Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod František Příhoda » čtv 15 bře, 2012 6:30 pm

Zdravím, máte někdo informace o tom, jak to nyní vypadá s brejlovcema a kdy budou opravení zpátky na trhu?
František Příhoda
 
Příspěvky: 27
Registrován: čtv 26 led, 2012 5:11 pm

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod kiski » pát 16 bře, 2012 7:10 am

Pokiaľ mi je známe, tak o ďalšom vývoji nápravných opatrení bude informovať p. Strupp na svojich stránkach. Mimo iného tam píše aj to, že prípade záujmu o akékoľvek iné dodatočné informácie ho treba kontaktovať cez mail... Takže tu sa o tom asi nedočítame...:)
Kiski
TT, DCC
Uživatelský avatar
kiski
 
Příspěvky: 313
Registrován: čtv 09 črc, 2009 10:19 am
Bydliště: Slovensko

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod kubbajs » pát 16 bře, 2012 10:57 am

Já si koupil dva brejlovce 750 ČD. Po chvilce ježdění se u nich projevila cukatůra, poslal jsem je zpět prodejci k reklamaci. Včera mi přišli zpět že je vyměnili za jiné, teď je projíždím. Mám ho na okruhu s jedním vagónkem, jezdí už přes hodinu a zatím dobrý. Tak předpokládám, že je problém snad vyřešen.
TT, V.epocha ČD, asi digitál, (zatím jen v hlavě a teď už i v Milanově knize)
Uživatelský avatar
kubbajs
 
Příspěvky: 177
Registrován: stř 16 led, 2008 7:12 pm

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod alvinx » pát 16 bře, 2012 11:52 am

kubbajs píše:Mám ho na okruhu s jedním vagónkem, jezdí už přes hodinu a zatím dobrý. Tak předpokládám, že je problém snad vyřešen.


No u DS na webu zatim nic noveho neni. Muzete testnout max. rychlost a napsat, zda je pomalejsi nez u tech pred reklamaci?. Podle te by se dalo odhadnout, zda se neco zmenilo, nebo zda Vam poslali predseriove vzorky, ktere by mely byt OK :wink:
TT, analog
alvinx
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát 23 zář, 2011 1:59 pm

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod el_salamo » pát 16 bře, 2012 12:04 pm

Já jsem tam psal DS 6. března - zvažují výměny celých převodovek, nejenom šneků. Nabídl jsem, že jim pošlu brejle na opravu zpátky a nebudu bazírovat na té 30ti denní lhůtě, ale zatím mi řekli, že to posílat nemám; až bude odladěné řešení, tak mi dají sami vědět (případně se za nějaký týden a půl ozvu sám)

Ještě celý e-mail:

Dobrý den,
řešení už je, jenom potřebujeme trochu času na jeho ověření. S největší pravděpodobností se budou měnit celé převodovky, což je stejné, jako výměna šneku. Ale zatím to nemám potvrzené. Torsten Kuehn se příští týden bude vracet od výrobce a měl by s sebou přivézt nové díly právě na ověření. Pokud to dopadne, pustí se hned do výroby.
To prosvětlování je všude stejné. Jediné co by mohlo pomoct je začernit prostor nad tou stropní ledkou.
Model mi zatím neposílejte, je lepší, když ho budete mít doma. Až bude řešení dané a budeme vědět na 100% že “to je ono” dám vědět a domluvíme se co dál.

Pěkný den

David Strupp
Uživatelský avatar
el_salamo
 
Příspěvky: 206
Registrován: pát 30 lis, 2007 8:48 am

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod rendo » pát 16 bře, 2012 9:24 pm

A to Torsten Kuehn nemohol zobrat ku vyrobcovi zopar vadnych kusov :?: a vyskusat tam na mieste :wink: asi je to jednoduchsie tak,ako to robi :lol: vsak naco by sa ponahlal(ked sa predavaju dalej,ako keby nic s nima nebolo)...takym to tempom,to nebude ani do vianoc :idea:
rendo
 
Příspěvky: 182
Registrován: stř 12 led, 2011 2:01 pm

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod vlk30 » pát 16 bře, 2012 9:35 pm

Ja jsem zadne neodebral dokud nebude problem vyresen,tedy i s tim rizikem ze vsechny mnou objednane na me nezbydou.Ale nejake zpetne posilani baleni ci vozeni na reklamaci je dle meho dost zbytecna starost.Jen je treba se asi casove obrnit :D
vlk30
 
Příspěvky: 62
Registrován: pon 03 led, 2011 9:54 pm

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod jrtrain » pát 30 bře, 2012 5:18 pm

Věc se pohnula dopředu, aktuální informace na webu DS
http://www.modelyasport.cz/m_kuehn_T4783inf2.html
jrtrain
 
Příspěvky: 67
Registrován: sob 08 bře, 2008 11:30 pm
Bydliště: Kynšperk nad Ohří

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod Hříbek » sob 31 bře, 2012 10:29 am

Nejlepší je ta poznámka na konci článku. :evil:
To aby bylo jasné, že jsme v Česku... :wink:
Hříbek
 
Příspěvky: 135
Registrován: pát 24 zář, 2010 9:25 am

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod radula63 » sob 31 bře, 2012 1:35 pm

Hříbek píše:Nejlepší je ta poznámka na konci článku. :evil:
To aby bylo jasné, že jsme v Česku... :wink:

jj. To, že to obchodníci začali vyprodávat za sníženou cenu jsem už zaznamenal. S tím dalším popisovaným jsem se zatím nesetkal. To je teda síla.
P.S. 1) Dále svoji myšlenku tady ventilovat nebudu, nechci,aby se tady zase diskuze změnila, s prominutím, "v žumpu" a došlo k zásahu adminů.
P.S. 2)Je dobře, že to Kuehn zatím ustál a došlo k nápravě. Přeji mu dost spokojených zákazníků. A to i přes to, že žádný model od Kuehna nemám.
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1305
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod BaWiS » sob 31 bře, 2012 4:18 pm

Já jsem taky rád, že se to pohlo a že moje 2 modely budou jezdit správně. S těma obchodníkama máte pravdu, je to děs.
Jinak já pa Kühnovi fakt nezávidím, Sám pracuju ve firmě, která produkuje, a vím, že se někdy stanou průsery, i když si člověk dává fakt pozor a otestuje si věci, takže já ho linčovat nebudu, protože sem věřil, že to napraví, a taky že jo, to mi stačí. :)
Uživatelský avatar
BaWiS
 
Příspěvky: 345
Registrován: čtv 27 lis, 2008 8:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod Colonel32 » sob 31 bře, 2012 4:29 pm

Ono by úplně stačilo, kdyby si všichni navzájem uvědomili, že zákazník je jen člověk, prodejce je jen člověk, a výrobce také.
Colonel32
 
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod Michal Dalecký » ned 01 dub, 2012 2:43 pm

..... mluvil jsem osobne s panem Kuehnem pred cca 14dny. Problem vysvetlil, ale jeste nechtel abych to pustil ven. Ja ocenuji ze dostaneme kompletni prevodovky a vymenime jen podvozky, protoze na tom mnozstvi modelu, ktere mi lezi ve skrini by to byla neskutecna prace. Pokud se to do konce dubna vyresi, tak smeteme pavuciny z krabicek :D a koncene pujdou do prodeje.
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1821
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod radekkrupka » stř 02 kvě, 2012 7:05 am

Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod TTmili » pon 14 kvě, 2012 2:07 pm

Vzhledem k tomu že zatím nikdo jiný nic nenapsal tak asi budu jeden z prvních kdo podvozky na svých brejlovcích vyměnil. Shodou okolností mám brejlovce T478.3089 a T478.3161, čili už mám vyměněno na všech strojích.

Zkraje musím říct že to opravdu funguje, mašiny se neskutečně zklidnily, u T478.3089 cukání vymizelo úplně, u T478.3161 je chyba asi ještě někde jinde protože sebou občas trochu zacuká, ale je to naprosto nepravidelné, ani to nezávisí na tom kde zrovna mašina jede.
Bohužel rychlost, ač je nižší, je pořád poměrně vysoká, a ani minimální rychlost není při továrním nastavení dekodéru taková jako třeba u sergeje Roco. Snad to ještě dekodérem nějak doženu, ono nastavení motoru dělá svoje.
No a na závěr můžu říct, že i kýklající masky jsou "vyřešené". Sice nejsou na pevno, jako u Tilliga aspol. ale drží ve středové poloze, a vrací se do ní, takže už nehrozí to co známe z prvních podvozků kdy na jedné straně koukalo kolo nahoře, na druhé zase dole.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Další

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků