Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Jak se těšíte na zamračenou MTB?

TT nedělám, jen rád klikám ankety.
25
11%
TT dělám, ale zamračené jsou mimo obor mého zájmu.
11
5%
Půjdu do každé mutace.
4
2%
Alespoň jednu si koupím.
111
48%
Počkám jak bude vypadat.
33
14%
Počkám na zamračenou od Kuehna, i kdybych měl čekat 10 let.
40
17%
Nevím, neumím se vyjádřit.
5
2%
 
Celkem hlasů : 229

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod cernos » pon 28 lis, 2011 7:27 pm

ef605 píše:Dobrý den všem,
rád bych se zeptal zda se připravují i verze ČD? Dělám epochu V a VI. Budou tyto modely i v dalších eshopech? Ve svém, ze kterého objednávám a jsem spokojen, zatím v nabídce není a měnit prodejce se mi nechce. Díky za odpovědi.

Ahoj, odpovím za jednoho kolegu, který dneska telefonoval s panem Němečkem. Podle jeho slov by verze ČD být měla. A mohla by být snad někdy na jaře. Sám na ní čekám
železničním modelářem od roku 2011 - TT, DCC
cernos
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 09 úno, 2011 6:09 am
Bydliště: Prachatice

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod Michal Dalecký » pon 28 lis, 2011 8:19 pm

Panove opravdu to zklidnete. Zitra se chystam udelat recenzi. Nebudu resit srovnani s predlohou, ale hodnotit model a jeho zpracovani, provedeni a koncepci. Radeji mi misto toho hadani napiste co chcete nafotit, zmerit, jake detaily apod. Bude to prinosne pro vsechny. Pro ty experty na fotografovani se pokusim ty fotky lepe zaostrit rucne a ne se spolehat na automat. Piste to v bodech a zpracuji to podle vasich pozadavku. ok? a klid. BTW a OT, jak pise Martin H0, tak skoda ze Vita nedela modely H0, tam by se tato diskuze nikdy takto nezvrhla :)
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod radula63 » pon 28 lis, 2011 8:21 pm

Ossi píše:Tak jak koukám, diskuse opravdu na úrovni. Barunu jsem viděl v sobotu na burze a líbila se mi. Pokud má někdo problémy s detaily, máme přece lepty, struny na kytaru (jsou z nich perfektní madla) a podobně. Otázka ceny ? Vždyť v Baruně je předinstalovaný reproduktor a ten taky není grátis. Počítačům nýtů bych chtěl vzkázat, aby se vrátili o pár let zpět, kdy se mašiny "sochaly" z odlitků většinou křivých jako prdel a pojezdy většinou překopávaly z Tilligovo V100 - tam kratší rozvor nevadil,že, vážení hnidopiši. Jeden takový odlitek mám vybroušený na půdě v krabici... Vraťte se na zem a podpořte českého výrobce, u kterého se není nutno doprošovat i obyčejné reklamace. Ossi

Třeba tahle STARTKA :lol: :lol: :lol: http://domaci-zeleznice.cz/eshop/dieslo ... litek.html je raritka :!: A za jakou cenu!!! Tam kde MTB potřebuje 4 nápravy a natáčení podvozků, si někdo vystačí s počtem 2 náprav. (inspirace ze stránek trainmaniaka - porovnání generací sergejů = věta ve smyslu, tam kde má sergej 6 náprav si soudruzi z DDR vystačí se dvěma). Omluva za odbočení od tématu.
Ossi naprosto s tebou souhlasím - já mám už Barču objednánu - červenou verzi! Brejle už mám taky zamluveny. Nejsem počítač nýtů a i když pominu práci, tak doma se za tuto cenu do kvality MTB nedostanu ani náhodou! I na svých modelech (samo domo stavěných) používám pojezdy alá V100 - takže např. motorový vůz 842 - kastle KUBER - 1.500,- + pojezd V100 1.600,- + nějaký drobný materiál a jsem na 3,5tis. a to bez přípravy na digi a reproduktoru! S cenou Barči stejně stavěné by to bylo tak nějak nastejno. Tam se pak milimetry neřeší a každý je rád za to co má... či koupil na inzerát. Ach jo, hoši. Máte štěstí, že to tu někteří berou s nadhledem... radši se zdržím další své myšlenky.
Naposledy upravil radula63 dne pon 28 lis, 2011 8:25 pm, celkově upraveno 1
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1308
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod wendycrx » pon 28 lis, 2011 8:23 pm

Myslím že barču od MTB bude kupovat ten modelář který s ní bude,a velice rád, jezdit,né to dávat do vytríny a čumět na to po večerech!!Pokud někdo chce zamračenou do vytríny ať si koupí od Michala Hrubého ( jestli je tedy ještě dělá ) ta patina opravdu stojí za pokoukání.

Také nějak nechápu některé rýpaly,kritika,pokud je k věci,tak OK ale tohle??To je trochu moc a p.Báňa si jí opravdu nezaslouží.On udělal lokomotivu,dostupnou pro většinu modelářů a udělal jí moc pěkně.Vždyť každý může přeci uděla mráču doma,z odlitku nebo leptu,ale určitě, když spočítá co na ní strávil hodin,co vyteklo nervů, a kolik to vlastně vyšlo bude asi překvapen tím "rozdílem" ...
wendycrx
 
Příspěvky: 132
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:10 pm

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod radula63 » pon 28 lis, 2011 8:27 pm

Wendy, souhlasím. Jen s tím rozdílem, že já se na ni budu kochat pohledem jak na kolejišti, tak ve vytríně!
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1308
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod Michal Dalecký » pon 28 lis, 2011 8:34 pm

A jeste muj nazor jako obchodnika, pokud budete cekat na jine ceny, spekulovat a pomlouvat, tak se muzete dozit toho, ze to bude posledni model co pro vas tento ryze cesky vyrobce udela. Modely se urcite objevi u vice prodejcu a verte mi, ze se bez nas obchodniku vyrobce proste neobejde. Prodej na burze a jen v Praze nikoho nespasi. Nikdo tady umele nezveda ceny, ale respektujeme doporucene ceny vyrobcem a snazime se prodat a udelat pro to maximum a co nejrychleji. Vy objednate - koupite, ja objednam u vyrobce a nakoupim, vyrobce ma penize na vyvoj noveho modelu, na platy zamestnancu, kvalitni montaz apod. Pokud nejaka cast retezu vazne, tak mame po ptakach a to vsichni.
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod radula63 » pon 28 lis, 2011 8:42 pm

Michal Dalecký píše: Vy objednate - koupite, ja objednam u vyrobce a nakoupim, vyrobce ma penize na vyvoj noveho modelu, na platy zamestnancu, kvalitni montaz apod.

Tak to má být, kéž by to tak bylo vždy... (myšleno všeobecně, nenavážím se do nikoho)

Už se těším na recenzi.
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1308
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod Jarda H. » pon 28 lis, 2011 8:52 pm

Michal Dalecký píše:Panove opravdu to zklidnete. ..... a klid. BTW a OT, jak pise Martin H0, tak skoda ze Vita nedela modely H0, tam by se tato diskuze nikdy takto nezvrhla :)


Michale, bohužel jsem se snažil několikrát já i další lidi vyzývat k věcné diskuzi, která něco přináší, ale jak by řekl klasik ..... je to marný, je to marný, je to marný :wink:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod Vítek » pon 28 lis, 2011 9:15 pm

Nejsem žádný počítač nýtů ani hnidopich. Na bardotku jsem se pekelně těšil a celou dobu držím p.Báňovi palce, aby ji dotáhl do úplného zdárného konce. Bohužel se mi ale dostal na sobotní burze do ruky "předprodukční" model (stůl až vzadu u okna,proti vchodu). Na posuzování parametrů s předlohou nejsem dost zběhlý, takže detailů typu "moc hranatá okna" jsem si nevšiml. Co mě ale přímo udeřilo do očí (a udivuje mne,že nikdo jiný si toho nevšímá), je vsazení bočních oken. Rám okna, naznačen bílou linkou,je hluboko zapadlý pod povrchem kastle a navíc je mezi ním a kastlí pořádná mezera (kam se hrabe mezera u starých ypsilonek). Nezasloužil by si model alespoň po vzoru zmiňovaných ypsilonek plastický rám, který by lícoval (nebo alespoň lépe maskoval) mezeru v přechodu rám-trup? Nebo by tato forma příliš prodražila výrobu? Nebo je to jen záležitost předprodukčního modelu,aby už byl vidět, a v sériovce to bude vyřešeno?
Vítek
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 28 lis, 2011 8:54 pm

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod j p » pon 28 lis, 2011 9:53 pm

Michal Dalecký píše:Panove opravdu to zklidnete. Zitra se chystam udelat recenzi. Nebudu resit srovnani s predlohou, ale hodnotit model a jeho zpracovani, provedeni a koncepci. Radeji mi misto toho hadani napiste co chcete nafotit, zmerit, jake detaily apod. Bude to prinosne pro vsechny. Pro ty experty na fotografovani se pokusim ty fotky lepe zaostrit rucne a ne se spolehat na automat. Piste to v bodech a zpracuji to podle vasich pozadavku. ok? a klid. BTW a OT, jak pise Martin H0, tak skoda ze Vita nedela modely H0, tam by se tato diskuze nikdy takto nezvrhla :)


Mohl bych poprosit o fotku s tabulkami? Staci i tabulky zvlast.
Zajimalo by me, jestli se podarilo nezopakovat stejnou zbytecnou chybu jako u brejlovcu a tedy zda bude mozne pouzit tabulky MTB. Na dosud zverejnenych fotkach vypada masinka pekne. Drobne nepresnosti nevadi.
Velikost TT: 1. Pennsylvania Railroad 1940-1960 2. CSD 1946-1993
j p
 
Příspěvky: 442
Registrován: čtv 30 pro, 2010 1:54 pm
Bydliště: Dansko

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod VoVo » pon 28 lis, 2011 10:27 pm

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 4:33 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod Ossi » pon 28 lis, 2011 10:46 pm

Pánové, jeden dotaz. Nevíte kolikakusovou sérii bude p. Báňa v provedení první výrobní série (bez prolisů pod střechu)? Je zde uvedeno, že po jednorázové sérii bude forma upravena. Nerad bych o Barunu přišel, ale nedávno jsem dost investoval (rychlíkáče a patráky Kuehn, dva bastardy a Köf2 od Arnolda - její digitalizace je popsána ve vlákně Novinky TT 2011). Navíc mám ještě objednány u p. Daleckého dva Kuehnovy Brejlovce - po jednom od Roca i MTB již vlastním. Budou obě barevná provedení k mání ještě po Vánocích ? Další investici musím rozhodit mezi prosincovou a lednovou výplatu. Díky Ossi
Ossi
 
Příspěvky: 102
Registrován: ned 26 čer, 2011 1:16 pm
Bydliště: Kochánky, Mladoboleslavsko

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod radula63 » úte 29 lis, 2011 5:26 am

VoVo píše:...Až fotky, které tu dodal radula, mě přesvědčily, že tvarově se mi model moc líbí...
A teď do mě :)

Děkuji za pochvalu. :oops: Nejsem ve focení profík, zkrátka se ty fotky povedly. Mít ji v ruce naživo je teprve zážitek... :wink:
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1308
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod Radek(T) » úte 29 lis, 2011 6:49 am

No to by se určitě nezvrhla - v měřítku, kde 80 % lidí řeší, že v roce 1938 se vyměnil komín průměru 300 mm za komín 310 mm a že tedy model ve stavu 1938,5 s komínem vzor 1938 je zmetek, by se takové drobnosti, jako nádrž z jiné lomomotivy, opravdu neřešily.


80% procent lidí, kteří si tu lokomotivu koupili, nebo 80% úsťových brzdařů ? Mám rád Váš web a chápu a opravdu oceňuji Vaši snahu po dokonalosti a detailu, ale tentokrát jste (celým příspěvkem) malinko přestřelil. Z principu máte pravdu, ale musíte vzít v potaz poměr poptávka/nabídka cena/výkon a podobně. Vy jste z toho udělal (garážový) zmetek, za který by mi vlastně měli zaplatit, když ho odeberu. To už je trochu moc.
TT digitál, doba mého dětství (končící parní trakce) + 2. svět.válka 1:35
Uživatelský avatar
Radek(T)
 
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 05 čer, 2008 8:57 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod George V. » úte 29 lis, 2011 7:15 am

Michal Dalecký píše:A jeste muj nazor jako obchodnika...


...tak to byste nám jako obchodník mohl také prozradit, jak si stojí prodeje brejlovců MTB versus Roco versus předobjednávky Kuehn(DS model).
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků