Kolejivo f. Kuehn

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Kolejivo f. Kuehn

Příspěvekod munro » ned 08 led, 2012 7:06 pm

Vyrobce udava u BR50 a BR52 min. polomer 310mm. Po uprave ale jezdi i na starem plechovem 286mm
Klub železničních modelářů DDM Jednička Dvůr Králové nad Labem

http://kzm.717.cz/
munro
 
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 01 črc, 2010 12:51 pm

Re: Kolejivo f. Kuehn

Příspěvekod Vláďa » ned 08 led, 2012 7:06 pm

To ano, ale pro BR 50 a 52 je to R310 a tyto výhybky mají poloměr odbočení 365, takže o poloměru by to být nemělo..
Vláďa
 
Příspěvky: 36
Registrován: stř 08 zář, 2010 8:08 am

Re: Kolejivo f. Kuehn

Příspěvekod pekl024 » ned 08 led, 2012 9:21 pm

Předpokládejme, že pokud chceme stavět kolejiště s EW 1 a nebudu mít žádné kolejivo je Kuhen lepší než tillig :?: .
Uživatelský avatar
pekl024
 
Příspěvky: 900
Registrován: čtv 11 lis, 2010 2:40 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Kolejivo f. Kuehn

Příspěvekod milan ferdián » ned 08 led, 2012 9:37 pm

pekl024 píše:Předpokládejme, že pokud chceme stavět kolejiště s EW 1 a nebudu mít žádné kolejivo je Kuhen lepší než tillig :?: .


Chtělo by to zkusit.Toto kolejivo dle mne se hodí na malé kolejiště malých stanice.Velké stanice,no nevím,ikdyž FLEISCHMANN se svými 18°výhybkami.A Shimi je spokojen.Nedovedu se právě představit pětikolák na těch výhybkách,hlavně v těch v protisměrných obloucích.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Kolejivo f. Kuehn

Příspěvekod pekl024 » ned 08 led, 2012 9:46 pm

Myslel jsem na lokálku, třeba ke mě na Bezd. , líbí se mi ta kovová srdcovka.
Motoráky , Hektor , 310 a malé loko by mohli být v pohodě.
Třícestná jako od tilliga asi v dohledné době /jestli vůbec/ nebude , co?
Uživatelský avatar
pekl024
 
Příspěvky: 900
Registrován: čtv 11 lis, 2010 2:40 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Kolejivo f. Kuehn

Příspěvekod Vláďa » pon 09 led, 2012 1:05 pm

pekl024 píše:Předpokládejme, že pokud chceme stavět kolejiště s EW 1 a nebudu mít žádné kolejivo je Kuhen lepší než tillig :?: .


jj..můj případ..nemám doma skoro nic, tak přemýšlím o Kuhen..
Vláďa
 
Příspěvky: 36
Registrován: stř 08 zář, 2010 8:08 am

Re: Kolejivo f. Kuehn

Příspěvekod kubbajs » pon 09 led, 2012 1:14 pm

Jsem na tom stejně. Nevíte jestli je toto kolejivo do WinTracku? Mám hezký plánek od Milana a zkusil byh si ho překreslit jak to bude vycházet.
TT, V.epocha ČD, asi digitál, (zatím jen v hlavě a teď už i v Milanově knize)
Uživatelský avatar
kubbajs
 
Příspěvky: 177
Registrován: stř 16 led, 2008 7:12 pm

Re: Kolejivo f. Kuehn

Příspěvekod milan ferdián » pon 09 led, 2012 1:31 pm

Nebudou ti sedět poloměry.Budeš plánek muset fakt upravit.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Kolejivo f. Kuehn

Příspěvekod Vláďa » pon 09 led, 2012 4:37 pm

kubbajs píše:Jsem na tom stejně. Nevíte jestli je toto kolejivo do WinTracku? Mám hezký plánek od Milana a zkusil byh si ho překreslit jak to bude vycházet.


Pochlub se :-) já svůj plánek kolejiště stále vymýšlím a každá inspirace se hodí..
Vláďa
 
Příspěvky: 36
Registrován: stř 08 zář, 2010 8:08 am

Re: Kolejivo f. Kuehn

Příspěvekod jamik22 » pon 09 led, 2012 9:57 pm

kubbajs píše:Jsem na tom stejně. Nevíte jestli je toto kolejivo do WinTracku? Mám hezký plánek od Milana a zkusil byh si ho překreslit jak to bude vycházet.

Je celkem jednoduché si do Wintracku kolejivo a vyhybky dodělat. Jde to na pár kliků. V anglické versi se začíná Extras -> Create track a pak už to vede samo. Mám už takhle udělanou novou třícestnou vyhybku.
jamik22
 
Příspěvky: 481
Registrován: pát 22 úno, 2008 9:05 pm

Re: Kolejivo f. Kuehn

Příspěvekod kubbajs » pon 09 led, 2012 10:09 pm

Vláďa píše:
kubbajs píše:Jsem na tom stejně. Nevíte jestli je toto kolejivo do WinTracku? Mám hezký plánek od Milana a zkusil byh si ho překreslit jak to bude vycházet.


Pochlub se :-) já svůj plánek kolejiště stále vymýšlím a každá inspirace se hodí..

Koukni se do vlákna "odbočka Dolní Rybník".
TT, V.epocha ČD, asi digitál, (zatím jen v hlavě a teď už i v Milanově knize)
Uživatelský avatar
kubbajs
 
Příspěvky: 177
Registrován: stř 16 led, 2008 7:12 pm

Re: Kolejivo f. Kuehn

Příspěvekod Střelec » úte 10 led, 2012 6:09 am

Včera jsem pořídil první set (časem pořídím ještě jeden) a jal se experimentovat. K dispozici mám plochu 80x100. Možná by se na ní vlezla modifikovaná Sněžná (jen dvě průjezdné koleje a jedna kusá ve viditelném nádraží), ale bylo by to na milimetry. Skládal jsem a skládal a nakonec "vede" volná variace na Milanovo plánek "koncová na lokálce" (v "plánech kolejišť" první varianta 80x80). Mě to vyšlo v reálu na cca 95x80 i s nějakou lehkou rezervou po okrajích s tím, že delší rozměr vychází směrem "na trať". Viditelná stanice bude mít čtyři výhybky, skryťák budou tři kusé koleje (dvě výhybky, spíš by se šiknul angličan) pod viditelnou částí. Bude to analog. Stoupání bude brutální - 5 cm na metr. Počítam parní provoz, soupravy maximálně čtyřvozové. Po trati by měly běhat osobák a manipulák (případně smíšené vlaky). Příležitostně to namaluju a až budu mít oba sety, tak to poskládam na sucho a nafotim. Než se ale pustím do stavby "na živo" bude to ještě nějakou (dost dlouhou) dobu trvat.
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Kolejivo f. Kuehn

Příspěvekod j p » úte 10 led, 2012 2:33 pm

Střelec píše: Stoupání bude brutální - 5 cm na metr. Počítam parní provoz, soupravy maximálně čtyřvozové. Po trati by měly běhat osobák a manipulák (případně smíšené vlaky). Příležitostně to namaluju a až budu mít oba sety, tak to poskládam na sucho a nafotim. Než se ale pustím do stavby "na živo" bude to ještě nějakou (dost dlouhou) dobu trvat.


Bude ve stoupani ozubnice? Podle predpisu tam byt musi.
Kazdopadne, vyber vozidel bude velice omezeny. Ozubnicovych lokomotiv u CSD moc nebylo.
... A ja jsem si blahove lamal hlavu nad tim, jak predelat nektere casti kolejiste tak, aby mi nevychazelo stoupani 30 promile.
Velikost TT: 1. Pennsylvania Railroad 1940-1960 2. CSD 1946-1993
j p
 
Příspěvky: 442
Registrován: čtv 30 pro, 2010 1:54 pm
Bydliště: Dansko

Re: Kolejivo f. Kuehn

Příspěvekod kubbajs » úte 10 led, 2012 3:02 pm

jamik22 píše:
kubbajs píše:Jsem na tom stejně. Nevíte jestli je toto kolejivo do WinTracku? Mám hezký plánek od Milana a zkusil byh si ho překreslit jak to bude vycházet.

Je celkem jednoduché si do Wintracku kolejivo a vyhybky dodělat. Jde to na pár kliků. V anglické versi se začíná Extras -> Create track a pak už to vede samo. Mám už takhle udělanou novou třícestnou vyhybku.

Děkuji
TT, V.epocha ČD, asi digitál, (zatím jen v hlavě a teď už i v Milanově knize)
Uživatelský avatar
kubbajs
 
Příspěvky: 177
Registrován: stř 16 led, 2008 7:12 pm

Re: Kolejivo f. Kuehn

Příspěvekod Vláďa » úte 10 led, 2012 8:19 pm

kubbajs píše:
Vláďa píše:
kubbajs píše:Jsem na tom stejně. Nevíte jestli je toto kolejivo do WinTracku? Mám hezký plánek od Milana a zkusil byh si ho překreslit jak to bude vycházet.


Pochlub se :-) já svůj plánek kolejiště stále vymýšlím a každá inspirace se hodí..

Koukni se do vlákna "odbočka Dolní Rybník".


To je super..dělá to opravdu dobrý modelový dojem..já mám v plánu zatím jen něco jednoduchého na hraní :-) abych si měl na čem v malém bytě zajezdit :-)
Vláďa
 
Příspěvky: 36
Registrován: stř 08 zář, 2010 8:08 am

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: StandaR a 22 návštevníků