Nové modely v budoucnu .... všeobecná diskuze ?!

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Nové modely v budoucnu .... všeobecná diskuze ?!

Příspěvekod j p » čtv 17 pro, 2015 9:38 pm

Pokud pominu pripad modelu ram se spolecnym polem v TT


No prave ty mosazne modely jsou se spolecnym polem, jeden pol na masine, druhy na tendru. Mnohe z nich jsou rucni prace na pojezdu H.P. Products.


Kdo vyrabi Big Boy v TT ?


Ingolf Hass

Marienberg_2015_BigBoy_Chassis.jpg

DodelnerBigBoy3.jpg


Zatim mi to pripada takove nedodelane a ma v tom chybicky, ale mozna by se z toho dala jednou udelat pekna masina. Koncepce pojezdu se mi nelibi, je to jako diesel se dvema otocnymi podvozky. Spravne by to mela byt malettka (stary model od H.P.Products ma koncepci pojezdu spravne, ale s modelovou vernosti je to horsi.
Vas to zajima? Pokud ano, tak by mozna stalo za to udelat vlakno jen o severoamerickych modelech.
Velikost TT: 1. Pennsylvania Railroad 1940-1960 2. CSD 1946-1993
j p
 
Příspěvky: 442
Registrován: čtv 30 pro, 2010 1:54 pm
Bydliště: Dansko

Re: Nové modely v budoucnu .... všeobecná diskuze ?!

Příspěvekod Jirka_US » sob 19 pro, 2015 2:54 pm

Vas to zajima? Pokud ano, tak by mozna stalo za to udelat vlakno jen o severoamerickych modelech.

Zajima, jen se domnivam, ze v pripade TT postacuje DF v anglictine.
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: Novinky TT 2016

Příspěvekod JendaTT » pát 14 říj, 2016 9:14 pm

Nevíte někdo něco bližšího o vagónech RegioJet od Tilliga? Nebo je to jen kachna...?

Obrázek
JendaTT
 
Příspěvky: 500
Registrován: pát 06 bře, 2015 2:56 pm

Re: Diskuze k vláknu "Novinky TT 2020" (a nějaká ta omáčka n

Příspěvekod lesanek » stř 29 led, 2020 3:53 pm

Není v plánu i volně prodejná stavebnice vozů 943/043, jako u vozů Bix v H0? Nechce se mi kupovat za velké peníze vůz s prosvítajícím osvětlením (a u 043 s koncovým opět jen na jedné straně!), když bych si za peníze menší mohl koupit stavebnici a vytvořit si tak vůz podle sebe..
Uživatelský avatar
lesanek
 
Příspěvky: 226
Registrován: stř 13 úno, 2013 3:35 pm
Bydliště: Jihočeský kraj

Re: Diskuze k vláknu "Novinky TT 2020" (a nějaká ta omáčka n

Příspěvekod Bedlisch » stř 29 led, 2020 5:12 pm

Jako stavebnici bych 043/943 bral taky, neb nepředpokládám, že by osvětlení bylo doděláno do podoby, kterou bych byl ochoten akceptovat.
Některým postupům výrobců asi nějak nerozumím. U Kuhna bude bizon, udělal prototypy 753, ale 754 se dělat nebude. Asi mají představu, že bizon půjde lépe na odbyt, no nevím, osobně bych řekl, že 754 by tedy byl lepší kauf.
Škoda, že Kuehn nezvládne bleskatý brejlovce, hned bych po 2 šáhnul. Zvlášť pokud vy šla sestavit dvojice jako 141+211 nebo 263+310. Taky mi přjde škoda, že když je pojezd 372, že se nebude dělat 163/363. Ale třeba někdy v budoucnu :-)
Bedlisch
 
Příspěvky: 329
Registrován: úte 09 lis, 2010 8:43 pm
Bydliště: Liberec

Re: Nové modely v budoucnu .... všeobecná diskuze ?!

Příspěvekod Čouda » úte 04 úno, 2020 6:58 am

Dobré ráno! Kuehn nezvládne mašiny s bleskem? To mě docela zamrzelo..
TT V. epocha // H0 IV. epocha.
Uživatelský avatar
Čouda
 
Příspěvky: 222
Registrován: sob 11 říj, 2008 8:59 am
Bydliště: Trutnov

Re: Diskuze k vláknu "Novinky TT 2020" (a nějaká ta omáčka n

Příspěvekod JBr » úte 04 úno, 2020 10:04 am

Bedlisch píše:U Kuhna bude bizon, udělal prototypy 753, ale 754 se dělat nebude. Asi mají představu, že bizon půjde lépe na odbyt, no nevím, osobně bych řekl, že 754 by tedy byl lepší kauf.


A není to třeba o tom, že zatímco prototypy i bizona dělají jen oni, tak na 754 se vyřádilo Roco i MTB, takže trh je už více či méně nasycen a dělat 754 by se tak nemuselo vyplatit?
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Re: Nové modely v budoucnu .... všeobecná diskuze ?!

Příspěvekod George V. » úte 04 úno, 2020 10:14 am

Vážně nasycen? Myslíte, že by se na aukru neobjevily mraky čtyrek od Roco, kdyby s tím Kuehn vyjel? Přeci jen modelová věrnost je u Kuehna někde jinde, byť to Roco není nejhorší; tam mi v postatě vadí akorát ty madla a přehozený podvozky. Ale Kuehn má ještě potenciál v ověřovačce a dvouokých trojkách....
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Nové modely v budoucnu .... všeobecná diskuze ?!

Příspěvekod JBr » úte 04 úno, 2020 10:19 am

Mám "čtyřku" od Roco a 749 od MTB. Asi nejsem typický vzorek vláčkaře, ale stejně jako jsem bertu nenahradil tou od Kuehna, tak ani to Roco bych neměnil. Ale Bizona SDKD bych bral hned, stejně jako pořádně udělanou 750.7.
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Re: Nové modely v budoucnu .... všeobecná diskuze ?!

Příspěvekod MiG » úte 04 úno, 2020 10:37 am

Nasycen nejspíš není, ale asi ho výrobce pro daný model nevidí tak hladový, aby se mu vyplatilo přestavovat "linku", když reálně hrozí, že ho MTB "podsekne".
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: Nové modely v budoucnu .... všeobecná diskuze ?!

Příspěvekod Bedlisch » úte 04 úno, 2020 10:59 am

Je fajn, že se toho podseknutí Kuehn nebál u zamračených. A jsem za to rád, a to zamračená od MTB je na tom podstatně lépe než MTB brejlák.
Já taky 750 od Roco nevyhazuji, když už mám od Kuehna. Mám mašiny od obou výrobců, jen od MTB brejláky nevedu, ty se opravdu nepovedly.
P.S. Ostatně ani moc nevím, jak by MTB zrovna u brejáka (ať 750 nebo 754) mohlo podtrhnout Kuehna.
Bedlisch
 
Příspěvky: 329
Registrován: úte 09 lis, 2010 8:43 pm
Bydliště: Liberec

Re: Nové modely v budoucnu .... všeobecná diskuze ?!

Příspěvekod George V. » úte 04 úno, 2020 11:16 am

Čtyřky mám od Roco tři a neměnil bych. Ale třeba celočervenou ČSD jsem nekupoval, ta se opravdu moc nepovedla. A tou by mohl Kuehn začít. A rovnou s tenkým žlutým proužkem... A pak 1988 unifik.
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Nové modely v budoucnu .... všeobecná diskuze ?!

Příspěvekod RSC » úte 04 úno, 2020 3:19 pm

George V. píše:Čtyřky mám od Roco tři a neměnil bych. Ale třeba celočervenou ČSD jsem nekupoval, ta se opravdu moc nepovedla. A tou by mohl Kuehn začít. A rovnou s tenkým žlutým proužkem... A pak 1988 unifik.


A co se na červeném nepovedlo?
Já ho mám, stejně jako další. Jedinné co mi dělalo starost, vylosovat si takového, kterému nešmajdá bandážovaná náprava. A jestli se na něco zlobím, že neudělali 23, která byla v "plánu". Tak jsem si ji pořídil v H0. 8)

Hlavně jsem u Roco oceňoval běžnou možnost náhradních dílů, to bylo super a chybí mi to, již jen drobnosti jako pluhy, nemusel jsem se s tím barvit, převody, motory, nápravy, cokoliv...
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 520
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Re: Nové modely v budoucnu .... všeobecná diskuze ?!

Příspěvekod Ossi » úte 04 úno, 2020 4:28 pm

Zdravím. Myslím si, že diskutovat o Brejlácích od Roca je již bezpředmětné, když TT Roco odepsalo. S červenou 3174 (a se Sergejem 006) jsem měl též problém, tehdy byly špatné motory. Tenkrát pomohlo jejich vyprání i isopropanolu, výměna uhlíků s přítlačnými pružinami a promazání ložisek. Stejně jsem si pro jistotu, dokud to ještě šlo obstaral rezervní motor. A budoucnost ? Nezlobil bych se, kdyby Kuehn vyrobil Brejlovce v barvách depa Č.Lípa - červená s krémovým širokým pruhem okolo. Kdysi vyrobil MTB 3403 a 3088. Jezdilo jich víc (3264, 3367, 3384, 3397), navíc by mohla v případě výroby "dvouoček" mohla být i 3006 - ta měla i předělaný pojezd na sloupky. Mým velkým přáním by bylo, kdyby Kuehn dával do mašin pořádnou DPS s oddělenými funkcemi. Že to jde, svědčí desky od kolegy Bedlische. MTB dává desky s funkcemi již v základu. Z nových modelů by už mohlo dojít konečně na 163 / 363, na stejný pojezd by mohly jít 150 / 350 i dvojdílné 131 (jeden díl by mohl být bez pohonu, stejně jako to dělá Peresvet u svých modelů). Dalším strojem by mohla být 263. A když už píšu o střídavých elektrikách, kdo by nechtěl Laminátku 230 / 240 nebo Plecháče 242. Mám ale dojem, že těch se spíš časem dočkáme od MTB. Ossi
Ossi
 
Příspěvky: 102
Registrován: ned 26 čer, 2011 1:16 pm
Bydliště: Kochánky, Mladoboleslavsko

Re: Nové modely v budoucnu .... všeobecná diskuze ?!

Příspěvekod MirekTT » úte 04 úno, 2020 5:00 pm

Každopádně chybí T478.4 se závěskama. Na barvě ani depu mi nezáleží. Přebarvím si sám.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků