črc, 2009 10:19 am
Bydliště: Slovensko

Předchozí

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků