Brejlovec MTB - srovnání s konkurencí

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Brejlovec MTB - srovnání s konkurencí

Příspěvekod Jeff Hopper » pát 07 říj, 2011 1:03 pm

Tak jsem po zakoupení brejlí od MTB provedl amatérské srovnání s konkurencí a výsledek je zde:

http://jefftt.rajce.idnes.cz/brejlovec_MTB

a foto třetího konkurenta zde:

http://jefftt.rajce.idnes.cz/Lipsko_201 ... 0_5110.jpg

Jedná se o mé srovnání obou modelů a vaše hodnocení je tak pouze na Vás. :lol: :lol:
Jeff Hopper
 
Příspěvky: 577
Registrován: stř 05 led, 2011 6:32 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Brejlovec MTB - srovnání s konkurencí

Příspěvekod Hříbek » pát 07 říj, 2011 2:34 pm

Já mám zatím jen ROCO, ale až na ta boční madla jsem spokojen.
Báňova Brejlovce jsem viděl v reálu, není špatnej, ale ty brejle jsou dost nepodařený a taky světla dost prosvítají.
Ještě mám objednáno od Kuehna a zatím jen podle fotek soudím, že bude asi na prvním místě.
Takže moje subjektivní srovnání je:
Kuehn, ROCO, Báňa.
Snad to u Zamračené pro pana Báňu dopadne líp, ale důležité podle mě je, že TT jede a i pro zahraniční výrobce jsme zajímavý trh.
Těšme se na další modely!!!!
Hříbek
 
Příspěvky: 135
Registrován: pát 24 zář, 2010 9:25 am

Re: Brejlovec MTB - srovnání s konkurencí

Příspěvekod aldrin » sob 08 říj, 2011 3:17 pm

Ja musim rict, ze co se Banovi neda uprit jsou jizdni vlastnosti. Rokackejch mam 6 s jizdnimi vlastnostmi + -. MTB jezdi karasne tise a co me prekvapilo je tazna sila. Zatim jsem nemenil napravu a tudiz mam jen 4 kovovy. Ale i tak masinka utahne celkem dost. Svetla prosvitaj, ale s tim jsem se uz popasoval. Co zatim nemuzu posoudit je zvuk ty velky repropedny, protoze v nem mam zatim jen normalni x16 decoder. Osobne se ted kromne Kuehna tesim na CD Cargo od Bani. Jak jsem pasal jinde, kazdej model ma neco, ale v celku spokojenost. Jsem zvedavej na Zamracu. Tipuju, ze budou taky aspon 2. Roco x MTB? At si vyberete jakyhokoliv brejlovce, tak at vam jezdi ke spokojenosti.
aldrin
 
Příspěvky: 65
Registrován: pát 12 úno, 2010 8:55 am
Bydliště: Praha / Jilemnice

Re: Brejlovec MTB - srovnání s konkurencí

Příspěvekod aldrin » sob 08 říj, 2011 3:19 pm

Jeste by me zajimali, jsetli se po tyhle smrsti v TT pusti do Brejli nekdo v N. Ale tam bych bral vic ty italsky vzhledem k tomu, ze N mam pod Alpama....
aldrin
 
Příspěvky: 65
Registrován: pát 12 úno, 2010 8:55 am
Bydliště: Praha / Jilemnice

Re: Brejlovec MTB - srovnání s konkurencí

Příspěvekod pepiknemecek » ned 09 říj, 2011 6:02 am

15.10. bude na pražské burze k vidědí a slyšení ozvučená verze Brejlovce MTB pomocí upraveného zvukového dekodéru od fi.ESU. Dekodér V4 přepojený na Plux16 se speciálně upraveným zvukem doplněným i o skutečné hlášení nádražního rozhlasu :P
Uživatelský avatar
pepiknemecek
 
Příspěvky: 159
Registrován: stř 02 úno, 2011 6:43 pm

Re: Brejlovec MTB - srovnání s konkurencí

Příspěvekod Jacek » ned 09 říj, 2011 8:45 am

pepiknemecek píše:15.10. bude na pražské burze k vidědí a slyšení ozvučená verze Brejlovce MTB pomocí upraveného zvukového dekodéru od fi.ESU. Dekodér V4 přepojený na Plux16 se speciálně upraveným zvukem doplněným i o skutečné hlášení nádražního rozhlasu :P

Bylo by dobré spíš někam dát nějaké video. Na burze to hučí jako v úle, tam toho moc k slyšení nebude.
Chci se ale zeptat coby zvukař, jakou frekvenci mají zvuky. ESU V3 umožňoval jen 11025 Hz, zvládá V4 už 22050 Hz ?
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 887
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Brejlovec MTB - srovnání s konkurencí

Příspěvekod j p » ned 09 říj, 2011 12:10 pm

Me by zajimalo, kdy (pokud vubec) bude k mani pojezd (ram, motor, prevody, podvozky) - bez kastle, masek, pluhu.
Mam objednane odlitky Alco F1-AB a tak premyslim, jaky pojezd by se hodil.
Velikost TT: 1. Pennsylvania Railroad 1940-1960 2. CSD 1946-1993
j p
 
Příspěvky: 442
Registrován: čtv 30 pro, 2010 1:54 pm
Bydliště: Dansko

Re: Brejlovec MTB - srovnání s konkurencí

Příspěvekod Colonel32 » ned 09 říj, 2011 12:40 pm

j p píše:Me by zajimalo, kdy (pokud vubec) bude k mani pojezd (ram, motor, prevody, podvozky) - bez kastle, masek, pluhu.
Mam objednane odlitky Alco F1-AB a tak premyslim, jaky pojezd by se hodil.


A na co potřebuješ samotný pojezd?
Colonel32
 
Příspěvky: 865
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Re: Brejlovec MTB - srovnání s konkurencí

Příspěvekod TTmili » ned 09 říj, 2011 12:42 pm

No já bych taky potřeboval jeden samotný pojezd (ale s pluhem, kinematikou, maskami, atd.) na kulatou bardotku. Myslím že není zrovna reálný že by ji pan Báňa dělal a v Pečkách mají moc pěkný odlitek.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Brejlovec MTB - srovnání s konkurencí

Příspěvekod JBr » ned 09 říj, 2011 1:29 pm

Nejaka forma MTB pojezdu by k prodeji byt mela (snad ve stavebnicove podobe podvozky, kardany, motor, setrvaky...), ale zatim dost mozna jen pro modelare v USA.
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Re: Brejlovec MTB - srovnání s konkurencí

Příspěvekod vojtas » ned 09 říj, 2011 2:22 pm

Na burze by měly být stavebnice i hotové podvozky...
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: Brejlovec MTB - srovnání s konkurencí

Příspěvekod j p » ned 09 říj, 2011 3:04 pm

Colonel32 píše:
j p píše:Me by zajimalo, kdy (pokud vubec) bude k mani pojezd (ram, motor, prevody, podvozky) - bez kastle, masek, pluhu.
Mam objednane odlitky Alco F1-AB a tak premyslim, jaky pojezd by se hodil.


A na co potřebuješ samotný pojezd?


Tak tohle je otazka dne/tydne/mesice...
Vzdyt ve druhe vete jsem napsal na co potrebuju samotny pojezd, resp. dva pojezdy: na Alco F1-A a Alco F1-B.

Vojtas: s tou burzou to je pekne, ale to by bylo cca 1100 km tam a 1100 km zpatky. Takze radsi postou.
Velikost TT: 1. Pennsylvania Railroad 1940-1960 2. CSD 1946-1993
j p
 
Příspěvky: 442
Registrován: čtv 30 pro, 2010 1:54 pm
Bydliště: Dansko

Re: Brejlovec MTB - srovnání s konkurencí

Příspěvekod pepiknemecek » ned 09 říj, 2011 4:53 pm

Jacek píše:Bylo by dobré spíš někam dát nějaké video. Na burze to hučí jako v úle, tam toho moc k slyšení nebude.
Chci se ale zeptat coby zvukař, jakou frekvenci mají zvuky. ESU V3 umožňoval jen 11025 Hz, zvládá V4 už 22050 Hz ?


Veškeré informace co ESU V4 umí si můžete najít na stránkách výrobce http://www.esu.eu
Je pravda že na burze je to jako v úlu, nějaké solidní video se pokusím někam umístit, případně poslat mailem
Uživatelský avatar
pepiknemecek
 
Příspěvky: 159
Registrován: stř 02 úno, 2011 6:43 pm

Re: Brejlovec MTB - srovnání s konkurencí

Příspěvekod Colonel32 » ned 09 říj, 2011 8:06 pm

Sorry, přehlédl jsem. Pochopil jsem to tak že když nebude pojezd MTB, tak budeš muset kvuli pojezdu kuchat ty F7A a F7B.
Colonel32
 
Příspěvky: 865
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Re: Brejlovec MTB - srovnání s konkurencí

Příspěvekod V_Báňa » ned 09 říj, 2011 11:30 pm

Výroba nabíhá postupně, poněvadž na rozdíl od firem, zavedených na hromadnou výrobu, nemohu ze dne na den přesunout 15 pracovníků z projektu XX, kteří by měsíc montovali tisíc brejlovců na sklad, aby se potom vrátili k puvodní práci. Takže to je i důvod proč se sotva stíhá zásobovat prodej na burze + již dané objednávky, ovlivnuje to i sklad dílů atd. Což většina obchodníků nechápe, ale musím vycházet z dostupných realií.

Prodej pojezdů a nebarvených verzí opět souvsí se skladem dílů , až se ustabilizuje- budou k dispozici. Nejde jen tak nasypat pytlík dílů, pro přesnost na určité operace jsou potřeba přípravky.

Obavy že by něco zkrachovalo pro nezájem jsou zbytečné, nevypadá to zle, množství barevných mutací je velké, spíše ta unava z různých drobností a zařizování.............

Kapacita výroby je i důvod zdržení Zamračené, myslím že 26. listopad je pravěpodobný roll-out.
V_Báňa
 
Příspěvky: 103
Registrován: stř 07 kvě, 2008 2:43 pm
Bydliště: Praha

Další

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků