Spřáhla

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Spřáhla

Příspěvekod janiak » pát 27 zář, 2019 11:52 am

Len jemne nožíkom som ubral v týchto miestach.
Přílohy
kuehn.jpg
janiak
 
Příspěvky: 9
Registrován: pon 26 led, 2015 6:41 pm

Re: Spřáhla

Příspěvekod peter_vy » pát 27 zář, 2019 3:45 pm

Vďaka!
TT analog, ČSD ep. III.-IV.
peter_vy
 
Příspěvky: 280
Registrován: pon 08 srp, 2011 3:50 pm
Bydliště: Bratislava

Re: Spřáhla

Příspěvekod peter_vy » pát 27 zář, 2019 4:15 pm

Tak som pre zmenu skúsil ubrať materiál z vonkajšej strany - stačí cca 0,2 mm (takže možno použiť aj pilník).
Spriahla takto upravené začali fungovať tak ako treba!
Naposledy upravil peter_vy dne sob 28 zář, 2019 5:53 am, celkově upraveno 1
TT analog, ČSD ep. III.-IV.
peter_vy
 
Příspěvky: 280
Registrován: pon 08 srp, 2011 3:50 pm
Bydliště: Bratislava

Re: Spřáhla

Příspěvekod Ivan » pát 27 zář, 2019 4:33 pm

Také trochu upravuji sprahla na vnějšku, viz Trainmaniakuv návod, za což mu děkuji. :wink:
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Spřáhla

Příspěvekod kapmor » pát 27 zář, 2019 9:14 pm

no jak vidím je to rozšířenější problém, mám s tímto taky problém u upravovvaných vozů. Uvažovaljsem stejným směrem nad úpravou (odpilováním) kousku z dotykových ploch, ale ještě na to nebyl čas. Díky za potvrzení mé doměnky :D
TT - V. epocha
Uživatelský avatar
kapmor
 
Příspěvky: 69
Registrován: úte 23 črc, 2019 7:20 pm
Bydliště: střední Haná

Re: Spřáhla

Příspěvekod lossob » ned 29 zář, 2019 7:59 pm

Dovolím si přispět do tohoto vlákna, myslím, že můj dotaz se týká záležitosti, která sem zapadá a že se najde dost lidí, kteří řeší/řešili něco podobného. Rád bych sjednotil typ spřáhel na všech svých vozech a lokomotivách. Částečně mám stará očková, částečně nová Kuehn/Tillig, s tím, že tedy nelze spojit „cokoliv s čímkoliv“. Některá vozidla mají šachtu, jiná pružinku. Podotýkám, že mám relativně malé poloměry (ale stále standardní, které by mělo projet víceméně vše) – nejmenší R321, většinou však R365. Otázka zní: „nová“, nebo „stará“ spřáhla?

Nová spřáhla
+ těsnější (= hezčí) spojení; snadnější a spolehlivější manipulace; má je většina nových modelů
- nelze samovolně spojit v oblouku (až tak nevadí); ale hlavně lokomotivy Kuehn s nimi bohužel vykolejují některé vozy
Stará spřáhla
+ lze spojit v oblouku (ale ne spolehlivě); jednoduché, ale stále funkční řešení
- spojení lokomotiva a rychlíkáč/patrák bmo nebo tyto vozy mezi sebou nelze rozpojit

Je jediným možným (nebo jediným jednoduchým) řešením pro spolehlivý provoz instalace „prodloužených“ očkových spřáhel od Tilliga na lokomotivy a případně i na vybrané vozy (tam, kde nestačí obyčejná), nebo lze nějak použít i ta nová? Žádnou jejich prodlouženou verzi jsem nenašel… Předem díky za odpovědi!
Uživatelský avatar
lossob
 
Příspěvky: 22
Registrován: pon 07 srp, 2017 4:48 pm

Re: Spřáhla

Příspěvekod Trainmaniak » pon 30 zář, 2019 5:17 am

Prodlouženou verzi nových spřáhel mívá TT modelář. Pokud je aktuálně nemá v nabídce, zeptej se ho mejlem.
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1462
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Spřáhla

Příspěvekod lossob » pát 04 říj, 2019 11:11 am

Díky, jsem rád, že existují! Bylo by to asi nejlepší.
Uživatelský avatar
lossob
 
Příspěvky: 22
Registrován: pon 07 srp, 2017 4:48 pm

Re: Spřáhla

Příspěvekod Hribajs » stř 16 říj, 2019 7:39 pm

Zdravím, zakoupil jsem balíček 24ks spřáhel údajně kuehn a k mému překvapení nelze žádné s žádným navzájem spojit viz. vaše poznatky výše.
Porovnal jsem je se spřáhly z osobního vozu kuehn zakoupeného současně, která jako obvykle fungují jak mají a pozoruji určité odlišnosti.
Vychází z toho dva závěry-1, kuehn má dvě formy, kvalitní osazuje na své modely a ze druhé prodává spřáhla samostatně???
2,samostatná spřáhla nemusejí být nutně originál???
Ke druhé možnosti mě vede už ten obal viz. foto a můj dotaz je, co si o tom balení, bez označení výrobce, bez čárového kódu a vůbec bez jakéhokoli označení myslíte? Až uvnitř je příbalový návod, který je ovšem zhotovitelný na jakékoli domácí tiskárně. Samotná spřáhla se mi nepodařilo bohužel kvalitně nafotit.
Přílohy
spřáhlo.jpg
Hribajs
 
Příspěvky: 54
Registrován: pát 02 čer, 2017 4:22 pm

Re: Spřáhla

Příspěvekod 752.001-8 » stř 16 říj, 2019 9:46 pm

Pěkný večer, moje zkušenost je, že od Kuehna už v takovém obalu chodí spřáhla dlouho. Takže to padělek nebude. Aktuálně jsem také koupil (u IT vlaky, tj. spolehlivý obchod) a také nejdou spřahovat, jakkoliv jsem začistil všechny otřepy apod. Budu reklamovat. Tohle se nedělá (samozřejmě, že jsme už je měl osazená, když jsem na to přišel :oops:, jakou kvalitu firma dodala :| ). Ještě další oběti? Rád bych doufal, že k tomuto problému firma Kuehn přistoupí na úrovni.
752.001-8
 
Příspěvky: 60
Registrován: pon 12 zář, 2016 12:53 pm

Re: Spřáhla

Příspěvekod MiG » stř 16 říj, 2019 10:03 pm

Jo, obětí je víc...
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: Spřáhla

Příspěvekod kapmor » čtv 17 říj, 2019 10:48 am

Jop, taky se hlásím
TT - V. epocha
Uživatelský avatar
kapmor
 
Příspěvky: 69
Registrován: úte 23 črc, 2019 7:20 pm
Bydliště: střední Haná

Re: Spřáhla

Příspěvekod Střelec » čtv 17 říj, 2019 4:07 pm

Mám na všem stará košová spřáhla ještě od pana Zeukeho a jak to tak sleduju, měnit za moderní se je ani nepokusím. jenom budu muset vymyslet, jak je dostat do šachty na moderních modelech. Zjevně budu potřebovat pilník a nůžky na plech.
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Spřáhla

Příspěvekod tabletrain » pát 18 říj, 2019 7:07 am

Střelec píše:Mám na všem stará košová spřáhla ještě od pana Zeukeho a jak to tak sleduju, měnit za moderní se je ani nepokusím. jenom budu muset vymyslet, jak je dostat do šachty na moderních modelech. Zjevně budu potřebovat pilník a nůžky na plech.

Tak to ma pobavilo :D
tabletrain
 
Příspěvky: 181
Registrován: čtv 24 led, 2019 5:59 pm

Re: Spřáhla

Příspěvekod 752.001-8 » pon 21 říj, 2019 9:42 am

Vážení kolegové, tak na TT Modelář už zastavili distribuci spřáhel Kuehn, viz odkaz níže. U Kuehna jsem zatím žádné upozornění nenašel, ani u jiných prodejců. Jsem zvědav, zda dojde ke stažení chybné série a distribuci nových, funkčních, spřáhel.
http://ttmodelar.eu/index.php?route=information/news&news_id=1127
752.001-8
 
Příspěvky: 60
Registrován: pon 12 zář, 2016 12:53 pm

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků