Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod RSC » úte 28 bře, 2017 9:15 pm

Já konstatoval pouze technickou záležitost vadných náprav a za tím si stojím... to se nerozjezdí. :oops: Provedení jsem si ohlídal.
Ano, pro mne do budoucna je to již tak, chodit si pro konkrétní kus nebo si poslat foto ze všech stran, což si jako dobrý zákazník klidně dovolím a již jsem jednou udělal, když se začály šířit tyto zvěsti a obrázky jsem viděl.

Sériové modely povrchově prý nedopadly dobře a ty já stejně nechtěl a raději zaplatím trochu více tam, kde mi šmejd nedodají. Také jsem slyšel hodně nádávek a zklamání prodejců na Kuhen...

Bastardi jsou povrchově OK, jen ta nová deska elektroniky s rozhraním next18 se nepovedla. Bohužel mají problémy se svícením nebo jim svícení odchází - stalo se mi to u všech bastardů hned. Někde ve výrobě či v kvalitě součástek je chyba. A já zrovna nejsen z těch, kteří ocení zase nové supr rozhraní, raději ocením stáré a funkční a neřešit problémy.

A naprosto netuším jak je to s dodáváním náhradních dílů u Kuhen - asi to bude divočina nebo velký problém... Podotýkám, nevím o tom nic. Trošku mne to děsí, když se případně něco stane jak to dám dohromady.
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 520
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod Trainmaniak » stř 29 bře, 2017 4:04 am

Když se něco stane, tak si koupíš Bedlischovu desku. :-) Možná to bude nejrychlejší a nejlevnější řešení.
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1462
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod zderem » stř 29 bře, 2017 7:22 am

A kde se dá koupit taková Bedlishova deska na brejlovce?
zderem
 
Příspěvky: 97
Registrován: pát 27 led, 2012 3:03 pm

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod Trainmaniak » stř 29 bře, 2017 7:33 am

To Ti asi nejlépe odpoví on, až se sem připojí. :D
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1462
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod Trainmaniak » stř 29 bře, 2017 4:43 pm

Přátelé, je to k nevíře, ale ten zapůjčený Brejlák dostal rozum. Ne snad, že by si sám opravil povrchovku :), ale jízdní vlastnosti jsou po dalším ježdění prostě najednou dobré. Cukání pominulo. Vidět to bylo zejména na připojených vozech (ale i solo), v tuto chvíli však jede plynule. Najezdil řekněme 5 hodin rozdělených zhruba na půl do obou směrů.

Zeptám se ještě: Máte také obě bandáže jen na jedné (třetí od stanoviště 1) nápravě? U starých Brejlí je mám do kříže, na každém podvozku jednu.
brejle-cdc-05.jpg
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1462
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod George V. » stř 29 bře, 2017 4:52 pm

Také tak. Nejhorší možná varianta. Já osobně preferuji do kříže - stejný tah v obou směrech, menší otěr v obloucích.
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod j p » stř 29 bře, 2017 8:00 pm

Na ten mensi oter v oblouku bych moc neveril, to byste tam bud musel mit mezi podvozky diferencial nebo to pohanet dvema motory. Nebylo by lepsi davat jenom jednu bandaz?
Velikost TT: 1. Pennsylvania Railroad 1940-1960 2. CSD 1946-1993
j p
 
Příspěvky: 442
Registrován: čtv 30 pro, 2010 1:54 pm
Bydliště: Dansko

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod Jacek » stř 29 bře, 2017 8:19 pm

j p píše:Nebylo by lepsi davat jenom jednu bandaz?

Vůbec nejlepší je dávat žádnou bandáž. Zlepší se odběr proudu a nesviní to kolejnice. Bohužel u Kuehna prakticky nejdou objednat náhradní díly, tzn. ani dvojkolí bez bandáže.
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 887
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod Bedlisch » stř 29 bře, 2017 8:33 pm

Tu desku je možno sehnat třeba u mě :) Je vhodná při ozvučení brejlovce nebo bastartda, neb tam jde lehce umístit reproduktor, či nandat dekoder a jsou pak zvlášť ovládáná světla - pozičky, konce, dálkáč.
Lze to však vyřešit i zadarmo tím, že z původní desky odstraníte C1, C2, C3. Výsledek je vidět na videu. stejný model, stejná desky, stejný dekoder ZIMO MX648, rozdíl propastný.
https://youtu.be/u8CTNvoqmlM
Přílohy
keuhn_deska.jpg
keuhn_deska.jpg (25.86 KiB) Zobrazeno 6171 krát
Bedlisch
 
Příspěvky: 329
Registrován: úte 09 lis, 2010 8:43 pm
Bydliště: Liberec

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod j p » stř 29 bře, 2017 9:24 pm

Jacek píše:
j p píše:Nebylo by lepsi davat jenom jednu bandaz?

Vůbec nejlepší je dávat žádnou bandáž. Zlepší se odběr proudu a nesviní to kolejnice. Bohužel u Kuehna prakticky nejdou objednat náhradní díly, tzn. ani dvojkolí bez bandáže.


To je mi jasne, ale nekteri maji preci jenom omezeny prostor a sklonove pomery vhodne spise pro ozubnicovy provoz a tam je ta bandaz potreba.
Zkusim se na ta dvojkoli k brejlovcum zeptat. Snad by se v Cesku nasel nekdo ochotny je distribuovat.
Velikost TT: 1. Pennsylvania Railroad 1940-1960 2. CSD 1946-1993
j p
 
Příspěvky: 442
Registrován: čtv 30 pro, 2010 1:54 pm
Bydliště: Dansko

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod 752.001-8 » úte 11 dub, 2017 7:15 am

Bedlisch píše:Lze to však vyřešit i zadarmo tím, že z původní desky odstraníte C1, C2, C3. Výsledek je vidět na videu. stejný model, stejná desky, stejný dekoder ZIMO MX648, rozdíl propastný.

Děkuji za nápad ohledně Brejlovců Kuehn. Chci se zeptat - "odstranit" znamená odpájet bez náhrady, nebo je potřeba něco následně propojit? A vztahuje se přinos téhle úpravy i na analogový provoz a případně i na Herkula od Kuehna? Díky.
752.001-8
 
Příspěvky: 60
Registrován: pon 12 zář, 2016 12:53 pm

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod George V. » úte 11 dub, 2017 7:22 am

Pro analogový provoz přínos (nebo nepřínos) závisí hlavně na způsobu napájení. Pokud máš klasiku, neboli odbočkovou regulaci trafem a usměrňovač, tak je to jedno. Vliv to může mít při napájení pulzním regulátorem (obzvláště typem Domado... :) )... Jinak na kondíky se nemusí sahat, dekodér ZIMO se dá velmi dobře přihnout na parametry motůrku (a spol), jde jen o to mít trpělivost si s ním pohrát...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod 752.001-8 » úte 11 dub, 2017 7:24 am

Aha, mám klasiku. Tak zkusím modely zajet jako Trainmaniak, a třeba se to také zlepší. Díky.
752.001-8
 
Příspěvky: 60
Registrován: pon 12 zář, 2016 12:53 pm

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod stoupa » úte 11 dub, 2017 3:53 pm

Kuehn je jako muj Renault :-D je to dobře vymyšlene na hovno provedene
Uživatelský avatar
stoupa
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 09 dub, 2009 6:43 pm
Bydliště: Palonín

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod RSC » úte 11 dub, 2017 10:09 pm

Já osobně chci jednu bandážovou nápravu. Nechci žádné do kříže. Je to za mne nesmysl a i nejistá záležitost... nemám toto řešení rád z mnoha důvodů a žádná klidnější jizda to také není.... ale nechci tady vést dohady.

Proto nabízím:
Takže preferuje-li někdo nápravy s bandážemi tzv. do kříže. Rád je vyměním za nápravu s bandáží a bez bandáže - samozřejmě nešmajdavé a OK. Budu s tímto řešením žít raději a spokojeněji. Týká se to i tilligu jakékoliv lokomotivy, kterou mám. Máte šanci a šťastně to přijmu, budeme spokojení na obou stranách... :idea:
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 520
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků