Rosnička versus nové spřáhlo tillig

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Rosnička versus nové spřáhlo tillig

Příspěvekod dan » pon 06 srp, 2007 7:04 pm

už jste někdo vyřešil jak přidělat k rosničce tillig nové spřáhlo tillig a to pohyblivě aby nevykolejovala vagony v prudkých obloucích?
dan
 
Příspěvky: 516
Registrován: úte 10 říj, 2006 10:33 pm
Bydliště: Strašín, Říčany

Příspěvekod drtikol » sob 11 srp, 2007 6:40 pm

CAU,ZKUS SE PODÍVAT NA TYHLE STRÁNKY,JE TAM PŘESNĚ TO CO HLEDÁŠhttp://www.peho-kkk.de/,NAŠEL JSEM JE NA STRANKACH LOKOPINU
drtikol
 
Příspěvky: 25
Registrován: ned 01 črc, 2007 6:37 pm
Bydliště: Plzen

Příspěvekod Pája » stř 03 říj, 2007 9:49 pm

A tady to mají taky Jak na starou BTTB,tak i na Tilliga : http://maloseriovky.patsx.com/component ... Itemid,26/
TT,DCC,ČSD III-IV,člen TT ZABABOV,Sysel fóra a zatím spíše hračička než modelář
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 834
Registrován: stř 08 srp, 2007 6:05 pm
Bydliště: Praha -Suchdol

Příspěvekod xxvojtikxx » čtv 22 kvě, 2008 12:30 pm

Má někdo ponětí, jaký je rozdíl mezi tou šachtou pro BTTB a pro Tillig? Dedukce by mi říkala, že BTTB = původní spřáhlo napevno, Tillig = původní spřáhlo pohyblivé do stran (jako mají třeba startky)?
xxvojtikxx
 
Příspěvky: 124
Registrován: čtv 07 úno, 2008 10:32 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod VoVo » stř 06 srp, 2008 10:22 pm

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 5:19 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod Pája » čtv 07 srp, 2008 5:02 am

Staré rosničky měli spřáhlo klasicky na drátku a ty nové mají nepohyblivé taky.Já mám se starým,ale jde jednoduše vytáhnutím vyjmout (drží na takových zobáčcích)a nahradit novým,ale dám tam ty PEHO kinematiky.
TT,DCC,ČSD III-IV,člen TT ZABABOV,Sysel fóra a zatím spíše hračička než modelář
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 834
Registrován: stř 08 srp, 2007 6:05 pm
Bydliště: Praha -Suchdol

Příspěvekod VoVo » čtv 07 srp, 2008 7:34 am

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 5:20 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod Pája » čtv 07 srp, 2008 3:41 pm

Myslím,že to nové spřáhlo je jako ND.Nejsem si ale jistej
TT,DCC,ČSD III-IV,člen TT ZABABOV,Sysel fóra a zatím spíše hračička než modelář
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 834
Registrován: stř 08 srp, 2007 6:05 pm
Bydliště: Praha -Suchdol

Příspěvekod VoVo » pon 11 srp, 2008 10:47 pm

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 5:20 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod maayaa » stř 13 srp, 2008 8:02 pm

To nový spřáhlo je chycený na podvozkovym díle.Ten se dá koupit za pár korun(myslim že jsem dával něco okolo 25Kč).Ten díl se jmenuje 301098.Do pluhu se musí vybrousit o dost menší díra než u Peho,ale spřáhla jsou na pevno.To ale nevadí,zkoušel jsem to na R310 a v pohodě.Navíc to zvládne uplně každej za 15 min.
maayaa
 
Příspěvky: 372
Registrován: stř 20 úno, 2008 7:15 pm
Bydliště: Litoměřice

Příspěvekod Jirka1 » čtv 14 srp, 2008 5:09 am

maayaa píše:To nový spřáhlo je chycený na podvozkovym díle.Ten se dá koupit za pár korun(myslim že jsem dával něco okolo 25Kč).Ten díl se jmenuje 301098.Do pluhu se musí vybrousit o dost menší díra než u Peho,ale spřáhla jsou na pevno.To ale nevadí,zkoušel jsem to na R310 a v pohodě.Navíc to zvládne uplně každej za 15 min.


To pevné spřáhlo jsem testoval s 2 osým nízkostěnným vozem délky 116 mm s kinematikou na poloměru 286 mm a tam to vůz vždy vyrazilo. Jednoduchou úvahou se dá dojít k tomu, že pokud jsou spřáhla vůči sobě pevně zaklesnuta, tak musí mít na každém vozidle možnost otáčení. Pokud tato podmínka splněna není, pak to nemůže spolehlivě fungovat. Tady udělali soudruzi chybu, protože pevné spřáhlo se prostě nenatočí, láme se to a při překročení určité meze to vykolejí vagon. A láme se to bez ohledu na poloměr oblouku...
Žel toto řešení "neřešení" je použito u Nohabek, BR 118 a podobných, kde je spřáhlo připevněno na otočném podvozku a nemá kinematiku.
Jedinou výjimkou jsou Sergeje, kde se spřáhlo umí otáčet (i přesto, že je na podvozku).
Uživatelský avatar
Jirka1
 
Příspěvky: 534
Registrován: pon 28 led, 2008 6:30 pm
Bydliště: Ústeckoorlicko

Příspěvekod honzik » čtv 11 zář, 2008 12:13 pm

Já jsem si na rosničku PEHO dával a není to zase tak strašné jak to vypadá když se na to šáhne poprvé pilníkem.
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
honzik
 
Příspěvky: 91
Registrován: čtv 20 bře, 2008 10:43 am

Příspěvekod sli064 » ned 02 lis, 2008 12:09 am

No já jsem se nechal pěkně vypéct s novým spřáhlem pro rosničku (od Tilliga). Koupil jsem si "nové spřáhlo na rosničku" a doma jsem zjistil, že to nové spřáhlo je do šachty, která je dole u podvozku a né mezi nárazníky.

Když začali na rosničku dávat nové spřáhlo, tak zrušili tu šachtu mezi nárazníky a dali ji dolů do upraveného podvozku. Jenže to jsem nevěděl (myslel jsem, že to pujde do té samé šachty) a tak jsem koupil nové spřáhlo 210340: 2x 40 Kč a doma sem se vztekl :x Ono, tvar šachty je stejný, takže sem to lehce přehlíd, že mi to tam pasovat nebude, je to vlastně spřáhlo, které se s ní teď dodává. Takže tamto mám na nic a 80 kachlí je v luftu :lol:

PS: pokud někdo má peho v rosničce, tak jestli nemuze hodit foto zespod jak to vypadá?
TT - Ep V a DCC (změna nicku na BaWiS)
Uživatelský avatar
sli064
 
Příspěvky: 28
Registrován: sob 01 lis, 2008 10:29 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod dan » ned 02 lis, 2008 10:24 am

N TT H0 www.skoda100nacestach.cz
dan
 
Příspěvky: 516
Registrován: úte 10 říj, 2006 10:33 pm
Bydliště: Strašín, Říčany

Příspěvekod sli064 » pon 17 lis, 2008 7:46 pm

dan píše:http://www.domacimodulovka.cz/vozovypark/rosnicka/ipage00039.htm


Díkes, tak tuhle stránku jsem přehlíd, no tak se do toho někdy pustím :lol:
TT - Ep V a DCC (změna nicku na BaWiS)
Uživatelský avatar
sli064
 
Příspěvky: 28
Registrován: sob 01 lis, 2008 10:29 pm
Bydliště: Ostrava

Další

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků