Brejlovec MTB - srovnání s konkurencí

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Brejlovec MTB - srovnání s konkurencí

Příspěvekod Trainmaniak » pát 14 říj, 2011 5:14 am

V_Báňa píše:Hlavně doufám že Michal Traimnaniak, na to nezapomene při své finální porovnávací studii upozornit :lol:

Víťo, napsal jsem tam něco, co není pravda? :?:
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1463
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Brejlovec MTB - srovnání s konkurencí

Příspěvekod cernos » pát 14 říj, 2011 8:07 am

busta píše:
V_Báňa píše: takže místo M240 bude pravé dvouočko.....spokojenost?

Nie!
M240 je správna investícia, ktorá prinesie daľšie "svetlo" na naše koľajiská. Ano, ano, ano M240 a jej prípojné vozy!!!

Ano ano ano M240
železničním modelářem od roku 2011 - TT, DCC
cernos
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 09 úno, 2011 6:09 am
Bydliště: Prachatice

Re: Brejlovec MTB - srovnání s konkurencí

Příspěvekod TTmili » pát 14 říj, 2011 8:30 am

M240 je určitě správná volba, mimo to bych uvítal i M286. K té fotce, musím říct že ta fotka je tak dokonale zachycená že nádherně ukazuje chyby všech tří brejláků. Bohužel, všechny mají chyby, některé více viditelné někteří méně.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Brejlovec MTB - srovnání s konkurencí

Příspěvekod freekey » pát 14 říj, 2011 9:50 am

V_Báňa píše:
MOL píše:No, já jsem si zase všiml, že cargo brejlovci chybí silentbloky :lol: A trochu mě zklamalo, že není pravé dvojočko, ale má jen zalepená vnitřní světla. Jinak na té 088, se mi ty silentbloky zdají nějaké malé...


Nejste sám, já jsem si tam všiml i jiných věcí :lol: a za zklamání že jsem kvuli vám neivestoval další peníze do fungl nové formy na pravé dvoučko s posunem světel o 0.3mm se velice omlouvám, jdu to napravit :lol: :lol: takže místo M240 bude pravé dvouočko.....spokojenost?
Beztak jsem už zaděláváním a zpětným vyjímáním záslepek dost riskoval že se forma při rozebírání poškodí a nebude nic.


Super, tak to já si počkám na ten model z té nové formy. Bude se dělat i 750.7?
https://t.me/pump_upp
freekey
 
Příspěvky: 370
Registrován: sob 11 dub, 2009 11:28 pm
Bydliště: Brno

Re: Brejlovec MTB - srovnání s konkurencí

Příspěvekod milan ferdián » pát 14 říj, 2011 1:38 pm

freekey píše:
V_Báňa píše:
MOL píše:No, já jsem si zase všiml, že cargo brejlovci chybí silentbloky :lol: A trochu mě zklamalo, že není pravé dvojočko, ale má jen zalepená vnitřní světla. Jinak na té 088, se mi ty silentbloky zdají nějaké malé...


Nejste sám, já jsem si tam všiml i jiných věcí :lol: a za zklamání že jsem kvuli vám neivestoval další peníze do fungl nové formy na pravé dvoučko s posunem světel o 0.3mm se velice omlouvám, jdu to napravit :lol: :lol: takže místo M240 bude pravé dvouočko.....spokojenost?
Beztak jsem už zaděláváním a zpětným vyjímáním záslepek dost riskoval že se forma při rozebírání poškodí a nebude nic.


Super, tak to já si počkám na ten model z té nové formy. Bude se dělat i 750.7?


Víťa to určitě myslel v nadsázce.Dle jeho reakce,jste Víťu pořádně naštvali a já se mu ani nedivím.Je jedno známé úsloví
"Nevděk světem vládne aneb v česku dvakrát" .
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Brejlovec MTB - srovnání s konkurencí

Příspěvekod badliner » pát 14 říj, 2011 4:19 pm

Víťa to určitě myslel v nadsázce.Dle jeho reakce,jste Víťu pořádně naštvali a já se mu ani nedivím.Je jedno známé úsloví
"Nevděk světem vládne aneb v česku dvakrát" .[/quote]
Nelíbí se mi jak se pouští do Michala -Trainmaniaka ten rozhodně nevyvážené recenze nedělá...
badliner
 
Příspěvky: 238
Registrován: pon 30 říj, 2006 8:37 pm

Re: Brejlovec MTB - srovnání s konkurencí

Příspěvekod Colonel32 » pát 14 říj, 2011 5:08 pm

badliner píše:Nelíbí se mi jak se pouští do Michala -Trainmaniaka ten rozhodně nevyvážené recenze nedělá...


Aneb paranoia vládne fórem. :roll:
Colonel32
 
Příspěvky: 865
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Re: Brejlovec MTB - srovnání s konkurencí

Příspěvekod Jeff Hopper » pát 14 říj, 2011 5:15 pm

milan ferdián píše:Víťa to určitě myslel v nadsázce.Dle jeho reakce,jste Víťu pořádně naštvali a já se mu ani nedivím.Je jedno známé úsloví
"Nevděk světem vládne aneb v česku dvakrát" .


Naštval - nenaštval. To je v celku jedno - on je výrobce a nabízí mi produkt - já jsem odběratel a tento produkt kupuji za své peníze. A vzhledem k tomu, že je s čím porovnávat tak porovnávám. Jak je vidět tak každý výrobce udělal chybu - nebo několik a je na mně, jestli tyto chyby akceptuji a jsem za ně ochotný zaplatit své peníze. Další věc je že někteří pseudokritici vezmou technický výkres a tento přenášejí na foto modelu, nebo jsou jasně vyhraněny pro některou značku a jiná prostě není. V současné době můžem být rádi, že máme z čeho vybírat a máme co kritizovat(poučení pro výrobce) a je třeba, aby to výrobcům vydrželo co nejdéle a vyráběli pro nás zajímavé mašiny - a pokud to bude stát jenom na tom, že je plné madlo nebo né, tak já osobně si s toho hlavu nedělám. Není tak dlouho, co zde byly brejle z malosériové produkce ještě v krapet horší kvalitě za mnohem větší peníze a jak jste je kupovali a nikdo nic nekritizoval. :lol: :lol: :lol:

A co se týče MTB tak to berte tak, že je to lepší malosériový model za pěkné peníze, který velkovýrobcům kvalitou šlape těsně na záda, ale bohužel je stále vyráběn v domácích podmínkách a tomu odpovídají i drobné nepřesnosti ( třeba malé logo u 750 088, problémy s nádrží a td.) a následné další šíření na trh(Vaše stížnosti, že nejsou všude). Prostě MTB se vyvíjí a pokud to bude mít stoupající úroveň tak se máme na co těšit - mračenka, M 240, 853, 742 ........... :?: :idea: :?: :idea: :?:
Jeff Hopper
 
Příspěvky: 577
Registrován: stř 05 led, 2011 6:32 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Brejlovec MTB - srovnání s konkurencí

Příspěvekod Zx1974 » pát 14 říj, 2011 7:51 pm

Jeff Hopper píše:...... Další věc je že někteří pseudokritici vezmou technický výkres a tento přenášejí na foto modelu, .....

Mám poznámky k výše uvedenému a nemyslím to nějak proti Jeffovi, jen mě svým příspěvkem k tomu navedl -
1.typové výkresy, které se k těmto účelům používají nebyly nakresleny na to, aby podle nich posuzovala tvarová spravnost modelů. Mají stejnou váhu jako výkresy do katalogů, které nebyly kresleny s žádnou obvzláštní pečlivostí, protože konstruktéry jen zdržovaly a otravovaly.
2. z technického výkresu se rozměry neodměřují pravítkem, ale čtou se z kót
Zx1974
 
Příspěvky: 380
Registrován: úte 17 říj, 2006 10:01 am
Bydliště: Písek

Re: Brejlovec MTB - srovnání s konkurencí

Příspěvekod Jacek » pát 14 říj, 2011 8:09 pm

Jeff Hopper píše:...... Další věc je že někteří pseudokritici vezmou technický výkres a tento přenášejí na foto modelu, .....
Ten obrázek s výkresem přeneseným na fotku reálného stroje (ne modelu) jsem vyrobil já, abych dokázal, že je to nesmysl. Běžně dostupné výkresy jsou dost nepřesné, občas vyloženě lžou
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 888
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Brejlovec MTB - srovnání s konkurencí

Příspěvekod Jeff Hopper » sob 15 říj, 2011 12:20 pm

Jacek píše:
Jeff Hopper píše:...... Další věc je že někteří pseudokritici vezmou technický výkres a tento přenášejí na foto modelu, .....
Ten obrázek s výkresem přeneseným na fotku reálného stroje (ne modelu) jsem vyrobil já, abych dokázal, že je to nesmysl. Běžně dostupné výkresy jsou dost nepřesné, občas vyloženě lžou


Tímto se omlouvám. Bohužel co jsem se bavil z lidmi a ono to tak trošku i vyznělo s několika zdejších dizkuzí tak to bylo pochopeno zcela opačně a to i když je to tam jasně napsáno.
Jeff Hopper
 
Příspěvky: 577
Registrován: stř 05 led, 2011 6:32 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Brejlovec MTB - srovnání s konkurencí

Příspěvekod milan ferdián » ned 16 říj, 2011 8:13 am

To je zajímavé,že dle těchto pseudo výkresů,dokázali naši modeláři v minulosti postavit špičkové modely,které dodnes nebyli nikým překonány. :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Brejlovec MTB - srovnání s konkurencí

Příspěvekod pepiknemecek » ned 16 říj, 2011 9:44 am

Škoda že zde na foru není téma "Brejlovec Kuehn a jeho srovnání s realitou" :D
Že by byl opravdu bez chyby???
Uživatelský avatar
pepiknemecek
 
Příspěvky: 159
Registrován: stř 02 úno, 2011 6:43 pm

Re: Brejlovec MTB - srovnání s konkurencí

Příspěvekod Jarda H. » ned 16 říj, 2011 10:57 am

Chybičky se najdou, ale jako hlavní důvod vidím, že oficiálně model od Kuehna vlastně není na trhu ?! A Myslím, že třeba trainmaniak později opět udělá recenci - mimochodem to porovnání brejlovce Roco-MTB udělal jako hodnotitel dle mého názoru - co se týká způsobu hodnocení a komentářů - velmi dobře.
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Brejlovec MTB - srovnání s konkurencí

Příspěvekod JBr » ned 16 říj, 2011 11:16 am

Jeden z kolegu pripravuje taky srovnani vsech trech modelu a ceka jen az budou modely od Kuehna na trhu, aby je mohl zahrnout. Vzhledem k tomu, ze neni vazan s zadnym z jejich vyrobcu, tady na foru se nevyskytuje (tak ho snad nikdo nemuze narknout z podjatosti :)), ale zaroven je trochu od fochu, takze vidi do technologie i postupu pripravy a vyroby modelu, tak od nej ocekavam mozna kriticke, ale zadne strane neslevujici pojednani.
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 6 návštevníků