Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Jak se těšíte na zamračenou MTB?

TT nedělám, jen rád klikám ankety.
25
11%
TT dělám, ale zamračené jsou mimo obor mého zájmu.
11
5%
Půjdu do každé mutace.
4
2%
Alespoň jednu si koupím.
111
48%
Počkám jak bude vypadat.
33
14%
Počkám na zamračenou od Kuehna, i kdybych měl čekat 10 let.
40
17%
Nevím, neumím se vyjádřit.
5
2%
 
Celkem hlasů : 229

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod Michal Dalecký » pon 28 lis, 2011 1:24 pm

Od ctvrtka budou do konce tydne oba modely k videni na smichove. Dosadim na ne cedulky at jsou komplet.
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod Jacek » pon 28 lis, 2011 1:43 pm

Mě zas překvapují úplně zbytečné chyby, které by vůbec být nemusely. Proč jsou díly stupaček a závěsek nalepené mimo? Na toto se už upozorňovalo u brejlovců a evidentně zbytečně.

Obrázek
Naznačená madla na rámu vedle skutečných vypadají taky poněkud divně, to by byl takový problém je před stříkáním odříznout??
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 887
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod michal_n_cz » pon 28 lis, 2011 2:29 pm


Co říkáte na kvalitu fotek !?
Michal N.
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 842
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod cernos » pon 28 lis, 2011 3:43 pm

michal_n_cz píše:Co říkáte na kvalitu fotek !?
Michal N.


Nerozumím otázce, nechápu souvislosti. Buď je to tvoje práce a očekáváš pochvalu za skvěle vyfocené modely nebo už prostě nevíte co ještě zkritizovat. Pokud je to to první, nevím nejsem odborník na foto, ale mě se líbí, ale takhle se o pochvalu nežádá/neprosí. Pokud to druhý, tak už byste se nad sebou někteří mohli zamyslet. Původně jsem se vůbec nechtěl vyjadřovat k vaší kritice, ale tohle je hrůza. Pokud je kritika objektivní a může něco přinést ke zlepšení modelu, budiž. Pokud jsou to silácké řeči jako "nekupujte, bude levnější" nebo "počkám si na ROCO" a podobně to mě prostě dokáže naštvat. Takže pokud se to někomu nelíbí ať si pr*el políbí a ukáže nějakej svůj výtvor. Nikdo vám ten model nenutí a naštěstí je tu spoooooosta "modelářů" amatérů jako já, kterým se ten model líbí, protože to prostě je Bardotka (podle mě amatéra neznalce). Nejsem žádnej počítač nýtů, měřič úhlů a zkosení, kulatosti čel, umístění či tloušťka madel. Mě to prostě připomíná to co tu jezdí po kolejích a všichni kolem tomu říkají Bardotka a hotovo. Doufám (myslím si), že těchto modelářů bude asi většina a ti právě svojí koupí podpoří výrobce k dalším záměrům, aby je vzápětí hnidopiši a akurátníci zase mohli zkritizovat.
železničním modelářem od roku 2011 - TT, DCC
cernos
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 09 úno, 2011 6:09 am
Bydliště: Prachatice

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod Netáhlo » pon 28 lis, 2011 4:25 pm

S Cernosem plne souhlasim.
Mili modelari, pokud se tak jeste nekteri zde vystupujici rejpalove daji vubec nazvat, nechapu Vase narky nad timto nadhernym modelem za rozumnou cenu? Firma, ktera tu prezentuje model Berty je na zacatku dlouhe cesty, kterou se ji tu vsak nekteri pokousite razne utnout. Vemte v potaz, jak dlouho tu jsou ostatni firmy, ktere sem tam vypusti nejaky cesky model a kolik rozporu na takovem modelu najdete a to nemluvim o tom, jake sracky ty firmy ze sebe sypaly na jejich zacatku byti.
Pokud nekomu vadi, ze se tu objevil nekdo, kdo to s vyrobou ceskych modelu pro sirokou verejnost mysli vazne, tak at si svuj smutek necha pro sebe a nepitvori se tu s kritikou blbin, ktere vetsine lidi vubec nevadi. A pokud jste takovi mistri, ze ty nyty a uhly a ja nevim jeste co, potrebujete mit presne podle reality, tak potom dokazte, ze jste modelari a domodelujte si je podle sebe anebo si zrujnujte domaci rozpocet a sezente si nekoho echt, kdo vam to za desetinasobek ceny vyrobi presne podle vasich pozadavku.
Na stesti, presne jak psal Cernos, je takovych rejpavych uchylu, co sami nic vyrobit neumi poskrovnu a ceska modelarska verejnost dokaze, ze si tady takovou firmu, ktera se venuje ceskemu vozovemu parku a to vyhradne, zaslouzi.
Uživatelský avatar
Netáhlo
 
Příspěvky: 149
Registrován: pon 28 lis, 2011 3:52 pm

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod George V. » pon 28 lis, 2011 4:48 pm

Koukám tvrdé jádro fanklubu MTB opět v akci. Sorry pánové, ale ty peníze, co za ten model chce, nejsou zrovna malé. A jestli někdo není za ně schopen udělat model, který odpovídá realitě a pachá opakovaně takové školácké chyby na místech, kde by opravdu nemusel, tak ať na trhu nezaclání a uvolní místo pro někoho, kdo ty modely umí. Oni ho velmi rádi zastoupí...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod Martin HO » pon 28 lis, 2011 4:51 pm

TT čkáři snad prominou. Škoda že p.Báňa nedělá H0.
Martin HO
 

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod radekkrupka » pon 28 lis, 2011 4:55 pm

George V. píše:Koukám tvrdé jádro fanklubu MTB opět v akci. Sorry pánové, ale ty peníze, co za ten model chce, nejsou zrovna malé. A jestli někdo není za ně schopen udělat model, který odpovídá realitě a pachá opakovaně takové školácké chyby na místech, kde by opravdu nemusel, tak ať na trhu nezaclání a uvolní místo pro někoho, kdo ty modely umí. Oni ho velmi rádi zastoupí...

A kde byli celé ty roky :) my čekali?

Chlapi (z obou stran), už to bylo všechno řečeno milionkrát, už u brejlovců teď i u zamračených.

Tak prostě napište "...podle mě má tenhle model moc hranatá boční okna..." a hotovo. Obě strany už si to přeberou. Mě osobně zajímají fakta a ne pořád překřikování kdo si jich koupil víc a naopak kdo by si radši usekl obě ruce než by něco takového měl doma... díky
Naposledy upravil radekkrupka dne pon 28 lis, 2011 5:35 pm, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod Netáhlo » pon 28 lis, 2011 5:13 pm

tak si ji nekupujte a nechte ostatnim prostor pro samostatnou uvahu, zda-li kouit,ci nekoupit.
Na tomto foru je rgistrovano neco pres 2000 lidi, kdyby jich tu chodila jen polovina, a z nich polovina byla Tckari, tak to je potencialnich 500 kupcu, kteri kdyz si tady prectou kritiku nekolika ujetych hnidopichu, tak s koupi zacnou otalet, popr. si ji nekoupi vubec.
A jak pozdeji muzete byt takovymto lidem vdecni, nebot diky nim se firma udrzi v sedle a dalsi model uz muze byt podle vasich predstav a nebude se muset cesky modelar prosit u zahranicnich firem, aby jim jednou za dva roky vyrobili neco ceskeho.
Meli bychom byt radi za to, ze se ceske modely vyrabeji v cesku a ze diky podpore ze strany spotrebitelu se jejich sortiment bude nadale rozsirovat a ja doufam, ze i zkvalitnovat.

Pro informaci: nejsem tvrde jadro priznivcu MTB, nikoho z teto firmy neznam a ani nedelam TT. Ozval jsem se jen proto, ze mi vadi, jak ponizujicim zpusobem jsou tu predhazovany drobne chybicky nekomu, a tim nemyslim jen MTB, kdo se snazi neco udelat pro ceske modelare.
Uživatelský avatar
Netáhlo
 
Příspěvky: 149
Registrován: pon 28 lis, 2011 3:52 pm

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod ef605 » pon 28 lis, 2011 5:22 pm

Dobrý den všem,
rád bych se zeptal zda se připravují i verze ČD? Dělám epochu V a VI. Budou tyto modely i v dalších eshopech? Ve svém, ze kterého objednávám a jsem spokojen, zatím v nabídce není a měnit prodejce se mi nechce. Díky za odpovědi.
ef605
 
Příspěvky: 28
Registrován: úte 11 srp, 2009 7:06 pm

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod busta » pon 28 lis, 2011 5:39 pm

George V. píše:Koukám tvrdé jádro fanklubu MTB opět v akci. Sorry pánové, ale ty peníze, co za ten model chce, nejsou zrovna malé. A jestli někdo není za ně schopen udělat model, který odpovídá realitě a pachá opakovaně takové školácké chyby na místech, kde by opravdu nemusel, tak ať na trhu nezaclání a uvolní místo pro někoho, kdo ty modely umí. Oni ho velmi rádi zastoupí...

Hurá našiel sa George V. - on to vie, ale ešte si nenašiel to správne voľné miesto na trhu........

Zamračená je podarená. Ja by som ju prijal bez bieleho lemovania okien, čo bude najskôr v ďalšej farebnej modifikácii. Pripomienky - až keď ju budem mať v rukách.
busta
 
Příspěvky: 100
Registrován: stř 05 led, 2011 8:13 pm
Bydliště: Gbelce

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod Jarda H. » pon 28 lis, 2011 5:42 pm

radekkrupka píše: ... Tak prostě napište "...podle mě má tenhle model moc hranatá boční okna..." a hotovo. Obě strany už si to přeberou. Mě osobně zajímají fakta a ne pořád překřikování kdo si jich koupil víc a naopak kdo by si radši usekl obě ruce než by něco takového měl doma... díky


Pravdu díš, Radku :!: Spustila se diskuze stejným způsobem, jako u brejlovců :wink: , škoda ! Určitě většina lidí by tady radši četla příspěvky typu ... tohle se povedlo, tenhle detail ulítnul, tohle se dá upravit, tohle je lepší než u konkurence

PS : vlákno je věnováno zamračeným od MTB, takže George z Kadaně pochopí vymazání jeho příspěvku kolem touhy po Bymee :D vč. následných reakcí
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod George V. » pon 28 lis, 2011 5:43 pm

Netáhlo píše:...to je potencialnich 500 kupcu, kteri kdyz si tady prectou kritiku nekolika ujetych hnidopichu, tak s koupi zacnou otalet, popr. si ji nekoupi vubec.


...ale no tak, nedělej z modelářů nesvéprávné bytosti. Když už je někdo ochoten vydat za mašinu (a obzvláště dneska) 3200,-Kč, velmi dobře si to rozmyslí a nějakej "ujetej hnidopich" mu to nerozmluví. Maximálně ho upozorní na chyby a je jen na něm, jestli je zkousne, nebo ne a s tím si i ten model kupuje. Naopak, pokud na ty chyby přijde až doma po rozbalení, tak se může nas..at a řekne si: MTB už nikdy...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod radekkrupka » pon 28 lis, 2011 6:23 pm

michal_n_cz píše:Kvalita fotek - dobré/špatné - já říkám špatné 1/2 objektu na snímku rozmazaná v mlze. Nehledej v tom žádné složité souvislosti...
Michal N.

No, proto je jich tam také tolik, aby byl model vidět ze všech stran... nejsou to žádné mazaniny, to je jen problém hloubky ostrosti. To se někdy při focení stává. Vždyť je to jen fotka v eshopu? Jiné eshopy modely ani nefotí, vrazí tam něco z katalogu nebo rovnou fotku ze skutečnosti. Diskutujme model a ne Michalovo focení.
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod Ossi » pon 28 lis, 2011 6:29 pm

Tak jak koukám, diskuse opravdu na úrovni. Barunu jsem viděl v sobotu na burze a líbila se mi. Pokud má někdo problémy s detaily, máme přece lepty, struny na kytaru (jsou z nich perfektní madla) a podobně. Otázka ceny ? Vždyť v Baruně je předinstalovaný reproduktor a ten taky není grátis. Počítačům nýtů bych chtěl vzkázat, aby se vrátili o pár let zpět, kdy se mašiny "sochaly" z odlitků většinou křivých jako prdel a pojezdy většinou překopávaly z Tilligovo V100 - tam kratší rozvor nevadil,že, vážení hnidopiši. Jeden takový odlitek mám vybroušený na půdě v krabici... Vraťte se na zem a podpořte českého výrobce, u kterého se není nutno doprošovat i obyčejné reklamace. Ossi
Ossi
 
Příspěvky: 102
Registrován: ned 26 čer, 2011 1:16 pm
Bydliště: Kochánky, Mladoboleslavsko

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků