Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod _lt_ » pon 19 pro, 2016 10:14 am

Ani se nemusíte ptát, ta střecha byla, je a bude ve skutečnosti černá jak uhel.
_lt_
 
Příspěvky: 162
Registrován: úte 19 čer, 2012 11:46 am

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod Trainmaniak » pon 19 pro, 2016 10:17 am

A je to vyřešeno. :-)
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1463
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod _lt_ » pon 19 pro, 2016 1:03 pm

A taky je to výzva na další level ve fotografování modelů pro tranmaniaka. Dokáže nafotit model s odrazem oblohy, aby vypadal co nejvěrněji předloze?

Já mám doma 7 kůsů nového Kuehna a jízdní vlastnosti jsou super. Jeden kousek ale při rozjezdu cuká, tak jako jeho předchůdci před lety. Dovnitř jsem se ještě nedíval čím to může být.
_lt_
 
Příspěvky: 162
Registrován: úte 19 čer, 2012 11:46 am

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod Trainmaniak » pon 19 pro, 2016 1:09 pm

Když tady je paradoxně model matnější než předloha, to tam ten odraz asi nebude. :-)
Já osobně s Brejlovci končím, 3 mi stačí (1 Roco + 2 Kuehn). Teď budou asi na pořadu dne Kocouři. :-)
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1463
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod 2111 » pon 19 pro, 2016 4:49 pm

Mám také jednoho brejlovce kuehna cd cargo,který viditelně cuká.
2111
 
Příspěvky: 40
Registrován: ned 18 črc, 2010 10:53 am

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod George V. » úte 20 pro, 2016 7:49 am

Co se týká jízdních vlastností - zkoušeli jsme včera tři stroje z poslední várky (750.330, 750.252 a T478.3187) a musím říci, že je to kus od kusu. S žádným nebyly zásadní problémy, vše projely bez problémů, žádné cukání. Ale rozdíly jsou a to především v hlučnosti a rychlosti, což se možná ještě poddá zajetím. Z téhle skupinky u nás asi nejlépe dopadl T478.3187 a to jak hladkou jízdou, tak i zpracováním (podstatně lépe provedená madla u dveří...)... Jinak co se týče zpřevodování, tak jsou stále trochu rychlejší (srovnáváno se Sergejem Roco), než by asi měly být, což ale dle mého není úplně na škodu.

Srovnával jsem pak i původní provedení s tímto. Rozdíly ve vzhledu samozřejmě jsou - nová "serie" má lépe provedené masky podvozků a zdá se mi, že i o chlup menší průměr kol, což vzhledu samozřejmě přidá. Nové provedení má navíc tříbodové uložení podvozků, což dále přispívá k dobrým jízdním vlastnostem, byť ani s původním provedením nebyly zásadní problémy. Co se týká "dílenského" zpracování, lépe hodnotím původní provedení, byť je jeden detail, který je u nové série zvládnut lépe, a to madlo pod čelními okny. Já osobně jsem spokojen, i vzhledem k ceně, která je stále ještě rozumná vzhledem ke kvalitě modelu a detailnosti provedení...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod stoupa » úte 20 pro, 2016 2:43 pm

NOVÁ verze - blbě natištěné brejle, rámečky světlometu a chod jak příklepová vrtačka....to bylo v poledne.Večer po naprosté defragmentaci všeho je po záhadě .
Přímo uprostřed podvozku otřep. Nezačištěný ,prasácký, který funguje jako západka rumpálu. Na jednu stranu ok ,na druhou zasekává zuby.....
OJEBANÁ ČÍNSKÁ PRÁCE PANE KUEHN...S pozdravem Stoppen Petr

P.S. oprava znamenala cca.2,5 hodiny práce - totální mechanická rozborka převodovek kvůli odstranění jednoho otřepu .....
Naposledy upravil stoupa dne sob 24 pro, 2016 7:49 pm, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
stoupa
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 09 dub, 2009 6:43 pm
Bydliště: Palonín

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod Makate » úte 20 pro, 2016 9:24 pm

stoupa píše:NOVÁ verze - blbě natištěny brejle, rámecky světlometu a chod jak priklepova vrtacka....to bylo v poledne.Večer po naprosté defragmentaci všeho je po záhadě .
Přímo uprostřed podvozku otřep. Nezačištěný ,prasácký, který funguje jako západka. Na jednu stranu ok ,na druhou zasekává zuby.....
OJEBANÁ ČÍNSKÁ PRÁCE PANE KUEHN...S pozdravem Stoppen Petr

Pozor Peto at nedostaneš banána,víš že kritizovat se nesmí,nic a nikdo!
Makate
 
Příspěvky: 89
Registrován: pon 07 zář, 2015 6:51 am

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod stoupa » úte 20 pro, 2016 9:29 pm

Makate píše:
stoupa píše:NOVÁ verze - blbě natištěny brejle, rámecky světlometu a chod jak priklepova vrtacka....to bylo v poledne.Večer po naprosté defragmentaci všeho je po záhadě .
Přímo uprostřed podvozku otřep. Nezačištěný ,prasácký, který funguje jako západka. Na jednu stranu ok ,na druhou zasekává zuby.....
OJEBANÁ ČÍNSKÁ PRÁCE PANE KUEHN...S pozdravem Stoppen Petr

Pozor Peto at nedostaneš banána,víš že kritizovat se nesmí,nic a nikdo!


....tak na to prdím kolego....je potřeba to říct veřejně !
Uživatelský avatar
stoupa
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 09 dub, 2009 6:43 pm
Bydliště: Palonín

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod Makate » úte 20 pro, 2016 9:39 pm

Ano předsedo!
je třeba nalít čistého vína!
Majkl
Makate
 
Příspěvky: 89
Registrován: pon 07 zář, 2015 6:51 am

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod nalini » úte 20 pro, 2016 9:57 pm

Taky se přidám, protože jsem si jich pořídil několik ... modely jsou sice na první pohled krásné ... ale na každém z nich něco najdete. Povrchovka není OK, určitě je horší než u první várky před 4 lety. Na jednom taky černé nenastříkané výfuky, odřené krásné bílé linky na podvozcích, na dalším bordel uvnitř zasklení stanoviště, na jiném zase v klidu osazená skoro zlomená houkačka. Světlovody uvnitř sice černě natřené, ale ne všude nebo odřené. Mezi LED-kami u jednoho kousku stínící výplň, u dalších dvou nic? Výstupní kontrola = zákazník, toto je aktuální "kvalita" Kuehn roku 2016. Pokud budu reklamovat, věřím, že dostanu jiné s podobnými chybami. Takže znáte ten pocit, konečně máte doma to, na co jste několik let čekali, na druhé straně tam ta plná spokojenost prostě není. Zaplatil jsem plnou cenu, ale odpovídající kvalitu jsem rozhodně nedostal. To je ta vizuální stránka. Na druhé straně jízdní vlastnosti jsou opravdu OK, jízda bezproblémová a motorek krásně tichý. Podvozky mají novou konstrukci. Takže spokojen nebo nespokojen? Asi tak něco mezi ... ale takhle to určitě správné není.
nalini
 
Příspěvky: 100
Registrován: ned 10 led, 2010 9:45 am

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod stoupa » čtv 22 pro, 2016 7:59 pm

...dovětek...chyby v laku jsou nepříjemné nicméně pokud někdo lakoval členitý model pochopí to...otřep v podvozku to je naprostý šlendrián , další otřepy byly na samotných kolech - dřela o masku.Dále pak jsou špatně začištěné unašeče kardanu. Samotné kardany jsou špatně slícované ,je na nich výrazná dělící rovina. Kloub pak má zbytečný odpor. Aby to od dělníka v Číně nebylo málo ,jsou převody zakydané vazelinou .Ta ,zřejmě za dobu přepravy, zatuhne tak že motor prostě nemá šanci nekolisat v otáčkách....v kombinaci s házivosti jednotlivých ozubených kol je vůbec s podivem že loko jede .Pak tu máme po laku dofrézovaný motorový prostor. Asi následek remotorizace nepovedené první série. Samotny motor je celkem obstojný ,zato setrvačníky nejsou zřejmě žádná sláva.Zdá se ,že jsou nějakým tmelem vyváženy. Jiný důvod proč na nich byl modrý tmel mě nenapadá . Ten byl také příčinou dalšího dření ,tentokrát o rám lokomotivy. Po celkové přestavbě a otočeni jednoho ozubeného kola je stroj konečně poměrně klidný a tichý. Jen si říkám ,že jsem starej idiot ,a nereklamuju. Jenže představa dohadování s dodavatelem čekaní měsíc na vyjádření ve smyslu hlučnost je v normě, (nebo podobnou hovadinu) mě vždy dožene k opravě samo domo..... Čínská práce ještě kvapná modeláři hovno platná. Osobně bych nechtěl mít vyražené své jméno na spodku takového výrobku.
Naposledy upravil stoupa dne sob 24 pro, 2016 8:08 pm, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
stoupa
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 09 dub, 2009 6:43 pm
Bydliště: Palonín

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod stoupa » čtv 22 pro, 2016 8:28 pm

Mozne a elegantni reseni by mohli byt stavebnice lokomotiv ...stejne se kazda druha rozebira a jeste ktomu bez navodu takhle by si stim majitel pohral a byl by klid...
Uživatelský avatar
stoupa
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 09 dub, 2009 6:43 pm
Bydliště: Palonín

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod láhev8 » čtv 22 pro, 2016 9:53 pm

Já musel zbrousit kluzná ložiska (plastový čtvereček s dírou) ve kterých je uložený šnek, trochu roztáhnout unášeče kardanů a už to jezdí jako víno. Jsme sakra modeláři, né? :) Furt lepší, než hračky MTB. Tam si moc nepomůžu.
láhev8
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned 17 srp, 2014 9:23 pm

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod stoupa » pát 23 pro, 2016 6:08 am

láhev8 píše:Já musel zbrousit kluzná ložiska (plastový čtvereček s dírou) ve kterých je uložený šnek, trochu roztáhnout unášeče kardanů a už to jezdí jako víno. Jsme sakra modeláři, né? :) Furt lepší, než hračky MTB. Tam si moc nepomůžu.



....ano čekat ,zaplatit,rozebrat,opravit,dodělat,přelakovat....

summare... bude to super model napříč měřítky až nechá tak 2x decimovat ( t.j. sejmout po rozpočítání každého desátého pro výstrahu ) tu fabriku kde se to vyrobilo.
Uživatelský avatar
stoupa
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 09 dub, 2009 6:43 pm
Bydliště: Palonín

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků