BR 556 od MMC

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

BR 556 od MMC

Příspěvekod olik » čtv 03 lis, 2011 7:16 pm

Mam pro Vas jednu super zhavou a pro nas Cechy nejlepsi zpravu.
Dnes jsem byl na navsteve firmy MMC a na muj dotaz zda se nechysta neco pro nas Cechy,dostal jsem dech berouci zpravu,Nemka mozna bude v dalsim nakladu vyrobena.....Ale co me prekvapilo je ze ve stadiu priprav je 556 v nasich barvach,na dotaz zda to neni april jsem dostal odpoved ze opravdu bude..
No sice jako stavebnice za pouhych cca 380 € kde tendr bude komplet nova konstukce i s motorem ,a za cca500 € to bude i se soukolim od MMC ,jinak bude soukoli od f Tillig.....Jak jsem koupil tak prodavam ,a ma to bejt hotove pristi rok 3 kvartal.....
Sam jsem zvedav jestli to dopadne a budeme moci diskutovat jak to cele dopadlo :wink:
olik
 
Příspěvky: 167
Registrován: úte 01 úno, 2011 6:01 pm

Re: BR 556 od MMC

Příspěvekod TTmili » čtv 03 lis, 2011 8:03 pm

To znamená že půjde o kompletní model postavený na pojezdu od Tilliga, s tím že pětinápravový tendr bude vlastní konstrukce? Já jen jestli dobře rozumím popisu, náš "Štokr" (556) nikdy jinde nejezdil co vím, a němka je 555, tu už tuším dělali jako 555.0153 (nejsem si jistý jestli si to nepletu s něčím jiným). Pokud by tedy byla za nějakých 300€ právě ta ř. 556 pak by skoro už nemělo cenu dělat lept DK-modelu na BR 52, protože ten cenově vychází vlastně stejně (pokud se nesežene samotný pojezd).
Jinak Br je zkratka německého Baureihe pokud se nepletu, nemá to vpodstatě žádný extra význam, prostě jen konstrukční řada.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: BR 556 od MMC

Příspěvekod MOL » čtv 03 lis, 2011 8:36 pm

olik píše:Mam pro Vas jednu super zhavou a pro nas Cechy nejlepsi zpravu.
556 v nasich barvach

Zajímavější by byla v cizích :twisted: :lol:
Uživatelský avatar
MOL
 
Příspěvky: 300
Registrován: pát 17 črc, 2009 4:06 pm

Re: BR 556 od MMC

Příspěvekod olik » čtv 03 lis, 2011 8:42 pm

Mas pravdu,ja jen z prekladu jsem pouzil BR,jinak chapes spravne,pojezd je Tillig a tendr bude vlastni konstrukce,akorat jde o o to soukoli,oni maji svoje a to bude ta verze za cca 500€ ale bude to stavebnice,neco jako ma ted shop Sebnitz BR 42 ....Takze lakovat budeme doma a stavet take,no cas ukaze a v unoru to bude i v katalogu,jak jsem se dozvedel,pry bude i v HO .....
olik
 
Příspěvky: 167
Registrován: úte 01 úno, 2011 6:01 pm

Re: BR 556 od MMC

Příspěvekod olik » čtv 03 lis, 2011 8:45 pm

MOL píše:
olik píše:Mam pro Vas jednu super zhavou a pro nas Cechy nejlepsi zpravu.
556 v nasich barvach

Zajímavější by byla v cizích :twisted: :lol:

Mas neco proti vyrazu NASE BARVY???? myslel jsem tim CSD,CD
olik
 
Příspěvky: 167
Registrován: úte 01 úno, 2011 6:01 pm

Re: BR 556 od MMC

Příspěvekod j p » pát 04 lis, 2011 10:29 am

MOL píše:
olik píše:Mam pro Vas jednu super zhavou a pro nas Cechy nejlepsi zpravu.
556 v nasich barvach

Zajímavější by byla v cizích :twisted: :lol:


Kdyz to bude stavebnice, tak se lidove tvorivosti meze nekladou. Klidne si stokra muzete udelat treba v nateru Union Pacific. Vzpomente si, co vyrabeli soudruzi z BTTB. Ja si vzpominam na 4-5 nesmyslnych nateru, urcite jich bylo vic. T334 v nateru DSB, V200 v nateru CCCP, BR 110 DR v nateru DB - dokonce ve 2 ruznych barvach a taky M61 MAV v nateru DSB, i kdyz v tomto poslednim pripade by se to s primhourenyma obema ocima dalo akceptovat. Pri pohledu ze vzdalenosti 3 m ty chybejici dvere nebyly videt. Zajimave na tom je, ze stejnou chybu zopakoval i Tillig a prepracovanou verzi M61 MAV vesele prodava jako My DSB nebo V170, navic doplnenou o ramy oken, ktere skutecne masiny nikdy nemely.
Velikost TT: 1. Pennsylvania Railroad 1940-1960 2. CSD 1946-1993
j p
 
Příspěvky: 442
Registrován: čtv 30 pro, 2010 1:54 pm
Bydliště: Dansko

Re: BR 556 od MMC

Příspěvekod munro » sob 05 lis, 2011 7:57 pm

j p píše:
MOL píše:
olik píše:Mam pro Vas jednu super zhavou a pro nas Cechy nejlepsi zpravu.
556 v nasich barvach

Zajímavější by byla v cizích :twisted: :lol:


Kdyz to bude stavebnice, tak se lidove tvorivosti meze nekladou. Klidne si stokra muzete udelat treba v nateru Union Pacific. Vzpomente si, co vyrabeli soudruzi z BTTB. Ja si vzpominam na 4-5 nesmyslnych nateru, urcite jich bylo vic. T334 v nateru DSB, V200 v nateru CCCP, BR 110 DR v nateru DB - dokonce ve 2 ruznych barvach a taky M61 MAV v nateru DSB, i kdyz v tomto poslednim pripade by se to s primhourenyma obema ocima dalo akceptovat. Pri pohledu ze vzdalenosti 3 m ty chybejici dvere nebyly videt. Zajimave na tom je, ze stejnou chybu zopakoval i Tillig a prepracovanou verzi M61 MAV vesele prodava jako My DSB nebo V170, navic doplnenou o ramy oken, ktere skutecne masiny nikdy nemely.



Nejlepsi ulet jsem videl v roce 1989 v lete na zajezdu v DDR, nekde v lokalni hrackarne v Meklenbursku byl startset - bobina a 3x 4-osy reko, vse v tmavecervene SJ.
Klub železničních modelářů DDM Jednička Dvůr Králové nad Labem

http://kzm.717.cz/
munro
 
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 01 črc, 2010 12:51 pm


Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků