Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Jak se těšíte na zamračenou MTB?

TT nedělám, jen rád klikám ankety.
25
11%
TT dělám, ale zamračené jsou mimo obor mého zájmu.
11
5%
Půjdu do každé mutace.
4
2%
Alespoň jednu si koupím.
111
48%
Počkám jak bude vypadat.
33
14%
Počkám na zamračenou od Kuehna, i kdybych měl čekat 10 let.
40
17%
Nevím, neumím se vyjádřit.
5
2%
 
Celkem hlasů : 229

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod Martin Justiz » ned 27 lis, 2011 1:15 pm

tak mráča je super musim ji mit, ted teprv pan Bana uvidí jak velkej zajem je o modely českejch mašin
ČD v Nku
Martin Justiz
 
Příspěvky: 445
Registrován: pon 07 zář, 2009 11:19 am
Bydliště: praha slivenec

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod cernos » ned 27 lis, 2011 1:28 pm

Muzu se zeptat zda a pak tedy kdy bude zamraca ve verzi cd?
železničním modelářem od roku 2011 - TT, DCC
cernos
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 09 úno, 2011 6:09 am
Bydliště: Prachatice

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod pepiknemecek » ned 27 lis, 2011 2:05 pm

airwar píše:Mě ososbně zajímá zda výrobce něcoudělal s jízdními vlastnostmi, tedy přesněji s nízkou modelovou rychlostí, Brejlovce co jsem měl na zkoušku jsem nedonutil jet víc než 65 km rychlostí v přepočtu dle skutečnosti což je proti skutečné maximálně 100 km/hod docela velká chyba.



Model Bardotky který bylo možné vidět na burze v pohybu jel o poznání rychleji než model Brejlovce od MTB. Srovnáváno paralelní jízdou.
Uživatelský avatar
pepiknemecek
 
Příspěvky: 159
Registrován: stř 02 úno, 2011 6:43 pm

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod airwar » ned 27 lis, 2011 4:45 pm

gaben píše:Mňa skôr udivilo rozhranie pre DCC Plux16.
Inak práca na veľmi slušnej úrovni, myslím, že s formou sa dá stále ešte popracovať, i keď na stránkach MTB sa píše dôležitá vec, bude sa potom dať vybrať z formy odliatok... .


V jakém smyslu tě udivilo? Klasické šestipinové rozhraní je pro mašinku u které chceme mít zvukový dekodér a osvětlení ovládat na trochu větší úrovni než jen ve směru jízdy poněkud nedostatečné.
TT, I a II. epocha, jihomoravská lokálka, začátek dvacátého století
Uživatelský avatar
airwar
 
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 07 led, 2010 11:07 am
Bydliště: Brno-Bosonohy

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod radula63 » ned 27 lis, 2011 8:49 pm

Tak jsem měl dnes tu možnost si porovnat jízdní vlastnosti MTB Zamračené s modely stavěnými na pojezdech Tilligovo V100, Tilligovým Hektorem, Brejlovcem od MTB, Ragulinem od Roco. Hektor od Tilliga byl o malinko hlučnější než Zamračená (ta jela úplně tiše - oba zkoušené kusy). Jeden Ragulin od Roca byl tichý, druhému trošku hrčel motor. Zbytek modelů byl také tichý.
Co se týče zpracování modelu, dle mého názoru, je dost na vysoké úrovni. Třeba se nejde nějaký detailista, který bude měřit "stovky milimetru". Já tam chyby nevidím a už vůbec ne, pokud je model na kolejišti v provozu. Porovnejte s tímto: http://domaci-zeleznice.cz/eshop/dieslo ... litek.html :D :D :D
P1030640.JPG
P1030640.JPG (209.15 KiB) Zobrazeno 6198 krát

P1030632.JPG
P1030632.JPG (239.92 KiB) Zobrazeno 6198 krát

P1030615.JPG
P1030615.JPG (255.56 KiB) Zobrazeno 6198 krát
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1308
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod Jarda H. » ned 27 lis, 2011 9:13 pm

To radula63 : co cedulky Radku ? Snad nebudou zvrzané jako u brejlovce ?! Ta červená verze vypadá jinak dobře :D Ostatní v SZ ....
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod radekpo » ned 27 lis, 2011 9:29 pm

airwar píše:
TTmili píše:No pěkný, jen mě zaskočilo že je cena oproti brejlovci vyšší. Nedá se nic dělat.


Cena je logicky vyšší protože Bardotka nemá profi konkurenci, a výrobce si může být jist že ji prodá i za tuto cenu. Dělat se dá to že nebláznit a nekupovat, postupem času může jít cena dolů.


Chlapi nešilte - nebláznit a nekupovat, cena půjde dolů - určitě je to možný přístup, ale také se může stát že výrobce se na další modely už vykašle, cenu sníží aby si zaplatil alespoň část nákladů a na další vývoj rezignuje. Aby byla nabídka, musí být i poptávka. Takže spíš rozumím pohledu jak to jezdí, jak vypadá, jsem ochoten tento poměr kvalita x cena akceptovat, a pokud ano, tak koupím. Mimo jiné tak podpořím tuzemského výrobce který se snaží obohatit trh o ryze české modely. Jinak se nám může stát že budeme mít v tomto měřítku na nějakou dobu opět půst.
radekpo
 
Příspěvky: 25
Registrován: sob 10 dub, 2010 9:02 am

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod TTmili » ned 27 lis, 2011 9:50 pm

"Radílkům" co píšou nekupovat asi zmrazím úsměv tím co mi p. Báňa řekl. První série bardotek co má být teď na Vánoce má představovat první sérii jak šla z ČKD. Následně už budou pouze lokomotivy II. a III. série. Doufám že jsem neprozradil něco co jsem neměl, pokud ano, omlouvám se. Takže někdo jako já, kdo chce mít více lokomotiv napříč výrobníma sériema nemá moc na výběr.

Jinak k modelu, co se týče těch okeních rámů, ani při hodně blízkém pohledu se mi nezdály přehnané, a nepůsobilo to celkově nijak divně ani u jedné z obou variant. Rychlost nebyla špatná, pravda je že to tam nějak nehonili takže posuzovat moc nejde. Důvod větších výrobních štítků mi byl politicky vysvětlen, takže na ty už si stěžovat nebudu :lol: . Vcelku tomu modelu opravdu ani není moc co vytknout.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod radula63 » ned 27 lis, 2011 10:05 pm

Jardo H., cedulky by měly býti OK. Ono jak se říká: "Chybymi se člověk učí". Nejinak je to i v tomto případě. Fotil jsem i dvojbarevnou verzi, ale fotky jsou tak nějak rozmázlé, proto jsem dodal jen fotky červené verze. A mimochodem se mi červená líbí více a tak jsem ji i více fotil.
TTmili, kdyby jsi se ozval, mohli jsme se potkat! Byl jsem na výstavě celou sobotu i neděli - mezi pořadateli :lol: - obsluha stanice Bratkovice. :lol:
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1308
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod Colonel32 » ned 27 lis, 2011 10:15 pm

TTmili píše:Jinak "radílkům" co píšou nekupovat asi zmrazím úsměv tím co mi p. Báňa řekl. První série bardotek co má být teď na Vánoce má představovat první sérii jak šla z ČKD. Následně už budou pouze lokomotivy II. a III. série.


Jinak řečeno, dojde k nevratné mechanické úpravě formy (vybrousí se vodorovná žebra po celé výšce trupu a tak podobně.)
Colonel32
 
Příspěvky: 862
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod George V. » pon 28 lis, 2011 6:12 am

Ač jsem tady za rejpala, tak jsem na bardotce žádné zásadní chyby (krom jedné, rozvedu dále...), které by mne nějak "urážely", nenašel. Co se týká čela střechy, tady by stačilo jenom dobře začistit hrany. Ani Roco v HO se s tím nepopasovalo nějak etrémně lépe. Co se týče madel kolem dveří - nic vám nebrání si je udělat sami :D . Doufám, že pak dáte na veb jak spojovat na kolmo dva 0,4mm drátky... Tohle je myslím docela přijatelný kompromis. Druhá a třetí serie bude nejspíš vypadat daleko hůře, jestli to bude jak u brejlovce... A teď k té zásadní připomínce. A zase nádrž. Jak se zdá, p. Báňa použil nádrž z brejlovce. Musím tedy konstatovat, že tady vypadá daleko lépe než na tom brejlovci :mrgreen: , nicméně měla by se přepracovat. Nádrž na bardotce pokračuje kolmo ještě dost velký kus pod víka baterií a zkosení v horní i spodní části je přibližně stejné.
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod Colonel32 » pon 28 lis, 2011 11:03 am

George V. píše: A zase nádrž. Jak se zdá, p. Báňa použil nádrž z brejlovce. Musím tedy konstatovat, že tady vypadá daleko lépe než na tom brejlovci :mrgreen: , nicméně měla by se přepracovat. Nádrž na bardotce pokračuje kolmo ještě dost velký kus pod víka baterií a zkosení v horní i spodní části je přibližně stejné.


JBr píše:Nam bylo receno, ze jsou to jen 3 predprodukcni vzorky (tomu by odpovidaly i drobne nedostatky na modelech - nadrz z brejlovce, dva mensi vzduchojemy misto velkeho...)
Colonel32
 
Příspěvky: 862
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod JBr » pon 28 lis, 2011 11:05 am

JBr píše:... dva mensi vzduchojemy misto velkeho...


Tady bych se rad opravil. Koukal jsem na fotky a obe masiny, ktere jsou nabizeny, opravdu jezdily se dvema vzduchojemy.
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod George V. » pon 28 lis, 2011 11:44 am

Tu nádrž jsem u brejlovce kritizoval ještě v předprodukčním období. Bylo mi také řečeno, že se jedná jen o vzorky a do sériové výroby se ještě hodně změní...Nezměnilo se nic a tady mám také vážnou obavu, že se nic nezmění. Nic k tomu nikoho totiž netlačí...

No každopádně, pokud se s tou nádrží nic dělat nebude, tak si bardotku od MTB prostě nekoupím. Počkám si třeba na Roco...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod radekkrupka » pon 28 lis, 2011 1:14 pm

George V. píše:Počkám si třeba na Roco...

Třeba do té doby poladí motory :)
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: k.vojta a 25 návštevníků