Kolejivo f. Kuehn

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Kolejivo f. Kuehn

Příspěvekod miroslav lengyel » ned 15 led, 2017 3:34 am

Donatelli píše:A to ten masomuž ( Fleischmann ) ty výhybky skutečně prodává s těma hnusnejma hřebíkama ( nebo co to je, to černé velké, vždy na jednom pražci u každého směru ) uprostřed pražců na fotce té klasické výhybky - na tom druhém snímku? Fůj, ještě že dělám TT..... Nebo spíš, že řezník nedělá TT ( točnu nepočítám, ale ta se už prodává pod značkou Roco ). Bohatě stačí, že nás terorizuje svými spřáhly.

Z jakého důvodu tam je fotka se šroubky opravdu netuším, :D ale normálně ta veksle vypadá takto. :wink: http://www.fleischmann.de/de/product/45 ... ducts.html
Že by se nějaká točna Fleischmann prodávala pod značkou Rocco jsem jaksi nikde nedohledal, :D ta pro TT je čistokrevná Rocco a s Fleischem nemá nic společného. :wink: A jak vás Fleischmann může svými spřáhly terorizovat nevím,protože nic ve vaší velikosti nic nevyrábí.Ale je potřeba se zeptat patřičného výrobce,proč osazuje své výrobky spřáhly výše jmenované firmy. :idea: Nicméně,samotná spřáhla výrobek nevalné kvality sama o sobě nezachrání. :lol:
P.S.A s takovým šlendriánem jako popisuje kolega nade mnou :o jsem se u Fleischmanna nikdy nesetkal. :wink:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Kolejivo f. Kuehn

Příspěvekod TTmili » ned 15 led, 2017 7:13 am

Ale notak Míro, zase toho Fleischmanna nepřeceňuj. Ty jeho veksle taky nemají napájené křídlové kolejnice ani srdcovku, jen mají napájecí plíšky na dně srdcovky. A to taky není zrovna ideální řešení, stačí vozidlo s nižším okolkem a už se to chová jako nenapájená srdcovka.
K točně, možná jí vyvinulo Roco, možná Fleischmann, to fakt netuším, ale fakt je ten že před sloučením těch dvou tu točnu dlouhá léta prodával Fleischmann. Stejně tak je fakt, že spřahla co si Fleischmann vyvinul pro eNko a co nefungují úplně spolehlivě nyní Roco používá pro naší velikost místo zatím snad nejlepšího spřahla napříč velikostmi co znám.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Kolejivo f. Kuehn

Příspěvekod miroslav lengyel » ned 15 led, 2017 8:29 am

Původně to bylo jen takové přátelské šťouchnutí,ale pokud půjdeme do důsledku,tak v N-ku jsou jednoduché i obloukové veksle i s celokovovými srdcovkami a v H0 taky,například angličan nebo dlouhé štíhlé,ty mají dokonce přestavitelnou srdcovku. :wink: Co se týče spřáhel,tak já neznám v mé velikosti lepší spřáhlo než profi od fleische.Přibližuje se mu sice krátké spřáhlo od Roca,ale tam záleží na typu vozu.Že by si někdo z N-kařů ztěžoval na spřáhla Fleischman jsem neregistroval,ale přiznávám,že tuhle problematiku až tak nesleduji.Co vím ale jistě z vlastní zkušenosti,že na některý model můžeš dát spřáhlo jaké chceš a bude problém vždycky.A že Roco používá tahle spřáhla je logické,vždyť je to jedna firma.
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Kolejivo f. Kuehn

Příspěvekod Donatelli » ned 15 led, 2017 8:46 am

K točně. V dobách před mnoha léty, kdy Řezník a Roco byly dvě různé firmy, točnu v TT vyráběl Řezník. Mimochodem firma Auhagen k tomuto výrobku vytvořila budovu a ještě v roce 2008 ( katalog č. 10 ) uvádí že pasuje k výrobku Řezníka. Od katalogu 11 je formulace změněná že k pasuje výrobku Řezník/Roco. To je uváděno od doby, kdy Roco stálo těsně před krachem a společně s Řezníkem z nich stala společnost Modelleisenbahn Műnchen Gmbh.
A jak to je s těmi spřáhly poměrně trefně napsal TTmili. Hlavně proti proudu. O jejich vtipné "prezentaci" modelů TT na veletrzích ani nemluvě....
Donatelli
 
Příspěvky: 354
Registrován: sob 17 kvě, 2008 6:50 pm

Re: Kolejivo f. Kuehn

Příspěvekod hopeter » ned 15 led, 2017 9:37 am

Pánové už jste zase někde u H0 a Nka... Tady řešíme TT Kuehn.
Uvítal bych , kdyby i ostatní co používají výhybky Kuehn přidali výsledky svých měření. Že jsme v dobré víře nakoupili a zabudovali šrot je naše smůla. Koho by taky napadlo přeměřovat výhybku jestli je zapojená jak má být. Navíc část výhybek je v krabičce a část zapečená ve fólii kde se to dá změřit až doma.
Za rozumné bych považoval na základě výsledků měření upozornit výrobce prostřednictvím svých prodejců na tento problém aby toto řešil.
Bohužel zatím je tady info jen asi od tří "postižených".
Pokud jsou propojené alespoň srdcovky přímých výhybek a křídlové kolejnice obloukových tak je to ještě použitelné , ale až bude závada i tady tak můžeme dát krátké a méně spolehlivé mašiny do vitríny... :(
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Kolejivo f. Kuehn

Příspěvekod miroslav lengyel » ned 15 led, 2017 9:50 am

Donatelli: Můžeš své tvrzení nějak doložit?Já se vrátil k modelové železnici cca před 10 lety,od počátku jedu v FLM a nějak si nevybavuji,že by FLM kdy vyráběl něco v TT,takže mi do toho nepasuje ani ta točna,navíc je zřejmé,že je to jiná konstrukce.Pokud tě Roco nějak pohoršuje,není nic snažšího,než jeho výrobky nekupovat,ale to byste pak asi neměli nic moc s čím jezdit. :lol: A ještě jedna věc,Fleischmann neznamená řezník,ten se do němčiny překládá poněkud jinak. :mrgreen:
Hopeter: Sorry,já se snažil jen debatu odlehčit,byť nestačím žasnout,co vše je dnes výrobce schopen dodat a zákazník koupit.Jaksi mě nenapadlo,že do toho někdo začne motat spřáhla točnu. :lol:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Kolejivo f. Kuehn

Příspěvekod hopeter » ned 15 led, 2017 10:38 am

Míro v pořádku , jen jsem nechtěl zaplevelit dost nepříjemný problém strejdy Kuehna , který jsem mu svou zvědavostí způsobil ... :)
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Kolejivo f. Kuehn

Příspěvekod nynuna » ned 15 led, 2017 11:02 am

Vzhledem k tomu, že tady problém výhybek brzy zapadne do debaty o jiných více či méně podstatných věcech, bylo by možná dobré založit nové vlákno, kde by bylo hned z nadpisu vidět problém těchto "produktů". Většinou se nikomu nepodaří prostudovat před stavbou komplet celé forum a takto by měl aspoň neznalý větší šanci zjistit tento dost zásadní problém. Honza to odhalil, tak pokud se mnou budeš souhlasit, máš tu čest :lol:
Můžeme tam řešit i případné možnosti opravy této vady, což bude u zaštěrkovaných vyhybek pravděpodobně dost nereálné, ale na stole se s tím třeba ještě něco dělat dá.
Napadla mě možnost proletování křídlových kolejnic s kolejemi jazyků (modrá barva na fotce), ale vůbec netuším, jak je křídlová kolejnice přitavena k plastu srdcovky a jestli by se to celé nerozpadlo, nebo nezkroutilo, případně by nedošlo ke ztrátě vodivosti i dosud funkčního hrotu srdcovky. V případě, že by to bylo technicky proveditelné, získá se vždy stejně jen napájení jedné z vadných křídlových kolejí. Pak je tu ještě varianta propájet to z vnitřní strany mezi sebou (zelená barva) a samozřejmě propilovat místo pro průjezd okolků. Ale jak říkám, vůbec netuším, jestli by to mělo nějaký efekt a jestli je to technicky a elektricky proveditelné. Pokud vozidla projíždí bez problémů i vadné vyhybky, tak je samozřejmě nejlepší do konstrukce nezasahovat. Honzo omlouvám se za vypůjčení tvé fotky :oops:

výhybka hopeter.jpg
výhybka hopeter.jpg (81.29 KiB) Zobrazeno 6319 krát
Zajímá mne vše, co zde již bylo či teprve bude napsáno... Roman
nynuna
 
Příspěvky: 126
Registrován: pát 13 zář, 2013 8:01 pm
Bydliště: Mělník

Re: Kolejivo f. Kuehn

Příspěvekod hank61 » ned 15 led, 2017 11:07 am

Já to zkusím "propípat" příští víkend. Nyní si nechci kazit náladu. I když je to nepříjemné, a pozbývá se tím u mě jediný důvod, proč jsem u úvratě použil Kuehn, myslím, že i tento problém se nechá nějak vyřešit :wink: Jinak se přikláním k názoru kolegy Míry, že je žalostné, co všechno dokáže dát výrobce na trh.... Pokud budu ještě něco budovat, tak o5 s Tilligem :wink:
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2488
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Kolejivo f. Kuehn

Příspěvekod Jarda H. » ned 15 led, 2017 11:38 am

nynuna píše: ...... bylo by možná dobré založit nové vlákno, kde by bylo hned z nadpisu vidět problém těchto "produktů". Většinou se nikomu nepodaří prostudovat před stavbou komplet celé forum a takto by měl aspoň neznalý větší šanci zjistit tento dost zásadní problém. ....


Moderátor :
Dle mého názoru zbytečná práce, většina začátečníků spíše nehledá, ale ptá se - stačí se podívat do vlákna začátečnických dotazů !
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Kolejivo f. Kuehn

Příspěvekod jamik22 » ned 15 led, 2017 2:34 pm

Tak jsem ze šuplíku vytáhl rovné vyhybky co čekají až dojde na koncové nádraží. Po propískání je ze 14 ks jen 5 dobrých. :x U zbývajících je bez napájení jedna nebo obě dvě křídlové kolejnice. Asi dojde na letování. Další DoDo výrobek. A to jsou koupeny krátce poté co přišly u nás na trh. Nejspíš dlouhodobý problém.
Nápad propájet to dle modré linky na obrázku výše je dobrý. Muselo by se asi zrušit trvalé propojení dole a přepínat to celé
jamik22
 
Příspěvky: 477
Registrován: pát 22 úno, 2008 9:05 pm

Re: Kolejivo f. Kuehn

Příspěvekod hopeter » ned 15 led, 2017 3:37 pm

Kluci díky za měření. Koukám,že se zatím nenašel nikdo kdo by měl výhybky v pořádku. Já sám svých šestnáct výhybek nakoupil v rozsahu dvou let a od třech dodavatelů. Většina balení byla z papírových krabiček , tři byly v setu a dvě zatavené fólií na papírové podložce.
Je mě jasné , že reklamace je asi zbytečná snaha a nezbývá než si poradit. Svépomocí to nějak opravit nebo se spokojit s nefukční částí a doufat , že vydrží napájené alespoň to véčko.
Já jsem rozhodnutý rozebrat skryťák i nádraží a výhybky si opravím. Naštěstí nemám zaštěrkováno. Ještě nevím přesně jak ale určitě udělám propojky zespodu aby to nebylo vidět. Ještě to taky musím strávit a řešit s chladnou hlavou , protože mě to opravdu nas..lo... :(
Pokud už máte někdo opravu vymyšlenou tak sem s tím... :wink:
Nové vlákno je asi zbytečné zakládat , koho to zajímá tak si to tady najde. Moje fotky klidně používejte , nečiním si nárok na autorská práva... :D
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Kolejivo f. Kuehn

Příspěvekod miroslav lengyel » ned 15 led, 2017 8:16 pm

A což takhle stará dobrá reklamace? :wink: Pokud si budeme stále nové(nefunkční) výrobky doma opravovat,aby fungovaly jak mají,tak se z místa nepohneme. :idea:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Kolejivo f. Kuehn

Příspěvekod hopeter » pon 16 led, 2017 10:01 am

Míro máš pravdu ale výhybky už máme většinou nalepený. Tak jako tak je musím demontovat , otázka jak se to povede. Potom je můžu poslat na reklamaci a čekat ne zrovna krátké lhůty na vyřízení. Divil bych se kdyby se prodejci i výrobci neotočili na pozůstatku lepidel a cínu po letování a reklamaci uznali. :? A když uznají tak ti zase pošlou výhybky s 50% zmetkovitostí, protože jiné nemají... :wink:
Já jdu cestou vlastní opravy a případně náhrady Tilligem. To zvládnu za týden po večerech ( až se k tomu odhodlám ) a ušetřím si nervy a peníze za poštovné.
Další nepovedené výhybky od Kuehna už nechci ať je prodá těm co jsou spokojený s nezapojenou "vodivou" srdcovkou... :P
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Kolejivo f. Kuehn

Příspěvekod miroslav lengyel » pon 16 led, 2017 10:09 am

A co takhle napsat přímo výrobci,možná ani netuší,jaký shit prodává.Pokud,jak tady někdo píše,není problém s jízdou i přes nezapojenou srdcovku,tak skutečně vůbec nemusí tušit,že nějaký problém existuje. :wink:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků