Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Jak se těšíte na zamračenou MTB?

TT nedělám, jen rád klikám ankety.
25
11%
TT dělám, ale zamračené jsou mimo obor mého zájmu.
11
5%
Půjdu do každé mutace.
4
2%
Alespoň jednu si koupím.
111
48%
Počkám jak bude vypadat.
33
14%
Počkám na zamračenou od Kuehna, i kdybych měl čekat 10 let.
40
17%
Nevím, neumím se vyjádřit.
5
2%
 
Celkem hlasů : 229

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod TTmili » pon 30 pro, 2013 9:09 pm

Jirka_US píše:
peter_vy píše:No já zase za chybu považujem ak model nedosahuje pri nominálnom napätí (12 V) ani nominálnu modelovú rýchlosť (100 km/h) ale len cca 80 km/h a ešte pri tom motor reve ako divý. Myslím si, že rev motora nie veľmi prospieva jeho životnosti prípadne životnosti šnekových ložísk, však čas ukáže...

Souhlas, v digitalu to rychlost muze byt dokonce jeste mensi.Casto zde zazniva nazor, ze kdo ma potrebu jezdit na kolejisti 80-100km. Nicmene ten zasadni problem v digitalu je, ze pokud model jede ca. 70km/hod pri max. rychlostnim stupni, tak model nebude dosahovat spravne modelove rychlosti ani pri modelove rychlosti 60km/hod., (vzhledem ke konstrukci soucasnych dcc dekoderu) a kalibrace na 50km/hod. bude take asi docela fuska, a to je rychlost kterou snad nelze povazovat za neco co je nerealne, alespon ne na modulech nebo na vetsim klubovem nebo domacim kolejisti.
Proto se domnivam, ze zprevodovat model presne na 12V v analogu asi nebude uplne spravne (z pohledu soucasnosti, kdy je moznost model digitalizovat), zvlaste pokud vyrobce model pripravi pro digitalizaci a to vcetne pripravy na zvuk.
Tudiz si myslim, ze model by mel byt vzdy zprevodovan lehce nad max. modelovou rychlost pro analog (12V), myslim, ze zde byla i citovana norma, jake je to rozmezi a nikoliv mene nez je max. modelova rychlost.Protoze v takovem pripade to nezachrani zadne CV....Zasadni rozdil mezi vetsi a mensi modelovou rychlosti je ten, ze v prvnim pripade to lze korigovat pomoci CV, podobnou korekci lze provest i v analogu, zatimco v druhem pripade bohuzel nikoliv nebo si nejak nepamatuji, ze by to vyrobce prozradil.


Nemá cenu jít proti větrným mlýnům. Jim se to nevysvětlí, takže plížením vpřed a nejlíp za mohutného jekotu :lol: .
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod Jirka_US » pon 30 pro, 2013 9:46 pm

j p píše:Kdyz vetsina vyrobcu ma rychlost spatne a MTB to udela vicemene spravne, proc by to mela byt chyba MTB?
Model, ktery je vicemene spravne zprevodovany dokaze jet i pomalu. Model, ktery je zprevodovan spatne dokaze jet jen rychle.
...

Asi je to otazka nazoru, ale odchylku -20 az -30% pro digital bych nepovazoval za spravne...
j p píše:A zadne "cv" tomu nepomuze, kdyz napajeni je analogove! Regulovat muzu jenom napeti.

V "analogu" lze samozrejme realizovat uplne totez (z pohledu rizeni motoru) co v digitalu, tedy nedovolim aby PWM regulator (pro tkz.analog !) dodaval 100% plneni. Pokud se tyka linearnich regulatoru pro analog ta uprava je rovnez mozna, ale nepredpokladam, ze linearni regulatory jeste dnes nekdo pouziva. FZ1 neni ani jeden z obou zminenych pripadu a ani nepredpokladam, ze modelar ktery si "potrpi" na modelove rychlosti ho pouziva.

radula63 píše:Martine, to bylo myšleno s nadsázkou - koho to tu baví číst stále dokola? Mne tedy ne a nemám rád "kosmickou rychlost".

Myslim, ze kosmickou rychlost nema rad zadny modelar, nicmene modelar ocekava, ze model zamracene bude jezdit jako zamracena a nikoliv jako posunovaci lokomotiva. Take si myslim, ze by mozna stacilo prozradit (misto pouzivani expresivnich vyrazu ohledne CV) jak tedy upravit rychlost, tak aby model jel tedy tou vytouzenou modelovou rychlosti. Myslim, ze to tady stale jeste nikdo neprozradil a celkem logicky pak by se tu neopakovali tytez "narky". Z logiky veci plyne (u digitalu), ze jestlize model nejede spravne pri modelove rychlosti 100km/hod, tak nepojede ani spravne pri 70 nebo 60.....(viz ma poznamka vyse).
Dokud jsem si ten model sam neporidil, tak to trochu clovek bral jako "pivni reci", bohuzel odchylka ca. -20% az -30% (u digitalu) je preci jen prilis o norme ani nemluve...Vzhledem k tomu, ze model je na trhu nekolik let, tak to bylo "nemile" prekvapeni.
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod George V. » úte 31 pro, 2013 7:34 am

Já za optimálně zpřevodovaný považuji model brejlovce od Roco. Na max jede trochu rychleji, než je modelová rychlost, přitom bez problému umí jezdit i "krokem" (v analogu).

Už jsem to psal i do vlákna o čmelákovi v H0, tak to napíšu i sem. Já jsem příznivce toho, pokud modely jezdí rychleji, než je jejich modelová rychlost. Důvod je jednoduchý. Oni totiž budou časem a hlavně najetými motohodinami zpomalovat. Budou narůstat odpory v pojezdu vlivem narůstajících vůlí (obzvláště v plastových převodovkách) a bude také slábnout motorek (z důvodu slábnutí permanentních magnetů).
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod petrha » úte 31 pro, 2013 8:33 am

Já za nejlepší pojezd považuji Brejlovce od Fy Kuehn po reklamaci u DS Model, Brejlovec jezdí na 12,6 V V přepočtu rychlostí asi 350 km/h :x :x
Zajímalo by mě z čeho tam dal převod, ale rozhodně ne ty, které tam patří. :!:
Naposledy upravil petrha dne úte 31 pro, 2013 8:36 am, celkově upraveno 1
petrha
 
Příspěvky: 212
Registrován: ned 06 lis, 2011 6:51 pm

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod radekkrupka » úte 31 pro, 2013 8:36 am

Tak to máš asi původní převodovky, mě jezdí bezvadně. Mám 4 ks...
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod George V. » úte 31 pro, 2013 8:41 am

No úplně bezvadně nejezdí, ten převod je pořád pro ten motorek dost těžkej. Je to dobře vidět při srovnání s Brejlovcem od Roco, kdy má Roco zhruba do 1/3 rozsahu ovladače navrch (na maximálku samozřejmě už výrazně ztrácí...).
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod nadkachna » úte 31 pro, 2013 4:07 pm

Petrhovi jezdí špatmě cokoliv od Kuehna - viz viewtopic.php?p=140696#p140696
Asi nepřízeň osudu, vůči kterému jsou báňovo Bardotky imunní :D
G
TT
nadkachna
 
Příspěvky: 391
Registrován: stř 28 lis, 2007 12:02 pm

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod petrha » úte 31 pro, 2013 5:06 pm

radekkrupka píše:Tak to máš asi původní převodovky, mě jezdí bezvadně. Mám 4 ks...

Nemám, Před reklamací jezdil na stejné napětí v přepočtu 80 km/h, mám ještě jednoho s novými podvozky podle něho by měl jezdit přibližně každý kus, neb má rychlost cca 115 km/h, max. drobnou odchylku a ne třikrát rychlejší.
petrha
 
Příspěvky: 212
Registrován: ned 06 lis, 2011 6:51 pm

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod Jirka_US » úte 31 pro, 2013 5:33 pm

petrha píše:
radekkrupka píše:Tak to máš asi původní převodovky, mě jezdí bezvadně. Mám 4 ks...

Nemám, Před reklamací jezdil na stejné napětí v přepočtu 80 km/h....

Tak ted tomu prestavam rozumet, kdyz jezdil 80km/hod tak preci asi nebyl duvod k reklamaci, kdyz pozaduji modelovou rychlost...
petrha píše:.... Zamračená od MTB proti tomu jezdí super.

Protoze moje MTB zamracena jezdi 70km/hod pri digitalu. Co bych tedy mel rikat ja ?
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod petrha » úte 31 pro, 2013 11:54 pm

Jirka_US píše:
petrha píše:
radekkrupka píše:Tak to máš asi původní převodovky, mě jezdí bezvadně. Mám 4 ks...

Nemám, Před reklamací jezdil na stejné napětí v přepočtu 80 km/h....

Tak ted tomu prestavam rozumet, kdyz jezdil 80km/hod tak preci asi nebyl duvod k reklamaci, kdyz pozaduji modelovou rychlost...
petrha píše:.... Zamračená od MTB proti tomu jezdí super.

Protoze moje MTB zamracena jezdi 70km/hod pri digitalu. Co bych tedy mel rikat ja ?

jenže se při rozjezdu škubal a nakláněl se na jednu stranu
petrha
 
Příspěvky: 212
Registrován: ned 06 lis, 2011 6:51 pm

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod Jirka_US » čtv 02 led, 2014 3:30 pm

to petrha:

Je mozne prozradit pro porovnani jakou rychlosti vam jezdi zamracene od MTB ?
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod petrha » čtv 02 led, 2014 9:40 pm

dva brejlovci roco, brejlovec od Kuehna po výměně podvozků a jedna zamračená MTB se od sebe liší jen nepatrně cca 1m za 4s
další brejlovec od Kuehna po výměně podvozků, který před výměnou podvozků měl poloviční rychlost než ty první čtyři a teď po reklamaci jezdí 1m za 1,5s, to se do dvojčete spojit nedá a pro toto jsem si kupoval dva od jednoho výrobce
petrha
 
Příspěvky: 212
Registrován: ned 06 lis, 2011 6:51 pm

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod nadkachna » pát 03 led, 2014 6:48 am

No a co na to D.S., předpokládám, že jsi to opět reklamoval? Mě v kauze splašených brejlovců vyšel maximálně vstříc a k mé plné spokojenosti.
G
TT
nadkachna
 
Příspěvky: 391
Registrován: stř 28 lis, 2007 12:02 pm

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod petrha » pát 03 led, 2014 1:26 pm

nadkachna píše:No a co na to D.S., předpokládám, že jsi to opět reklamoval? Mě v kauze splašených brejlovců vyšel maximálně vstříc a k mé plné spokojenosti.

Na reklamaci to měl a toto z toho vzniklo, pošlu mu to opět na reklamaci, ještě zbývá do konce záruky několik dní.
petrha
 
Příspěvky: 212
Registrován: ned 06 lis, 2011 6:51 pm

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod TTmili » pát 03 led, 2014 3:06 pm

Nechápu na co si ale potom stěžuješ. Měl jsi reklamovat okamžitě, s DS je dobrá domluva, a určitě by s tím nebyl problém. Patrně se stalo, že při výměně šáhl vedle pro staré podvozky nebo tak něco, netuším, a z toho to vzniklo. Ale potom jsi v momentě kdy jsi to zjistil měl poslat mail nebo se jinak domluvit na dalším postupu, místo toho aby jsi skoro rok a půl seděl a mlčel a pak to začal vykládat na fóru.

A osobně by mě zajímalo co máš za bardotky od MTB, že ti při 12V ujedou metr za 4 sekundy. Svým jsem musel hodně zatápět pod kotlem aby ujeli ten metr alespoň za 5 sekund, a při 12V to rozhodně nebylo.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků