Zamračená T478.1 od f. Kuehn v TT - diskuse

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Jak se těšíte na zamračenou Kuehn?

TT nedělám, jen rád klikám ankety.
0
Žádná hlasování
TT dělám, ale zamračené jsou mimo obor mého zájmu.
4
5%
Jako malé dítě, půjdu jen do nich.
7
8%
Alespoň jednu si koupím.
47
55%
Počkám jak bude vypadat.
15
18%
Možná bude kvalitnější, ale radši podpořím domácího výrobce.
9
11%
Nevím, neumím se vyjádřit.
3
4%
 
Celkem hlasů : 85

Re: Zamračená T478.1 od f. Kuehn v TT - diskuse

Příspěvekod 754 028-9 » ned 03 bře, 2013 7:29 am

Lesanek:
Záleží na tom zda-li bude v modelu instalován PluX16(16ti pinový dekodér/viz. Barči od MTB) nebo klasické rozhraní NEM651 (6ti pinový dekodér) a také zda bude v modelu reproduktor. Pokud by tam byl PluX16 a reproduktor tak je cena součtem cen modelu a zvuk. dekodéru, do zamračených MTB se dáva zimo MX645P16 nebo MX648P16. Ovšem pokud by bylo instalováno rozhraní NEM651 potřebuješ dekodér s rozhraním SUSI+ Zvuk. dekodér+ reproduktor(pokud tam nebude). Toť je mi známo :D :D
Uživatelský avatar
754 028-9
 
Příspěvky: 132
Registrován: pon 30 led, 2012 4:40 pm
Bydliště: Mnichovice

Re: Zamračená T478.1 od f. Kuehn v TT - diskuse

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » ned 03 bře, 2013 9:10 am

no myslím ,že vše bude jak má brejlovec od nich
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: Zamračená T478.1 od f. Kuehn v TT - diskuse

Příspěvekod 754 028-9 » ned 03 bře, 2013 10:01 am

No, myslím že Kuehn by měl udělat konkurenci rovnou lokomotivu.. Jaký by pro něj měla smysl lokomotiva,která by měla už přes rok starou "sokyni" které by se z elektronického hlediska nemohla rovnat? Pochybuji o tom, že by Kuehn tu Barču prodával za menší peníze jak MTB, 3300Kč není málo a tak si myslím že každý modelář si radši koupí lokomotivu která má více funkcí. Nehledě na to,že více jak 50% modelářů jí bude chtít mít se zvukem a tak by pro ně bylo pořád lepší volbou MTB. Nemá cenu tu plevelit a spekulovat,takže si počkáme až (jestli) jí Kuehn vyrobí. A pak do ní :D
Uživatelský avatar
754 028-9
 
Příspěvky: 132
Registrován: pon 30 led, 2012 4:40 pm
Bydliště: Mnichovice

Re: Zamračená T478.1 od f. Kuehn v TT - diskuse

Příspěvekod Sedli-CB » ned 03 bře, 2013 11:01 am

754 028-9 píše:Nemá cenu tu plevelit a spekulovat,takže si počkáme až (jestli) jí Kuehn vyrobí. A pak do ní :D

Osobně si počkám, až se objeví videa z jízdy modelů, neboť se nechci spálit ohledně kvality pojezdu jako u brejlovců... Nemůžu si pomoct, ale ani s novými podvozky to není ono :( Vzhledem ke kolejišti, které plánuji, budou u mě brejlovci a bardotky spíše vitrínovými modely, ale i tak bych rád, aby to jezdilo dobře...
https://www.facebook.com/zubackanovahut
S*x je zábava chudých. My bohatí máme modelovou železnici :D
Uživatelský avatar
Sedli-CB
 
Příspěvky: 166
Registrován: ned 01 kvě, 2011 8:19 am
Bydliště: České Budějovice

Re: Zamračená T478.1 od f. Kuehn v TT - diskuse

Příspěvekod Jarda H. » ned 03 bře, 2013 11:23 am

754 028-9 píše: .......... Pochybuji o tom, že by Kuehn tu Barču prodával za menší peníze jak MTB, .....


Klidně pochybuj, pokud nespadne kurz eura .... někdy stačí se třeba podívat na stránky OZ příslušných firem :wink: a víš víc. Jinak stejně jak píše Sedli-CB, podvědomě člověk vidí zpětně jízdní problémy brejlovců a říká si, co kdyby ?! Doufejme, že nééé :!:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Zamračená T478.1 od f. Kuehn v TT - diskuse

Příspěvekod Bedlisch » ned 03 bře, 2013 12:23 pm

754 028-9 píše:Lesanek:
Ovšem pokud by bylo instalováno rozhraní NEM651 potřebuješ dekodér s rozhraním SUSI+ Zvuk. dekodér+ reproduktor(pokud tam nebude). Toť je mi známo :D :D

Obávám, že v tom máte pořádný hockey, jaký SUSI? :o Je-li instalováno 6pin (fuj) tak se prostě a jednoduše vezme zvukový dekoder se 6pin, tj MX648F. Repro přijde do nádrže, jen musíme doufat, že tam bude místo pro ZIMO LS10X15.
Ovšem používat dnes 6pin NEM651 je dost mimo mísu, rád bych tam viděl Plux16, abych to zas nemusel celý předělávat.
Bedlisch
 
Příspěvky: 329
Registrován: úte 09 lis, 2010 8:43 pm
Bydliště: Liberec

Re: Zamračená T478.1 od f. Kuehn v TT - diskuse

Příspěvekod TTmili » ned 03 bře, 2013 12:47 pm

754 028-9: To cos napsal není zas tak pravda. Jediný výrobce který má elektroniku k ničemu (alespoň v TT) je ROCO. U Kuehna se s vícefunkčním dekodérem a samostatným spínáním světel počítá i přes to že má rozhraní NEM651. Stačí natahat drátky, a to dokáží i němci kteří to prezentují například na TT-boardu. To že bys měl koupit při NEM651 obyčejný dekodér se SUSI a k tomu zvukáč, to je taky blbost, protože to by ses nikam nedostal (pokud vím tak zvukové moduly dělá snad jen Uhlenbrock, a pro ten se nikdo u nás zvuky nezabývá), prostě jen koupíš jiné Zimo než do MTB ( http://www.modely.biz/modelova-zeleznic ... er-mx646f/ ).

No a co se jízdních vlastností týče, tak si dovolím tvrdit že ani jeden výrobce se moc nepředvedl, jasný ROCO se zajede, Kuehn to snad stále řeší, a co se MTB týče, tak mě osobně ty jízdní vlastnosti prostě zklamaly. Takže bych rozhodně zatím neprovolával slávu nikomu.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Zamračená T478.1 od f. Kuehn v TT - diskuse

Příspěvekod 754 028-9 » ned 03 bře, 2013 2:52 pm

Tak jsem zase o něco chytřejší :idea: :D Já si myslel že musím mít rozhraní SUSI.... Tak se omlouvám za špatnou informaci.
P.S. Já tu rozhodně nechci nikomu dělat reklamu,každý výrobce nebo model má své mouchy...
Uživatelský avatar
754 028-9
 
Příspěvky: 132
Registrován: pon 30 led, 2012 4:40 pm
Bydliště: Mnichovice

Re: Zamračená T478.1 od f. Kuehn v TT - diskuse

Příspěvekod pospa » ned 03 bře, 2013 7:02 pm

Pro mě je trochu zklamání, že pan Kuehn má teprve 3D návrh zamračené.Čekal jsem, že touto dobou budou už první zkušební výlisky.Takhle to bude ještě na dva roky.Minimálně. :lol:
pospa
 
Příspěvky: 71
Registrován: sob 25 říj, 2008 2:38 pm

Re: Zamračená T478.1 od f. Kuehn v TT - diskuse

Příspěvekod Hanysek » ned 03 bře, 2013 9:32 pm

Je jen dobře, že zatím je to v 3D návrhu. Alespoň můžou odstranit podle mě nepřehlédnutelnou chybu při pohledu na prsa z profilu. Je to stejná chyba, jako u RocoZamračené v H0.
Hanysek
 
Příspěvky: 83
Registrován: sob 01 říj, 2011 9:29 pm

Re: Zamračená T478.1 od f. Kuehn v TT - diskuse

Příspěvekod TTmili » ned 03 bře, 2013 10:03 pm

Já teda nevím co ti na těch prsou vadí (a ani u Roca, ty jsou sice víc vystrčený než u Kuehna, ale podle mě odpovídají celkem dobře), ale podle mě je má Kuehn nejlepší, hned pak Roco (tam není skoro rozdíl) a pak celkem ujdou ty MTB H0 (ale jsou málo sešikmené) a MTB TT. Mě to právě přijde že takhle je to akorát a podle skutečnosti, protože kdyby se mělo cokoliv změnit tak už tu mašinu nebudeme pojmenovávat po Brigitte Bardot ale třeba po Cameron Diaz (nebo jakýkoliv jiný plochý :lol: ). Tý mašině takovýhle prsa prostě patří, možná že to tak nevypadá pro tebe, ale mýmu oku to sedí.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Zamračená T478.1 od f. Kuehn v TT - diskuse

Příspěvekod Hanysek » ned 03 bře, 2013 11:13 pm

Obrázek

Obrázek

Těch rozdílů vidím povícero...
Hanysek
 
Příspěvky: 83
Registrován: sob 01 říj, 2011 9:29 pm

Re: Zamračená T478.1 od f. Kuehn v TT - diskuse

Příspěvekod TTmili » pon 04 bře, 2013 7:49 am

I tohle jsem viděl, a je mi to známo, ale myslím si že v celkovém kontextu by to srovnání čela mělo špíš negativní vizuální dopad (i když podle přepočtů by to bylo správně). Však se stačí podívat na MTB kde tohle je správně přeneseno a ty prsa oproti skutečnosti prostě působí ploše.

Prostě ne vždy lze mít rozměrově věrohodný model aby se líbil oku a naopak.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Zamračená T478.1 od f. Kuehn v TT - diskuse

Příspěvekod George V. » pon 04 bře, 2013 9:43 am

U MTB je problém v tom, jsou moc "placatý" shora. Měly by se od středu do rohů více svažovat a možná i ta střední "linka" by měla mít větší sklon.
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Zamračená T478.1 od f. Kuehn v TT - diskuse

Příspěvekod mikerichter » pon 04 bře, 2013 9:46 am

Ke kolegovi Hanyskovi netřeba nic dodávat. Je to jen provokatér. Ta 3 milimetrová nepřehlédnutelná chyba na 5x zvětšeném CAD modelu je vrchol. Navíc porovnáváno dle fotky 1 stroje foceného z jiných úhlů. Ale i kdyby, zmenšete si to do měřítka 1:120 a co se nestane, 0,6 mm nedodržení spojnice vršek boku kabiny se spodkem. Jsem pro každou kritiku, ale chce to přesné podklady (umístění fotografie předlohy do prostoru shodně s modelem a více strojů, každý se může nepatrně lišit) a nezacházet pomalu do mikroskopického světa. Mimochodem Hanysku, proč neuděláte stejné porovnání u modelu MTB? Když vás takto berou půlmilimetrové rozdíly, co reknete na tento jiný kalibr odchylek???
mikerichter
 
Příspěvky: 53
Registrován: stř 23 led, 2013 4:10 pm

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků