Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod Trainmaniak » ned 01 led, 2017 7:58 pm

Foto je z původní verze Brejlí, novou nemám a nenapadlo mě se podívat, jak je to u těch kamarádových. :)
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1462
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod Bedlisch » ned 01 led, 2017 8:48 pm

U nových brejlovců už očko na šroubovák není, takže je nutno slabý šrobováček strčit jako z druhé strany mezi podvozek a masku v místě západky. Ta západka na podvozku je stejná jako na fotce. Jde to trochu blbě, ale jde.
Bedlisch
 
Příspěvky: 329
Registrován: úte 09 lis, 2010 8:43 pm
Bydliště: Liberec

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod Trainmaniak » ned 01 led, 2017 9:06 pm

Aha. Tak to je škoda. Malý krůček zpátky. I když jak často tam člověk leze, že ano. :-)
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1462
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod Bedlisch » sob 18 bře, 2017 11:04 am

Nový brejlovci trpí ještě jednou nekvalitou čínské motáže. Obvykle nejde doklapnout skříň lokomotivy, což je dáno chybnou montáží vodičů k čelním plošňákům, kde pak tyto vodiče překáží k docvaknutí skříně. Stačí povolit šroubky u vrchního plošného spoje a vodiče protáhnout výřezy, viz obrázek.
kuehn_brejle_draty.jpg
kuehn_brejle_draty.jpg (23.81 KiB) Zobrazeno 6111 krát
Bedlisch
 
Příspěvky: 329
Registrován: úte 09 lis, 2010 8:43 pm
Bydliště: Liberec

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod RSC » pon 27 bře, 2017 6:53 pm

Noví brejlovci od Kuhen trpí také vadou klasickou spíše pro tillig.

Vážení přátelé TT zjistil jsem to náhodou, při pohledu na DS ČD cargo brejlovce v jízdě, že na jednu stranu cuká. Hledal jsem vadu a.... a ejhle, on má šmajdavou nápravu. Našel jsem ještě i červeného se žlutým proužkem (ne že i jiní by to měli naprosto přesné), když jsem prošel další modely co mám. Týká se to u mne jen nových modelů (těch s upravenými žaluziemi) a jsem zklamaný, protože to pro mne znamená od tohoto okamžiku důsledně kontrolovat vždy i Kuhen. Je vidět, že s kvalitou na tom již nejsou jak se deklarovalo a jak jsem si myslel. :oops:
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 520
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod petrha » pon 27 bře, 2017 8:06 pm

RSC píše:Noví brejlovci od Kuhen trpí také vadou klasickou spíše pro tillig.

Vážení přátelé TT zjistil jsem to náhodou, při pohledu na DS ČD cargo brejlovce v jízdě, že na jednu stranu cuká. Hledal jsem vadu a.... a ejhle, on má šmajdavou nápravu. Našel jsem ještě i červeného se žlutým proužkem (ne že i jiní by to měli naprosto přesné), když jsem prošel další modely co mám. Týká se to u mne jen nových modelů (těch s upravenými žaluziemi) a jsem zklamaný, protože to pro mne znamená od tohoto okamžiku důsledně kontrolovat vždy i Kuhen. Je vidět, že s kvalitou na tom již nejsou jak se deklarovalo a jak jsem si myslel. :oops:


Já jsem už Kuehnem také vyléčen, brejlovci byly vadní hned a u bastardů mi odešly motory během půl roku po záruce
petrha
 
Příspěvky: 212
Registrován: ned 06 lis, 2011 6:51 pm

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod Trainmaniak » úte 28 bře, 2017 4:32 am

Mám doma půjčeného ČDC Brejlovce a je to docela tragédie. Povrchovka mizerná, madla křivá, někde je oloupaná barva, kazy v nástřiku, oloupané lemy masek, křivě potištěné "brejle"... A jízda taky žádná hitparáda, i to uvedené cukání se tam projevuje. Pracuje se na recenzi, ale předesílám, že je to celkem zklamání. Mám i Bastarda, tam je to vše v pořádku, povrchovka bezvadná (alespoň jsem nic neobjevil) a jízda také luxusní.
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1462
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod Bedlisch » úte 28 bře, 2017 6:10 am

To cukání se projevuje v digitálu nebo i v analogu? Jinak co se týká povrchovky, tak souhlas, bohužel.
Bedlisch
 
Příspěvky: 329
Registrován: úte 09 lis, 2010 8:43 pm
Bydliště: Liberec

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod Trainmaniak » úte 28 bře, 2017 6:14 am

U mě se to projevuje v analogu. A shodou okolností mi to dělá i jeden můj Brejlovec z té úplně první várky z roku tuším 2012(?).
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1462
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod amirinda » úte 28 bře, 2017 6:42 am

to mi chcete říct, že dám X tisíc za mašinu a dopadne to takhle jo? no super...
popojedem bo zme v utlumu...
Uživatelský avatar
amirinda
 
Příspěvky: 580
Registrován: pon 12 pro, 2016 4:00 am
Bydliště: Planá

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod George V. » úte 28 bře, 2017 7:59 am

...no co, ale aspoň to vypadá jako brejlovec :mrgreen: Neboj, není to tak hrozné, prostě musíš mít štěstí. A je docela jedno, od které firmy si dneska mašinku koupíš... Všude se vyrábí i v pátek :D
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod amirinda » úte 28 bře, 2017 8:13 am

a jak je to s reklamací, konkrétně jízdních vlastností, estetické nedokonalosti by mi tolik nevadily.
popojedem bo zme v utlumu...
Uživatelský avatar
amirinda
 
Příspěvky: 580
Registrován: pon 12 pro, 2016 4:00 am
Bydliště: Planá

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod George V. » úte 28 bře, 2017 8:20 am

To je záležitost přístupu toho kterého konkrétního prodejce... Hodně se dá rozjezdit (výrobci to i zpravidla doporučují, třeba Roco 30min nepřetžité jízdy v každém směru), případně vyřešit rozborkou/sborkou a namazáním. Na reklamaci by byly opravdu až ty šmajdavý kola a případně problémy s motorkem...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod Trainmaniak » úte 28 bře, 2017 8:37 am

Já toho ČDC zajížděl dvě hodiny. Lepší to asi je, ale nic extra. Vzhledem k tomu, že je to půjčené, tak nic víc podnikat nebudu.
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1462
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod Bedlisch » úte 28 bře, 2017 3:03 pm

Na digitálu může být problém s originálnální deskou, kde odrušovací prvky způsobují nepravidelný chod viditelný hlavně při pomalé jízdě. Dal jsem tam svůj plošňák a je klid.
Bedlisch
 
Příspěvky: 329
Registrován: úte 09 lis, 2010 8:43 pm
Bydliště: Liberec

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků