377.0 ČSD Roco TT

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: 377.0 ČSD Roco TT

Příspěvekod Jarda H. » pát 03 úno, 2012 4:02 pm

Ano, máš samozřejmě podstatný kus pravdy ! Přesto při běžném provozu (pokud se právě na označení nesoustředíš) to vidět nějak extra nebude ?! To ale není omluva pro tuto blobost výrobce ..... Mimochodem milostt to zřejmě taky přehlédl ?!
Když jsem už u přeznačování apod., trochu odbočím (abych nezakládal krátké nové téma) - podle diskuze na K-reportu mají u Banků nějaké potíže s výrobcem leptaných tabulek, snad dokonce hledají nového dodavatele ....
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: 377.0 ČSD Roco TT

Příspěvekod Colonel32 » pát 03 úno, 2012 5:06 pm

Jarda H. píše:Ano, máš samozřejmě podstatný kus pravdy !


Spíš bych řekl, že mám svojí pravdu. Tedy že jsou lidé kterým to přílíš nevadí a lidé kterým to docela vadí. Jak už několikrát padlo, komu se nelíbí ať nekupuje. A já tedy určitě kupovat nebudu.
Colonel32
 
Příspěvky: 862
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Re: 377.0 ČSD Roco TT

Příspěvekod Ferda » pát 03 úno, 2012 5:40 pm

Kdyby něco podobného dodala česká firma germánům, tak má celou dodávku zpátky i se sankcemi a s požadavkem na urychlené dodání požadované kvality za sníženou cenu!
Mám s nimi nejednu podobnou zkušenost a v mnoha případech ta reklamace nebyla ani oprávněná.
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: 377.0 ČSD Roco TT

Příspěvekod radula63 » pát 03 úno, 2012 7:06 pm

Ferda píše:Kdyby něco podobného dodala česká firma germánům, tak má celou dodávku zpátky i se sankcemi a s požadavkem na urychlené dodání požadované kvality za sníženou cenu!

Plný souhlas!!!
Být to např. český výrobce "brejlí" tak mu tady utrhnete hlavu, ale , že je to Roco, tak to projde????? No fuj. Né, že by mne jedna cedulka vadila, si ji klidně přelepím obtiskem. Jde mi však o princip a taky o hnidopichy na tomto fóru. Jen se podívejte na téma o brejlovcích, o zamračených apod... Stále tam řešíte tvar střechy, brýlí, nádrže, měříte setiny milimetru na sklonu střechy..., ale podle mého je špatná cedulka daleko více nápadná! Ach jo... :cry:

Myslím, že Roco by za tohle mělo dostat dost PO PAPULI!!! Na ledasco jsme si už od zahr. výrobců zvykli (zvon, který na našich mašinách nebyl, dynama, dýmniční vrata, kompresory... atd.), ale takovýhle kopanec je už i na mně moc. O červených kolech, které "povinně"? zdobí každý model naší páry, bez ohledu na roky provozu, tu nemluvě.
(před časem vyšla omezená série ČSD 377.0519 přestavbou z BR 38 od JATTu - výrobcem byla fi.Albatros-model a v kritice v časopisu ŽM byla právě červená kola. Jinak od stejného výrobce byly na trhu i modely ČSD 335.1 a ČSD 312.8500 - vše v TT)
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1308
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: 377.0 ČSD Roco TT

Příspěvekod radula63 » pát 03 úno, 2012 7:30 pm

Pro porovnání barevného provdení a označení mám svoji ČSD 377 (ex.BR 38 od JATTu) tady http://www.youtube.com/watch?v=CA_Vi3AF68M
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1308
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: 377.0 ČSD Roco TT

Příspěvekod Jarda H. » pát 03 úno, 2012 7:49 pm

radula63 píše: ..... Být to např. český výrobce "brejlí" tak mu tady utrhnete hlavu, ale , že je to Roco, tak to projde????? No fuj. Né, že by mne jedna cedulka vadila, si ji klidně přelepím obtiskem. Jde mi však o princip a taky o hnidopichy na tomto fóru. .....


Nerad bych Radku, aby se to opět zvrhlo v bezbřehé plácání ... nechme už tu jednosměrnou kritiku spát. Myslím, že se poučili všichni :!:
A hlavně připomenu svůj první příspěvek, kde jsem napsal : "V každém případě by ale měli prodejci bombardovat zástupce Roco p.Pokorného, k čemu došlo - nebo se zase při nějaké reklamaci dozvíme " ... já nic nevím, nikdo nic neříkal, nereklamoval ....." a pak tímhle de facto p. Pokorný nechává Roco dělat další chyby a omyly i do budoucna ?!"
Závěr - upozornit a vytknout tuto chybu výrobci ! ..... ale ne zde na fóru !!!
EDIT : vypustil jsem slovo reklamace (není to ten správný výraz), aby nevznikla kvůli jednomu slovíčku zbytečná diskuze To je vzkaz pro olika a Hříbka :D více mají v SZ !

PS : zkusme debatu na tohle téma uzavřít :wink:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: 377.0 ČSD Roco TT

Příspěvekod radula63 » pát 03 úno, 2012 7:54 pm

Jardo - OK. Dále to rozvádět nebudu.
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1308
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: 377.0 ČSD Roco TT

Příspěvekod olik » pát 03 úno, 2012 8:18 pm

Dnes jsem si ji privezl,zvukova za krasnych 300 € ,jezdi skvostne zvuk je opravdu pro labuzniky a ted se doctu ze ma spatnou tabulku,kouknu na ten tendr a ona fakt je na pi.. a co ted delat ??? tohle asi Roco na reklamacku nevezme,pokud se to nekdo pokusi vratit dejte vedet.dekuji..
olik
 
Příspěvky: 167
Registrován: úte 01 úno, 2011 6:01 pm

Re: 377.0 ČSD Roco TT

Příspěvekod radula63 » pát 03 úno, 2012 9:29 pm

no jo no. Máš 3 možnosti:
1) Nechat to být - tj. překousnout to.
2) Přelepit jinou cedulkou - správnou.
3) Upozornit na chybu výrobce - že ti dodal zmetek. - Třeba ti ho vymění.

V podstatě jsi ve stejné situaci jako majitelé prvních bardotek od MTB (tam byl případ se špatným vzduchojemem). Avšak výrobce měnil tomu kdo se ozval - což u Roca pochybuji - že by poslali jiný tendr :lol:

Sám si ji asi časem taky pořídím (zatím nemám volných peněz), ale v 1.řadě vyměním cedulku (pokud už to výrobce nezačne tisknout správně - což pochybuji) a přebarvím kola na černo, osadím hvězdu na dýmniční dveře a zvednu ohrádku na uhlí.
Naposledy upravil radula63 dne pát 03 úno, 2012 9:36 pm, celkově upraveno 1
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1308
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: 377.0 ČSD Roco TT

Příspěvekod Hříbek » pát 03 úno, 2012 9:36 pm

radula63 píše: Reklamovat za chybu výrobce - že ti dodal zmetek.


S tím tě každý podprůměrný právník pošle k šípku.

Jedině je tu možnost vrátit výrobek bez udání důvodu.
Ale nevím, jestli to funguje u každého prodejce.
Hříbek
 
Příspěvky: 135
Registrován: pát 24 zář, 2010 9:25 am

Re: 377.0 ČSD Roco TT

Příspěvekod Hříbek » pát 03 úno, 2012 9:55 pm

radula63 píše: Upozornit na chybu výrobce - že ti dodal zmetek. - Třeba ti ho vymění.


Tak radula63 se poopravil z reklamace na upozornění, ale podle mě se k tomu výrobce postaví podobně, jako mnou zmíněný právník, tzn. varianta "šípek" :D
Hříbek
 
Příspěvky: 135
Registrován: pát 24 zář, 2010 9:25 am

Re: 377.0 ČSD Roco TT

Příspěvekod olik » pát 03 úno, 2012 10:00 pm

no ja vracet nebudu,jen na to poukazu a pockam co rekne obchodnik ci firma Roco,pokud mi nekdo odepise :lol:
ale jinak je to peknej kousek,skoda jen ze ten tendr je resenej na pevno,proste jako stara Br 01 od Tilliga,asi je to jednodusi reseni,ale funguje to a to je dobre.....jinak ten zvuk funguje i na analogu,takze tech 1500 na vic se vyplati,mate zvuk za cenu lepsiho dekoderu :P je tam PLuX 16
a kt tomu potisku tendru,staci kdyz natisknou jenom ten vrsek kde je tabulka,je totiz odendavaci,no rozhodne tam napisu a pockam na odpoved...
olik
 
Příspěvky: 167
Registrován: úte 01 úno, 2011 6:01 pm

Re: 377.0 ČSD Roco TT

Příspěvekod Hříbek » pát 03 úno, 2012 10:01 pm

radula63 píše:a přebarvím kola na černo

ápropos... byla ta kola skutečně černá?
Dá se někde vygooglit barevné foto?
Já našel jen černobílé a tam je černé všechno, i tabulky :|
Hříbek
 
Příspěvky: 135
Registrován: pát 24 zář, 2010 9:25 am

Re: 377.0 ČSD Roco TT

Příspěvekod radula63 » pát 03 úno, 2012 10:17 pm

Hříbek píše:ápropos... byla ta kola skutečně černá?
Dá se někde vygooglit barevné foto?
Já našel jen černobílé a tam je černé všechno, i tabulky :|

To jen dle citace z ŽM - kritizovali tam červená kola na modelu ČSD 377.0519 v TT. Dle vyjádření výrobce - respektive pána, který tvořil podklady na výrobu obtisků - tak 0519 měla červená kola, ale já se spíše přikláním ke kolům černým. Z jednoho prostého důvodu - zpravidla - pokud byly přeznačeny a přebarveny rámy a dosazeny hvězdy (v 50-tých letech) - pak se překláním ke kolům černým. Netvrdím tedy, že červená nebyla, ale o dost větší pravděpodobnost je na kola černá. Pokud někdo najde někde text, že kola byla skutečně červená, tak pak šup sem s tím.
EDIT 4.2. v 13:46 : v mé myšlence se jedná o model ČSD 377.519 v TT od Albatros-model - přestavba z BR 38 od JATTu - ten kritizovali v ŽM za červená kola.
Naposledy upravil radula63 dne sob 04 úno, 2012 12:46 pm, celkově upraveno 1
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1308
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: 377.0 ČSD Roco TT

Příspěvekod milostt » sob 04 úno, 2012 10:07 am

Na adrese :
http://www.youtube.com/watch?v=qTD5n9UR ... e=youtu.be
jsme vložil krátké video s jízdy modelu.
Vše je bez problému , tichý chod od nízkého napětí, video není nijak upravované.
TT moje hobby http://www.mancicke-vlaky.wz.cz/
milostt
 
Příspěvky: 876
Registrován: úte 29 črc, 2008 4:01 pm
Bydliště: Kolín

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků