377.0 ČSD Roco TT

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: 377.0 ČSD Roco TT

Příspěvekod olik » sob 04 úno, 2012 2:27 pm

Prosim o porovnani,cele odpoledne jezdin,nebo spise zkousim jezdit,masinka si zacala stavet hlavu,pri jizde tendrem dopredu masinka divne chroupe a v intervalech se zastavi a zase rozjede,samozrejmne pri nizke rychlosti......take jsem zjistil ze prostredni soukoli je krive,je to poznat pri pomale jizde,a jeste ke zvuku,zda se mi ze to neni vubec sladene,masinka nejede zas tak rychle jak ten zvukl zni.....Da se stim neco udelat???? poradi nekdo???kouknete na sve modely jestli maji podobne problemy ?? dekuji ze reakce PETR
olik
 
Příspěvky: 167
Registrován: úte 01 úno, 2011 6:01 pm

Re: 377.0 ČSD Roco TT

Příspěvekod miroslav lengyel » sob 04 úno, 2012 5:22 pm

milostt píše:Na adrese :
http://www.youtube.com/watch?v=qTD5n9UR ... e=youtu.be
jsme vložil krátké video s jízdy modelu.
Vše je bez problému , tichý chod od nízkého napětí, video není nijak upravované.

Klučíkovi svítí očka více než ta světla na mašině. :D
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: 377.0 ČSD Roco TT

Příspěvekod milostt » sob 04 úno, 2012 6:24 pm

miroslav lengyel píše: Klučíkovi svítí očka více než ta světla na mašině. :D

JJ parní jsou jeho oblíbené...
TT moje hobby http://www.mancicke-vlaky.wz.cz/
milostt
 
Příspěvky: 876
Registrován: úte 29 črc, 2008 4:01 pm
Bydliště: Kolín

Re: 377.0 ČSD Roco TT

Příspěvekod ReichenbergW » sob 04 úno, 2012 7:15 pm

Pánové nerad vám jako hánulkář vstupuji do diskuse, ale s těmi tabulkami na tendru jste bohužel mimo. Kořistní lokomotivy k ČSD definitivně nepřevzaté, což je případ řady 377.05, nebyly na tendrech nikdy ozančeny řadou dle zvyklostí ČSD ale nesly stejné číslo jako lokomotiva. U řady 377.05 byla výjimkou pouze 377.0519 která byla definitivně vzata do stavu pro účely VÚŽ a její tendr teprve od této doby nesl označení řadou 922.0. A to se stalo až když byla celá řada zrušená. A ta byla zrušená už v 50. letech kdy se a) ještě nepoužívaly boční tabulky na tendrech, b) nepoužívaly se černá kola (záležitost konce 50. let, spíše až let 60.). Pro zjištění pravdy je občas se potřeba podívat do archivů a nikoliv do mnoho let starých atlasů. V době kdy se definitivně nepřevzaté lokomotivy rušily, řešila správa dráhy tento problém obsáhlými spisy. Ukázka jedné strany ze spisu MD č.j. 52 795/1956 s názvem "Rušení kořistních lokomotiv do šrotu" je zde (str. 08 SD Ostrava). Z toho plyne, že většina kořistních lokomotiv (377.05 všechny - další byly u SD v Ústí n. L.) nebyly nikdy za celou svou provozní éru u ČSD na tendrech označeny a dojezdily s provizorním označením. Na ostatní provedení nápisů se vztahují předpisy dle tehdejších platných norem. Jiné stroje, jak vidno, dojezdily dokonce s původními Německými čísly tendrů. ČSD definitivně v roce 1948 převzalo jen tyto Německé řady: BR 50 a 52, 64 a 86 (viz např. výnos čj. 88 052/47 jímž byly zařazeny některé lokomotivy těchto řad do trvalého udržovaní ČSD). Ostatní stroje byly ponechány ČSD v "nájmu" výměnou za opravy jiných kořistních lokomotiv pro SSSR. Tedy Roco to má dobře, naopak ukázky modelů jsou špatně. Chápu že tuto záležitost zná málokdo a tak to tu raději vysvětlím.
Bohužel co má Roco špatně a co je už takřka neřešitelný problém je barva pojezdu, která je chybně opět červená, ačkoliv pro model byla předepsána černá - doslova "Ganzes Untergestell schwarz!". Ale to oni dělají na ČSD lokomotivách vždy a všude, a teď i v TT. Proč to, neví asi ani oni sami... 377.0513 byla zrušená na základě výnosu č.j. 10370/57 dne 8. 3. 1957 tedy červená kola se jí nemohla ani dotknout, leda by zafungovala nějaká lidová tvořivost. Mohla mít hvězdu ale model byl dělaný na dobu přelomu 40. a 50. let a hvězda byla předepsána až v roce 1951. Fotka konkrétně téhle lokomotivy existuje z kovošrotu v Praze "na Štádleru" nedaleko ČKD ze 60. let a na boku tabulky nemá. Nemá ale taky zvon, který se už na "našich" lokomotivách nepoužival a byl buď odpojený nebo po dílnách sundaný. Toliko z mé strany na vysvětlenou...
Přílohy
MD 52 795_1956_Rušení kořistních lokomotiv do šrotu_str 08_SD Ostrava.jpg
Uživatelský avatar
ReichenbergW
 
Příspěvky: 509
Registrován: ned 07 srp, 2011 8:55 am
Bydliště: Liberec

Re: 377.0 ČSD Roco TT

Příspěvekod Radek Strnad » sob 04 úno, 2012 8:45 pm

Víš kolego,my už jsme si na ty věčné červené pojezdy zvykli tak,že to už bereme jako nutné zlo.Sice mi není jasné,jaký může být problém nasypat do automatu na výrobu plastových odlitků nebo dvojkolí namísto červených,černé granule,ale asi to v TT problém je.Co naděláme.Kdo má pevné nervy,může to rozebrat a nastříkat.problém je,že na plastu např.od Tilliga(nevím jaký používá Roco)ty barvy moc nedrží.A hlavně,ta práce.A když je mašina v záruce-prostě smůla.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: 377.0 ČSD Roco TT

Příspěvekod lisacik » sob 04 úno, 2012 9:27 pm

Pre ReichenbergW: Velmi pekne dakujem za vysvetlenie ohladne koristnych masiniek u CSD.
Lisko

PS:V buducnosti bude zaujimave porovnanie BR 38 od Tilliga a ROCO.Potvrdi sa stare zname: Když dva dělají totéž, není to totéž.
lisacik
 
Příspěvky: 259
Registrován: stř 13 říj, 2010 8:29 pm

Re: 377.0 ČSD Roco TT

Příspěvekod olik » sob 04 úno, 2012 10:00 pm

Jo za sebe ted musim rict ze se nemuzu dockat Tilliga 377 a porovnat a pak jeste,kdyz bude cas tak to reklamovat....stale to poustim dopredu,dozadu a stale to cuka,koleje jsou jako psi
kule a stale to cuka a uz nejak nemuzu,vsee cistim a nic.................
olik
 
Příspěvky: 167
Registrován: úte 01 úno, 2011 6:01 pm

Re: 377.0 ČSD Roco TT

Příspěvekod radula63 » ned 05 úno, 2012 8:58 am

ReichenbergW
Že byly na tendrech i u nás tabulky s označením lokomotiv jsem ani nevěděl. :shock:

Jinak ještě k tabulkám na tendrech všeobecně - boční tabulky s označením. Boční tabulky se na tendry dávaly až od roku 1951- do té doby byly jen cedulky vzadu. Dozvěděl jsem se to zde viewtopic.php?f=11&t=3024&hilit=%C4%8CSD+427 a tak jsem sám pak boční cedulky zabarvil .
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1306
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: 377.0 ČSD Roco TT

Příspěvekod miroslav lengyel » ned 05 úno, 2012 9:35 am

olik píše:Prosim o porovnani,cele odpoledne jezdin,nebo spise zkousim jezdit,masinka si zacala stavet hlavu,pri jizde tendrem dopredu masinka divne chroupe a v intervalech se zastavi a zase rozjede,samozrejmne pri nizke rychlosti......take jsem zjistil ze prostredni soukoli je krive,je to poznat pri pomale jizde,a jeste ke zvuku,zda se mi ze to neni vubec sladene,masinka nejede zas tak rychle jak ten zvukl zni.....Da se stim neco udelat???? poradi nekdo???kouknete na sve modely jestli maji podobne problemy ?? dekuji ze reakce PETR


Zdarec kolego,sladit zvuk s rychlostí lokomotiva samozřejmě lze v příslušných CV.Měl bys mít k mašině mimo jiné návod k dekodéru,kde je to popsáno.Trošku problém můžeš mít pokud vlastníš pouze MM,protože dekodéry nové generace to mají povětšinou v CV vyšších než 255,což MM neumí,ale dá se to obejít nastavením jiných CV.Toto se řešilo třeba zde:
viewtopic.php?f=43&t=5005&p=92178&hilit=nastaven%C3%AD+vysok%C3%BDch+CV#p92178
viewtopic.php?f=6&t=4502&hilit=nastaven%C3%AD+vysok%C3%BDch+CV
Co mě spíš zaráží jsou ty pazvuky,které se linou ze stroje o křivém soukolí ani nemluvě.Vem mašinu a reklamuj ji,měli byste tak postupovat všichni co máte podobné problémy.Dokud jim to nebudete házet na hlavu,tak vám prostě kvalita sama nepřiletí.Mně se nedávno stalo,že jsem zcela mimořádně koupil balíček masa zde v Česku a po rozbalení jsem zjistil,že bylo provedeno omlazení(vymáchání v octě)takže povrch masa krásně růžovoučký a uvnitř šedozelená hmota.No myslím,že na mou reklamaci dlouho nezapomenou a to šlo bratru o stokorunu.Já tedy nevím jak vy,ale já nekradu a jestli vytáhnu ze šrajtofle baťoh,tak chci,aby výrobek fungoval nebo ne?Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: 377.0 ČSD Roco TT

Příspěvekod ReichenbergW » ned 05 úno, 2012 10:29 am

radula63 píše:ReichenbergW
Že byly na tendrech i u nás tabulky s označením lokomotiv jsem ani nevěděl. :shock:

Jinak ještě k tabulkám na tendrech všeobecně - boční tabulky s označením. Boční tabulky se na tendry dávaly až od roku 1951- do té doby byly jen cedulky vzadu. Dozvěděl jsem se to zde viewtopic.php?f=11&t=3024&hilit=%C4%8CSD+427 a tak jsem sám pak boční cedulky zabarvil .


Z toho si nic nedělejte, nikdo neví všechno a věc je to dávno zapomenutá. Mě jen občas nutí nějaká ta vyhrabaná konfrontace z archivů to nějak i na ty modely napravovat a tak i vznikla ta 377.0513. Všichni máte nové Encyklopedie tak si porovnejte fotku skutečné 377.0513 na tom štádleru ve šrotu v roce 1965 s modelem a těch pár dorbností si upravte. Důležité je že jsme pro model TT vybrali odpovídající lokomotivu protože řada 38.10 - 40 nebyla jednotná (jiné tendry, kotle a boudy + detaily), což tady naštěstí sedí, takže máte správnou boudu z loko BR 57 (u DRG byl mezi BR 38 a BR 57 zavedený výměnný systém na kotle a budky), takže pozor při výběru čísla na počet písečníků a parních dómů a jejich vzájemné kombinace s budkou, a i tendr má správný podvozky (nýtovaný místo plechových které měla např. 377.0519). Na tom Štádleru odstavená loko nemá zvon /což je správně neb se nepoužíval) ale ani boční tabulky protože tahle úprava se prozatímních lokomotiv netýkala. No a ty kola, to je bohužel problém zatím u Roca neřešitelný (naštěstí se nám podařilo domluvit u Brawy na naše 422.0 kola černý, takže hurá :-). Nám ale naproti tomu v H0 Fleischmann vloni zvrtal BR 38 na 377.05 tak totálně, že tam nesedí vůbec nic (s nikým od nás se nebaví, takže letos není v katalogu už vůbec nic) a tak jste na tom v TT o mnoho lépe. Tedy kola přebarvit doma na černo anebo se nechte unášet myšlenkou že nějaký zapálený soudruh si to přemaloval, za což by ho nadřízení hnali i tenrkát neb na to pořád platil předpis ale výjimka potvrzuje pravidlo, a to přes to, že móda červených koleček k nám přišla ze Svazu CCCP neboť to tam bylo už léta zavedené...
Uživatelský avatar
ReichenbergW
 
Příspěvky: 509
Registrován: ned 07 srp, 2011 8:55 am
Bydliště: Liberec

Re: 377.0 ČSD Roco TT

Příspěvekod Colonel32 » ned 05 úno, 2012 1:10 pm

Je nějaká šance, že by Brawa udělala toho bejčka i v TT, pokud o něj bude v H0 velký zájem, nebo experiment s E95 byl totální propadák a TT u Brawy nikdy více?
Naposledy upravil Colonel32 dne ned 05 úno, 2012 5:59 pm, celkově upraveno 1
Colonel32
 
Příspěvky: 860
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Re: 377.0 ČSD Roco TT

Příspěvekod Rudolf » ned 05 úno, 2012 5:26 pm

"Kafemlejnek" je řada 310.0 ČSD/97 kkStB, BRAWA bude dělat 422.0 ČSD/178 kkStB je "malý bejček".
Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 917
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Re: 377.0 ČSD Roco TT

Příspěvekod Colonel32 » ned 05 úno, 2012 5:59 pm

Opraveno. Nevím na co jsem myslel když jsem to psal.
Colonel32
 
Příspěvky: 860
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Re: 377.0 ČSD Roco TT

Příspěvekod Trainmaniak » úte 07 úno, 2012 6:43 am

Ahoj. Na http://www.trainmania.info/zapisky2012.html jsou nové fotografie stroje 377.

Obrázek
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1462
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: 377.0 ČSD Roco TT

Příspěvekod peter_vy » stř 08 úno, 2012 6:22 am

Zdravím,
na fotkách od Trainmaniaka je na tendri bandážovaná prvá a posledná náprava. Ja mám však bandážované prvé tri nápravy (+ jedna náhradná bez bandáží). Neviete aké boli robené úpravy na pohone po stiahnutí modelu z trhu? Teda ako vyzeral pohon pred tým a ako vyzerá teraz?

Majte sa,
P.V.
TT analog, ČSD ep. III.-IV.
peter_vy
 
Příspěvky: 280
Registrován: pon 08 srp, 2011 3:50 pm
Bydliště: Bratislava

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: petr892 a 5 návštevníků