Rosnička versus nové spřáhlo tillig

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Rosnička versus nové spřáhlo tillig

Příspěvekod peter_vy » čtv 11 dub, 2013 3:19 pm

Ukážka ako som sa ja pokúsil popasovať s novým spriahlom pre Tilligovu Rosničku je na priloženej fotke.
Olamovacím nožom som rozšíril výrez v pluhu o cca 1 mm na každú stranu a tiež som orezal výstupky na držiaku náprav podvozku aby spriahlu pri natáčaní nezavadzali (je vhodné ho pri tom z podvozku vybrať). Už len vymyslieť pružné vystreďovanie spriahla napr. podľa Jirka Sládka (http://kolejiste.jbchocen.cz/index.php? ... &Itemid=82). Takto Rosnička prechádza aj protioblúkom R286 bez vykoľajenia vozňov.
Přílohy
Spriahlo2.jpg
TT analog, ČSD ep. III.-IV.
peter_vy
 
Příspěvky: 280
Registrován: pon 08 srp, 2011 3:50 pm
Bydliště: Bratislava

Re: Rosnička versus nové spřáhlo tillig

Příspěvekod Jirka1 » čtv 11 dub, 2013 7:09 pm

peter_vy píše:Ukážka ako som sa ja pokúsil popasovať s novým spriahlom pre Tilligovu Rosničku je na priloženej fotke.
Olamovacím nožom som rozšíril výrez v pluhu o cca 1 mm na každú stranu a tiež som orezal výstupky na držiaku náprav podvozku aby spriahlu pri natáčaní nezavadzali (je vhodné ho pri tom z podvozku vybrať). Už len vymyslieť pružné vystreďovanie spriahla napr. podľa Jirka Sládka (http://kolejiste.jbchocen.cz/index.php? ... &Itemid=82). Takto Rosnička prechádza aj protioblúkom R286 bez vykoľajenia vozňov.
To už je vymyšlené (jenom není nějak čas to dát na web :-) ).
Ten silon je zasunut do vytvořeného otvoru ve spodku podvozku asi 5 mm, na druhé straně zalepen do spřáhla. Otvor v rozsoše, která drží spřáhlo v podvozku, je nepatrně rozšířen, aby se to mohlo volně natáčet a vracet. A hrany části podvozku, kde se o něj silon otírá, jsou zaobleny. Funguje to naprosto spolehlivě, oblouky o poloměru 286 mm to zvládá bez problémů.
Přílohy
Rosnička.JPG
Uživatelský avatar
Jirka1
 
Příspěvky: 534
Registrován: pon 28 led, 2008 6:30 pm
Bydliště: Ústeckoorlicko

Re: Rosnička versus nové spřáhlo tillig

Příspěvekod peter_vy » pát 12 dub, 2013 3:37 am

No to ma teší, že to funguje - budem sa musieť s tým trochu pohrať aj ja.
TT analog, ČSD ep. III.-IV.
peter_vy
 
Příspěvky: 280
Registrován: pon 08 srp, 2011 3:50 pm
Bydliště: Bratislava

Re: Rosnička versus nové spřáhlo tillig

Příspěvekod Jirka1 » stř 26 čer, 2013 8:14 pm

Na stránkách jsem zveřejnil článek popisující jednoduchou úpravu upevnění spřáhla na Rosničce.
Uživatelský avatar
Jirka1
 
Příspěvky: 534
Registrován: pon 28 led, 2008 6:30 pm
Bydliště: Ústeckoorlicko

Předchozí

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: mareklin a 4 návštevníků