Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Jak se těšíte na zamračenou MTB?

TT nedělám, jen rád klikám ankety.
25
11%
TT dělám, ale zamračené jsou mimo obor mého zájmu.
11
5%
Půjdu do každé mutace.
4
2%
Alespoň jednu si koupím.
111
48%
Počkám jak bude vypadat.
33
14%
Počkám na zamračenou od Kuehna, i kdybych měl čekat 10 let.
40
17%
Nevím, neumím se vyjádřit.
5
2%
 
Celkem hlasů : 229

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod zderem » pát 04 srp, 2017 12:23 pm

Tak jsem byl před chvílí okouknout novou MTB Barču T478.1004. Kvalita povrchovky jako vždy na mizerné úrovni. Nedostříklé závěsky (z šedé prosvítá červená barva), kšilt nad čelními okny ze spodu opět špatně nastříklý. Boční tabulka, která není podsvětlená, špatně natištěná. Sítě střešních větráků pouze naznačeny z plastu (oproti starším verzím, kde byly použity sítě z leptů). Jediné, nad čím jsem zajásal, je to, že je konečně použita správná nádrž z bardotky a ne z brejlovce. Jízdní vlastnosti na půlmetrové koleji v obchodu se zdály být dobré. Jemný a tichý chod motorku i převodů. Takže snad jedině albín a nastříkat podle svého gusta. :-(
zderem
 
Příspěvky: 97
Registrován: pát 27 led, 2012 3:03 pm

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod Petr Barchánek » ned 13 srp, 2017 8:19 pm

Prosím o radu.
Moje tři roky stará Zamráča v původní analogové verzi jezdí jen jedním směrem. Ve druhém zkratuje. Na tištěném spoji je údaj 753TT-A6 V2 2012. Mám podezření na poškození součástky označené jako EC, nebo některé z okolních, protože se při pokusu o rozjezd rychle zahřívá. Schéma zapojení tištěného spoje v návodu není.

Díky předem.
Petr Barchánek
 
Příspěvky: 259
Registrován: úte 11 črc, 2017 3:54 pm
Bydliště: Zubrnice

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod MiG » ned 13 srp, 2017 10:12 pm

EC je proudová pojistka a pokud by byla vadná, tak by se projevovala v obou směrech stejně.
Nemáte náhodou mechanický problém v převodech, že se sekají na jednu stranu?

Pokud se vám tady nikdo neozve, zkuste napsat vzkaz na stránkách MTB.
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod Radek Strnad » pon 14 srp, 2017 9:09 am

Já bych to taky viděl nejdřív na to, zaměřit se na převody. Mohlo se tam dostat zrnko písku a nebo jiná nečistota, která se projevuje jen v jednom směru. Zkusil bych vyndat dvojkolí, mrknout na ně a třeba vyzkoušet přes drátky mašinku bez dvojkolí.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1186
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod Petr Barchánek » pon 14 srp, 2017 9:35 pm

Tak jsem dal na rady, vyčistil jsem všechna čtyři dvojkolí a pak jsem rozebral i jeden podvozek s převodovkou. Nějaký binec tam sice byl, ale nic vážného. Následně jsem opatrně odletoval tištěný spoj nad podvozkem proti repráku, vyšrouboval čtyři šrouby, vytáhnul oba čelní panely LED a vytáhnul celý tišťák nad rám lokomotivy, čímž jsem získal přístup ke kontaktům motoru. Na svorky motoru jsem přivedl napětí. V jednom i ve druhém směru motor běží, loko jezdí sem a tam kam až mi ruce s drátky dosáhnou bez problémů - mechanickou závadu a závadu motoru tímto vylučuji. Po vyloučení závady na motoru a převodovkách jsem zkusil zapojit napětí na samotný tišťák vč LEDek a repráku, ale odpojený od svorek motoru. Chování v zásadě shodné jako při prvním výskytu závady - LEDky svítí jen v jednom směru, ve druhém nesvítí, součástka EC se za cca 1-2 sec po připojení napětí (klasický zdroj FZ1) rozžhaví a dokonce ve tmě modře světélkuje.
Petr Barchánek
 
Příspěvky: 259
Registrován: úte 11 črc, 2017 3:54 pm
Bydliště: Zubrnice

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod MiG » úte 15 srp, 2017 12:01 am

Tak to se dál bez schema opravovat nedá, ale EC neměnit, pracuje jak má.
Za některou z diod nejspíše k LED (které jsou pro opačný směr, než ten, kdy vše funguje) je zkrat.
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod PKAA » stř 04 říj, 2017 10:05 pm

Ahoj všichni, jsem tady nový a měl bych na vás tento dotaz ohledně modelů TT od MTB.......
Koupil jsem nové Bardotky, které se objevily v prodeji cca v srpnu 2017. Jedná se o tyto a hned moje zkušenost.

T478.1004 - jedná se o limitku 60 ks, byl jsem rád, že se mě ji podařilo sehnat z jednoho shopu na Slovensku - model špatně svítil, poslal jsem na reklamaci do MTB, model přišel zpět opraven s tím, že tam byl studený spoj. OK, stane se, byl jsem rád, že výrobce reagoval opravdu rychle. Ale problém nekončí. Nyní, po 1 hodině provozu přestal jezdit........

T478.1230 - model od samého začátku jezdil jedním směrem trhavě, ve druhém to docela šlo, doufal jsem, že potřebuje trochu zajet, aby si vše důkladně sedlo. Po 50 minutách provozu přestal jezdit úplně.
Dnes jsem ji poslal výrobci na reklamaci, takže uvidím, až dorazí zpět.

Chci se zeptat, máte někdo zkušenost s těmito Bardotkami z nových forem? Nebo jsem měl neskutečnou smůlu a dvakrát si vytáhl Černého Petra :roll: ?
Mám od MTB také Kocoura / v TT /, tam problémy nejsou, jezdí oběma směry i když v jednom směru se nepravidelně ozývají zvuky, že mám strach, že se snad rozsype.

O tomto DF jsem nevěděl, narazil jsem na toto vlákno náhodou, o MTB jsem si přečet jenom pár recenzí na netu a modely nevycházeli úplně špatně.

Budu rád za každou radu a názor, ale poprosím, jen skutečné poznatky a rady. Nechci tady rozpoutat flame mezi příznivci a odpůrci MTB. Díky

Hezký zbytek večera
Pavel Krejčí
PKAA
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř 04 říj, 2017 5:20 pm

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod Colonel32 » stř 04 říj, 2017 10:59 pm

reklamovat reklamovat reklamovat chtít vrátit peníze počkat na zamračené od Kuehna, ty 3 měsíce už člověka nezabijou...
Colonel32
 
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod martin-tt » pát 06 říj, 2017 7:27 pm

Colonel32 píše:...počkat na zamračené od Kuehna...

a potom reklamovat, reklamovat a reklamovat :lol: Stále jsem nezapomněl na první řadu poskakujících Brejlovců od Kuehena :!:
martin-tt
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř 26 led, 2011 11:37 am
Bydliště: Ostrava

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod Michal Vaniš » pát 06 říj, 2017 8:08 pm

martin-tt píše:
Colonel32 píše:...počkat na zamračené od Kuehna...

a potom reklamovat, reklamovat a reklamovat :lol: Stále jsem nezapomněl na první řadu poskakujících Brejlovců od Kuehena :!:


...nestahuj kalhoty, brod je ještě daleko... :mrgreen:

P.S.pokud vím, závada byla Kuehnem přiznána a opravena(neřeším provedení).A pokud vím, v poměru k MTB slabej odvar nespokojenosti :wink:
Uživatelský avatar
Michal Vaniš
 
Příspěvky: 399
Registrován: pát 10 črc, 2009 4:51 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod martin-tt » sob 07 říj, 2017 8:18 pm

Michal Vaniš píše: ...závada byla Kuehnem přiznána a opravena... :wink:

Ano, to je pravda :) Vždy když se na něco těším, tak to nedopadne dobře. Naposledy jsem objednal u DS 742 ČDC a taky problém, co s tím :?: Já jsem objednávku stornoval.
martin-tt
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř 26 led, 2011 11:37 am
Bydliště: Ostrava

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod Michal Vaniš » pon 09 říj, 2017 7:17 am

martin-tt píše:...Vždy když se na něco těším, tak to nedopadne dobře. ...

Nevěš hlavu, ty to pocity v určitých obdobých zažíváme všici... :mrgreen:
Uživatelský avatar
Michal Vaniš
 
Příspěvky: 399
Registrován: pát 10 črc, 2009 4:51 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod Bedlisch » sob 02 pro, 2017 6:57 pm

Má někdo z Vás kulatou barču s plošňákem s označením 751TT-A7 VI 2017? Mám tu model T478.1008 na ozvučení, a není schopen jízdy na digitálu. Já jen jestli je to jen nahodilý kus, nebo opět doblblej plošňák od MaTlalBahnu jako u 721 TT :(
EDIT: tak dle informací to to vypadá jen na špatný kus, no, tak i tak půjde to na reklamaci
Bedlisch
 
Příspěvky: 329
Registrován: úte 09 lis, 2010 8:43 pm
Bydliště: Liberec

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod A2C » stř 24 led, 2018 9:49 pm

No pôvodne som chcel napísať príspevok, ako ste vyriešili problém s barčou ktorá sa rozbehne a zastaví, začne strašne hriať prúdová ochrana atď.

Ale začal som pátrať po príčine.

Najprv som všetko odizoloval izolačkou. - nepomohlo

Odizoloval som aj motor a ten adaptér kde je napájkovaný - nepomohlo

Motor samotný s plošákom ale vždy fungoval.

Tak som si povedal že odstránim prúdovú ochranu napojím Amper meter a zmerám čo sa deje.
No prúd stúpol na 0,7A ale mašina sa ani nepohla.
Povedal som si že musím nájsť príčinu už len v pojazde.

Tak rozobral som prvý podvozok a BINGO!

MTB použilo púzdra šneku z plastu a dajako ich zabudlo namazať, resp namazalo len jednu stranu.
Samozrejme po krátkom používaní sa plast okolo osky šneku tak zahrial až osku zadrel. Motorček sa zasekol zafungovala prúdová ochrana a koniec.

(inak nový model ktorý mi dal zákazník opraviť lebo sa mu nechcel hýbať a skúšal to opravovať sám, samozrejme pružné kontakty na motor boli poškodené slabé a vyklzol mu kardan)

MTB nemusí vymýšlať uloženie náprav v guličkových ložiskách, stačí aby použila aspoň mosadzné púzdra.
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Zamračená T478.1 od MTB v TT - diskuse

Příspěvekod radula63 » pát 26 led, 2018 5:21 am

A2C
Jak "stará" je ta mašina? Ve které modelové velikosti? Tady jsme v sekci TT. V H0 zamračené jsou plastová ložiska na hřídeli šneku. V TT nikoli, tam jsou mosazná od prosince roku 2012! Na mosazná ložiska se přešlo právě pro problém se "zapékáním" ložisek na ocelové ose šneku. A kuličková ložiska na nápravovou osu chce MTB zkusit zas do velikosti H0, tak nevím, proč se to píše v TT sekci.
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1305
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků