Zamračená T478.1 od f. Kuehn v TT - diskuse

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Jak se těšíte na zamračenou Kuehn?

TT nedělám, jen rád klikám ankety.
0
Žádná hlasování
TT dělám, ale zamračené jsou mimo obor mého zájmu.
4
5%
Jako malé dítě, půjdu jen do nich.
7
8%
Alespoň jednu si koupím.
47
55%
Počkám jak bude vypadat.
15
18%
Možná bude kvalitnější, ale radši podpořím domácího výrobce.
9
11%
Nevím, neumím se vyjádřit.
3
4%
 
Celkem hlasů : 85

Re: Zamračená T478.1 od f. Kuehn v TT - diskuse

Příspěvekod TTmili » pon 04 bře, 2013 11:00 am

George V. píše:U MTB je problém v tom, jsou moc "placatý" shora. Měly by se od středu do rohů více svažovat a možná i ta střední "linka" by měla mít větší sklon.


No to souhlasím, ale nepovídej mi že celá ta plochost prsou MTB (v TT myslím) je způsobená jen tímhle. Protože logicky když přetáhnu ten spodek přes lom rámu, pak musím buď narovnat o kousek celé čelo (což je podle mě případ MTB) a i když to možná je rozměrově správné, oku to nelahodí, a nebo musím zvětšit sklon čelních oken abych dostal stejně předkloněná prsa, což si ale vůbec neumím představit, možná by to nevypadalo tak blbě, ale zatím jsem to u ničeho neviděl. Prostě podle mě i přes jistou nepřesnost to má Kuehn zatím nejlíp vyřešeno.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Zamračená T478.1 od f. Kuehn v TT - diskuse

Příspěvekod George V. » pon 04 bře, 2013 11:20 am

...tím že tu horní plochu prsou trošku více skloníš dolů, dostaneš větší plochu a myslím, že ten dojem bude lepší. Kdyř srovnám Roco s MTB (v H0) při pohledu shora, tak mi ten půdorys prsou (před okny) přijde stejně velký, přitom Roco působí lepším dojmem práve proto, že je ta horní plocha více skloněná...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Zamračená T478.1 od f. Kuehn v TT - diskuse

Příspěvekod Jeff Hopper » pon 04 bře, 2013 12:01 pm

Jo taky to vidím :shock: – tlusté houkačky, není vidět vložka zámku Fab??, chybí tam zalomení u té praskliny(ta tam taky není)tlustý madla a určitě toho tam je více………… a to je jenom pohled na kabinu. 8) 8)
Jeff Hopper
 
Příspěvky: 577
Registrován: stř 05 led, 2011 6:32 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Zamračená T478.1 od f. Kuehn v TT - diskuse

Příspěvekod MOL » pon 04 bře, 2013 2:16 pm

A to si nikdo nevšiml, že na střeše chybí dvě podstatné věci? A to dekl „výlezu“ na střechu a olejový výparník? Nehledě na to, že ty háčky jsou taky nějaké posunuté...
Uživatelský avatar
MOL
 
Příspěvky: 300
Registrován: pát 17 črc, 2009 4:06 pm

Re: Zamračená T478.1 od f. Kuehn v TT - diskuse

Příspěvekod Hanysek » pon 04 bře, 2013 2:52 pm

TTmili: nikdo a nic není dokonalé.
Mikerichter: názorně jste ukázal, jak moc vám vámi zmíněný výrobce leží v žaludku. Má se upozornit na nepřesnosti, ať se mohou odstranit před výrobou formy. Berete-li poukázání na tyto chyby jako provokaci, tak pak není porucha na mém přijímači. Samozřejmě mě mrzí, že jsem s sebou nevzal na focení těch dvou Cargáckých 749 štafle, abych byl ve stejné výšce, jako je ten ortogoscreen 3D modelu. Možná, že kdybych to fotil kolmo alespoň po půlmetrech a pak poskládal... :lol:
PS: Porovnání? Máte volné pole působnosti, fotek Zamračených je vpysk, a fotky MTB Zamračené snad taky seženete. Ale abyste pak nebyl zklamán :twisted:

A k návrhu? Je-li to zatím pouze v 3D, tak bych vymyslel okap (který by oddělil střechu od kabiny i od strojovny) a zvětšil okno ve dveřích. Třeba mě ještě něco napadne :D
Hanysek
 
Příspěvky: 83
Registrován: sob 01 říj, 2011 9:29 pm

Re: Zamračená T478.1 od f. Kuehn v TT - diskuse

Příspěvekod George V. » pon 04 bře, 2013 3:55 pm

...noo, provedení toho "okapu" je věc docela diskutabilní, liší se prakticky mašina od mašiny a často je to také záležitost období života mašiny, které chceme ztvárnit. Viz např. foto po vyrobení T 478.1008, T 478.1089 a T 478.1230 v publikaci o bardotkách od Grady. Když si tak prohlížím fotky bardotek, někdy mám dojem, že střecha dokonale lícuje s bočnicí, u některých mašin to zas naopak vypadá, jako když ta střecha přes bočnici přečnívá... Bude se muset najít nějaký kompromis. Tak jak to má udělané MTB (v H0) mi třeba docela vyhovuje. A úplně nejlepší by bylo, kdyby se do toho "okapu" podařilo našroubovat dělení formy.

Jinak s tím oknem ve dveřích souhlas, ale zas se to nesmí přehnat (viz. MTB). Co se mi ještě nepozdává je převis střechy nad čelními okny. Myslím že by mohl být trošku větší.
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Zamračená T478.1 od f. Kuehn v TT - diskuse

Příspěvekod mikerichter » pon 04 bře, 2013 4:29 pm

to Hanysek: Jenže je nepřesnost a nepřesnost. Naprosto souhlasím s kritikou, když někdo napíše, že něco chybí, s tím oknem také souhlasím, je to dost znát, ale nezlobte se na mě, ale ta vaše zelená čára, to je kravina. Jinak v žaludku mi neleží žádný výrobce, je na každém z nás co si koupí za své peníze, i kdyby někdo vyrobil krabici na kolečkách a prodával to jako bardotku, ale v žaludku mi leží takové to české vlezdop.delkovstí. Zrovna vy jste tu poplival model Roco se jeho nedostatky, teď jste kritizoval půlmilimetrovou odchylku (druhý váš příspěvek byl věcnější), ale kritiky na nejvíce pokažený model nezbylo ani ň. Tam je v jedné partii chyba dokonce v jednotkách cm!!! Takže zrovna vás beru s nadhledem a proto jsem také zplodil svůj příspěvek, který reagoval pouze na tu vaši oblíbenou zelenou čárečku. Jinak plně souhlasím s přípomínkami, které tu slouží k nápravě skutečných chyb, i s tím vámi zmíněným oknem.
mikerichter
 
Příspěvky: 53
Registrován: stř 23 led, 2013 4:10 pm

Re: Zamračená T478.1 od f. Kuehn v TT - diskuse

Příspěvekod Hanysek » pon 04 bře, 2013 5:12 pm

Proč pořád ta hysterie? Pořád jste vlastně nic nenapsal. Podívejte se už konečně na skutečnou lokomotivu a na tuto vizualizaci. Roco i Kuehn mají úplně stejnou chybu. Nevím, zda-li ještě Zamračenou někdy potkám, ale odhaduju, že rozdíl je vůči skutečnosti tak 150mm. Z čehož ovšem plyne, že úhly zkosení spodní poloviny čela z profilu jsou zkrátka špatně. Že to někdo přehlédne (anebo z jakýchkoliv důvodů bagatelizuje), za to já nemohu...

Takhle by mi to přišlo lepší:
Obrázek

Ještě si myslím, že reflektor nemá být kolmý. A že střecha je moc kulatá. A že pás oddělující kabinu a strojovnu je moc blízko dveří a madel.
Hanysek
 
Příspěvky: 83
Registrován: sob 01 říj, 2011 9:29 pm

Re: Zamračená T478.1 od f. Kuehn v TT - diskuse

Příspěvekod TTmili » pon 04 bře, 2013 7:06 pm

MOL: To co se má "kritizovat" představuje první sérii bardotek ve stavu po vyrobení. Takže výlez na střechu je nad generátorem, ten u ventilátoru se buď přidělával při rekonstrukcích nebo opravách (např. T478.1018) nebo tam nikdy nebyl. To až od druhé série kvůli přípravě na tlumič.
Háčky by snad měly být správně, tam je to hodně o období a konkrétním stroji.
A výparník, s tím máš pravdu, zajímavý že mi utek, ale on není ani na MTB.

George V.: Nene, být převis nad stanovištěm delší, bude to vypadat blbě (stejně jako zamračené z leptu), prostě moc zamračeně. Tady hodně zkresluje to že je vše v jedné rovině jen vystínované aby to trořilo na plochém monitoru 3D.

Hanysek: Okap nad okny stanovišť tam je, jen není vidět (je bílý, ale na jednom obrázku je vidět pěkně), nad strojovnou snad taky náznak je, ale je dost jemný. Okno ve dveřích, tam hodně záleží na lemování, pokud nebude na okně, ale na dveřích, pak myslím že ten rozměr okna by docela mohl sedět, ale nevím. To že je střecha moc kulatá možná bude taky způsobeno tím že jde o počítačový návrh, chtělo by to kdyby jej třeba Kuehn nechal vytisknout (na 3D tiskárně například), pak by se dalo diskutovat úplně jinak. Jinak ke zméněnému zkosení reflektoru, fotek je spousta, každá ukazuje něco jiného, ale podle mě co si pamatuju tak je reflektor skutečně kolmý, stejně jako na brejlovcích. A pás oddělující kabinu a strojovnu není blízko, to opět bude jen klamat oko a "troj dimenze" spolu s tloušťkou madla.
No a co se čela týče, o 150mm bych to rozhodně neviděl (ono těch 15cm je opravdu moc, a v TT nám to dává přes milimetr), ale rozdíl tam je. Ale jak říkám tohle zkousnu víc než plochá prsa, nevím jestli by posunutí o milimetr to zkosení prsou změnilo moc nebo málo, ale hlavně si to neumím představit, a obrázek z profilu mi toho moc neřekne. Opět by bylo potřeba minimálně celé nové 3D a lépe by to bylo kdyby byl k dispozici například ten 3D výtisk.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Zamračená T478.1 od f. Kuehn v TT - diskuse

Příspěvekod Jarda H. » stř 27 bře, 2013 10:52 am

U Kuehna se pokračuje na zamráče, viz info u Davida S. :

http://www.modelyasport.cz/m_kuehn_T4782_3D_1.html

Případné kritiky prosím rozumně, aby se to zase nezvrhlo v něco hloupého ..... :wink:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Zamračená T478.1 od f. Kuehn v TT - diskuse

Příspěvekod George V. » stř 27 bře, 2013 11:22 am

...zřejmě II. serie na prvním obrázku s tlumičem! Bacha na to, takto byly jen některé kusy vesměs 749! Jinak kvituju jiné provedení víka nad tlumičem oproti III. serii. A také elektrický "náhon" rychloměru (obr. 2) na ložiskovém domku je záležitostí jen několika strojů z poslední doby, to patří k brejlovcům. Bardotky měly kardanovou hřídel.
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Zamračená T478.1 od f. Kuehn v TT - diskuse

Příspěvekod lesanek » stř 27 bře, 2013 5:32 pm

No vypadá to dobře.
Uživatelský avatar
lesanek
 
Příspěvky: 227
Registrován: stř 13 úno, 2013 3:35 pm
Bydliště: Jihočeský kraj

Re: Zamračená T478.1 od f. Kuehn v TT - diskuse

Příspěvekod TTmili » stř 27 bře, 2013 11:50 pm

Co se verzí s tlumičem / bez tlumiče týče, podle prvnotních informací to má mít Kuehn nějak ošetřené. Ono totiž po "světě" běhalo spousty bardotek třetí série které od prvních velkých dílen neměly tlumiče. Zpětně se dosazovaly až v 90-tých letech, spolu s tím že se dávali i na některé druhosériové.
O náhonu rychloměru pochybuji, u brejláče byl také nakreslený, zřejmě je to tak malý díl že by nepřežil ani transport, natož manipulaci, ale kdo ví co za tím je.

Jinak co se mojí kritiky týče, čekám že se ještě někdo zapojí ale začnu. První věc se týká II. a III. série v okolí písečníků, ty by měly být v prohlubni, což na 3D modelu nevidím. Druhá věc se týká I. série, kdopak si všiml že je na prvním snímku zrdcadlově otočená?
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Zamračená T478.1 od f. Kuehn v TT - diskuse

Příspěvekod radekkrupka » čtv 28 bře, 2013 5:38 am

TTmili píše:Jinak co se mojí kritiky týče, čekám že se ještě někdo zapojí ale začnu. První věc se týká II. a III. série v okolí písečníků, ty by měly být v prohlubni, což na 3D modelu nevidím. Druhá věc se týká I. série, kdopak si všiml že je na prvním snímku zrdcadlově otočená?

Nechci ti brát elán, ale myslím, že 3D model je hotový - prostor pro připomínky byl už dřív...
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Zamračená T478.1 od f. Kuehn v TT - diskuse

Příspěvekod TTmili » čtv 28 bře, 2013 10:01 am

Vím, však jsem připomínkoval, ale bohužel se dala připomínkovat jen I. série, u které to bylo vpořádku. No Davidovi jsem to napsal taky (vpodstatě věcné připomínky píšu rovnou dvojmo), a to s tím zrdcadlovým otočením si myslím že bude ten chyták, o kterém David psal v informačním mailu.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků