Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod Davca » pát 11 led, 2019 6:24 pm

Zdravím,
s DPS od Bedlische mi Kuehnovic zdigitalizovaný (a následně i ozvučený) stroj ČDC 750 330 cukat přestal. Deska je perfektně promyšlená a jak již bylo zmíněno výše, její řešení počítá jak s umístěním reproduktoru ZIMO (NOKIA) 10x15 mm s klasickou černou ozvučnicí, tak v rámci prostorových možností i kondenzátorem coby powerpackem. Samostatné ovládaní reflektoru je samozřejmostí. Jestliže bych si tedy kdy pořídil dalšího Brejlovce nebo snad již konečně i Bertu od Kuehna, první co bych u ních měnil, budou právě DPS za ty od Bedlische. Tedy, budou-li desky obou modelů stejné.

David
Davca
 
Příspěvky: 268
Registrován: sob 22 bře, 2014 8:28 pm
Bydliště: Bohumín

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod JendaTT » sob 12 led, 2019 11:17 am

Bedlisch píše: A že v malých rychlostech bude loko cukat, neb se tam negativně projeví zpětná vazba kondenzátorů odrušení, jenž v digitálu nejsou potřeba. A ty kondíky se ZIMU opravdu moc nelíbí.

Doporučení odstranění tlumivek a odrušovacích kondenzátorů při osazování dekodérem má Zimo i přímo v návodech k dekodérům.
Jen, nemáte někdo fotečku DPS aktuální verze Kuehnového brejlovce? A skutečně tam jsou odrušovací kondenzátory nebo tlumivky?
JendaTT
 
Příspěvky: 500
Registrován: pát 06 bře, 2015 2:56 pm

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod George V. » sob 12 led, 2019 12:02 pm

Tak mělo by stačit odstranit kondenzátor. Stejné problémy jsou i s mašinama od Pika v H0. Ale tam se mi ZIMO podařilo umravnit nastavením parametrů motorku, aniž bych cokoliv odpojoval. A v tomto má ZIMO podstatně víc možností, než třeba Lenz.
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod Bedlisch » sob 12 led, 2019 3:29 pm

JendaTT píše:Doporučení odstranění tlumivek a odrušovacích kondenzátorů při osazování dekodérem má Zimo i přímo v návodech k dekodérům.
Jen, nemáte někdo fotečku DPS aktuální verze Kuehnového brejlovce? A skutečně tam jsou odrušovací kondenzátory nebo tlumivky?

Taky že jo, já je na desce nemám :wink: Samozřejmě můžete ty kondíky, případně i ty tlumivky z original desky odebrat. Ovšem pro většinu modelářů to asi cesta nebude.
Jinak zapojení původní 6pinové desky je k dispozici u Lokopina (http://lokopin.wz.cz/digital/maping.htm) můžete vyhodit C3 a případně i C1, C2 a zkratovat L1 a L2. U nové desky to budou C3 a případně pak C5, C6 a zkratovat L1, L2
Kdysi jsem měl video, kde je vidět onen rozdíl na motor Kuehn. Ovšem, přišel jsem o něj, tak jsem ho hodil na youtube ještě jednou: https://www.youtube.com/watch?v=hJjsiqlVb8Y
Nejdřív je to s deskou Kuehn a pak bez ní.
zderem píše: Když bych nainstaloval desku od Tebe, pojede to plynule?

Pokud je loko jinak mechanicky v pořádku, tak by to mělo pomoc, tedy s dekodérem ZIMO, viz výše. ale jak píšu, mělo by :-)
Bedlisch
 
Příspěvky: 329
Registrován: úte 09 lis, 2010 8:43 pm
Bydliště: Liberec

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod Davca » sob 12 led, 2019 7:31 pm

Zdravím,
v případě mého stroje odstranění výše uvedených kondenzátorů a tlumivek nepomohlo, takže řešení "cukání" modelu při jízdě na digitálu bylo jasné - výměna DPS.

David
Davca
 
Příspěvky: 268
Registrován: sob 22 bře, 2014 8:28 pm
Bydliště: Bohumín

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod JendaTT » ned 13 led, 2019 9:58 am

Ty jo, neříkejte, že jen "cestičky" na DPS mají vliv na cukání motorem...
JendaTT
 
Příspěvky: 500
Registrován: pát 06 bře, 2015 2:56 pm

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod Dancer » čtv 15 srp, 2019 9:39 pm

Zdravím,
Stal jsem se majitelem zeleno-šedého Brejlovce 33310B a mám několik poznatků:
Protože je deska na 6-pin a já žádný doma neměl, vyměnil jsem DPS za originální desku z 372 s Next18, která mi zbyla, jelikož jsem Bastarda ozvučil. Bohužel nejde docvaknout skříň kvůli výšce dekodéru, tak budu muset vrátit původní. To není takový problém, jako to, že se mi projevuje výše zmíněná závada na obloukových výhybkách od Kuehna. V momentě najetí bandážového kola na srdcovku zkratuje obě kolejnice. Lokomotiva je nová, tak by mě zajímalo, jestli je to důvod pro reklamaci a výrobce to opraví, nebo je možnost vyměnit dvojkolí za nebandážovaná a kde je seženu? Také mi přijde, že lokomotiva skáče přes obyčejné WR20 a WL20. Díky.
TT, centrála DR5000, sw- Traincontroller 7 gold
Dancer
 
Příspěvky: 162
Registrován: sob 28 črc, 2012 6:58 pm

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod George V. » pát 16 srp, 2019 4:10 am

Máš tam vůbec tu bandáž? Tohle jsme tu už jednou řešili (u jiného modelu a měřítka) a chlapík ji tam neměl, tudíž měl kolej v drážce a okolek si tím pádem sednul o něco níže než měl a též cosi zkratoval…
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod PeTTr123 » pát 16 srp, 2019 8:03 am

Zkrat na srdcovkách obloukových výhybek Kuehn mi způsobují všechny lokomotivy téhož výrobce. Takže reklamace by asi nic nevyřešila. Dát na modely nebandážovaná dvojkolí jsem měl taky v úmyslu, ale prý se sehnat nedají (dle sdělení D.S.). Takže obloukové výhybky Kuehn šly z kolejiště pryč. Skákání na WR/WL20 mi dělal nejstarší Brejlovec, problém jsem vyřešil úpravou rozkolí. Nevím, jaké má správně být, ale nastavil jsem podle ostatních modelů, které výhybku přejedou klidně, bez nadskočení.
PeTTr123
 
Příspěvky: 27
Registrován: sob 11 kvě, 2019 7:52 pm

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod Dancer » ned 26 led, 2020 11:54 pm

Jak je to dlouho, co Kuehn prodával Brejlovce ČD Cargo (33329)? Je nějaká šance, že bude opakovat tuto sérii?
TT, centrála DR5000, sw- Traincontroller 7 gold
Dancer
 
Příspěvky: 162
Registrován: sob 28 črc, 2012 6:58 pm

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod Ivan » pon 27 led, 2020 10:45 am

Dancer píše:Jak je to dlouho, co Kuehn prodával Brejlovce ČD Cargo (33329)? Je nějaká šance, že bude opakovat tuto sérii?


Tuším, že je to 3 roky zpátky, byla to limitka DS, zkus mu napsat... Když by byl zájem, tak třeba vyrobí, i když si myslím, že hned to nebude, priorita jsou zřejmě bardotky a M152 aj...
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod George V. » pon 27 led, 2020 11:22 am

Limitka byla jedno číslo, druhé bylo normální seriový model. Možná je ještě v katalogu.
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod Ivan » pát 05 bře, 2021 11:20 am

Trochu uzivim téma...

Jezdil takto brejlovec s tímto lakem a kryspinovskymi čísly? Nevite někdo kdy přišel k laku?
Děkuji.


Obrázek
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod George V. » pát 05 bře, 2021 11:34 am

Brno? Tam to bylo jeden čas strakatý jak papoušek.... Tipuju konec osmdesátejch.
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod Radek Strnad » pát 05 bře, 2021 2:33 pm

Na Prototypech jsou dva snímky(1982 + 2.pol. osmdesátých let). Oba mají kryšpínovský popis. Ale tabulky i znak mají černý podklad. Na té fotce z roku 82 vypadá horní část jako zelená, ale asi lže fotka, neboť u obou stanovišť, která jsou ve stínu vidím modrou.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků