Cena modelu / hračky - diskuze

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Cena modelu / hračky - diskuze

Příspěvekod PaMi » čtv 26 led, 2012 3:39 pm

EDIT MODERÁTOR : vlákno jsem založil z původního vlákna o zamráče MTB, neboť se debata (ohledně ceny a kvality) zvrhávala jiným směrem, než byl původní účel a úkol vlákna :!:


Nechápu, proč se tady pořád spekuluje o ceně. Pokud výrobce vše co vyrobí za danou cenu prodá, tak je cena OK. Cenu určuje trh a ten cenu akceptuje, jinak by se to neprodávalo.
-- TT -- ČSD -- Jenom pro radost -- TrainController 8.0 Gold -- Moduly
Uživatelský avatar
PaMi
 
Příspěvky: 487
Registrován: úte 04 bře, 2008 1:57 pm

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod František Příhoda » čtv 26 led, 2012 5:45 pm

Víte, hlásat tu, že cena je odpovídající kvalitě a naopak, že kvalita je odpovídající ceně, je úsměvné. Toto mohu říci u hračky, plastikové mašinky za pár stovek pro malé ratolesti. Ale u modelu ( model = zobrazení skutečnosti v určitém měřítku ) za 3290 Kč je to nesmyslné tvrzení. Vyrobit model, který neodpovídá realitě a osadit ho díly, které jsou v jiném měřítku, či se u předlohy vůbec nevyskytují, nebo vynechat některé díly, to je čistá fušeřina! To si nelajsknou ani ti výrobci hraček pro tříleté. Dát tomu motorek a prodávat to jako model a ještě za 3290 Kč? :-) :-) Ale horší je ten hlupák, co se považuje za modeláře a neuvědomí si to. A ještě horší je ten, co to obhajuje. Bude-li zamračená od Kuehna ve stejné kvalitě, jako jeho brejlovec a porovnáme-li pak zamračené Kuehn a MTB, bude to porovnání Mercedesu E se Škodou 120 (podomácku přestavěnou do podoby Mercedesu), osazenou nádrží ze Škody 100, světly z Liazu,.....! Pokud se pan Báňa dal do výroby železničních modelů a pouští na trh takovéto paskvily, je to jen výsměch modelářům, těm skutečným, ne dětem co touží po plastikových hračičkách, které tu píší nesmysly o tom, jak je tento model za tuto cenu vynikající kauf.
František Příhoda
 
Příspěvky: 27
Registrován: čtv 26 led, 2012 5:11 pm

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod Myšpulín » čtv 26 led, 2012 6:13 pm

František Příhoda píše:... je to jen výsměch modelářům, těm skutečným, ...

Modelářům, nebo sběratelům ? :lol:
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod František Příhoda » čtv 26 led, 2012 6:21 pm

Myšpulín - Modelářem jsem nemyslel jen stavitele lokomotiv a vozů, ale i člověka, který precizně modeluje své kolejiště a občas si koupí i tovární model. Ne každý má čas modelovat jak kolejiště, tak i jeho vozový park. K tomu právě jsou tovární modely.
František Příhoda
 
Příspěvky: 27
Registrován: čtv 26 led, 2012 5:11 pm

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod pepiknemecek » čtv 26 led, 2012 6:35 pm

Koukám že je to tady pořád stejné :lol: :lol: :lol:
Líbí / nelíbí a koupím / nekoupím a proč. Jak prosté. Já mám postavenou z leptu na podvozku V100 a od MTB. Cenové náklady? +- trolejbus, jsem na tom nastejno. A práce? Kdo má na to čas ať si ji postaví, mě to trvalo cca 50 hodin čisté práce. Nikdy víc :P

Kde si koupil Brejlovce od Kuehna?
Uživatelský avatar
pepiknemecek
 
Příspěvky: 159
Registrován: stř 02 úno, 2011 6:43 pm

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod Hříbek » čtv 26 led, 2012 8:12 pm

pepiknemecek píše:A práce? Kdo má na to čas ať si ji postaví, mě to trvalo cca 50 hodin čisté práce. Nikdy víc :P


Hmmm, já myslel, že modelaříš pro radost :wink:
Hříbek
 
Příspěvky: 135
Registrován: pát 24 zář, 2010 9:25 am

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod pepiknemecek » čtv 26 led, 2012 8:56 pm

Ne, z dlouhé chvíle :P :P :P
Uživatelský avatar
pepiknemecek
 
Příspěvky: 159
Registrován: stř 02 úno, 2011 6:43 pm

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod Hříbek » čtv 26 led, 2012 9:31 pm

Tak to jo.
A když není do čeho píchnout, dá se ještě rozvinout vášnivá debata na diskuzním fóru... :twisted:
Hříbek
 
Příspěvky: 135
Registrován: pát 24 zář, 2010 9:25 am

Cena modelu / hračky ?!

Příspěvekod PaMi » čtv 26 led, 2012 11:37 pm

TO: Hříbek Za 3250,- nemůžeš chtít model. Za tu cenu máš vždy pouze a jenom hračku. Když chceš model, tak jak sám souhlasíš doba jeho vytvoření je 50 hodin. To znamená cena pouze za prácí je mezi 25.000,- až 50.000,- Kč podle toho z jekého jsi kraje (náklady na KVALIFIKOVANÉHO zaměstnance při všech odvodech a daních). Ale jestli Ty jsi ochoten pracovat v prvotřídní modelářské kvalitě za 30 Kč čistého za hodinu, tak mám pro Tebe okamžitě práci!!
-- TT -- ČSD -- Jenom pro radost -- TrainController 8.0 Gold -- Moduly
Uživatelský avatar
PaMi
 
Příspěvky: 487
Registrován: úte 04 bře, 2008 1:57 pm

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod Hříbek » pát 27 led, 2012 7:29 am

Milý PaMi, to si trošku pleteš hrušky s jabkama.
Je přece rozdíl, dělat model v domácích podmínkách, byť třeba s dobrou výbavou, co se týče nářadí.
Ale vždycky to bude jen amatérská kusovka.
Tady je řeč o profesionální firmě s vybavením a tomu odpovídajícíma možnostma.
To, že ten model má dobré jízdní vlastnosti a je řemeslně zpracován na úrovni je jedna věc.
Ale ta druhá věc, o kterou mi primárně šlo, je to, že ten model prostě neodpovídá originálu.
A to nikoliv v nějakých málo viditelných detailech, ale na místech, kde to dost bije do očí.
Toto jsou věci, které mi vadí jak u Brejlovce MTB, tak u Barči od stejného výrobce.
Dost mě to mrzí, protože jsem si myslel, že když už to dělá česká firma, tak se bude snažit udělat
to precizně (mám na mysli věrnost vůči předloze).
Ale je to každého věc, zda tyto nedostatky skousne, nebo ne.
Hříbek
 
Příspěvky: 135
Registrován: pát 24 zář, 2010 9:25 am

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod milostt » pát 27 led, 2012 7:45 am

PaMi píše:TO: Hříbek Za 3250,- nemůžeš chtít model. Za tu cenu máš vždy pouze a jenom hračku. Když chceš model, tak jak sám souhlasíš doba jeho vytvoření je 50 hodin. To znamená cena pouze za prácí je mezi 25.000,- až 50.000,- Kč podle toho z jekého jsi kraje (náklady na KVALIFIKOVANÉHO zaměstnance při všech odvodech a daních). Ale jestli Ty jsi ochoten pracovat v prvotřídní modelářské kvalitě za 30 Kč čistého za hodinu, tak mám pro Tebe okamžitě práci!!


PaMi , kde že to pracuješ? Mám školu 18 let praxe ale můj výdělek se stale mezi 500 - 1.000,- kč na hodinu ať v hrubém nebo čistem nepohybuje.Máte volné místo?
TT moje hobby http://www.mancicke-vlaky.wz.cz/
milostt
 
Příspěvky: 876
Registrován: úte 29 črc, 2008 4:01 pm
Bydliště: Kolín

Re: Cena modelu / hračky - diskuze

Příspěvekod j p » pát 27 led, 2012 8:59 am

Nejak nechapu, co tady resite.
Dve zamracene od MTB mam - a v porovnani s vyrobky renomovanych firem Tillig nebo Piko je zamracena od MTB supermodel!
Podivejte se, co ma Tillig ve svem katalogu novinek 2012: m.j. M61 MAV (NOHAB) ve zbarveni EBS. Takova masinka nikdy neexistovala. Lokomotiva EBS je puvodem My DSB, nakonec i jeji barevne schema je DSB. Takze chybi takovy "zanedbatelny" detail jako celni dvere! Celni okna byla lepe zpracovana na prastarem modelu Zeuke! U Tilligu si nekdo vymyslel okenni ramecky, ktere predloha nikdy nemela...
Vite vubec jak vypada "hrackove" TT? Vyrabi je napr. firmy Maisto nebo Siku. MTB je o nekolik trid vyse.
Me u MTB spis zamrzely to pokazene tabulky u brejlovcu. To byla uplne zbytecna a hloupa chyba. Nastesti brejlovce zachranili Bankovi, kterym touto cestou dekuji.
Pri porovnani kvalita/cena vychazi MTB jednoznacne jako dobra koupe.
Kdybych chtel perfektni model, tak tam bude cena nekde kolem 10 000 Kc. nebo vic. Kdybych jej mel bastlit sam, tak me tech zminenych 50 hodin vyjde na 40 000 Kc., pricemz pochybuji, ze by vysledek byl perfektni. Ten cas radsi venuji kolejisti.
(PaMiho odhad je celkem realny, mozna je to jeste trochu vic)
Velikost TT: 1. Pennsylvania Railroad 1940-1960 2. CSD 1946-1993
j p
 
Příspěvky: 442
Registrován: čtv 30 pro, 2010 1:54 pm
Bydliště: Dansko

Re: Cena modelu / hračky - diskuze

Příspěvekod MOL » pát 27 led, 2012 9:13 am

J P: Zajímavé. Já na tomto obrázku vidím nohabku EBS, v nátěrů DSB, bez čelních dveří a s pryžovým ráfkem okolo oken...
Obrázek
Uživatelský avatar
MOL
 
Příspěvky: 300
Registrován: pát 17 črc, 2009 4:06 pm

Re: Cena modelu / hračky - diskuze

Příspěvekod j p » pát 27 led, 2012 11:48 am

MOL:
OK, oprava. celni dvere jsou u zrovna u tehle masiny EBS odstranene, takze OK. U cele rady verzi, ktere Tillig v poslednich letech vyrabel vsak ty dvere chybely taky, prestoze original je ma.
Ovsem ta fotka EBS jednoznacne dokazuje, ze ramy okolo oken masina nema.
Pryzovy rafek je neco jineho nez 10x sirsi ram.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Přílohy
MY1124_DSB.jpg
Naposledy upravil j p dne pát 27 led, 2012 5:31 pm, celkově upraveno 1
Velikost TT: 1. Pennsylvania Railroad 1940-1960 2. CSD 1946-1993
j p
 
Příspěvky: 442
Registrován: čtv 30 pro, 2010 1:54 pm
Bydliště: Dansko

Re: Cena modelu / hračky - diskuze

Příspěvekod František Příhoda » pát 27 led, 2012 1:40 pm

Ono stačí porovnat ty brejlovce MTB s Kuehn. Cena stejná, ale kvalita diametrálně odlišná. Vedle brejlovce Kuehn vypadá ten od MTB jako nějaký vtip. A dávat na zamračenou jiné díly, než tam mají být, o tom není třeba ani diskutovat, to je neomluvitelný zločin. :-)
František Příhoda
 
Příspěvky: 27
Registrován: čtv 26 led, 2012 5:11 pm

Další

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků